OPNsense - en to cs translation catalogue (5819 entries)

en:  - Show advanced option
cs:  – Zobrazit pokročilé předvolby

en:  Maximum number of established connections per host (TCP only)
cs:  Nejvyšší možný počet naráz navázaných spojení z jednoho stroje (pouze u TCP protokolu)

en:  Maximum number of unique source hosts
cs:   Nejvyšší umožněný počet jedinečných zdrojových strojů

en:  Maximum state entries per host
cs:  Nejvýše stavových položek z jednoho stroje

en: "%s" is not a valid redirect target IP address, network or host alias.
cs: „%s“ není platná IP adresa cíle přesměrování, sítě nebo alternativní název stroje.

en: #1
cs: č. 1

en: #2
cs: č. 2

en: %d days
cs: %d dnů

en: %s Access List
cs: %s přístupový seznam

en: %s Status
cs: Stav %s

en: %s address
cs: %s adresa

en: %s can only be used with IKEv2 type VPNs.
cs: %s je možné použít pouze ve spojení s VPN typu IKEv2.

en: %s doesn't appear to be a valid port number, alias or range
cs: %s se nejeví být platným číslem portu, alternativním názvem nebo rozsahem

en: %s has been restarted.
cs: %s bylo restartováno.

en: %s has been started.
cs: %s bylo spuštěno.

en: %s has been stopped.
cs: %s bylo zastaveno.

en: %s hours
cs: %s hodin

en: %s interface path cost for STP needs to be an integer between 1 and 200000000.
cs: Je třeba, aby hodnota STP nákladů pro rozhraní %s bylo z rozmezí 1 až 200000000 (dvěstě milionu).

en: %s interface priority for STP needs to be an integer between 0 and 240.
cs: Je třeba aby priorita rozhraní %s pro STP byla kladné celé číslo z rozmezí 0 (nula) až 240.

en: %s is not a valid IPv4 address.
cs: %s není platná IPv4 adresa.

en: %s is not a valid IPv6 address.
cs: %s není platná IPv6 adresa.

en: %s is not a valid destination IP address or alias.
cs: %s není platná cílová IP adresa nebo alternativní název.

en: %s is not a valid end destination port. It must be a port alias or integer between 1 and 65535.
cs: %s není platný koncový cílový port. Je třeba, aby se jednalo o alternativní název portu nebo celé číslo z rozmezí 1 až 65535.

en: %s is not a valid end source port. It must be a port alias or integer between 1 and 65535.
cs: %s není platný koncový zdrojový port. Je třeba, aby se jednalo o alternativní název portu nebo celé číslo z rozsahu 1 až 65535.

en: %s is not a valid source IP address or alias.
cs: %s není platná zdrojová IP adresa nebo alternativní název.

en: %s is not a valid source IP address.
cs: %s není platná zdrojová IP adresa.

en: %s is not a valid start destination port. It must be a port alias or integer between 1 and 65535.
cs: %s není platný počáteční cílový port. Je třeba, aby se jednalo o alternativní název portu nebo celé číslo z rozsahu 1 až 65535.

en: %s is not a valid start source port. It must be a port alias or integer between 1 and 65535.
cs: %s není platný počáteční zdrojový port. Je třeba, aby se jednalo o alternativní název portu nebo celé číslo z rozsahu 1 až 65535.

en: %s is only valid if the gateway is set to 'default'.
cs: %s je platné pouze pokud je brána nastavená na „výchozí“.

en: %s is only valid with protocol tcp.
cs: %s je platné pouze u protokolu tcp.

en: %s made changes
cs: Změny pocházející z %s

en: %s networks
cs: %s sítí

en: %s subnet
cs: %s podsíť

en: %s0%s -- No output except fatal errors.
cs: %s0%s – žádný výstup kromě fatálních chyb.

en: %s1%s -- startup info + connection initiated messages + non-fatal encryption & net errors.
cs: %s1%s – informace o spouštění + zprávy o zahájení spojení + nefatální chyby šifrování a sítě.

en: %s2,3%s -- show TLS negotiations & route info.
cs: %s2,3%s – zobrazit informace o TLS dojednávání a trase.

en: %s4%s -- Normal usage range.
cs: %s4%s – běžné využití.

en: %s5%s -- Output R and W characters to the console for each packet read and write, uppercase is used for TCP/UDP packets and lowercase is used for TUN/TAP packets.
cs: %s5%s – vypisovat na konzoli písmena R (read – čtení) a W (write – zápis) pro každé čtení a zápis paketu. V případě TCP/UDP paketů velkými písmeny a u TUN/TAP malými.

en: %s6%s-%s11%s -- Debug info range.
cs: %s6%s-%s11%s – rozsah ladicích informací.

en: %sClick here%s for additional PPPoE configuration options. Save first if you made changes.
cs: %sKliknutím sem%s přidáte další předvolby nastavení pro PPPoE. Pokud jste udělali nějaké změny, nejprve je uložte.

en: %sClick here%s for additional PPTP and L2TP configuration options. Save first if you made changes.
cs: %sKliknutím sem%s přidáte další předvolby nastavení pro PPTP a L2TP. Pokud jste udělali nějaké změny, nejprve je uložte.

en: %sClick here%s for advanced PPPoE configuration options and MLPPP configuration.
cs: %sKliknutím sem%s přidáte pokročilé předvolby pro PPPoE a MLPPP.

en: %sClick here%s for advanced PPTP and L2TP configuration options.
cs: Pro pokročilé předvolby pro PPTP a L2TP %sklikněte sem%s.

en: %sClick here%s to create a PPP configuration.
cs: Nastavení pro PPP vytvoříte %skliknutím sem%s.

en: %sClick here%s to edit PPP configuration.
cs: PPP nastavení upravíte %skliknutím sem%s.

en: %sKeep state%s is used for stateful connection tracking.
cs: %sZachovat stave%s používá pro stavové sledování spojení.

en: %sNone%s: Do not use state mechanisms to keep track. This is only useful if you're doing advanced queueing in certain situations. Please check the documentation.
cs: %sŽádné%s: Nepoužívat stavový mechanismus pro udržování přehledu. Toto je užitečné pouze v případě že je prováděno pokročilé řazení do front v určitých situacích. Konzultujte s dokumentací.

en: %sResult %s%s
cs: %sVýsledek %s%s

en: %sSloppy state%s works like keep state, but it does not check sequence numbers. Use it when the firewall does not see all packets.
cs: %sNedbalý stav%s funguje podobně jako zachovat stav, ale nekontroluje pořadí čísel. Použijte v případě, že brána firewall neobdrží veškeré pakety.

en: %sSynproxy state%s proxies incoming TCP connections to help protect servers from spoofed TCP SYN floods. This option includes the functionality of keep state and modulate state combined.
cs: %sSynproxy stav%s příchozí TCP spojení jdou přes proxy, což pomáhá chránit servery před nastrčenou záplavou TCP SYN. Tato předvolba obsahuje funkcionalitu uchovávání stavů a modulovaného stavu dohromady.

en: %sdefault%s-%s4%s -- Normal usage range.
cs: %sdefault%s-%s4%s – rozsah běžného používání.

en: %snone%s -- No output except fatal errors.
cs: %snone%s – Žádný výstup vyjma fatálních chyb.

en: 'All' will update all available record types.
cs: „Vše“ zaktualizuje záznamy všech typů.

en: (1 to 4 characters)
cs: (1 až 4 znaky)

en: (Certificate will not be deleted)
cs: (certifikát nebude smazán)

en: (FQ-)CoDel target
cs: (FQ-)CoDel cíl

en: (Internet sockets only) The address the foreign end of the socket is bound to (see getpeername(2)).
cs: (pouze Internetové sokety) Adresa na kterou je navázaný protější strana soketu (viz getpeername(2)).

en: (Internet sockets only) The address the local end of the socket is bound to (see getsockname(2)).
cs: (pouze Internetové sokety) Adresa na kterou je navázaný místní strana soketu (viz getpeername(2)).

en: (Kbits/second)
cs: (Kbit/s)

en: (UNIX sockets only) For bound sockets, this is the file-name of the socket. %sFor other sockets, it is the name, PID and file descriptor number of the peer, or ``(none)'' if the socket is neither bound nor connected.
cs: (pouze unixové sokety) Pro navázané sokety, toto je název souboru soketu. %sPro ostatní sokety, toto je název, identifikátor procesu a popisovač souboru protějšku, nebo „(žádné)“ v případě, že soket není ani navázán, ani spojen.

en: (Username and Password required)
cs: (uživatelské jméno a heslo jsou vyžadovány)

en: (automatically generated rules are applied after manual rules)
cs: (automaticky vytvořená pravidla jsou aplikovaná až po těch ručně vytvořených)

en: (confirmation)
cs: (potvrzení)

en: (default) Basic ruleset optimization does four things to improve the performance of ruleset evaluations: remove duplicate rules; remove rules that are a subset of another rule; combine multiple rules into a table when advantageous; re-order the rules to improve evaluation performance
cs: (výchozí) Základní optimalizace sady pravidel dělá čtyři věci pro vylepšení výkonu při vyhodnocování sady pravidel: odebere duplicitní pravidla; odebere pravidla, která jsou podmnožinou jiného pravidla; zkombinuje vícero pravidel do tabulky když je to výhodné; přeuspořádá pravidla pro zlepšení výkonu při vyhodnocování

en: (dst) Port
cs: (cíl) port

en: (filter)
cs: (filtr)

en: (leave blank for any)
cs: (pro libovolné nevyplňujte)

en: (leave empty for none)
cs: (pokud žádné, nevyplňujte)

en: (leave empty to keep current one)
cs: (pro ponechání stávajícího nevyplňujte)

en: (no automatic rules are being generated)
cs: (pravidla nebudou vytvářena automaticky)

en: (no manual rules can be used)
cs: (ručně vytvořená pravidla nelze použít)

en: (optional)
cs: (volitelné)

en: (optional) user credentials.
cs: (volitelné) přihlašovací údaje uživatele

en: (other)
cs: (ostatní)

en: (outbound NAT is disabled)
cs: (odchozí NAT je vypnuto)

en: (seconds) Default is 0, which disables the timeout feature.
cs: (sekund) Výchozí je 0 (nula), což vypne funkci překročení časového limitu.

en: (src) Address
cs: (zdroj) adresa

en: *In Use
cs: *V používání

en: *Revoked
cs: *Zneplatněno

en: /tmp RAM disk
cs: /tmp v operační paměti

en: /var RAM disk
cs: /var v operační paměti

en: 0 (none)
cs: 0 (žádné)

en: 1 (default)
cs: 1 (výchozí)

en: 1 column
cs: 1 sloupec

en: 1 day
cs: 1 den

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: 1 week
cs: 1 týden

en: 10 million
cs: 10 milionů

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 104 (128) bit keys may be entered as 13 ASCII characters or 26 hex digits preceded by '0x'.
cs: 104 (128) bitové klíče je možné zadávat jako 13 ASCII znaků nebo 26 osmičkových, předeslaných „0x“

en: 12 hours
cs: 12 hodin

en: 14 days, 1 hour average
cs: 14 dnů, průměr za 1 hodinu

en: 15 minutes
cs: 15 minut

en: 182 days, 24 hour average
cs: 182 dnů, průměr za 24 hodin

en: 2 days
cs: 2 dny

en: 2 minutes
cs: 2 minuty

en: 2 months
cs: 2 měsíce

en: 2 weeks
cs: 2 týdny

en: 20 million
cs: 20 milionů

en: 3 (recommended)
cs: 3 (doporučené)

en: 3 days
cs: 3 dny

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 3 weeks
cs: 3 týdny

en: 30 days, 24 hour average
cs: 30 dnů, průměr za 24 hodin

en: 4 days
cs: 4 dny

en: 4 hours
cs: 4 hodiny

en: 40 (64) bit keys may be entered as 5 ASCII characters or 10 hex digits preceded by '0x'.
cs: 40 (64) bitové klíče je možné zadávat jako 5 ASCII znaků nebo 10 osmičkových, předeslaných „0x“

en: 40 million
cs: 40 milionů

en: 5 days
cs: 5 dnů

en: 5 million
cs: 5 milionů

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: 50 million
cs: 50 milionů

en: 6 days
cs: 6 dnů

en: 6 hours
cs: 6 hodin

en: 60 days, 24 hour average
cs: 60 dnů, průměr za 24 hodin

en: 6RD Border Relay
cs: 6RD hraniční předávání

en: 6RD IPv4 Prefix length
cs: Délka 6RD IPv4 předpony

en: 6RD Rapid Deployment
cs: 6RD rychlé nasazování

en: 6RD prefix
cs: 6RD předpona

en: 6rd Tunnel
cs: Tunel 6rd

en: 6to4 Tunnel
cs: Tunel 6to4

en: 7 days, 1 hour average
cs: 7 dnů, průměr za 1 hodinu

en: 8 hours
cs: 8 hodin

en: 802.11g only
cs: pouze 802.11g

en: 802.1Q VLAN tag (between 1 and 4094)
cs: Označení virtuální sítě (VLAN) dle normy 802.1Q (z rozmezí 1 až 4094)

en: 802.1X Roaming Preauth
cs: 802.1X roaming předověření

en: 802.1X Server IP Address
cs: IP adresa 802.1X serveru

en: 802.1X Server IP Address (2)
cs: IP adresa 802.1X serveru (2)

en: 802.1X Server Port
cs: Port 802.1X serveru

en: 802.1X Server Port (2)
cs: Port 802.1X serveru (2)

en: 802.1X Server Shared Secret
cs: Sdílené heslo 802.1X serveru

en: 802.1X Server Shared Secret (2)
cs: Sdílené heslo 802.1X ověřovacího serveru (2)

en: 90 days, 24 hour average
cs: 90 dnů, průměr za 24 hodin

en: A = authorized, E = Extended Rate (802.11g), P = Power save mode
cs: A = autorizováno, E = vyšší přenosová rychlost (802.11g), P = energii šetřící režim

en: A GPS connected via a serial port may be used as a reference clock for NTP. If the GPS also supports PPS and is properly configured, and connected, that GPS may also be used as a Pulse Per Second clock reference. NOTE: a USB GPS may work, but is not recommended due to USB bus timing issues.
cs: GPS zařízení připojené přes sériový port může být použito jako referenční hodiny pro NTP. Pokud toto zařízení podporuje také PPS a je správně nastavené a připojené, pak může být použito také jako referenční hodiny pro pulzy a sekundu. POZN.: USB GPS mohou fungovat také, ale není to doporučeno kvůli problémům s časováním na USB sběrnici.

en: A GRE tunnel with the network %s is already defined.
cs: GRE tunel se sítí %s je už určen.

en: A NetBIOS Scope ID provides an extended naming service for NetBIOS over TCP/IP. The NetBIOS Scope ID isolates NetBIOS traffic on a single network to only those nodes with the same NetBIOS Scope ID.
cs: Identifikátor NetBIOS rozsahu poskytuje rozšířenou jmennou službu pro NetBIOS na TCP/IP. Pomocí tohoto identifikátoru je pak v rámci jedné sítě izolován NetBIOS provoz pouze na uzly, které mají stejný identifikátor.

en: A PPS signal only provides a reference to the change of a second, so at least one other source to number the seconds is required.
cs: PPS signál poskytuje pouze odkaz na změnu sekundy, proto je třeba přinejmenším jednoho dalšího zdroje pro počet sekund.

en: A SSL fingerprint should be a 59 character long hex value.
cs: SSL otisk by měla být 59 znaků dlouhá hodnota v osmičkovém (hexa) vyjádření.

en: A Schedule with this name already exists.
cs: Plán s tímto názvem už existuje.

en: A VLAN with the tag %s is already defined on this interface.
cs: Na tomto rozhraní už je nastavená VLAN s označením %s.

en: A Windows Internet Name Service (WINS) server to provide for connecting clients, which allows them to browse Windows shares. This is typically an Active Directory Domain Controller, designated WINS server, or Samba server.
cs: Windows Internet Name Service (WINS) server který poskytovat připojujícím se klientům, kteří tak mohou procházet Windows sdílení. Tímto serverem je typicky řadič domény Active Directory, vyhrazený WINS server, nebo Samba server.

en: A cryptographic accelerator module will use hardware support to speed up some cryptographic functions on systems which have the chip. Do not enable this option if you have a Hifn cryptographic acceleration card, as this will take precedence and the Hifn card will not be used. Acceleration should be automatic for IPsec when using a cipher supported by your chip, such as AES-128. OpenVPN should be set for AES-128-CBC and have cryptodev enabled for hardware acceleration.
cs: Na strojích, které jsou vybaveny příslušným čipem, ovladač urychlovače šifrování využije jeho specializované obvody pro urychlení některých šifrovacích funkcí. Tuto předvolbu nezapínejte v případě, že je osazena karta pro urychlování šifrování od Hifn, protože by to způsobilo, že by nebyla využívána. Urychlování by mělo automaticky být použito pro IPsec, pokud je používán algoritmus, podporovaný přítomným čipem, jako například AES-128. OpenVPN by mělo být nastavené na AES-128-CBC a zapnuté šifrovací zařízení, aby urychlování fungovalo.

en: A gateway group cannot have the same name with a gateway "%s" please choose another name.
cs: Skupinu bran není možné nazvat stejně jako některou z bran („%s“) – zvolte jiný název.

en: A gateway group with this name "%s" already exists.
cs: Skupina bran s názvem „%s“ už v systému existuje.

en: A gif with the network %s is already defined.
cs: Gif se sítí %s je už definován.

en: A leap second file allows NTP to advertize an upcoming leap second addition or subtraction.
cs: Soubor s určením přestupných sekund umožní NTP propagovat nadcházející přidání nebo odebrání přestupné sekundy.

en: A member interface passed does not exist in configuration
cs: Předané účastnící se rozhraní neexistuje v nastavení

en: A name for this OpenVPN instance, for your reference. It can be set however you like, but is often used to distinguish the purpose of the service (e.g. "Remote Technical Staff").
cs: Název pro tuto instanci OpenVPN pro vaši informaci. Je možné zde uvést cokoli, ale často slouží pro rozlišení účelu služby (např. „Na dálku pracující technici“).

en: A name for your reference, to identify this certificate. This is the same as common-name field for other Certificates.
cs: Název pro vaší informaci, identifikující tento certifikát. Stejné jako „Common Name“ kolonka ostatních certifikátů.

en: A numeric value must be specified for DPD delay.
cs: U prodlevy DPD je třeba zadat číselnou hodnotu.

en: A numeric value must be specified for DPD retries.
cs: U počtu opakovaných DPD je třeba zadat číselnou hodnotu.

en: A or AAAA (IPv4 or IPv6 address)
cs: A nebo AAAA (IPv4 nebo IPv6 adresa)

en: A password for a Nextcloud server must be set.
cs: Je třeba nastavit heslo k Nextcloud serveru.

en: A password is required.
cs: Je třeba zadat heslo.

en: A potential %sDNS Rebind attack%s has been detected.%sTry to access the router by IP address instead of by hostname.
cs: Byl zjištěn potenciální útok %sDNS rebind%s.%sPokuste se přistoupit ke směrovači přímo pomocí jeho IP adresy namísto názvu stroje.

en: A problem was detected. Click %shere%s for more information.
cs: Byl zjištěn problém. Více informací získáte kliknutím %szde%s.

en: A reload is now in progress. The wizard will redirect you to the dashboard once the reload is completed.
cs: Nyní probíhá znovunačtení. Jakmile bude dokončeno, tento průvodce vás přesměruje na stránku přehledu.

en: A serial GPS may also be used, but the serial GPS driver would usually be the better option.
cs: Je také možné použít sériovou GPS, ale ovladač sériové GPS obvykle bývá lepší volba.

en: A short problem description or steps to reproduce.
cs: Stručný popis problému nebo kroky k jeho reprodukování.

en: A user with this name already exists. Add the key to the user instead.
cs: Uživatel s tímto jménem už existuje. Přidejte namísto toho klíč tomuto uživateli.

en: A username and password must be specified.
cs: Je třeba zadat uživatele a heslo.

en: A valid DUID Identifier must be specified.
cs: Je třeba zadat platný DUID identifkátor.

en: A valid DUID must be specified.
cs: Je třeba zadat platné DUID.

en: A valid Destination Server IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu cílového serveru.

en: A valid Destination Server IPv6 address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IPv6 adresu cílového serveru.

en: A valid Dynamic DNS address for 'My identifier' must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou adresy dynamické DNS pro „můj identifikátor“.

en: A valid FQDN for 'My identifier' must be specified.
cs: Je třeba zadat úplný doménový název do „Můj identifikátor“.

en: A valid FQDN for 'Peer identifier' must be specified.
cs: V kolonce „Identifikátor protistrany“ je třeba zadat úplný doménový název.

en: A valid IP address and port must be specified, for example 192.168.100.10@5353.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu a port, například 192.168.100.10@5353.

en: A valid IP address for 'DNS Server #1' must be specified.
cs: Do kolonky „DNS server č. 1“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'DNS Server #2' must be specified.
cs: Do kolonky „DNS server č. 2“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'DNS Server #3' must be specified.
cs: Do kolonky „DNS server č. 3“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'DNS Server #4' must be specified.
cs: Do kolonky „DNS server č. 4“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'My identifier' must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu do „Můj identifikátor“.

en: A valid IP address for 'Peer identifier' must be specified.
cs: Do kolonky „Identifikátor protistrany“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'Virtual Address Pool Network' must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu pro „Síť fondu virtuálních adres“.

en: A valid IP address for 'WINS Server #1' must be specified.
cs: Do kolonky „WINS server č. 1“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address for 'WINS Server #2' must be specified.
cs: Do kolonky „WINS server č. 2“ je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address must be specified for the gateway.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu brány.

en: A valid IP address must be specified for the network boot server.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu serveru ze kterého se zavádí systém po síti.

en: A valid IP address must be specified for the primary/secondary DNS servers.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu hlavního/pomocného DNS serveru.

en: A valid IP address must be specified for the primary/secondary NTP servers.
cs: Je třeba uvést platné IP adresy hlavního a záložního NTP serveru.

en: A valid IP address must be specified for the primary/secondary WINS servers.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu hlavního/pomocného WINS serveru.

en: A valid IP address must be specified, for example 192.168.100.10.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu, například 192.168.100.10.

en: A valid IP address must be specified, or # for an exclusion or ! to not forward at all.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu, nebo # pro vyjmutí nebo ! pro žádné přesměrovávání.

en: A valid IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu.

en: A valid IP address or CIDR block must be specified. [%s]
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu nebo CIDR blok. [%s]

en: A valid IP address or hostname must be specified for the TFTP server.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu nebo název stroje, na kterém se nachází TFTP server.

en: A valid IP address/hostname or IP/hostname:port must be specified for remote syslog server #1.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu / nazev_stroje nebo IP adresu / nazev_stroje:port pro vzdálený syslog server č. 1.

en: A valid IP address/hostname or IP/hostname:port must be specified for remote syslog server #2.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu / nazev_stroje nebo IP adresu / nazev_stroje:port pro vzdálený syslog server č. 2.

en: A valid IP address/hostname or IP/hostname:port must be specified for remote syslog server #3.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu / nazev_stroje nebo IP adresu / nazev_stroje:port pro vzdálený syslog server č. 3.

en: A valid IPv4 address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IPv4 adresu.

en: A valid IPv4 mask must be between 1 and 32 bits.
cs: Je třeba, aby platná maska IPv4 byla z rozmezí 1 až 32 bitů.

en: A valid IPv6 address must be specified for the gateway.
cs: Je třeba zadat platnou IPv6 adresu brány.

en: A valid IPv6 address must be specified for the primary/secondary DNS servers.
cs: Je třeba zadat platnou IPv6 adresu hlavního/záložního DNS serveru.

en: A valid IPv6 address must be specified for the primary/secondary NTP servers.
cs: Je třeba zadat platné IPv6 adresy pro hlavní/záložní NTP servery.

en: A valid IPv6 address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IPv6 adresu.

en: A valid MAC address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou MAC adresu.

en: A valid MTU value must be specified.
cs: Je třeba, aby bylo zadáno platné MTU.

en: A valid MX host must be specified.
cs: Je třeba zadat platný MX stroj.

en: A valid MX priority must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou MX prioritu.

en: A valid PPTP local IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou místní PPTP IP adresu.

en: A valid PPTP remote IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou PPTP IP adresu protější strany.

en: A valid PPTP subnet bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů PPTP podsítě.

en: A valid Port number must be specified.
cs: Je třeba zadat platné číslo portu.

en: A valid RADIUS server address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou adresu RADIUS serveru.

en: A valid URL must be specified for the network bootfile.
cs: Je třeba zadat platnou URL adresu souboru pro zavádění systému ze sítě.

en: A valid User FQDN in the form of user@my.domain.com for 'My identifier' must be specified.
cs: Do kolonky Identifikátor je třeba zadat platné úplné rozlišené jméno uživatele v podobě uzivatel@example.com.

en: A valid User FQDN in the form of user@my.domain.com for 'Peer identifier' must be specified.
cs: V kolonce „Identifikátor protistrany“ je třeba zadat platný úplný doménový název uživatele v podobě uzivatel@moje.domena.example.com.

en: A valid alias IP address must be specified to reject DHCP Leases from.
cs: Do kolonky „odmítat DHCP zápůjčky od“ je třeba zadat platnou alternativní IP adresu.

en: A valid alias IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu alternativního názvu.

en: A valid alias subnet bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů alternativní podsítě.

en: A valid cache expiration must be set.
cs: Je třeba nastavit platnou dobu skončení platnosti mezipaměti.

en: A valid cache size in kilobytes must be set.
cs: Je třeba zadat platnou velikost mezipaměti (v kilobajtech)

en: A valid cache size must be set.
cs: Je třeba zadat platnou velikost mezipaměti.

en: A valid destination bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů cíle.

en: A valid destination must be specified.
cs: Je třeba zadat platný cíl.

en: A valid domain must be specified after _msdcs.
cs: Za _msdcs je třeaba zadat platnou doménu.

en: A valid domain must be specified in alias list.
cs: V  seznamu alternativních názvů je třeba zadat platnou doménu.

en: A valid domain must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou doménu.

en: A valid domain name for 'My identifier' must be specified.
cs: Je třeba platný doménový název do „Můj identifikátor“.

en: A valid domain name for 'Peer identifier' must be specified.
cs: Do kolonky „Identifikátor protistrany“ je třeba zadat platný název domény.

en: A valid domain name must be specified for the DNS domain.
cs: Pro DNS doménu je třeba zadat platný doménový název.

en: A valid domain name must be specified for the dynamic DNS registration.
cs: Pro dynamickou DNS registraci je třeba zadat platný název domény.

en: A valid domain search list must be specified.
cs: Je třeba zadat platný doménový vyhledávací seznam.

en: A valid expiration time must be set.
cs: Je třeba nastavit platný čas skončení platnosti.

en: A valid external subnet must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou vnější podsíť.

en: A valid gateway IP address OR hostname must be specified for %s.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu nebo název brány pro %s.

en: A valid gateway IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu brány.

en: A valid gateway group name must be specified.
cs: Je třeba zadat platný název skupiny brány.

en: A valid gateway must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou bránu.

en: A valid gateway name must be specified.
cs: Je třeba zadat platný název brány.

en: A valid hostname is specified, but the domain name part should be omitted
cs: Je zadaný platný název stroje, ale doménová část názvu by měla být vynechána

en: A valid ikeid must be specified.
cs: Je třeba zadat platné ikeid.

en: A valid local IP address must be specified for %s.
cs: Je třeba zadat platnou místní IP adresu pro %s.

en: A valid local network IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu místní sítě.

en: A valid local network IPv4 address must be specified or you need to change Mode to IPv6
cs: Je třeba zadat platnou IPv4 adresu nebo je třeba změnit režim na IPv6

en: A valid local network IPv6 address must be specified or you need to change Mode to IPv4
cs: Je třeba zadat IPv6 adresu místní sítě nebo změnit režim na IPv4

en: A valid local network bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů místní sítě.

en: A valid maximum size in bytes must be set.
cs: Je třeba nastavit platnou nejvyšší velikost v bajtech.

en: A valid monitor IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu monitoru.

en: A valid port number must be specified.
cs: Je třeba zadat platné číslo portu.

en: A valid prefix range must be specified.
cs: Je třeba zadat platný rozsah předpon.

en: A valid primary domain name server IP address must be specified for the dynamic domain name.
cs: Pro název dynamickou doménou je třeba, aby byla zadaná IP adresa hlavního DNS serveru.

en: A valid primary domain name server IPv4 address must be specified for the dynamic domain name.
cs: V případě dynamického doménového názvu je třeba zadat IPv4 adresu hlavního DNS serveru.

en: A valid range must be specified.
cs: Je třeba zadat platný rozsah.

en: A valid redirect target port must be specified. It must be a port alias or integer between 1 and 65535.
cs: Je třeba zadat platný cílový port přesměrování. Je třeba, aby se jednalo o alternativní název portu nebo celé číslo z rozsahu 1 až 65535.

en: A valid remote gateway IPv4 address must be specified or you need to change protocol to IPv6
cs: Buď je třeba zadat IPv4 adresu brány na opačném konci nebo změnit protokol na IPv6

en: A valid remote gateway IPv6 address must be specified or you need to change protocol to IPv4
cs: Buď je třeba zadat IPv6 adresu brány na opačném konci nebo změnit protokol na IPv4

en: A valid remote gateway address or host name must be specified.
cs: Je třeba zadat adresu nebo název stroje brány na druhém konci.

en: A valid remote network IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu vzdálené sítě.

en: A valid remote network IPv4 address must be specified or you need to change Mode to IPv6
cs: Je třeba zadat platnou IPv4 adresu sítě nebo je třeba změnit režim na IPv6

en: A valid remote network IPv6 address must be specified or you need to change Mode to IPv4
cs: Je třeba zadat platnou IPv6 adresu sítě nebo je třeba změnit režim na IPv4

en: A valid remote network bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů masky vzdálené sítě.

en: A valid remote start address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou počáteční adresu na protistraně.

en: A valid resource record type must be specified.
cs: Je třeba zadat platný typ zdrojového záznamu.

en: A valid server address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou adresu serveru.

en: A valid source bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů zdroje.

en: A valid split DNS domain list must be specified.
cs: Je třeba zadat platný seznam rozdělených DNS domén.

en: A valid subnet bit count must be specified.
cs: Je třeba zadat platný počet bitů podsítě.

en: A valid target IP address must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou IP adresu cíle.

en: A valid value for 'DNS Default Domain' must be specified.
cs: Je třeba zadat platnou hodnotu „Výchozí DNS doména“.

en: ACL
cs: ACL seznam

en: ACLs
cs: ACL seznamy

en: AD Kerberos implementation
cs: Implementace AD kerbera

en: AD admin login
cs: Uživatelské jméno správce AD

en: AD admin password
cs: Heslo správce AD

en: ADV Router
cs: ADV směrovač

en: AES (recommended)
cs: AES (doporučeno)

en: AES-NI CPU-based Acceleration
cs: Urychlování pomocí AES-NI instrukční sady hlavního procesoru

en: ALL
cs: VŠE

en: AMD Geode LX Security Block
cs: Zabezpečovací obvody v procesorech AMD řady Geode LX

en: AMD K8, K10 and K11 CPU on-die thermal sensor
cs: Teplotní senzor přímo v jádře procesorů AMD řad K8, K10 a K11

en: AND [default]
cs: A [výchozí]

en: API Key
cs: Klíč k API

en: API URL
cs: URL adresa aplikačního programového rozhraní (API)

en: API keys
cs: Klíče k aplikačnímu programovému rozhraní

en: APN number (optional)
cs: Číslo APN (volitelné)

en: ARP Handling
cs: Obsluha ARP

en: ARP Table
cs: ARP tabulka

en: ARP Table Static Entry
cs: Statická položka ARP tabulky

en: AS Number
cs: Číslo AS

en: AS Path List
cs: Seznam umístění AS

en: AS Path Lists
cs: Seznam umístění AS

en: AS-Path List
cs: Seznam umístění AS

en: ASBR summary
cs: ASBR shrnutí

en: ASN.1 distinguished Name
cs: ASN.1 rozlišený název

en: AWS ID
cs: Identifikátor AWS

en: AWS Secret
cs: Heslo k AWS

en: Abort
cs: Zrušit

en: Abort tests
cs: Přerušit testy

en: AccPort
cs: EvidPort

en: Accept
cs: Přijmout

en: Access
cs: Přístup

en: Access Control List
cs: Seznam řízení přístupu

en: Access List Name
cs: Název přístupového seznamu

en: Access List name
cs: Název přístupového seznamu

en: Access Lists
cs: Seznam přístupů

en: Access Point
cs: Přístupový bod

en: Access Point Name (APN)
cs: Název přístupového bodu (APN)

en: Access log
cs: Záznam o přístupech

en: Access restrictions
cs: Omezení přístupu

en: According to the service type path can be a file or a directory.
cs: Dle typu služby umístění může být soubor nebo složka.

en: Accounting port value
cs: Port pro evidování

en: Accounts
cs: Účty

en: Acknowledge All Notices
cs: Označit veškerá oznámení za přečtená

en: Act
cs: Akt

en: Act as a relay.
cs: Působit jako relay.

en: Act as an exit.
cs: Působit jako exit.

en: Action
cs: Akce

en: Action done.
cs: Akce dokončena.

en: Actions
cs: Akce

en: Active
cs: Aktivní

en: Active Check Refresh
cs: Obnovení aktivní kontroly

en: Active Check Servers
cs: Servery aktivní kontroly

en: Active Peer
cs: Aktivní protějšek

en: Active Tunnels
cs: Aktivní tunely

en: Activity
cs: Aktivita

en: Ad-hoc (IBSS)
cs: Přímé propojení (IBSS)

en: Adaptive
cs: Přizpůsobivé

en: Add
cs: Přidat

en: Add Certificate Authority
cs: Přidat certifikační autoritu

en: Add LDAP Server
cs: Přidat LDAP server

en: Add RADIUS Server
cs: Přidat RADIUS server

en: Add Time
cs: Přidat čas

en: Add Users
cs: Přidat uživatele

en: Add a 2 GB swap file to the system
cs: Přidat do systému 2GB swap soubor

en: Add a Server Certificate
cs: Přidat certifikát serveru

en: Add a rule to allow all traffic from connected clients to pass across the VPN tunnel.
cs: Přidat pravidlo umožňující průchod veškerého provozu z připojených klientů skrze VPN tunel.

en: Add a rule to permit traffic from clients on the Internet to the OpenVPN server process.
cs: Přidat pravidlo umožňující průchod provozu od klientů na Internet na proces serveru OpenVPN.

en: Add associated filter rule
cs: Přidat související filtrovací pravidlo

en: Add delay in ms to this pipe.
cs: Přidat do tohoto zřetězení prodlevu v ms.

en: Add groups
cs: Přidat skupiny

en: Add new CA
cs: Přidat novou cert. autoritu

en: Add new Certificate
cs: Přidat nový certifikát

en: Add new LDAP server
cs: Přidat nový LDAP server

en: Add new RADIUS server
cs: Přidat nový RADIUS server

en: Add new Server
cs: Přidat nový server

en: Add new gateway
cs: Přidat novou bránu

en: Add or Import CRL for %s
cs: Přidat nebo importovat CRL pro %s

en: Add servers to this backend. Use TAB key to complete typing.
cs: Přidat server k této podpůrné vrstvě. Funguje automatické dokončování klávesou TAB.

en: Add some randomness in the check interval between 0 and +/- 50%. A value between 2 and 5 seems to show good results. The default value is 0 (disabled).
cs: Přidat trochu náhodnosti do intervalů kontrol mezi 0 a +/- 50%. Hodnota mezi 2 a 5 dává dobré výsledky. Výchozí hodnota je 0 (vypnuto).

en: Add the interface named by interface as a span port on the bridge. Span ports transmit a copy of every frame received by the bridge. This is most useful for snooping a bridged network passively on another host connected to one of the span ports of the bridge.
cs: Přidat rozhraní nazvané podle rozhraní jako span port na síťový most. Span porty přenášejí kopii každého rámce obdrženého mostem. Toto je nejužitečnější pro snooping a přemostěná síť pasivně na jiný stroj připojený do jednoho ze span portů mostu.

en: Add unassociated filter rule
cs: Přidat související filtrovací pravidlo

en: Add widget
cs: Přidat prvek

en: Added
cs: Přidáno

en: Additional BOOTP/DHCP Options
cs: Další BOOTP/DHCP předvolby

en: Additional OpenVPN client specific overrides can be added here.
cs: Zde je možné provést přizpůsobení pro konkrétního OpenVPN klienta.

en: Additional Options
cs: Další předvolby

en: Additional Pools
cs: Dodatečné fondy

en: Address
cs: Adresa

en: Address Family
cs: Generace adres

en: Address Mask Reply (Deprecated)
cs: Odpověď adresní masky (zastaralé)

en: Address Mask Request (Deprecated)
cs: Požadavek na adresní masku (zastaralé)

en: Address Pool
cs: Fond adres

en: Address and control field compression. This option only applies to asynchronous link types. It saves two bytes per frame.
cs: Komprimace adresního a řídícího bloku. Tato předvolba se týká pouze asynchronních linek. Ušetří dva bajty z každého rámce.

en: Address of the LDAP server.
cs: Adresa LDAP serveru.

en: Address of the RADIUS server.
cs: Adresa RADIUS serveru.

en: Address where the proxy will listen for redirected control connections. The default is 127.0.0.1.
cs: Adresa na které bude proxy očekávat přesměrovaná řídící spojení. Výchozí je 127.0.0.1.

en: Address:
cs: Adresa:

en: Adjacent Neighbor Count
cs: Počet přilehlých sousedů

en: Adjust the server's weight relative to other servers.
cs: Upravit prioritu serveru relativně k ostatním serverům.

en: Admin Password
cs: Heslo správce

en: Admin user name and password will be reset
cs: Uživatelské jméno a heslo správcovského účtu budou vráceny na výchozí hodnoty.

en: Administration
cs: Správa

en: Administrative Distance
cs: Administrativní vzdálenost

en: Administrator's Email
cs: E-mail správce

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced Features
cs: Pokročilé funkce

en: Advanced Options
cs: Pokročilé předvolby

en: Advanced PPP
cs: Pokročilé PPP

en: Advanced Resolver Options
cs: Pokročilé předvolby překladu

en: Advanced SSL settings
cs: Pokročilá nastavení SSL

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced and MLPPP
cs: Pokročilé a MLPPP

en: Advanced configuration
cs: Pokročilá nastavení

en: Advanced features
cs: Pokročilé funkce

en: Advanced options
cs: Pokročilé předvolby

en: Advanced settings
cs: Pokročilé předvolby

en: Advertise Default Gateway
cs: Propagovat výchozí bránu

en: Advertise Routes
cs: Propagovat trasy

en: Advertising Frequency
cs: Četnost propagace

en: Advertising Router
cs: Propagující směrovač

en: Age
cs: Stáří

en: Agent check
cs: Kontrola agenta

en: Agent port
cs: Port agenta

en: Aggressive is more flexible, but less secure.
cs: Agresivní je přizpůsobivější, ale méně bezpečný.

en: Alert
cs: Výstraha

en: Alert Settings
cs: Nastavení výstrahy

en: Alert info
cs: Informace o výstraze

en: Alerts
cs: Výstrahy

en: Algorithm
cs: Algoritmus

en: Alias (click to view/edit)
cs: Alternativní název (zobrazení/úprava kliknutím)

en: Alias Domain
cs: Alternativní doména

en: Alias IPv4 address
cs: IPv4 adresa alternativního názvu

en: Alias for
cs: Alternativní název pro

en: Aliases
cs: Alternativní názvy

en: Aliases Resolve Interval
cs: Interval překládání alternativních názvů

en: All
cs: Vše

en: All (recommended)
cs: Vše (doporučeno)

en: All IPv6 traffic will be blocked by the firewall unless this box is checked.
cs: Pokud toto není zaškrtnuto, veškerý IPv6 provoz je bránou firewall blokován.

en: All consoles display OS boot messages, console messages, and the console menu.
cs: Všechny konzole zobrazují zprávy ze startu operačního systému, zprávy na konzoli a nabídku.

en: All expired vouchers within this group will be deleted
cs: Veškeré kupony v této skupině, kterým skončila platnost, budou smazány

en: All local netflow data has been cleared.
cs: Veškerá místní netflow data byla vymazána.

en: All manual rules are being ignored
cs: Veškerá ručně vytvořená pravidla jsou ignorována

en: All packets
cs: Všechny pakety

en: All serial ports are listed, be sure to pick the port with the GPS attached.
cs: Jsou vypsány veškeré sériové porty, ujistěte se, že vyberte port, ke kterému je připojeno zařízení GPS.

en: All serial ports are listed, be sure to pick the port with the PPS source attached.
cs: Toto jsou všechny sériové porty tohoto stroje – vyberte ten, ke kterému je připojený zdroj PPS.

en: All virtual IPs have been disabled. Please note that disabling does not survive a reboot.
cs: Veškeré virtuální IP adresy byly vypnuty. Mějte na paměti, že toto vypnutí je anulováno restartem.

en: All vouchers within this group will be deleted
cs: Veškeré kupony v této skupiny budou smazány

en: All wireless networks on this interface will be temporarily brought down when changing regulatory settings. Some of the regulatory domains or country codes may not be allowed by some cards. These settings may not be able to add additional channels that are not already supported.
cs: Při změně nastavení norem budou veškeré bezdrátové sítě na tomto rozhraní budou dočasně odpojeny. Některé normy nebo zkratky zemí nemusí být podporované na všech kartách. Tato nastavení nemusí být schopná přidat další kanály, které už nejsou podporovány.

en: Allocate only one IP per client (topology subnet), rather than an isolated subnet per client (topology net30).
cs: Každému klientovi přiřadit pouze jednu IP adresu (topologie podsíť), namísto izolované podsítě pro každého z klientů (topologie net30).

en: Allow
cs: Umožnit

en: Allow 204 responses
cs: Umožnit odpovědi 204

en: Allow DNS server list to be overridden by DHCP/PPP on WAN
cs: Umožnit, aby seznam DNS serverů byl přebit DHCP/PPP na WAN

en: Allow DNS servers to be overridden by DHCP/PPP on WAN
cs: Umožnit přepsání nastavení DNS serverů protokolem DHCP/PPP na WAN

en: Allow HAProxy to automatically raise log level for non-completely successful connections to aid debugging.
cs: Umožnit HAProxy automaticky zvýšit úroveň podrobnosti zaznamenávaných událostí v případě ne zcela úspěšných spojení a pomoci tak při hledání příčin problémů.

en: Allow IPv6
cs: Umožnit IPv6

en: Allow NAT-PMP Port Mapping
cs: Umožnit mapování portů NAT-PMP

en: Allow Snoop
cs: Umožnit „slídění“ (snoop)

en: Allow Snoop: This action allows recursive and nonrecursive access from hosts within the netblock defined below. Used for cache snooping and ideally should only be configured for your administrative host.
cs: Umožnit slídění: Tato akce umožní přístup do vnořených i nevnořených položek ze strojů v rámci níže určeného síťového bloku. Slouží pro slídění v mezipaměti a ideálně by mělo být nastaveno pouze pro váš správní stroj.

en: Allow TLS Only
cs: Umožnit pouze TLS

en: Allow UPnP Port Mapping
cs: Umožnit UPnP mapování portů

en: Allow Username Mismatch
cs: Umožnit neshodu uživatelského jména

en: Allow clients on the bridge to obtain DHCP.
cs: Umožnit klientům na síťovém mostu obdržet nastavení z DHCP.

en: Allow communication between clients connected to this server
cs: Umožnit, aby klienti připojení k tomuto serveru, mohli komunikovat mezi sebou

en: Allow communication between clients connected to this server.
cs: Dovolit komunikaci mezi klienty, připojenými k tomuto serveru.

en: Allow connected clients to retain their connections if their IP address changes
cs: Umožnit připojeným klientům ponechat si připojení i když se jejich adresy změní

en: Allow connected clients to retain their connections if their IP address changes.
cs: Umožnit připojeným klientům ponechat si připojení i když se jejich IP adresa změní.

en: Allow default gateway switching
cs: Umožnit přepínání výchozí brány

en: Allow interface subnets
cs: Umožnit podsítě rozhraní

en: Allow interface to automatically detect edge status. This is the default for all interfaces added to a bridge.
cs: Umožnit rozhraní automaticky zjišťovat hraniční stav. Toto je výchozí pro všechna rozhraní přidaná do mostu.

en: Allow intra-BSS communication
cs: Umožnit komunikaci mezi klienty

en: Allow multiple concurrent connections from clients using the same Common Name.<br />NOTE: This is not generally recommended, but may be needed for some scenarios.
cs: Umožnit klientům vícero souběžných připojení pod stejným CN (název/jméno, pod kterým je daný subjekt znám).<br />POZN.: Obecně to není doporučeno, ale v některých případech může být třeba.

en: Allow whitespaces
cs: Umožnit použití prázdných znaků

en: Allow: This action allows queries from hosts within the netblock defined below.
cs: Umožnit: tato akce umožní dotazy od strojů v rámci níže určeného síťového bloku.

en: Allowed
cs: Povoleno

en: Allowed MAC addresses
cs: MAC adresy, kterým je umožněn přístup

en: Allowed SSL ports
cs: SSL porty, ze kterých je umožněn přístup

en: Allowed Subnets
cs: Podsítě ze kterých je umožněn přístup

en: Allowed addresses
cs: Adresy ze kterých je umožněn přístup

en: Allowed destination TCP port
cs: Cílový TCP port, na který je umožněn přístup

en: Allowed values are 1-9999 but should not be longer than Master Key Regeneration time.
cs: Možné hodnoty jsou 1 až 9999, ale nemělo by být delší než čas regenerace hlavního klíče.

en: Allowed values are 1-9999 but should not be shorter than Key Rotation time.
cs: Možné hodnoty jsou 1 až 9999, ale nemělo by být kratší než čas rotace klíče.

en: Allows selection of different speeds for the serial console port.
cs: Umožňuje výběr různých přenosových rychlostí portu sériové konzole.

en: Alt Names
cs: Alt. názvy

en: Alternate Host Address (Deprecated)
cs: Alternativní adresa stroje (zastaralé)

en: Alternate Hostnames
cs: Alternativní názvy strojů

en: Alternate Hostnames for DNS Rebinding and HTTP_REFERER Checks
cs: Alternativní názvy strojů pro kontroly DNS znovuspojení (rebind) a HTTP_REFERER

en: Alternate hostname %s is not a valid hostname.
cs: Alternativní název stroje %s není platný.

en: Alternative Names
cs: Alternativní názvy

en: Always Advertise Default Gateway
cs: Vždy propagovat výchozí bránu

en: An API exception occured
cs: Došlo k výjimce na aplikačním programovém rozhraní

en: An IP address followed by C indicates a host currently connected through the VPN.
cs: IP adresa následovaná C značí, že stroj je v tuto chvíli připojen prostřednictvím VPN.

en: An IPv4 protocol was selected, but the selected interface has no IPv4 address.
cs: Byl zvolen IPv4 protokol, ale vybrané rozhraní nemá IPv4 adresu.

en: An IPv6 protocol was selected, but the selected interface has no IPv6 address.
cs: Byl zvolen IPv6 protokol, ale vybrané rozhraní nemá IPv6 adresu.

en: An Onion service must be set.
cs: Je třeba nastavit službu Onion.

en: An URL for the Nextcloud server must be set.
cs: Je třeba zadat URL adresu Nextcloud serveru.

en: An alias with this name already exists.
cs: Takový alternativní název už v systému existuje.

en: An authentication server with the same name already exists.
cs: Ověřovací server s tímto názvem už existuje.

en: An interface IP address must be specified for the DNS query source.
cs: Pro zdroj DNS dotazu je třeba zadat IP adresu rozhraní.

en: An interface with the specified description already exists.
cs: Už existuje rozhraní s přesně stejným popisem.

en: An invalid subnet route was supplied: %s
cs: Byla zadána neplatná trasa podsítě: %s

en: An user for the Nextcloud server must be set.
cs: Je třeba zadat uživatelský účet na Nextcloud serveru.

en: Another entry with the same group name already exists.
cs: Takový název skupinu už používá jiná položka v systému.

en: Another entry with the same identifier already exists.
cs: Tento identifikátor už používá jiná položka.

en: Another entry with the same username already exists.
cs: Toto uživatelské jméno je už v systému používáno jinou položkou.

en: Antenna settings
cs: Nastavení antény

en: Anti-Lockout Rule
cs: Pravidlo proti zamykání

en: Antivirus
cs: Antivir

en: Any
cs: Libovolné

en: Any flags.
cs: Libovolné příznaky.

en: Any priority
cs: Libovolná priorita

en: Anywhere
cs: Kdekoli

en: Append circuit ID
cs: Připojit identifikátor okruhu

en: Append circuit ID and agent ID to requests
cs: Připojovat k požadavkům identifikátor obvodu a agenta

en: Application Key
cs: Klíč aplikace

en: Application Secret
cs: Heslo aplikace

en: Apply
cs: Použít

en: Apply changes
cs: Použít změny

en: Apply the action immediately on match.
cs: V okamžiku shody, okamžitě aplikovat toto pravidlo.

en: April
cs: Duben

en: Archive
cs: Archiv

en: Archives
cs: Archivy

en: Are you sure you want to flush and reload all? this might have impact on other services using the same technology underneath (such as Captive portal)
cs: Opravdu chcete všechno vyprázdnit a načíst znovu? Toto může mít dopad na ostatní služby, které využívají stejnou technologii (jako např. zachycovací portál)

en: Are you sure you want to power off the system?
cs: Opravdu chcete tento systém vypnout?

en: Are you sure you want to proceed?
cs: Opravdu chcete pokračovat?

en: Are you sure you want to reboot the system?
cs: Opravdu chcete tento systém restartovat?

en: Area
cs: Oblast

en: Area Cost
cs: Náklady oblasti

en: Area in wildcard mask style like 0.0.0.0 and no decimal 0
cs: Oblast ve stylu zástupné masky jako 0.0.0.0 a ne desítková 0

en: Area:
cs: Oblast:

en: Areas
cs: Oblasti

en: Areas Attached Count
cs: Počet připojených oblastí

en: As the name says, it is the normal optimization algorithm
cs: Jak název napovídá, jedná se o normální optimalizační algoritmus

en: Ask password
cs: Vyžadovat heslo

en: Assigned Privileges
cs: Přidělená oprávnění

en: Assignments
cs: Přiřazení

en: Assisted
cs: Asistované

en: Associated filter rule
cs: Související filtrovací pravidlo

en: Associated or ad-hoc peers
cs: Přidružené nebo na vyžádání (ad-hoc) protějšky

en: At least 3 additional time sources should be configured under %sServices: NTP%s to reliably supply the time of each PPS pulse.
cs: Pro spolehlivé dodávání časových údajů (v každém PPS pulzu) by měly být ve %sSlužby: NTP%s nastaveny přinejmenším 3 další zdroje času.

en: At least one encryption algorithm must be selected.
cs: Je třeba vybrat alespoň jeden z šifrovacích algoritmů.

en: At least one group member must be specified.
cs: Je třeba zadat alespoň jednoho člena skupiny.

en: At least one hashing algorithm needs to be selected.
cs: Je třeba vybrat alespoň jeden algoritmus pro vypočítávání otisku (hash).

en: At least one of 'UPnP' or 'NAT-PMP' must be allowed
cs: Je třeba, aby bylo umožněno alespoň jedno z „UPnP“ nebo „NAT-PMP“

en: At least one remote server must be specified.
cs: Je třeba určit alespoň jeden vzdálený server.

en: At least two interfaces must be selected.
cs: Je třeba vybrat alespoň dvě rozhraní

en: Attempt to circumvent censorship.
cs: Pokusit se obejít cenzuru.

en: Attribute
cs: Atribut

en: Attributes
cs: Atributy

en: Attributes received from server
cs: Atributy obdržené ze serveru

en: Audit done.
cs: Audit je dokončen.

en: Audit now
cs: Prověřit nyní

en: Auditing, please wait...
cs: Audituje se, čekejte…

en: August
cs: Září

en: Auth
cs: Ověř.

en: Auth Digest Algorithm
cs: Algoritmus otisku pro ověřování

en: Auth Servers
cs: Ověř. servery

en: Auth. alg.
cs: Ověř. alg.

en: Authenticate using
cs: Ověřit pomocí

en: Authentication
cs: Ověřování

en: Authentication Containers
cs: Ověřovací konejnery

en: Authentication Key
cs: Ověřovací klíč

en: Authentication Method
cs: Metoda ověřování

en: Authentication Password
cs: Ověřovací heslo

en: Authentication Port
cs: Ověrovací port

en: Authentication Prompt
cs: Výzva ověření

en: Authentication Server
cs: Ověřovací server

en: Authentication Settings
cs: Nastavení ověřování

en: Authentication TTL (hours)
cs: Platnost přihlášení (hodiny)

en: Authentication Timeout
cs: Časový limit ověření

en: Authentication Type
cs: Typ ověřování

en: Authentication Type Selection
cs: Výběr typu ověřování

en: Authentication Username
cs: Ověřovací uživatelské jméno

en: Authentication and Accounting
cs: Ověřování a evidování

en: Authentication container
cs: Ověřovací kontejner

en: Authentication containers
cs: Ověřovací kontejnery

en: Authentication failed.
cs: Ověření nebylo úspěšné.

en: Authentication method
cs: Metoda ověřování

en: Authentication port value
cs: Port pro ověřování

en: Authentication processes
cs: Proces ověřování

en: Authenticity Protocols
cs: Protokoly ověřování pravosti

en: Authorities
cs: Autority

en: Authorization type
cs: Typ pověření

en: Authorized clients
cs: Oprávnění klienti

en: Authorized keys
cs: Pověřené klíče

en: Auto
cs: Automaticky

en: Auto Edge ports
cs: Automatické hraniční porty

en: Auto PTP ports
cs: Automatické PTP porty

en: Auto Renewal
cs: Automatické obnovování

en: Auto created rule
cs: Automaticky vytvořené pravidlo

en: Auto created rule for ISAKMP
cs: Automaticky vytvořené pravidlo pro ISAKMP

en: Auto refresh
cs: Automatické obnovování

en: Automatic outbound NAT for Reflection
cs: Automatický odchozí NAT pro odrazy

en: Automatic outbound NAT rule generation
cs: Automatické vytváření pravidel odchozího NAT

en: Automatically create outbound NAT rules which assist inbound NAT rules that direct traffic back out to the same subnet it originated from.
cs: Automaticky vytvořit odchozí pravidla NAt která pomáhají příchozím NAT pravidlům která směrují provoz zpět na stejnou síť ze které pochází.

en: Automatically detect the point-to-point status on interface by checking the full duplex link status. This is the default for interfaces added to the bridge.
cs: Automaticky zjišťovat stav bod-bod na rozhraní kontrolou stavu režimu přenosu z obou stran zároveň (duplex). Toto je výchozí pro rozhraní přidaná do sítového mostu.

en: Automatically generate a shared TLS authentication key
cs: Automaticky vytvořit sdílený TLS ověřovací klíč

en: Automatically generate a shared TLS authentication key.
cs: Automaticky vytvořit sdílený TLS ověřovací klíč.

en: Automatically generate a shared key
cs: Vytvořit sdílený klíč automaticky

en: Automatically inject config into the local HAProxy instance to let it serve acme challanges without service interruption. Of course, adding the configuration requires a short restart of the HAProxy service.
cs: Automaticky vpravit nastavení do místní instance HAProxy díky čemuž obslouží acme výzvy bez přerušení služby. Samozřejmě, přidání nastavení vyžaduje krátký restart služby HAProxy.

en: Automatically ping host
cs: Automaticky ověřovat dostupnost stroje (ping)

en: Available Widgets
cs: Podokna k dispozici

en: Available range
cs: Rozsah k dispozici

en: Avoid authentication for addresses and subnets in this list
cs: Neověřovat adresy a podsítě z tohoto seznamu

en: Avoid authentication for physical addresses in this list
cs: Neověřovat MAC adresy z tohoto seznamu

en: BACKUP
cs: ZÁLOŽNÍ

en: BGP AS Number
cs: AS číslo BGP

en: BGP Neighbor
cs: BGP soused

en: Back
cs: Zpět

en: Backend
cs: Podpůrná vrstva

en: Backend Pool ID
cs: Identif. fondu podpůrné vrstvy

en: Backend Pool Name
cs: Název fondu podpůrné vrstvy

en: Backend Pools
cs: Fondy podpůrné vrstvy

en: Backend for authentication
cs: Podpůrná vrstva pro ověřování

en: Backend/Frontend
cs: Podpůrná vrstva / nadstavba

en: Backends
cs: Podpůrné vrstvy

en: Background (1, lowest)
cs: Na pozadí (1, nejnižší)

en: Backoff Cutoff
cs: Backoff odříznout

en: Backup Check Interval
cs: Interval kontroly zálohy

en: Backup Check Timeout
cs: Časový limit kontroly zálohy

en: Backup Count
cs: Počet záloh

en: Backup Designated Router
cs: Záložní pověřený směrovač

en: Backup Table
cs: Záložní tabulka

en: Backup Table Check
cs: Kontrola záložní tabulky

en: Backup Table Scheduler
cs: Plánovač záložní tabulky

en: Backup count must be greater than zero.
cs: Je třeba, aby počet záloh byl vyšší než nula.

en: Backup firewall versions
cs: Záložní verze brány firewall

en: Backup services
cs: Záložní služby

en: Backup successful, current file list:
cs: Záloha proběhla úspěšně, aktuální seznam souborů:

en: Backups
cs: Zálohy

en: Balances outgoing traffic across the active ports based on hashed protocol header information and accepts incoming traffic from any active port. This is a static setup and does not negotiate aggregation with the peer or exchange frames to monitor the link. The hash includes the Ethernet source and destination address, and, if available, the VLAN tag, and the IP source and destination address.
cs: Vyvažuje odchozí provoz napříč aktivními porty na základě informace z otisku hlavičky protokolu a přijímá příchozí provoz z libovolného aktivního portu. Toto je statické nastavení a nedohaduje seskupení s protějškem nebo nevyměňuje rámce pro monitorování linky. Otisk zahrunuje ethernetové zdrojové a cílové adresy a pokud je k dispozici, VLAN značku, a zdrojovou a cílovou IP adresu.

en: Balancing Algorithm
cs: Algoritmus vyvažování

en: Bandwidth
cs: Přenosová rychlost

en: Bandwidth In
cs: Příchozí přenosová rychlost

en: Bandwidth Out
cs: Odchozí přenosová rychlost

en: Bandwidth metric should be either bit/s, kbit/s or Mbit/s
cs: Metrika přenosové rychlosti by měla být buď bit/s, kbit/s nebo mbit/s

en: Bandwidth out of range
cs: Přenosová rychlost mimo rozsah

en: Bandwidth: Set ONLY for MLPPP connections and ONLY when links have different bandwidths.
cs: Přenosová rychlost: Nastavujte POUZE pro MLPPP spojení a POUZE když linky mají rozdílné přenosové rychlosti.

en: Bandwith Burst
cs: Dávka přenosového pásma

en: Banned host IP addresses
cs: IP adresy vyloučeného stroje

en: Base
cs: Základ

en: Base DN
cs: Základ rozlišeného názvu

en: Basic
cs: Základní

en: Be aware of how much space is consumed by backups before adjusting this value.
cs: Než začnete tuto hodnotu upravovat, zjistěte si, kolik prostoru zabírají zálohy nyní.

en: Be aware that increasing this value increases every log file size, so disk usage will increase significantly.
cs: Nezapomeňte že zvýšení této hodnoty zvýší velikost každého souboru se záznamem událostí, takže se výrazně zvýší využití disku.

en: Best Effort (0, default)
cs: Nejlepší snaha (0, výchozí)

en: Binary files
cs: Binární soubory

en: Bind Password
cs: Spojovací heslo

en: Bind credentials
cs: Přihlašovací údaje pro spojení

en: Bind user DN
cs: Rozlišený název uživatele, kterým spojovat

en: Bitmask
cs: Bitová maska

en: Bitmask: Applies the subnet mask and keeps the last portion identical; 10.0.1.50 -&gt; x.x.x.50.
cs: Bitová maska: uplatní masku podsítě a poslední část nechá stejnou – 10.0.1.50 -&gt; x.x.x.50.

en: Bits Per Second
cs: Bitů za sekundu

en: Black
cs: Černá

en: Blacklist
cs: Seznam vyloučených

en: Block
cs: Blokovat

en: Block RFC1918 Private Networks
cs: Blokovat soukromé sítě, uvedené v normě RFC1918

en: Block Size
cs: Velikost bloku

en: Block all IPv6 traffic
cs: Blokovat veškerý IPv6 provoz

en: Block bogon networks
cs: Blokovat bogon sítě

en: Block browser/user-agents
cs: Blokovat dle prohlížeče (user-agent)

en: Block encrypted archive
cs: Blokovat šifrované archivy

en: Block private networks
cs: Blokovat soukromé sítě

en: Block specific MIME type reply
cs: Blokovat odpověď na základě konkrétního MIME typu

en: Block this client connection based on its common name
cs: Blokovat připojení tohoto klienta podle jeho obecného názvu

en: Blocked File Extensions
cs: Blokované přípony souborů

en: Bogon Networks
cs: Falešné sítě

en: Bogons are prefixes that should never appear in the Internet routing table, and obviously should not appear as the source address in any packets you receive.
cs: Nastrčené jsou předpony, které by se nikdy neměly objevit ve směrovací tabulce Internetu a tím ani jako zdrojová adresa v žádném z paketů, který obdržíte.

en: Boolean type must be true, false, on, or off.
cs: Je třeba, aby typ boolean bylo buď true, false nebo on, off.

en: Both
cs: Obojí

en: Both maximum new connections per host and the interval (per second(s)) must be specified
cs: Je třeba zadat jak nejvyšší umožněný počet nových spojení na jednotlivý stroj, tak interval (za sekundy)

en: Both the Certificate and CRL must be specified.
cs: Je třeba zadat jak certifikát, tak seznam zneplatněných certifikátů.

en: Both throttling parameters should either be filled or empty
cs: Oba parametry by měly být buď oba vyplněné nebo prázdné

en: Bridge
cs: Síťový most

en: Bridge (%s)
cs: Síťový most (%s)

en: Bridge DHCP
cs: DHCP síťového mostu

en: Bridge Devices
cs: Zařízení síťového mostu

en: Bridge Interface
cs: Rozhraní síťového mostu

en: Bridge configuration
cs: Nastavení síťového mostu

en: Bridging a wireless interface is only possible in hostap mode.
cs: Přemostění bezdrátového rozhraní je možné pouze tehdy, když je v režimu přístupového bodu.

en: Briefly description of this ftp proxy
cs: Stručný popis této ftp proxy

en: Broadcast
cs: Všesměrové vysílání

en: Broadcom and BlueSteel uBsec 5x0x crypto accelerator
cs: Broadcom a BlueSteel uBsec 5x0x crypto accelerator

en: Buffer size
cs: Velikost mezipaměti

en: BufferSize
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Burst
cs: Dávka

en: Bw In
cs: Bw přijato

en: Bw Out
cs: Bw odesláno

en: By Destination IP
cs: Dle cílové IP adresy

en: By IP Pair
cs: Podle dvojic IP adres

en: By Source IP
cs: Podle zdrojové IP adresy

en: By default DHCPv6 leases are displayed in UTC time. By checking this box DHCPv6 lease time will be displayed in local time and set to time zone selected. This will be used for all DHCPv6 interfaces lease time.
cs: Ve výchozím stavu jsou DHCPv6 zápůjčky zobrazovány v UTC času. Zaškrtnutím tohoto bude DHCPv6 zápůjční část zobrazován v místním čase a nastaven na zvolenou časovou zónu. Toto bude použito pro veškeré zápůjční časy DHCPv6 na rozhraních.

en: By default NTP will listen for all supported NMEA sentences. Here one or more sentences to listen for may be specified.
cs: Ve výchozím stavu bude NTP naslouchat všem podporovaným NMEA větám. Zde je možné určit jednu nebo více vět, kterým naslouchat.

en: By default deny access to UPnP and NAT-PMP?
cs: Odepírat ve výchozím stavu přístup k UPnP a NAT-PMP?

en: By default schedules clear the states of existing connections when the expiration time has come. This option overrides that behavior by not clearing states for existing connections.
cs: Ve výchozím stavu plánovače vyčistí stavy existujících spojení když přijde čas skončení platnosti. Tato předvolba toto chování přebije nemazáním stavů existujících spojení.

en: By default, if a hostname resolves IPv6 and IPv4 addresses IPv6 will be used, if you check this option, IPv4 will be used instead of IPv6.
cs: Ve výchozím stavu, pokud je název stroje přeložen na IPv6 a IPv4 adresy, je použita IPv6. Pokud zaškrtnete tuto předvolbu, bude namísto IPv6 použito IPv4.

en: By default, if several SAs match, the newest one is preferred if it's at least 30 seconds old. Select this option to always prefer old SAs over new ones.
cs: Ve výchozím stavu, pokud odpovídá vícero SA, je upřednostněna ta nejnovější, ale jen tehdy, pokud je alespoň 30 sekund stará. Výběrem této předvolby bude vždy upřednostňovány starší SA před novějšími.

en: By default, when a rule has a specific gateway set, and this gateway is down, rule is created and traffic is sent to default gateway.This option overrides that behavior and the rule is not created when gateway is down
cs: Ve výchozím stavu, když má pravidlo nastavanou konkrétní bránu a tato brána je nedostupná, je vytvořeno pravidlo a provoz poslán na výchozí bránu. Tato předvolba přepisuje chování  toto pravidlo není vytvářeno když je brána nedostupná.

en: Bypass firewall rules for traffic on the same interface
cs: Obejít pravidla brány firewall v případě provozu na tom stejném rozhraní.

en: Bytes
cs: Bajtů

en: Bytes In
cs: Přijatých bajtů

en: Bytes Out
cs: Odeslaných bajtů

en: Bytes Received
cs: Bajtů obdrženo

en: Bytes Sent
cs: Bajtů odesláno

en: Bytes in
cs: Příchozích bajtů

en: Bytes in count (client to server)
cs: Počet bajtů do (od klienta k serveru)

en: Bytes in rate (client to server)
cs: Rychlost bajtů do (od klienta k serveru)

en: Bytes out
cs: Odchozích bajtů

en: Bytes out count (server to client)
cs: Počet bajtů od (od serveru ke klientovi)

en: Bytes out rate (server to client)
cs: Rychlost bajtů od (od serveru ke klientovi)

en: CA
cs: Cert. autorita

en: CA mismatch between the Certificate and CRL. Unable to Revoke.
cs: Neshoda v cert. autoritách certifikátu a seznamu zneplatněných. Nelze zneplatnit.

en: CA to use
cs: Kterou cert. autoritu použít

en: CA:
cs: Cert. autorita:

en: CARP Interface
cs: CARP rozhraní

en: CARP has been enabled.
cs: CARP bylo zapnuto.

en: CARP has detected a problem and this unit has been demoted to BACKUP status.
cs: V CARP byl zjištěn problém a tato jednotka byla degradována na stav ZÁLOHA.

en: CF Key
cs: CF klíč

en: CHAN
cs: KANÁL

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: CPU
cs: Procesor

en: CPU Statistics
cs: Statistiky procesoru

en: CPU Type
cs: Typ procesoru

en: CPU Usage
cs: Využití procesoru

en: CPU usage
cs: Spotřeba výpočetního výkonu

en: CRL data
cs: Data seznamu zneplatněných certifikátů

en: CSRF check failed
cs: CSRF kontrola se nezdařila

en: CSRF check failed. Your form session may have expired, or you may not have cookies enabled.
cs: Kontrola CSRF se nezdařila. Buď skončila platnost vaší relace ve formuláři nebo nemáte zapnuté cookies.

en: CURL options
cs: Předvolby CURL

en: Cache
cs: Mezipaměť

en: Cache Expiration
cs: Skončení platnosti mezipaměti

en: Cache Size
cs: Velikost mezipaměti

en: Cache directory location
cs: Umístění složky s mezipamětí

en: Cache entry expire time
cs: Doba do skončení platnosti položky mezipaměti

en: Cache size
cs: Velikost mezipaměti

en: Cache size in Megabytes
cs: Velikost mezipaměti v megabajtech

en: Cached IP
cs: Zapamatovaná IP adresa

en: Calculate
cs: Spočítat

en: Calculated PPP MTU
cs: Spočítané PPP MTU

en: Can be specified to filter outgoing messages. By default, all messages are sent. If a level is specified, only messages with a severity at least as important as this level will be sent.
cs: Je možné zadat a filtrovat tak odchozí zprávy. Ve výchozím stavu jsou odesílány veškeré správy. Když je určen stupeň, budou odeslány pouze zprávy se stupněm závažnosti větším nebo rovném tomuto.

en: Cancel
cs: Storno

en: Candidate
cs: Kandidát

en: Cannot add IPv4 Gateway Address because no IPv4 address could be found on the interface.
cs: Nelze přidat adresu IPv4 brány protože na rozhraní nebyla nalezena žádná IPv4 adresa.

en: Cannot add IPv6 Gateway Address because no IPv6 address could be found on the interface.
cs: Adresu IPv6 brány není možné přidat protože na rozhraní nebyla nalezena žádná IPv6 adresa.

en: Cannot delete Schedule. Currently in use by %s
cs: Tento plán není možné smazat. V současnosti je používán %s

en: Cannot delete alias. Currently in use by %s
cs: Tento alternativní název nelze smazat. Aktuálně je používán %s

en: Cannot enable static ARP when you have static map entries without IP addresses. Ensure all static maps have IP addresses and try again.
cs: Není možné zapnout statické ARP když jsou přítomné statické položky mapy bez IP adres. Zajistěte aby všechna statická mapování měla IP adresy a zkuste to znovu.

en: Cannot revoke certificates for an imported/external CRL.
cs: Do importovaných/externích seznamů zneplatněných nelze přidávat další certifikáty.

en: Cannot set random password due to explicit input.
cs: Protože bylo výslovně zadáno, není možné nastavit náhodné heslo.

en: Capabilities:
cs: Schopnosti:

en: Captive Portal
cs: Zachycovací portál

en: Capture
cs: Zachytit

en: Capture local
cs: Zachytit místní

en: Capture output
cs: Zachytit výstup

en: Category
cs: Kategorie

en: Cell Current Down
cs: Mobilní připojení vypnuto

en: Cell Current Up
cs: Mobilní připojení zapnuto

en: Cell Downstream
cs: Mobilní rychlost odesílání

en: Cell Mode
cs: Režim modemu

en: Cell SIM State
cs: Stav SIM karty mobilní sítě

en: Cell Service
cs: Služba mobilní sítě

en: Cell Signal (RSSI)
cs: Signál mobilní sítě (RSSI)

en: Cell Upstream
cs: Mobilní rychlost odesílání

en: Certificate
cs: Certifikát

en: Certificate Authority
cs: Certifikační autorita

en: Certificate Authority Selection
cs: Výběr certifikační autority

en: Certificate Depth
cs: „Hloubka“ certifikátu

en: Certificate Name
cs: Název certifikátu

en: Certificate Private Key
cs: Soukromá část klíče certifikátu

en: Certificate Revocation List %s is in use and cannot be deleted
cs: Seznam zneplatněných certifikátů %s je aktuálně používán a není ho proto možné smazat

en: Certificate Revocation List data
cs: Data seznamu certifikátů jejichž platnost byla odvolána

en: Certificate authority
cs: Certifikační autorita

en: Certificate data
cs: Data certifikátu

en: Certificates
cs: Certifikáty

en: Challenge Type
cs: Typ výzvy

en: Change DHCP display lease time from UTC to local time.
cs: Změnit zobrazení času DHCP zápůjček z UTC na místní čas.

en: Change DHCPv6 display lease time from UTC to local time.
cs: Změnit zobrazení doby DHCPv6 zápůjčky z UTC na místní čas.

en: Change all alerts to drop actions
cs: Změnit všechny výstrahy na akce zahození

en: Change the check buffer size (in bytes). Higher values may help find string or regex patterns in very large pages, though doing so may imply more memory and CPU usage. The default value is 16384.
cs: Změnit velikost (v bajtech) vyrovnávací paměti kontrol. Vyšší hodnota může pomoci s hledáním řetězce nebo regulárního výrazu na velmi objemných stránkách, ale může také vést k vyšší spotřebě kapacity operační paměti a výpočetního výkonu. Výchozí hodnota je 16384.

en: Changes will be active after apply (rules tab)
cs: Změny vstoupí v platnost kliknutím na použít (karta pravidla)

en: Changing name on a gateway group is not allowed.
cs: Název skupiny bran nelze měnit.

en: Changing name on a gateway is not allowed.
cs: Dodatečně měnit název brány není možné.

en: Channel
cs: Kanál

en: Check Interval
cs: Interval kontrol

en: Check Timeout
cs: Časový limit kontroly

en: Check certificate of aliases URLs
cs: Ověřit certifikát alternativních URL adres

en: Check for updates
cs: Zjistit zda jsou k dispozici aktualizace

en: Check for updates to view available plugins.
cs: Aby bylo možné zobrazit dostupné zásuvné moduly, je třeba nechat zkontrolovat dostupnost případných aktualizací.

en: Check for updates to view changelog history.
cs: Aby bylo možné zobrazit historii změn, je třeba nechat zkontrolovat dostupnost případných aktualizací.

en: Check interval
cs: Interval kontrol

en: Check interval must be greater than 0
cs: Je třeba, aby interval kontroly byl vyšší než 0 (nula)

en: Check link status on all interfaces with configured CARP VIPs.
cs: Zkontrolovat stav spojení na všech rozhraních, na kterých jsou nastavené CARP virtuální IP adresy.

en: Check this box for WCCP encapsulation version 2, or leave unchecked for version 1.
cs: Toto zaškrtněte pro WCCP zapouzdření verze 2 nebo ponechtě nezaškrtnuté pro verzi 1.

en: Check type
cs: Typ kontroly

en: Checking this option will disable hardware TCP segmentation offloading (TSO, TSO4, TSO6). This offloading is broken in some hardware drivers, and may impact performance with some specific NICs.
cs: Zaškrtnutím této předvolby nebude dělení TCP segmentů přenecháváno hardware (TSO, TSO4, TSO6). V případě některých ovladačů je totiž tato funkce rozbitá a může tak postihovat výkon některých konkrétních síťových rozhraní.

en: Checking this option will disable hardware checksum offloading. Checksum offloading is broken in some hardware, particularly some Realtek cards. Rarely, drivers may have problems with checksum offloading and some specific NICs.
cs: Zaškrtnutím této předvolby nebude zpracovávání kontrolních součtů přenecháváno na hardware. V případě některých zařízení, konkrétně některých rozhraní s čipy od Realtek je tato funkce rozbitá. Méně často, ovladače zařízení mohou mít problémy s kombinací této funkce a některých konkrétních zařízení.

en: Checking this option will disable hardware large receive offloading (LRO). This offloading is broken in some hardware drivers, and may impact performance with some specific NICs.
cs: Použití této předvolby vypne nakládání s objemným příjmem (LRO) na úrovni hardware. To je v případě některých ovladačů zařízení rozbité a může zhoršovat výkon u některých konkrétních síťových rozhraní.

en: Checking, please wait...
cs: Kontroluje se, čekejte…

en: Checking...
cs: Kontrola…

en: Checksum
cs: Kontrolní součet

en: Checksum:
cs: Kontrolní součet:

en: Chinese (Simplified)
cs: Čínština (zjednodušená)

en: Choose TTL for your dns record.
cs: Zvolte délku platnosti dns záznamu.

en: Choose a Certificate Authority (CA)
cs: Zvolte cert. autoritu (CA)

en: Choose a Certificate to Revoke
cs: Vyberte certifikát jehož platnost odvolat

en: Choose a Server Certificate
cs: Zvolte serverový certifikát

en: Choose a TCP port to be used for the local statistics page. The default value is 8822.
cs: Zvolte TCP port který použít pro stránku s místními statistikami. Výchozí hodnota je 8822.

en: Choose a language for the web GUI.
cs: Zvolte jazyk textů webového správního rozhraní.

en: Choose a load balancing algorithm.
cs: Zvolte algoritmus rozkládání zátěže.

en: Choose a logical operator.
cs: Zvolte logický operátor.

en: Choose a persistence type.
cs: Zvolte typ perzistence

en: Choose an Existing Certificate
cs: Vyberte existující certifikáty

en: Choose an existing certificate
cs: Vyberte existující certifikát

en: Choose error messages.
cs: Zvolte chybové zprávy.

en: Choose how to test. By using IF it tests if the condition evaluates to true. If you use UNLESS, the sense of the test is reversed.
cs: Zvolte způsob testování. Použitím IF je ověřeno, zda vyhodnocovaná podmínka platí. V případě UNLESS je smysl testu převrácený.

en: Choose on which interface packets must come in to match this rule.
cs: Vyberte rozhraní, na které když přijdou, podléhají pakety tomuto pravidlu.

en: Choose one of the 24 standard syslog facilities. The default value is local0.
cs: Zvolte jeden ze 24 standardních syslog facilit. Výchozí hodnota je local0.

en: Choose rules.
cs: Zvolte pravidla.

en: Choose the Internet Protocol this gateway uses.
cs: Zvolte Internetový protokol, který tato brána používá.

en: Choose the cipher to use for encryption.
cs: Zvolte jakým algoritmem šifrovat.

en: Choose the connect behaviour here, when using CARP you might want to consider the 'Respond only' option here (wait for the other side to connect).
cs: Zde zvolte chování spojení. Při použití CARP zde uvažujte o použití předvolby „Pouze odpovědět“ (čekat až se připojí protější strana).

en: Choose the interface on which the port should be opened.
cs: Zvolte rozhraní na kterém má být port otevřen.

en: Choose the local HAProxy frontends. They will automatically be configured to redirect acme challenges to the internal acme client. The HAProxy service will automatically be restarted if a certificate was renewed.
cs: Zvolte místní nadstavby pro HAProxy. Budou automaticky nastaveny na přesměrování acme výzev na vnitřního acme klienta. Služba HAProxy bude automaticky restartována při obnovení certifikátu.

en: Choose the members that will be used for the link aggregation
cs: Vyberte rozhraní, která chcete seskupit

en: Choose the type of certificate to generate here, the type defines it's constraints
cs: Zde vyberte typ certifikátu, který vytvořit – tím jsou zároveň vymezeny oblasti jeho použití

en: Choose what to do with DNS requests that match the criteria specified below.
cs: Zvolte co dělat s DNS požadavky které odpovídají níže zadaným kritériím.

en: Choose what to do with packets that match the criteria specified below.
cs: Vyberte co dělat s pakety, které splňují níže uvedené požadavky.

en: Choose which IP protocol this rule should match.
cs: Vyberte pro který IP protokol toto pravidlo platí.

en: Choose which interface the host to be woken up is connected to.
cs: Zvolte kterým rozhraním je probouzený stroj připojen.

en: Choose which interface this gateway applies to.
cs: Vyberte pro které rozhraní tato brána platí.

en: Choose which interface this host is connected to.
cs: Vyberte ke kterému rozhraní je tento stroj připojen.

en: Choose which interface this rule applies to
cs: Vyberte rozhraní na které toto pravidlo platí

en: Choose which interface this rule applies to.
cs: Vyberte na které rozhraní toto pravidlo uplatňovat.

en: Choose your RIP version (1 or 2). 1 is classful, 2 supports CIDR.
cs: Zvolte verzi RIP protokolu (1 nebo 2). 1 je třídní, 2 podporuje CIDR.

en: Chop URI at first whitespace
cs: Useknout URI na prvním prázdném znaku

en: Cipher
cs: Šifra

en: Cipher List
cs: Seznam šifer

en: Circuit ID
cs: Identif. okruhu

en: Circuits
cs: Okruhy

en: City
cs: Město

en: City or other Locality name (e.g. Middelharnis, Leipzig, Louisville).
cs: Město nebo jiný název oblasti (např. Middelharnis, Lipsko, Praha)

en: ClamAV Daemon
cs: Proces služby ClamAV

en: ClamAV engine version
cs: Verze ClamAV engine

en: ClamAV will scan within archives and compressed files.
cs: ClamAV bude skenovat v archivech a komprimovaných souborech.

en: ClassType
cs: TypTřídy

en: Classtype
cs: Typtřídy

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear All
cs: Vyčistit vše

en: Clear Selection
cs: Zrušit výběr

en: Clear log
cs: Vymazat záznam událostí

en: Clears the dont-fragment bit from a matching IP packet.
cs: Z IP paketů, které odpovídají pravidlu, odstraní příznak nerozdělovat.

en: Click 'Reload' to apply the changes.
cs: Změny uplatníte kliknutím na „Znovunačíst“

en: Click individual date to select that date only. Click the appropriate weekday Header to select all occurrences of that weekday.
cs: Kliknutím na jednotlivé datum vyberte pouze to konkrétní. Kliknutím na příslušný den v týdnu v hlavičce vyberete všechny výskyty tohoto dne.

en: Click this button to download the system configuration in XML format.
cs: Kliknutím na toto tlačítko si stáhnete nastavení systému v XML podobě.

en: Click to %scontinue to the dashboard%s.
cs: Kliknutím %spokračujte na přehled%s.

en: Click to check for updates.
cs: Kliknutím zkontrolujte aktualizace.

en: Click to create a user certificate.
cs: Uživatelský certifikát vytvoříte kliknutím zde.

en: Click to unhide
cs: Kliknutím odkryjte

en: Click to view full changelog history.
cs: Kliknutím zde si zobrazíte úplnou historii změn.

en: Clicking save will force a configuration sync if it is enabled! (see Configuration Synchronization Settings below)
cs: Pokud je zapnutá, kliknutí na Uložit vyvolá synchronizaci (viz níže nastavení synchronizace nastavení)

en: Client Certificate
cs: Klientský certifikát

en: Client Configuration (mode-cfg)
cs: Nastavení klienta (mode-cfg)

en: Client Export
cs: Export klienta

en: Client ID
cs: Identifikátor klienta

en: Client Instance Statistics
cs: Statistiky klientských instancí

en: Client Management Port
cs: Port správy klienta

en: Client Settings
cs: Nastavení pro klienta

en: Client Specific Overrides
cs: Přebíjející nastavení konkrétního klienta

en: Client Timeout
cs: Časový limit klienta

en: Client connections
cs: Připojení klienta

en: Client identifier
cs: Identifikátor klienta

en: Client-ID in the Google cloud console
cs: Identifikátor klienta v konzoli Google cloud

en: Clients
cs: Klienti

en: Clients will be disconnected after this amount of inactivity. They may log in again immediately, though. Enter 0 to disable idle timeout.
cs: Klienti budou odpojováni po uplynutí této doby nečinnosti. Ale budou se moci okamžitě znovu přihlásit. Nastavení na hodnotu 0 (nula) tuto funkci vypne.

en: Clients will be disconnected after this amount of time, regardless of activity. They may log in again immediately, though. Enter 0 to disable hard timeout (not recommended unless an idle timeout is set).
cs: Klienti budou odpojeni po uplynutí této doby, lhostejno zda budou aktivní či nikoli. Ale budou se moci okamžitě znovu přihlásit. Nastavení na hodnotu 0 tuto funkci vypne (nedoporučuje se pokud není nastavený časový limit nečinnosti).

en: Clock Altitude
cs: Nadmořská výška, ve které se hodiny nacházejí

en: Clock ID
cs: Identifikátor hodin

en: Clock Latitude
cs: Zeměpisná šířka hodin

en: Clock Longitude
cs: Zeměpisná délka hodin

en: Clock location
cs: Časová zóna

en: Clock stratum must be a number in the range 0..16
cs: Je třeba, aby stratum hodin bylo číslo z rozsahu 0 až 16

en: Clone
cs: Klonovat

en: Clone phase2
cs: Klonovat druhou fázi

en: Clone related phase 2 entries as well, remember to change the networks. All phase 2 entries will be added in disabled state
cs: Naklonuje také související položky druhé fáze – nezapomeňte změnit sítě. Stav veškerých položek druhé fáze bude „vypnuto“.

en: Close
cs: Zavřít

en: Code
cs: Kód

en: Collect NetFlow data on this firewall for use with Insight. Note that the local cache only holds the latest 100 MB of data.
cs: Zhromažďovat NetFlow data na této bráně firewall pro použití v nástroji Insight. Poznamenejme, že místní mezipaměť udrží pouze 100 MB z nejnovějších dat.

en: Collected reports
cs: Nashromážděná hlášení

en: Collection
cs: Sběr

en: Collisions
cs: Kolize

en: Command
cs: Příkaz

en: Commands
cs: Příkazy

en: Comment
cs: Komentář

en: Commercial Support
cs: Komerční podpora

en: Common Name
cs: Běžný název

en: Common name
cs: Obecný název

en: Common wireless configuration - Settings apply to all wireless networks on
cs: Společná nastavení pro bezdrátové sítě – budou použita na všechny sítě

en: Comparison
cs: Porovnání

en: Complete Signing Request
cs: Úplný požadavek na podepsání

en: Complexity
cs: Složitost

en: Compress tunnel packets using the LZO algorithm. Adaptive compression will dynamically disable compression for a period of time if OpenVPN detects that the data in the packets is not being compressed efficiently.
cs: Komprimovat pakety tunelu pomocí algoritmu LZO. Přizpůsobivá komprese kompresi dočasně vypne v případě, že OpenVPN zjistí, že data v paketech není možné účinně komprimovat.

en: Compression
cs: Komprese

en: Computer / Device
cs: Počítač/zařízení

en: Concurrent Connections
cs: Souběžná spojení

en: Concurrent connections
cs: Souběžných spojení

en: Concurrent user logins
cs: Souběžná přihlašování uživatelů

en: Condition
cs: Podmínka

en: Condition ID
cs: Identifikátor podmínky

en: Condition Name
cs: Název podmínky

en: Condition type
cs: Typ podmínky

en: Conditions
cs: Podmínky

en: Config File Override
cs: Přebití souboru s nastaveními

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Configuration Change
cs: Změna nastavení

en: Configuration File Override
cs: Přebití souboru s nastaveními

en: Configuration Mode
cs: Režim nastavení

en: Configuration Synchronization Settings (XMLRPC Sync)
cs: Nastavení synchronizace nastavení (XMLRPC Sync)

en: Configuration diff from %s to %s
cs: Rozdíl mezi nastaveními %s a %s

en: Configuration file is encrypted.
cs: Soubor s nastaveními je zašifrovaný.

en: Configure LAN Interface
cs: Nastavit rozhraní místní sítě

en: Configure WAN Interface
cs: Nastavit rozhraní vnější sítě

en: Configure a NULL Service name
cs: Nastavit název služby NULL

en: Configure a maximum Time to live for RRsets and messages in the cache. The default is 86400 seconds (1 day). When the internal TTL expires the cache item is expired. This can be configured to force the resolver to query for data more often and not trust (very large) TTL values.
cs: Nastavte nejvyšší umožněný čas platnosti (TTL) pro RRsady a zprávy v mezipaměti. Výchozí je 86400 sekund (1 den). Když vnitřní TTL uplyne, platnost položky v mezipaměti skončí. Nastavením tohoto lze vynutit, aby DNS překladač dotazoval údaje častěji a nevěřil (příliš dlouhým) TTL hodnotám.

en: Configure a minimum Time to live for RRsets and messages in the cache. The default is 0 seconds. If the minimum value kicks in, the data is cached for longer than the domain owner intended, and thus less queries are made to look up the data. The 0 value ensures the data in the cache is as the domain owner intended. High values can lead to trouble as the data in the cache might not match up with the actual data anymore.
cs: Nastaví nejnižší umožněnou životnost pro RRsady a zprávy v mezipaměti. Výchozí je 0 (nula) sekund. V případě, že se je rozpor, údaje jsou uchovány déle než vlastník domény zamýšlel a tím je činěno méně dotazů hledání dat. Hodnota 0 (nula) zajistí, že data v mezipaměti budou uchovávána dle úmyslu vlastníka domény. Vyšší hodnoty mohou vést k potížím protože údaje v mezipaměti nemusejí odpovídat skutečnosti.

en: Configure listen addresses for the statistics page to enable remote access, i.e. 10.0.0.1:8080 or haproxy.example.com:8999. Use TAB key to complete typing a listen address.
cs: Nastavit adresu na které zvenčí zpřístupnit stránku se statistikami, tj. 10.0.0.1:8080 nebo haproxy.example.com:8999. Je možné použít automatické doplňování stiskem klávesy TAB.

en: Configured Ranges
cs: Nastavené rozsahy

en: Configured action
cs: Nastavená akce

en: Configuring L2TP VPN service...
cs: Nastavování služby L2TP VPN…

en: Configuring PPPoE VPN service...
cs: Nastavování služby PPPoE VPN…

en: Configuring PPTP VPN service...
cs: Nastavování služby PPTP VPN…

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Confirm disconnect
cs: Potvrzení odpojení

en: Confirm removal
cs: Potvrzení odebrání

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Confirmation Required
cs: Je třeba potvrdit

en: Congratulations! %s is now configured.
cs: Gratulujeme! %s je nyní nastavené.

en: Conn
cs: Spoj.

en: Connect
cs: Připojit

en: Connect To
cs: Připojit k

en: Connect to this host
cs: Připojit k tomuto stroji

en: Connected
cs: Připojeno

en: Connected Since
cs: Připojeno od

en: Connected since
cs: Připojeno od

en: Connection
cs: Spojení

en: Connection Status
cs: Stav spojení

en: Connection Timeout
cs: Časový limit spojení

en: Connection blocking
cs: Blokování spojení

en: Connection count
cs: Počet spojení

en: Connection failed (Refused/Timeout)
cs: Spojení se nezdařilo (odmítnuto / překročení čas. limitu)

en: Connection method
cs: Metoda připojení

en: Connection rate
cs: Rychlost spojení

en: Connections count
cs: Počet spojení

en: Console driver
cs: Ovladač konzole

en: Console menu
cs: Nabídka na konzoli

en: Consumer Key
cs: Klíč spotřebitele

en: Contact Info
cs: Kontaktní informace

en: Content
cs: Obsah

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continuously attempt to resolve the server host name. Useful when communicating with a server that is not permanently connected to the Internet
cs: Průběžně se pokoušet přeložit název serveru na IP adresu. Užitečné při komunikaci se serverem, který není trvalé připojený k Internetu

en: Control Port
cs: Řídící port

en: Conveyance (ATA Disks Only)
cs: Zjištění případného poškození při fyzické manipulaci (pouze ATA disky)

en: Cookie length
cs: Délka cookie

en: Cookie name
cs: Název cookie

en: Cookie name to use for stick table (if appropiate table type is selected).
cs: Název cookie, které použít pro „lepkavou“ tabulku (v případě, že je vybraný příslušný typ tabulky).

en: Copy my MAC address
cs: Zkopírovat MAC adresu mého počítače

en: Copy the certificate signing data from here and forward it to your certificate authority for signing.
cs: Zkopírujte odsud údaje pro podpis certifikátu a předejte je své certifikační autoritě k podpisu.

en: Core
cs: Čip

en: Core Critical:
cs: Pro čip kritické:

en: Core Warning:
cs: Pro čip varovné:

en: Cost
cs: Náklady

en: Cost must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby náklady byly mezi 0 (nula) až 4294967295.

en: Could not connect to the LDAP server. Please check your LDAP configuration.
cs: Nedaří se připojit k LDAP serveru. Zkontrolujte nastavení pro LDAP protokol.

en: Could not find the repository on the selected mirror.
cs: Na zvoleném zrcadle nebyl nalezen instalační zdroj (repozitář).

en: Could not locate any defined CARP interfaces.
cs: Nedaří se nalézt jakákoli nadefinovaná CARP rozhraní.

en: Could not restart service `%s'
cs: Službu „%s“ se nedaří restartovat

en: Could not restart unknown service `%s'
cs: Neznámou službu „%s“ se nedaří restartovat

en: Could not start service `%s'
cs: Službu „%s“ se nedaří spustit

en: Could not start unknown service `%s'
cs: Neznámou službu „%s“ se nedaří spustit

en: Could not stop unknown service `%s'
cs: Neznámou službu „%s“ se nedaří zastavit

en: Count
cs: Počet

en: Counters
cs: Počítadla

en: Country (listed with country code and regulatory domain)
cs: Země (uvedené se zkratkou země a oblastí norem)

en: Country Code
cs: Kód země

en: Country:
cs: Země:

en: Create API key
cs: Vytvořit klíč k API

en: Create Instance
cs: Vytvořit instanci

en: Create Key Table
cs: Vytvořit tabulku klíčů

en: Create Phase1
cs: Vytvořit první fázi

en: Create a Certificate Signing Request
cs: Vytvořit požadavek na podepsání certifikátu

en: Create a New Certificate Authority (CA) Certificate
cs: Vytvořit nový certifikát cert. autority (CA)

en: Create a New Server Certificate
cs: Vytvořit nový serverový certifikát

en: Create a logfile
cs: Vytvořit soubor se záznamem

en: Create a static ARP table entry for this MAC and IP address pair.
cs: Vytvořit statickou položku ARP tabulky pro tuto MAC a IP adresu.

en: Create an intermediate Certificate Authority
cs: Vytvořit zprostředkovávající certifikační autoritu

en: Create an internal Certificate
cs: Vytvořit vnitřní certifikát

en: Create an internal Certificate Authority
cs: Vytvořit vnitřní certifikační autoritu

en: Create an internal Certificate Revocation List
cs: Vytvořit vnitřní seznam zneplatněných certifikátů

en: Create new Certificate
cs: Vytvořit nový certifikát

en: Create one under
cs: Vytvořit jedno pod

en: Create vouchers
cs: Vytvořit kupony

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Credentials
cs: Přihlašovací údaje

en: Credentials TTL needs to be an integer value above 0
cs: Je třeba aby doba platnosti přihlašovacích údajů bylo celé kladné číslo

en: Critical
cs: Kritické

en: Critical Applications (3)
cs: Kritické aplikace (3)

en: Cron
cs: Plánovač (cron)

en: Crypto and RNG in VIA C3, C7 and Eden Processors
cs: Šifrování a vytváření náhodných čísel v procesorech VIA C3, C7 a Eden

en: Cryptographic Settings
cs: Kryptografická nastavení

en: Current
cs: Stávající

en: Current Hold Time Multipier
cs: Stávající násobič času zadržení

en: Current Version
cs: Stávající verze

en: Current View - Details
cs: Stávající pohled – podrobnosti

en: Current View - Overview
cs: Stávající pohled – přehled

en: Current connections
cs: Stávající spojení

en: Current date/time
cs: Stávající datum/čas

en: Current detail is showing
cs: Zobrazeny stávající podrobnosti

en: Current password equals new password
cs: Je třeba zadat skutečně nové heslo, ne znovu použít to stávající

en: Current registrations
cs: Stávající registrace

en: Current space used:
cs: Aktuálně zabrané místo:

en: Current total state count
cs: Aktuální celkový počet stavů

en: Current: %s MHz, Max: %s MHz
cs: Právě teď: %s MHz, Nejvýše: %s MHz

en: Currently Revoked Certificates for CRL
cs: Certifikáty které jsou v tomto seznamu aktuálně zneplatněny

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom (hours)
cs: Vlastní (hodiny)

en: Custom (minutes)
cs: Vlastní (minuty)

en: Custom HTTP check
cs: Vlastní kontrola HTTP

en: Custom TCP check
cs: Vlastní TCP kontrola

en: Custom options
cs: Vlastní předvolby

en: Custom template
cs: Vlastní šablona

en: Customer
cs: Zákazník

en: Czech
cs: Čeština

en: DELETE
cs: SMAZAT

en: DH Group
cs: DH skupina

en: DH Parameters Length
cs: Délka DH parametrů

en: DH key group
cs: Skupina DH klíče

en: DHCP Domain Override
cs: Přebití DHCP domény

en: DHCP Hostname
cs: DHCP název stroje

en: DHCP Leases Status
cs: Stav DHCP zápůjček

en: DHCP Registration
cs: DHCP registrace

en: DHCP Relay
cs: DHCP předávání

en: DHCP Relay configuration
cs: Nastavení předávání DHCP

en: DHCP Relay is currently enabled. Cannot enable the DHCP Server service while the DHCP Relay is enabled on any interface.
cs: Je zapnuto DHCP předávání. Službu DHCP server není možné zapnout, pokud je na některém z rozhraní zapnuto DHCP předávání.

en: DHCP Server is currently enabled. Cannot enable the DHCP Relay service while the DHCP Server is enabled on any interface.
cs: DHCP server je v tuto chvíli zapnutý. Nelze zapnout službu DHCP předávání pokud je na některém rozhraní zapnutý DHCP server.

en: DHCP Static Mappings
cs: Statická DHCP mapování

en: DHCP Static Mappings for this interface.
cs: Statická DHCP mapování pro toto rozhraní.

en: DHCP Unique Identifier
cs: DHCP neopakující se identifikátor

en: DHCP client configuration
cs: Nastavení DHCP klienta

en: DHCP service events
cs: Události na službě DHCP

en: DHCPv6 Relay
cs: DHCPv6 předávání

en: DHCPv6 Relay configuration
cs: Nastavení předávání DHCPv6

en: DHCPv6 Static Mappings for this interface.
cs: Statická DHCPv6 mapování pro toto rozhraní.

en: DHCPv6 client configuration
cs: Nastavení klienta DHCPv6

en: DISABLED
cs: VYPNUTO

en: DNS Default Domain
cs: Výchozí DNS doména

en: DNS Filter
cs: DNS filtr

en: DNS Lookup
cs: DNS vyhledávání

en: DNS Query Forwarding
cs: Přeposílání DNS dotazů

en: DNS Rebind Check
cs: Kontrola DNS rebind

en: DNS Server
cs: DNS server

en: DNS Server 1
cs: DNS server č. 1

en: DNS Server 2
cs: DNS server č. 2

en: DNS Server 3
cs: DNS server č. 3

en: DNS Server 4
cs: DNS server č. 4

en: DNS Servers
cs: DNS servery

en: DNS Service
cs: DNS služba

en: DNS server not found
cs: DNS server nenalezen

en: DNS server options
cs: Předvolby DNS serveru

en: DNS server to provide for connecting client systems.
cs: DNS server který poskytnout připojujícím se klientským systémům.

en: DNS servers
cs: DNS servery

en: DNS service events
cs: Události DNS služby

en: DNS subjectAltName values must be valid hostnames or FQDNs
cs: Je třeba, aby DNS hodnoty subjectAltName byly platné názvy strojů nebo úplné doménové názvy

en: DNSKEY's are fetched earlier in the validation process when a %sDelegation signer%s is encountered. This helps lower the latency of requests but does utilize a little more CPU.
cs: DNS klíče jsou získány dříve v průběhu procesu ověření když se narazí na %sDelegování podepsal%s. Toto pomůže snížit dobu odezvy na požadavky ale spotřebuje více výpočetního výkonu.

en: DNSSEC data is required for trust-anchored zones. If such data is absent, the zone becomes bogus. If this is disabled and no DNSSEC data is received, then the zone is made insecure.
cs: Pro zóny zakotvené na důvěře jsou potřeba DNSSEC údaje. Pokud chybí, zóna se jeví jako falešná. Pokud je toto vypnuto a nejsou obdržena žádná DNSSEC data, zóna je považována za nezabezpečenou.

en: DUID Identifier
cs: DUID identifikátor

en: DUID-LLT - ETH -- TIME --- ---- ADDR ----
cs: DUID-LLT - ETH -- ČAS --- ---- ADRESA ----

en: Daily
cs: Denně

en: Dashboard
cs: Přehled

en: Dashboard Widgets
cs: Podokna přehledu

en: Data received
cs: Obdrženo dat

en: Data sent
cs: Odesláno dat

en: Database
cs: Databáze

en: Database Count
cs: Počet databází

en: Date
cs: Datum

en: Date from
cs: Datum od

en: Date to
cs: Datum do

en: Day of the month
cs: Den v měsíci

en: Day(s)
cs: Dny

en: Days
cs: Dny

en: Days of the week
cs: Den v týdnu

en: Dead Interval
cs: Interval smrti

en: Dead Interval:
cs: Interval smrti:

en: Dead Peer Detection
cs: Detekce nedostupného protějšku

en: Dead Time
cs: Mrtvý čas

en: Dead Timer:
cs: Časovač smrti:

en: Dead interval must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby mrtvý interval byl z rozmezí 0 až 4294967295.

en: Debug
cs: Ladění

en: Debug Level
cs: Stupeň podrobností ladících informací

en: Debug level
cs: Úroveň ladicích podrobností

en: Debug level needs to be an integer value between 0 and 7
cs: Je třeba, aby úroveň podrobností ladících informací byla celé číslo z rozsahu 0 až 7

en: Debug level, ranging from 0 to 7.  Higher is more verbose. The default is 5. (These levels correspond to the syslog(3) levels.)
cs: Úroveň ladících podrobností, z rozsahu 0 až 7.  Vyšší číslo znamená podrobnější. Výchozí je 5. (Tyto úrovně odpovídají úrovním syslog(3).)

en: Debugging
cs: Ladění

en: December
cs: Prosinec

en: Default
cs: Výchozí

en: Default (no preference, typically autoselect)
cs: Výchozí (žádné upřednostnění, typicky automatický výběr)

en: Default Backend Pool
cs: Výchozí fond podpůrné vrstvy

en: Default EAP Type
cs: Výchozí typ EAP

en: Default Gateway
cs: Výchozí brána

en: Default Options TTL
cs: TTL výchozích předvoleb

en: Default Originate
cs: Výchozí původ

en: Default Parameters
cs: Výchozí parametry

en: Default certificate
cs: Výchozí certifikát

en: Default deny
cs: Výchozí odepřít

en: Default for server
cs: Výchozí pro server

en: Default is 1 Minute.
cs: Výchozí je 1 minuta.

en: Default lease time
cs: Výchozí výpůjční doba

en: Default lease time (seconds)
cs: Výchozí výpůjční doba (sekundy)

en: Default option for all server entries.
cs: Výchozí volba pro veškeré serverové položky.

en: Default target account
cs: Výchozí cílový účet

en: Default ttl
cs: Výchozí ttl

en: Default: 0
cs: Výchozí: 0

en: Default: 9999
cs: Výchozí: 9999

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Defined by
cs: Definováno

en: Defines the TTL threshold for the network interface. Packets with a lower TTL than the threshold value will be ignored. This setting is optional, and by default the threshold is 1.
cs: Určuje hraniční hodnotu TTL pro síťové rozhraní. Pakety s nižší hodnotou TTL než tento práh budou ignorovány. Toto nastavení je volitelné a výchozí prahová hodnota je 1.

en: Delay
cs: Prodleva

en: Delay between requesting peer acknowledgement.
cs: Prodleva před požadování souhlasu protějšku.

en: Delegated Prefixes
cs: Pověřené předpony

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete Alert Log
cs: Smazat záznam výstrah

en: Delete CRL
cs: Smazat CRL seznam

en: Delete Capture
cs: Smazat záznam ze zachytávání

en: Delete Key Table
cs: Smazat tabulku klíčů

en: Delete Tunable
cs: Smazat vyladitelnou položku

en: Delete selected items
cs: Smazat označené položky

en: Delete this certificate from the CRL
cs: Odstranit tento certifikát z CRL seznamu

en: Delete this certificate from the CRL?
cs: Odebrat tento certifikát z CRL seznamu?

en: Deleted backup with timestamp %s and description "%s".
cs: Smazána záloha s časovým razítkem %s a popisem „%s“.

en: Denied Req
cs: Odmítnutý pož.

en: Deny
cs: Odepřít

en: Deny mode 6 control message trap service (default: enabled).
cs: Odepřít režim 6 zachytávání řídící zprávy (výchozí: zapnuto).

en: Deny packets that attempt a peer association (default: enabled).
cs: Odepřít pakety které se pokouší o přiřazení protějšku (výchozí: zapnuto).

en: Deny request
cs: Odmítnout požadavek

en: Deny state modifications (i.e. run time configuration) by ntpq and ntpdc (default: enabled).
cs: Neumožňovat změny (tj. změny za chodu) z ntpq a ntpdc (výchozí: neumožňovat).

en: Deny unknown clients
cs: Odmítat neznámé klienty

en: Deny: This action stops queries from hosts within the netblock defined below.
cs: Odepřít: Tato akce zastaví dotazy ze strojů v níže uvedeném sítovém bloku.

en: Description
cs: Popis

en: Description for this Backend Pool.
cs: Popis tohoto fondu podpůrné vrstvy.

en: Description for this Lua script.
cs: Popis tohoto Lua skriptu.

en: Description for this account.
cs: Popis tohoto účtu.

en: Description for this certificate.
cs: Popis tohoto certifikátu.

en: Description for this condition.
cs: Popis pro tuto podmínku.

en: Description for this error message.
cs: Popis pro toto chybové hlášení.

en: Description for this rule.
cs: Popis tohoto pravidla.

en: Description for this server.
cs: Popis tohoto serveru.

en: Description for this validation.
cs: Popis tohoto ověření.

en: Description should be a string between 1 and 255 characters
cs: Popis by měl být řetězec dlouhý 1 až 255 znaků

en: Description should be a string between 1 and 255 characters.
cs: Popis by měl být řetězec dlouhý 1 až 255 znaků.

en: Description to identify this pipe.
cs: Popis identifikující tuto rouru.

en: Description to identify this zone.
cs: Popis identifikující tuto zónu.

en: Descriptive name
cs: Popisný název

en: Descriptive name for the RADIUS server, for your reference.
cs: Popisný název RADIUS serveru – pro vaši informaci.

en: Descriptive server name, for your own reference.
cs: Popisný název serveru – pro vaši informaci

en: Deselect all (visible)
cs: Odznačit vše (viditelné)

en: Designated Router
cs: Pověřený směrovač

en: Designated Router Interface Address
cs: Adresa rozhraní pověřeného směrovače

en: Destination
cs: Cíl

en: Destination Address
cs: Cílová adresa

en: Destination Host
cs: Cílový stroj

en: Destination IP
cs: Cílová IP adresa

en: Destination IPs
cs: Cílové IP adresy

en: Destination IPv6 Prefix
cs: Cílová IPv6 předpona

en: Destination Port
cs: Cílový port

en: Destination Ports
cs: Cílové porty

en: Destination Server
cs: Cílový server

en: Destination Unreachable
cs: Cíl není dostupný

en: Destination address
cs: Cílová adresa

en: Destination bit count
cs: Počet cílových bitů

en: Destination invert
cs: Převrácení cíle

en: Destination network for this static route
cs: Cílová síť této statické trasy

en: Destination port
cs: Cílový port

en: Destination port from
cs: Cílový port od

en: Destination port range
cs: Rozsah cílových portů

en: Destination port to
cs: Cílový port na

en: Destination prefix
cs: Předpona cíle

en: Destination server
cs: Cílový server

en: Destination servers
cs: Cílové servery

en: Destinations
cs: Cíle

en: Detailed Logging
cs: Podrobné zaznamenávání událostí

en: Detailed rule info
cs: Podrobné informace o pravidlu

en: Detailed settings
cs: Podrobná nastavení

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Detect broken executables
cs: Zjišťovat poškozené spustitelné soubory

en: Device Mode
cs: Režim zařízení

en: Device Statistics
cs: Statistiky zařízení

en: Device mode
cs: Režim zařízení

en: Device: /dev/
cs: Zařízení: /dev/

en: Devices
cs: Zařízení

en: Devices with a Pulse Per Second output such as radios that receive a time signal from DCF77 (DE), JJY (JP), MSF (GB) or WWVB (US) may be used as a PPS reference for NTP.
cs: Zařízení s výstupem pulzy za sekundu jako například přijímače které přijímají časový signál z DCF77 (Německo), JJY (Japonsko), MSF (Velká Británie) nebo WWVB (Spojené státy) mohou být použity jako PPS reference pro NTP.

en: Diagnostics
cs: Diagnostika

en: Dial On Demand
cs: Spojit v případě potřeby

en: Dial on demand
cs: Spojovat v případě potřeby

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Digest Algorithm
cs: Algoritmus otisku

en: Direction
cs: Směr

en: Directly Attached
cs: Přímo připojené

en: Directly send SOLICIT
cs: Přímo odeslat SOLICIT

en: Directory
cs: Složka

en: Directory Name
cs: Název složky

en: Directory Port
cs: Port adresáře

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disable Auto-added VPN rules
cs: Vypnout automaticky přidaná VPN pravidla

en: Disable Commands
cs: Vypnout příkazy

en: Disable DNS Rebinding Checks
cs: Vypnout DNS rebinding kontroly

en: Disable Firewall
cs: Vypnout bránu firewall

en: Disable Gateway Monitoring
cs: Nedohlížet na bránu

en: Disable HTTP_REFERER enforcement check
cs: Vypnout kontrolu vynucování HTTP_REFERER

en: Disable IPv6
cs: Nepoužívat IPv6 protokol

en: Disable MOBIKE
cs: Vypnout MOBIKE

en: Disable Reauth
cs: Vypnout opětovné ověřování

en: Disable Rekey
cs: Neopatřovat znovu klíčem

en: Disable SSL Verification
cs: Nepoužívat SSL ověřování

en: Disable SSLv2 and SSLv3, only TLS allowed.
cs: Vypnout SSLv4 a SSLv3, povoleno pouze TLS.

en: Disable State Killing on Gateway Failure
cs: Neukončovat stavy při nedostupnosti brány

en: Disable VLAN Hardware Filtering
cs: Nepoužívat hardwarové filtrování VLAN

en: Disable Weak Ciphers And Algorithms
cs: Nepoužívat slabé šifry a algoritmy

en: Disable acfcomp (compression) (auto-negotiated by default).
cs: Vypnout afcomp (komprese) – ve výchozím stavu automaticky dohodnuto.

en: Disable all auto-added VPN rules.
cs: Neuplatňovat žádná z automaticky přidaných VPN pravidel.

en: Disable all default interface scrubing rules, mss clamping will also be disabled when you check this. Detailed settings specified below will still be used.
cs: Vypne veškerá scrubing pravidla výchozího rozhraní. Zaškrtnutí tohoto také vypne zastropování MSS. Níže uvedená podrobná nastavení budou ale pořád použita.

en: Disable all except ntpq and ntpdc queries (default: disabled).
cs: Vypnout vše kromě ntpq a ntpdc dotazů (výchozí: vypnuto).

en: Disable all packet filtering.
cs: Vypnout veškeré filtrování paketů.

en: Disable cache
cs: Nepoužívat mezipaměť

en: Disable expansion of this entry into IPs on NAT lists (e.g. 192.168.1.0/24 expands to 256 entries.
cs: Vypnout rozvoj této položky na IP adresy v NAT seznamu (např. 129.168.1.0/24 obsahuje 265 položek.

en: Disable force gateway
cs: Nevynucovat bránu

en: Disable hardware TCP segmentation offload
cs: Nepřenechávat dělení TCP segmentů na hardware

en: Disable hardware checksum offload
cs: Nepřenechávat ověřování kontrolních součtů na hardware

en: Disable hardware large receive offload
cs: Nenechávat obsluhu objemného příjmu na hardware

en: Disable integrated authentication
cs: Nepoužívat integrované ověřování

en: Disable interface scrub
cs: Neprovádět scrub rozhraní

en: Disable logging of web GUI successful logins
cs: Nezaznamenávat úspěšná přihlášení do webového správního rozhraní

en: Disable ntpq and ntpdc queries (default: disabled).
cs: Neumožňovat ntpq a ntpdc dotazy (výchozí: umožňovat).

en: Disable outbound NAT rule generation
cs: Nevytvářet pravidla odchozího NAT

en: Disable preempt
cs: Vypnout preempci

en: Disable protocomp (compression) (auto-negotiated by default).
cs: Vypnout komprimaci (protocomp) – ve výchozím stavu dohadováno automaticky.

en: Disable reply-to
cs: Vypnout odpovědět skrze

en: Disable reply-to on WAN rules
cs: Vypnout pravidla odpovědět skrze na WAN

en: Disable selected
cs: Vypnout označené

en: Disable shortseq (auto-negotiated by default).
cs: Vypnout krátkou posloupnost (ve výchozím stavu automaticky dohodnuto).

en: Disable tcpmssfix (enabled by default).
cs: Vypnout tcpmssfix (ve výchozím stavu zapnuto).

en: Disable the ruleset optimizer.
cs: Vypne optimalizaci sad pravidel.

en: Disable the startup/shutdown beep
cs: Nepípat při spouštění/vypínání

en: Disable this phase1 entry
cs: Nepoužívat tuto položku první fáze

en: Disable this phase2 entry
cs: Nepoužívat tuto položku fáze2

en: Disable this rule
cs: Neuplatňovat toto pravidlo

en: Disable vjcomp(compression) (auto-negotiated by default).
cs: Vypnout vjcomp (komprese) – ve výchozím stavu automaticky dohodnuto.

en: Disable web GUI redirect rule
cs: Vypnout pravidlo přesměrování na webové správní rozhraní

en: Disable writing log files to the local disk
cs: Nezapisovat soubory se záznamem událostí na místní datové úložiště

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Disabled - No Compression
cs: Vypnuto – nekomprimovat

en: Disabled User
cs: Znepřístupněný uživatelský účet

en: Disabled rule
cs: Neuplatňované pravidlo

en: Disables the IKEv2 MOBIKE protocol defined by RFC 4555
cs: Vypne IKEv2 MOBIKE protokol definovaný v RFC 4555

en: Disabling the internal bridging is useful when traffic is to be processed with packet filtering.
cs: Vypnutí vnitřního přemostění je užitečné v případě, když mají být pakety provozu zpracovávány filtrováním.

en: Disallow
cs: Neumožnit

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Disk / Memory Settings (reboot to apply changes)
cs: Nastavení úložiště / operační paměti (pro uplatnění změn je třeba restartovat)

en: Disk Mount Points
cs: Přípojné body disku

en: Disk space currently used by log files:
cs: Úložný prostor aktuálně zabraný soubory se záznamem událostí:

en: Disk usage
cs: Využití datového úložiště

en: Dismiss this report
cs: Zahodit toto hlášení

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display number of items:
cs: Zobrazit položek:

en: Distinguished Name
cs: Rozlišený název

en: Distinguished name
cs: Rozlišený název

en: Distinguished name City
cs: Město rozlišeného názvu

en: Distinguished name Common Name
cs: Běžně používaný název rozlišeného názvu

en: Distinguished name Country Code
cs: Zkratka země rozlišeného názvu

en: Distinguished name Email Address
cs: E-mailová adresa rozlišeného názvu

en: Distinguished name Organization
cs: Organizace rozlišeného názvu

en: Distinguished name State or Province
cs: Stát nebo provincie rozlišeného názvu

en: Distributes outgoing traffic using a round-robin scheduler through all active ports and accepts incoming traffic from any active port.
cs: Rozděluje odchozí provoz plánovačem round-robin napříč všemi aktivními porty a přijímá příchozí provoz z jakéhokoli aktivního portu.

en: Diversity
cs: Diverzita

en: Do Not Check
cs: Nekontrolovat

en: Do not NAT
cs: Nepřekládat adresy

en: Do not add ;rport to via header (0)
cs: Nepřidávat ;rport do hlavičky via (0)

en: Do not alter forward header (transparent)
cs: Nepozměňovat záhlaví přeposílání (transparentní)

en: Do not automatically install routes
cs: Neinstalovat trasy automaticky

en: Do not backup RRD data.
cs: Nezálohovat RRD data.

en: Do not change
cs: Neměnit

en: Do not enter static routes for networks assigned on any interface of this firewall. Static routes are only used for networks reachable via a different router, and not reachable via your default gateway.
cs: Nezadávat statické trasy pro sítě přiřazené jakémukoli z rozhraní této brány firewall. Statické trasy slouží pouze pro sítě, které jsou dosažitelné prostřednictvím jiného směrovače a nedosažitelné prostřednictvím výchozí brány.

en: Do not forward private reverse lookups
cs: Nepřeposílat obrácená hledání z názvů na místní síti

en: Do not fragment
cs: Nedělit

en: Do not install routes
cs: Neinstalovat trasy

en: Do not keep data longer than N seconds in buffer.
cs: Neponechávat data ve vyrovnávací paměti déle než N sekund.

en: Do not send alerts for the following events but on all others.
cs: Neposílat výstrahy pro následující události (ale pro všechny ostatní ano).

en: Do not set localhost as DNS server.
cs: Jako DNS server nenastavujte localhost.

en: Do not specify both a Service name and a NULL Service name.
cs: Zadejte buď Název službu nebo NULL název služby – ne obojí naráz.

en: Do not use
cs: Nepoužívat

en: Do not use 'local' as a domain name. It will cause local hosts running mDNS (avahi, bonjour, etc.) to be unable to resolve local hosts not running mDNS.
cs: Jako název domény nepoužívejte „local“ (místní). Způsobovalo by to, že místní stroje, provozující službu mDNS (avahi, bonjour, atd.) by nebyly schopné překládat na IP adresy názvy těch místních strojů, které mDNS neprovozují.

en: Do not use the Synchronize Config to IP and password option on backup cluster members!
cs: Nesynchronizovat nastavení IP adresy a uživatelského jména na záložní stroje clusteru!

en: Do not use the Synchronize Config to IP and username option on backup cluster members!
cs: Nesynchronizovat nastavení IP adresy a uživatelského jména na záložní stroje clusteru!

en: Do you really want to abort the test?
cs: Opravdu chcete přerušit test?

en: Do you really want to delete the selected Virtual IPs?
cs: Opravdu chcete označené virt. IP adresy smazat?

en: Do you really want to delete the selected clients?
cs: Opravdu chcete označené klienty smazat?

en: Do you really want to delete the selected csc's?
cs: Opravdu chcete smazat označená csc?

en: Do you really want to delete the selected gateway items?
cs: Opravdu chcete smazat označené položky brány?

en: Do you really want to delete the selected phase1 entries?
cs: Opravdu chcete označené položky první fáze smazat?

en: Do you really want to delete the selected phase2 entries?
cs: Opravdu chcete označené položky druhé fáze smazat?

en: Do you really want to delete the selected rules?
cs: Opravdu chcete označená pravidla smazat?

en: Do you really want to delete this API key?
cs: Opravdu chcete tento klíč k aplikačnímu programovému rozhraní smazat?

en: Do you really want to delete this Certificate Authority and its CRLs, and unreference any associated certificates?
cs: Opravdu chcete smazat tuto certifikační autoritu a seznamy jí vydaných zneplatněných certifikátů?

en: Do you really want to delete this Certificate Revocation List?
cs: Opravdu chcete tento seznam zneplatněných certifikátů smazat?

en: Do you really want to delete this Certificate?
cs: Opravdu chcete tento certifikát smazat?

en: Do you really want to delete this GRE tunnel?
cs: Opravdu chcete tento GRE tunel smazat?

en: Do you really want to delete this LAGG interface?
cs: Opravdu chcete toto LAGG rozhraní smazat?

en: Do you really want to delete this PPP interface?
cs: Opravdu chcete toto PPP rozhraní smazat?

en: Do you really want to delete this Pre-Shared Key?
cs: Opravdu chcete tento předem sdílený klíč smazat?

en: Do you really want to delete this Server?
cs: Opravdu chcete tento server smazat?

en: Do you really want to delete this VLAN?
cs: Opravdu chcete smazat tuto VLAN?

en: Do you really want to delete this access list?
cs: Opravdu chcete tento přístupový seznam smazat?

en: Do you really want to delete this bridge?
cs: Opravdu chcete tento sítový most smazat?

en: Do you really want to delete this client?
cs: Opravdu chcete tohoto klienta smazat?

en: Do you really want to delete this csc?
cs: Opravdu chcete toto csc smazat?

en: Do you really want to delete this domain override?
cs: Opravdu chcete smazat toto přebití domény?

en: Do you really want to delete this entry?
cs: Opravdu chcete tuto položku smazat?

en: Do you really want to delete this entry? All elements that still use it will become invalid (e.g. filter rules)!
cs: Opravdu chcete tuto položku smazat? Veškeré prvky které ji používají ztratí platnost (např. filtrovací pravidla)!

en: Do you really want to delete this gateway group?
cs: Opravdu chcete tuto skupinu bran smazat?

en: Do you really want to delete this gateway?
cs: Opravdu chcete tuto bránu smazat?

en: Do you really want to delete this gif tunnel?
cs: Opravdu chcete tento gif tunel smazat?

en: Do you really want to delete this group?
cs: Opravdu chcete tuto skupinu smazat?

en: Do you really want to delete this group? All elements that still use it will become invalid (e.g. filter rules)!
cs: Opravdu chcete tuto skupinu smazat? Veškeré prvky, které ji používají, přestanou být platné (např. filtrovací pravidla)!

en: Do you really want to delete this host?
cs: Opravdu chcete tento stroj smazat?

en: Do you really want to delete this igmp entry? All elements that still use it will become invalid (e.g. filter rules)!
cs: Opravdu chcete smazat tuto igmp položku? Všechny prvky které ji používají přestanou platit (např. filtrovací pravidla)!

en: Do you really want to delete this interface?
cs: Opravdu chcete toto rozhraní smazat?

en: Do you really want to delete this mapping?
cs: Opravdu chcete toto mapování smazat?

en: Do you really want to delete this phase1 and all associated phase2 entries?
cs: Opravdu chcete tuto první fázi a všechny související druhé fáze smazat?

en: Do you really want to delete this phase2 entry?
cs: Opravdu chcete tuto položku druhé fáze smazat?

en: Do you really want to delete this pool?
cs: Opravdu chcete tento fond smazat?

en: Do you really want to delete this rule?
cs: Opravdu chcete toto pravidlo smazat?

en: Do you really want to delete this schedule?
cs: Opravdu chcete tento plán smazat?

en: Do you really want to delete this server?
cs: Opravdu chcete tento server smazat?

en: Do you really want to delete this user?
cs: Opravdu chcete účet tohoto uživatele smazat?

en: Do you really want to delete this wireless clone?
cs: Opravdu chcete smazat tento klon bezdrátového síťového rozhraní?

en: Do you really want to flush this table?
cs: Opravdu chcete vyprázdnit tuto tabulku?

en: Do you really want to remove this certificate association?
cs: Opravdu chcete toto přiřazení certifikátu odebrat?

en: Do you really want to reset the RRD graphs? This will erase all graph data.
cs: Opravdu chcete resetovat RRD grafy? Toto vymaže veškerá data grafů.

en: Do you really want to reset the log files? This will erase all local log data.
cs: Opravdu chcete resetovat soubory se záznamem událostí? Toto vymaže veškerá místní data záznamu událostí.

en: Do you really want to reset the netflow data? This will erase all Insight graph data.
cs: Opravdu chcete resetovat netflow data? Toto vymaže veškerá data grafu vhledu.

en: Do you really want to reset the selected graph?
cs: Opravdu chcete označený graf resetovat?

en: Do you want to disconnect the selected client?
cs: Opravdu chcete označeného klienta odpojit?

en: Do you want to remove the selected item?
cs: Opravdu chcete odebrat označenou položku?

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Does not look like a valid cookie name (most special characters are not allowed).
cs: Toto nevypadá jako platný název cookie (většinu zvláštních znaků není možné použít).

en: Domain
cs: Doména

en: Domain Overrides
cs: Přepsání domén

en: Domain name
cs: Název domény

en: Domain name field is invalid
cs: Zadání v kolonce Název domény není platné

en: Domain of the host
cs: Doména stroje

en: Domain search list
cs: Seznam domén k prohledávání

en: Domain to override (NOTE: this does not have to be a valid TLD!)
cs: Přepsání domén (POZN: toto nemusí být platné TLD!)

en: Domain-Offensive
cs: Na doménu útočící

en: Domainname
cs: Název domény

en: Domains
cs: Domény

en: Don't add or remove routes automatically. Instead pass routes to %s--route-up%s script using environmental variables
cs: Nepřidávat nebo odebírat trasy automaticky. Namísto předávání tras do %s--route-up%s skriptu pomocí proměnných prostředí

en: Don't add/remove routes
cs: Nepřidávat/neodebírat trasy

en: Don't forget to add a firewall rule to permit traffic from L2TP clients!
cs: Nezapomeňte přidat do brány firewall pravidlo umožňující provoz od L2TP klientů!

en: Don't forget to add a firewall rule to permit traffic from PPPoE clients.
cs: Nezapomeňte přidat pravidlo pro bránu firewall které umožní průchod provozu od PPPoE klientů.

en: Don't forget to add a firewall rule to permit traffic from PPTP clients.
cs: Nezapomeňte přidat pravidlo brány firewall umožňující provoz od PPTP klientů.

en: Don't forget to adjust the DHCP Server range if needed after applying.
cs: Po použití nezapomeňte případně upravit rozsah DHCP serveru.

en: Don't forward IPv6 traffic
cs: Nepřesměrovávat IPv6 provoz

en: Don't log normal
cs: Nezaznamenávat běžné

en: Don't log null
cs: Nezaznamenávat prázdné

en: Don't pull routes
cs: Nevnucovat trasy

en: Don't use port on server, use the same port as frontend receive. If check enable, require port check in server.
cs: Nepoužívat port na serveru, použít stejný port jako nadstavba přijímání. Pokud je zapnuto, vyžaduje kontrolu portu na serveru.

en: Don't use this option to permanently disable a client due to a compromised key or password. Use a CRL (certificate revocation list) instead
cs: Nepoužívejte tuto předvolbu pro trvalé zakázání klienta z důvodu kompromitovaného klíče nebo hesla. Namísto toho použijte seznam zneplatněných certifikátů

en: Down Interval
cs: Interval dole

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download & Update Rules
cs: Stáhnout a aktualizovat pravidla

en: Download ACLs
cs: Stáhnout si ACL seznamy

en: Download ACLs & Apply
cs: Stáhnout ACL seznamy a použít

en: Download Capture
cs: Stáhnout si záznam ze zachytávání

en: Download as CSV
cs: Stáhnout si ve formátu CSV

en: Download configuration
cs: Stáhnout si nastavení

en: Download signatures
cs: Stáhnout podpisy

en: Download this backup
cs: Stáhnout si tuto zálohu

en: Downstream Interface
cs: Rozhraní pro příchozí provoz

en: Downstream network interfaces are the distribution interfaces to the destination networks, where multicast clients can join groups and receive multicast data. One or more downstream interfaces must be configured.
cs: Podřízená síťová rozhraní jsou distribuční rozhraní do cílových sítí, kde multicast klienti mohou připojit skupiny a obdržet multicast data. Je třeba, aby bylo nastaveno alespoň jedno (nebo více) podřízených rozhraní.

en: Downtime
cs: Doba nedostupnosti

en: Drive
cs: Jednotka datového úložiště

en: Drop
cs: Zahodit

en: Drop expired vouchers
cs: Zahodit prošlé kupony

en: Dst Ports
cs: Cíl. porty

en: Duck DNS: Enter your Token.
cs: Duck DNS: Zadejte svůj token.

en: Duck DNS: Leave blank.
cs: Duck DNS: nevyplňujte.

en: Duplicate Connections
cs: Duplicitní spojení

en: Duration
cs: Trvání

en: Dynamic DNS
cs: Dynamické DNS

en: Dynamic DNS client
cs: Klient dynamického DNS

en: Dynamic IP
cs: Dynamická IP adresa

en: Dynamic gateway values cannot be specified for interfaces with a static IPv4 configuration.
cs: Hodnoty dynamické brány nelze zadat pro rozhraní s pevným IPv4 nastavením.

en: Dynamic gateway values cannot be specified for interfaces with a static IPv6 configuration.
cs: Není možné zadávat údaje pro dynamickou bránu na rozhraní, které má pevná IPv6 nastavení.

en: E = ESS (infrastructure mode), I = IBSS (ad-hoc mode), P = privacy (WEP/TKIP/AES), S = Short preamble, s = Short slot time
cs: E = ESS (infrastrukturní režim), I = IBSS (dočasný režim), P = privacy (WEP/TKIP/AES), S = krátký úvod, s = krátky čas pozice

en: E-Mail Address
cs: E-mailová adresa

en: ECN friendly behavior
cs: ECN přívětivé chování

en: EFI Console
cs: EFI konzole

en: ERROR: Could not find wizard file.
cs: Chyba: nedaří se nalézt soubor průvodce.

en: ERROR: Could not parse %s wizard file.
cs: CHYBA: Nedaří se zpracovat soubor průvodce %s.

en: ESP is encryption, AH is authentication only
cs: ESP je šifrování, AH je pouze ověřování

en: EXAMPLE: push "route 10.0.0.0 255.255.255.0"
cs: PŘÍKLAD: push "route 10.0.0.0 255.255.255.0"

en: Each level shows all info from the previous levels. Level 3 is recommended if you want a good summary of what's happening without being swamped by output.
cs: Každá z úrovní zobrazuje veškeré informace z nižších úrovní. Úroveň 3 je doporučená pokud chcete dobrý souhrn toho co se děje aniž byste byli zahlcení výstupem.

en: Echo Reply
cs: Echo odpověď

en: Echo Request
cs: Echo požadavek

en: Edge ports
cs: Hraniční porty

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit ACL Entry
cs: Upravit ACL položku

en: Edit AS Paths
cs: Upravit AS umístění

en: Edit Account
cs: Upravit účet

en: Edit Advanced Outbound NAT entry
cs: Upravit položku pokročilého odchozího NAT

en: Edit CRL
cs: Upravit CRL seznam

en: Edit Certificate
cs: Upravit certifikát

en: Edit Client
cs: Upravit klienta

en: Edit Condition
cs: Upravit podmínku

en: Edit Domain
cs: Upravit doménu

en: Edit Domain Override entry
cs: Upravit položku přepsání domény

en: Edit Error Message
cs: Upravit chybové hlášení

en: Edit Firewall rule
cs: Upravit pravidlo brány firewall

en: Edit Firewall scrub rule
cs: Upravit scrub pravidlo brány firewall

en: Edit Hidden Service Credentials
cs: Upravit přihlašovací údaje skryté služby

en: Edit Host
cs: Upravit stroj

en: Edit Imported Certificate Revocation List
cs: Upravit importovaný seznam zneplatněných certifikátů

en: Edit Interface
cs: Upravit rozhraní

en: Edit Lua Script
cs: Upravit Lua skritp

en: Edit NAT 1:1 entry
cs: Upravit položku NAT 1:1

en: Edit NAT NPTv6 entry
cs: Upravit NAT NPTv6 položku

en: Edit Neighbor
cs: Upravit souseda

en: Edit Network
cs: Upravit síť

en: Edit Onion Service
cs: Upravit Onion službu

en: Edit Prefix Lists
cs: Upravit seznam předpon

en: Edit Proxy
cs: Upravit proxy

en: Edit Public Service
cs: Upravit veřejnou službu

en: Edit Recipient
cs: Upravit příjemce

en: Edit Redirect entry
cs: Upravit položku přesměrování

en: Edit Route Maps
cs: Upravit mapy tras

en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: Edit Sender
cs: Upravit odesilatele

en: Edit Server
cs: Upravit server

en: Edit Tunable
cs: Upravit vyladitelnou položku

en: Edit User
cs: Upravit uživatele

en: Edit Validation Method
cs: Upravit metodu ověřování

en: Edit Virtual IP
cs: Upravit virtuální IP adresu

en: Edit Zerotier Network
cs: Upravit Zerotier síť

en: Edit blacklist
cs: Upravit seznam vyloučených

en: Edit gateway
cs: Upravit bránu

en: Edit job
cs: Upravit úlohu

en: Edit pipe
cs: Upravit trubku

en: Edit queue
cs: Upravit frontu

en: Edit route
cs: Upravit trasu

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: Edit system tunable
cs: Upravit vyladění systému

en: Edit this IGMP entry
cs: Upravit tuto IGMP položku

en: Edit zone
cs: Upravit zónu

en: Edit | Delete
cs: Upravit | Smazat

en: Edited
cs: Upraveno

en: Editing Pool-Specific Options. To return to the Interface, click its tab above.
cs: Úprava předvoleb pro konkrétní fond. Na rozhraní se vrátíte kliknutím na panel výše.

en: Effective Privileges
cs: Skutečná oprávnění

en: Either MAC address or Client identifier must be specified
cs: Je třeba zadat MAC adresu nebo identifikátor klienta

en: Email
cs: E-mail

en: Email (from)
cs: E-mail (od)

en: Email (to)
cs: E-mail (pro)

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: Email address for the Certificate contact. Often the email of the person generating the certificate (i.e. You.)
cs: E-mailová adresa kontaktu tohoto certifikátu. Často e-mail osoby, která certifikát vytváří (tedy Vy).

en: Emergencies
cs: Nouzové stavy

en: Enable
cs: Zapnout

en: Enable / Disable
cs: Vypnout/zapnout

en: Enable Active Checks
cs: Zapnout aktivní kontroly

en: Enable Advanced settings
cs: Zapnout pokročilá nastavení

en: Enable Auto-Configuration
cs: Zapnout automatické nastavení

en: Enable CARP
cs: Zapnout CARP

en: Enable CDP
cs: Zapnout CDP

en: Enable ClamAV
cs: Zapnout ClamAV

en: Enable CoDel
cs: Zapnout CoDel

en: Enable CoDel active queue management
cs: Zapnout CoDel aktivní správu fronty

en: Enable DHCP server on the %s interface
cs: Zapnout DHCP server na rozhraní %s

en: Enable DHCPv6 relay on interface
cs: Předávat na tomto rozhraní DHCPv6

en: Enable DHCPv6 server on %s interface
cs: Zapnout DHCPv6 server na rozhraní %s

en: Enable DNS v4 first
cs: DNS v4 první

en: Enable DNSSEC Support
cs: Zapnout podporu pro DNSSEC

en: Enable DPD
cs: Zapnout DPD

en: Enable Dial-On-Demand mode
cs: Zapnout režim spojování dle potřeby

en: Enable Dial-on-Demand mode
cs: Zapnout režim spojit v případě potřeby

en: Enable FDP
cs: Zapnout FDP

en: Enable Forwarding Mode
cs: Zapnout režim přeposílání

en: Enable Graphite Output
cs: Zapnout Graphite výstup

en: Enable HAProxy
cs: Zapnout HAProxy

en: Enable HAProxy's statistics page.
cs: Zapnout stránku se statistikami HAProxy.

en: Enable HSTS
cs: Zapnout HSTS

en: Enable HTTPD
cs: Zapnut HTTPD

en: Enable Hide SSID
cs: Nevysílat identifikátor sítě (SSID)

en: Enable ICAP
cs: Zapnout ICAP

en: Enable IEEE802.1X Authentication
cs: Ověřovat dle normy IEEE802.1X

en: Enable IPsec
cs: Zapnout IPsec

en: Enable IPsec Mobile Client Support
cs: Zapnout podporu mobilních IPsec klientů

en: Enable Interface
cs: Zapnout rozhraní

en: Enable Kiss-o'-death packets (default: enabled).
cs: Umožnit pakety „polibek smrti“ (výchozí: zapnuto).

en: Enable L2TP server
cs: Zapnout L2TP server

en: Enable LDAP
cs: Používat LDAP

en: Enable LLDP Daemon
cs: Zapnout proces služby LLDP

en: Enable Let's Encrypt plugin.
cs: Zapnout zásuvný modul Let's Encrypt.

en: Enable Linux Package Cache
cs: Zapnout mezipaměť linuxových balíčků

en: Enable NetBIOS over TCP/IP
cs: Zapnout protokol NetBIOS nad TCP/IP

en: Enable Nut
cs: Zapnout Nut

en: Enable PPPoE server
cs: Zapnout PPPoE server

en: Enable PPS signal processing (default: enabled).
cs: Zapnout zpracovávání signálu „pulzy za sekundu“ (výchozí: zapnuto).

en: Enable PPTP server
cs: Zapnout PPTP server

en: Enable Plugin
cs: Zapnout zásuvný modul

en: Enable Preview
cs: Zapnout náhled

en: Enable Protected Mode
cs: Zapnout chráněný režim

en: Enable RADIUS accounting
cs: Zapnout RADIUS evidenci

en: Enable Redis
cs: Zapnout Redis

en: Enable Redis Plugin
cs: Zapnout zásuvný modul Redis

en: Enable Relayd
cs: Zapnout Relayd

en: Enable Remote Commands
cs: Zapnout příkazy na dálku

en: Enable Remote Logging
cs: Odesílat události do vzdáleného záznamu

en: Enable SNMP Agent
cs: Zapnout SNMP agenta

en: Enable SSL inspection
cs: Zapnout inspekci SSL

en: Enable SSL offloading
cs: Zapnout přebírání SSL

en: Enable Secure Shell
cs: Zapnout zabezpečený shell

en: Enable Single Sign-On
cs: Zapnout sjednocené přihlášení

en: Enable Spanning Tree Protocol on interface. The if_bridge(4) driver has support for the IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP). STP is used to detect and remove loops in a network topology.
cs: Zapnout na rozhraní Spanning Tree Protocol. Ovladač if_bridge(4) podporu pro Spanning Tree Protocol (STP) dle normy IEEE 802.1D. STPslouží pro zjišťování a zamezování smyčkám v síťové topologii.

en: Enable Static ARP entries
cs: Používat statické ARP položky

en: Enable TCP port
cs: Zapnout TCP port

en: Enable Telegraf Agent
cs: Zapnout agenta Telegraf

en: Enable Transparent HTTP proxy
cs: Zapnout transparentní HTTP proxy

en: Enable Transparent Proxy
cs: Zapnout transparentní proxy

en: Enable Transparent mode
cs: Zapnout transparentní režim

en: Enable VLAN Hardware Filtering
cs: Používat hardwarové filtrování VLAN

en: Enable WEP
cs: Zapnout WEP

en: Enable WME
cs: Zapnout WME

en: Enable WPA
cs: Zapnout WPA

en: Enable Wildcard
cs: Používat zástupný znak

en: Enable Zabbix Agent service.
cs: Zapnout službu Zabbix agenta.

en: Enable access log
cs: Zaznamenávat přístupy

en: Enable access logging
cs: Zaznamenávat přístupy

en: Enable access logging.
cs: Zapnout zaznamenávání přístupů.

en: Enable active checks.
cs: Zapnout aktivní kontroly.

en: Enable advanced SSL settings.
cs: Pokročilá nastavení SSL

en: Enable alert
cs: Zapnout výstrahy

en: Enable authentication
cs: Zapnout ověřování

en: Enable authentication of TLS packets
cs: Ověřovat TLS pakety

en: Enable authentication of TLS packets.
cs: Ověřovat TLS pakety.

en: Enable automatic renewal for certificates to prevent expiration. This will add a cronjob to the system. You may want to customize the cronjob schedule to your needs, because re-issueing a certificate may lead to a short downtime, depending on the selected validation method and service.
cs: Zapnout automatické obnovování certifikátu předchází skončení jeho platnosti. Toto do systému přidá naplánovanou úlohu (cron). Tu si můžete přizpůsobit dle svých potřeb, protože opětovné vydání certifikátu může vést ke krátkému výpadku, dle zvolené metody ověřování a konkrétní služby.

en: Enable automatic renewal for this certificate to prevent expiration.
cs: Zapnout automatické obnovování tohoto certifikátu a zabránit tak skončení jeho platnosti.

en: Enable c-icap service
cs: Zapnout službu c-icap

en: Enable clamd service
cs: Zapnout službu clamd

en: Enable complexity requirements
cs: Mít požadavky na složitost

en: Enable cpu plugin
cs: Zapnout zásuvný modul pro procesor

en: Enable debug
cs: Zapnout ladící řežim

en: Enable debug mode for DHCPv6 client
cs: Zapnout ladící režim pro DHCPv6 klienta

en: Enable df plugin
cs: Zapnout zásuvný modul df

en: Enable encryption.
cs: Zapnout šifrování.

en: Enable falling edge PPS signal processing (default: rising edge).
cs: Zapnout zpracovávání signálu „pulzy za sekundu“ na sestupné hraně signálu (výchozí: náběhová hrana).

en: Enable freshclam service
cs: Zapnout službu freshclam

en: Enable graphite plugin
cs: Zapnout zásuvný modul graphite

en: Enable if you want to use previews.
cs: Zapněte pokud chcete používat náhledy

en: Enable insertion of the X-Forwarded-For header to requests sent to servers.
cs: Vkládat hlavičky X-Forwarded-For do požadavků odesílaných serverům.

en: Enable interface plugin
cs: Zapnout modul rozhraní

en: Enable intrusion detection system.
cs: Zapnout systém zjišťování průniků.

en: Enable kernel PPS clock discipline (default: disabled).
cs: Zapnout disciplínu jádra PPS hodin (výchozí: vypnuto).

en: Enable kernel PPS clock discipline (default: enabled).
cs: Zapnout disciplínu PPS hodin jádra systému (výchozí: zapnuto).

en: Enable lacp fast-timeout on the interface.
cs: Na tomto rozhraní zapnout krátký časový limit lacp.

en: Enable local cache
cs: Používat místní mezipaměť

en: Enable logging of NTP peer statistics (default: disabled).
cs: Zaznamenávat statistiky NTP protějšku (výchozí: nezaznamenávat).

en: Enable logging of clock discipline statistics (default: disabled).
cs: Zaznamenávat statistiky disciplíny hodin (výchozí: vypnuto).

en: Enable logging of executed shell commands as warnings. Make sure to set the Debug Level accordingly.
cs: Zapnout zaznamenávání spuštěných shellových příkazů jako varování. Ověřte že je příslušně nastavená úroveň podrobností ladících zpráv.

en: Enable logging of peer messages (default: disabled).
cs: Zaznamenávat zprávy z protějšku (výchozí: vypnuto).

en: Enable logging of reference clock statistics (default: disabled).
cs: Zaznamenávat statistiky referenčních hodin (výchozí: nezaznamenávat).

en: Enable logging of system messages (default: disabled).
cs: Zaznamenávat hlášení systému (výchozí: nezaznamenávat).

en: Enable monit
cs: Zapnout monit

en: Enable network booting
cs: Zavádět ze sítě

en: Enable network plugin
cs: Zapnout zásuvný modul síť

en: Enable old userland device for cryptographic acceleration
cs: Používat pro urychlování šifrování i zařízení se starším způsobem přístupu

en: Enable or disable Relayd.
cs: Zapnout nebo vypnout Relayd.

en: Enable or disable SSL communication with this server.
cs: Umožnit nebo znemožnit SSL komunikaci s tímto serverem.

en: Enable or disable alert.
cs: Zapnout nebo vypnout výstrahy.

en: Enable or disable collecting & providing separate statistics for each socket.
cs: Zapnout nebo vypnout shromažďování a poskytování oddělených statistik pro každý síťový soket.

en: Enable or disable health checking.
cs: Zapnout nebo vypnout kontrolu stavu.

en: Enable or disable logging of connections with no data.
cs: Zapnout nebo vypnout zaznamenávání spojení nepřenášejících data.

en: Enable or disable logging of normal, successful connections.
cs: Zapnout nebo vypnout zaznamenávání běžných, úspěšných spojení.

en: Enable or disable monit.
cs: Zapnout nebo vypnout monit.

en: Enable or disable service checks.
cs: Zapnout nebo vypnout kontroly služby.

en: Enable or disable session redistribution in case of connection failure.
cs: Zapnout nebo vypnout redistribuci relací v případě výpadku spojení.

en: Enable or disable the HAProxy service.
cs: Zapnout nebo vypnout službu HAProxy.

en: Enable or disable the Redis service.
cs: Zapnout nebo vypnout službu Redis.

en: Enable or disable the STUN plugin.
cs: Zapnout nebo vypnout STUN zásuvný modul.

en: Enable or disable the local cache. Only UFS directory cache type is supported. Do not enable on embedded systems with SD or CF cards without the /var MFS option as this will wear down your drive.
cs: Vypnout či zapnout používání místní mezipaměti. Je podporován pouze typ mezipaměti UFS složka. Nezapínejte na vestavěných systémech s SD nebo CF kartami bez /var MFS předvolby protože by to předčasně opotřebilo datové úložiště.

en: Enable or disable the nut service.
cs: Vypnout nebo zapnout službu nut.

en: Enable or disable the proxy service.
cs: Zapnout nebo vypnout službu proxy.

en: Enable or disable this ftp proxy.
cs: Zapnout nebo vypnout tuto ftp proxy.

en: Enable or disable traffic management.
cs: Zapnout nebo vypnout správu provozu.

en: Enable or disable verbose logging. Each log line turns into a much richer format.
cs: Zapnout nebo vypnout podrobnější zaznamenávání událostí. Každý řádek bude podrobnější.

en: Enable password policy constraints
cs: Zapnout omezení politiky hesel

en: Enable persistent logging of connection uptime.
cs: Zapnout trvalé zaznamenávání doby navázaného připojení.

en: Enable promiscuous mode, for certain setups (like IPS with vlans), this is required to actually capture data on the physical interface.
cs: Zapnout promiskuitní režim. V určitých uspořádáních (jako IP adresy s vlan sítěmi), je toto vyžadováno aby bylo možné zachytávat data na fyzickém rozhraní.

en: Enable proxy
cs: Zapnout proxy

en: Enable registration of DHCP client names in DNS.
cs: Registrovat názvy DHCP klientů v DNS.

en: Enable remote access
cs: Zapnout vzdálený přístup

en: Enable rspamd
cs: Zapnout rspamd

en: Enable ruleset
cs: Zapnout sadu pravidel

en: Enable selected
cs: Zapnout označené

en: Enable service checks
cs: Zapnout kontroly služby.

en: Enable spanning tree options for this bridge.
cs: Zapnout předvolby spanning tree pro tento síťový most.

en: Enable store logging
cs: Uchovávat záznamy událostí

en: Enable store logging.
cs: Uchovávat záznamy událostí.

en: Enable the periodic sending of router advertisements and responding to router solicitations.
cs: Zapnout pravidelné posílání propagace směrovače a odpovídání na vyžádání směrovače.

en: Enable the repeater.
cs: Zapnout opakovač.

en: Enable this Lua script.
cs: Používat tento Lua skript.

en: Enable this Onion service.
cs: Zapnout tuto Onion službu.

en: Enable this account
cs: Umožnit používání tohoto účtu

en: Enable this certificate
cs: Používat tento certifikát

en: Enable this feature
cs: Používat tuto funkci

en: Enable this fingerprint rule.
cs: Uplatňovat toto pravidlo otisku.

en: Enable this if you want to enable the spam trap.
cs: Toto zapněte pokud chcete zapnout past na nevyžádanou poštu.

en: Enable this network
cs: Zapnout tuto síť

en: Enable this to attempt to resolve names when displaying the tables. By enabling name resolution, the query may take longer.
cs: Toto zapněte pokud chcete aby při zobrazování tabulek bylo zkoušeno přeložit IP adresy na DNS názvy. Může ale prodloužit dobu odpovědi na dotaz.

en: Enable this validation
cs: Zapnout toto ověřování

en: Enable this zone
cs: Zapnout tuto zónu

en: Enable this, if you want to anonymize traffic originating from a network.
cs: Toto zapněte, pokud chcete anonymizovat provoz pocházející ze sítě.

en: Enable to log health check status updates.
cs: Zapnutím budou zaznamenávány aktualizace stavu kontroly stavu.

en: Enable traffic management.
cs: Zapnout správu provozu.

en: Enable transparent ftp proxy mode to forward all requests for destination port 21 to the proxy server without any additional configuration.
cs: Zapnout transparentní režim ftp proxy a přeposílat veškeré požadavky na cílový port 21 na proxy server bez jakéhokoli dalšího nastavování.

en: Enable users plugin
cs: Zapnout zásuvný modul uživatelů

en: Enable verbose logging
cs: Zaznamenávat více podrobností

en: Enable verbose logging.
cs: Zaznamenávat události podrobněji.

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Enabled rule
cs: Uplatňovat toto pravidlo

en: Enabled with Adaptive Compression
cs: Zapnuto s přizpůsobivou kompresí

en: Enabled without Adaptive Compression
cs: Zapnuto bez přizpůsobivé komprese

en: Enables network booting.
cs: Zapíná zavádění systému ze sítě.

en: Enables the RRD graphing backend.
cs: Zapne podpůrnou vrstvu pro znázornění RRD dat v grafech.

en: Enables the automatic creation of additional NAT redirect rules for access to 1:1 mappings of your external IP addresses from within your internal networks.
cs: Zapíná automatické vytváření dodatečných NAT přesměrovávacích pravidel pro přístup k mapování 1:1 vnějších IP adres z vnitřních sítí.

en: Enabling the OpenDNS service will overwrite DNS servers configured via the General Setup page as well as ignore any DNS servers learned by DHCP/PPP on WAN and use the DNS servers from %s instead.
cs: Zapnutí služby OpenDNS přebije DNS servery nastavené přes stránky Obecná nastavení stejně tak jako DNS servery, obdržené přes DHCP/PPP na WAN a použije namísto toho DNS servery z %s.

en: Enabling this option will disable NAT for traffic matching this rule and stop processing Outbound NAT rules.
cs: Zapnutí této předvolby vypne NAT překlad pro provoz odpovídající tomuto pravidlu a vypne zpracovávání pravidel pro odchozí NAT překlad.

en: Enabling this option will disable redirection for traffic matching this rule.
cs: Zapnutí této předvolby vypne přesměrovávání provozu odpovídajícímu tomuto pravidlu.

en: Enabling this preserves the common wireless configuration through interface deletions and reassignments.
cs: Zapnutí této předvolby způsobí, že společná nastavení bezdrátového rozhraní přetrvají přes mazání a opětovné přiřazení rozhraní.

en: Enc. alg.
cs: Šifr. alg.

en: Encode Username
cs: Enkódovat uživatelské jméno

en: Encrypt this configuration file.
cs: Zašifrovat tento soubor s nastaveními.

en: Encrypted private keys are not yet supported.
cs: Šifrované soukromé části klíče nejsou podporované.

en: Encryption Algorithm
cs: Šifrovací algoritmus

en: Encryption Protocols
cs: Šifrovací protokoly

en: Encryption algorithm
cs: Šifrovací algoritmus

en: Encryption algorithms
cs: Šifrovací algoritmy

en: End
cs: Konec

en: End Port
cs: Koncový port

en: Endpoint
cs: Koncový bod

en: Enforce local group
cs: Vynutit místní skupinu

en: Enforces a maximum MSS for matching TCP packets.
cs: Vynucuje nejvyšší MSS pro odpovídající TCP pakety.

en: Enforces a minimum TTL for matching IP packets.
cs: Vynutí minimální dobu životnosti pro odpovídající IP pakety.

en: Enter 0 (zero) for no count limit.
cs: Pro neomezené zadejte 0 (nula).

en: Enter FQDN here. Finish with TAB.
cs: Sem zadejte FQDN. Zakončete tabulátorem

en: Enter IP addresses here. Finish each with TAB.
cs: IP adresy zadávejte sem. Za každou přidejte TAB.

en: Enter Leap second configuration as text:
cs: Zadejte nastavení přestupné sekundy jako text:

en: Enter Persistent CARP Maintenance Mode
cs: Přepnout do režimu údržby trvalého CARP

en: Enter Zone ID that you received when you created your domain in Route 53.
cs: Zadejte identifikátor zóny, který jste obdrželi při vytváření vaší domény u služby Route 53.

en: Enter a DUID Identifier in the following format:
cs: Zadejte DUID identifikátor v následujícím formátu:

en: Enter a MAC address in the following format: xx:xx:xx:xx:xx:xx
cs: Zadejte MAC adresu ve formátu: xx:xx:xx:xx:xx:xx

en: Enter a MAC address in the following format: xx:xx:xx:xx:xx:xx.
cs: Zadejte MAC adresu v následujícím formátu: xx:xx:xx:xx:xx:xx.

en: Enter a custom port number for the web GUI above if you want to override the default (80 for HTTP, 443 for HTTPS). Changes will take effect immediately after save.
cs: Pokud nechcete použít výchozí (80 pro HTTP, 443 pro HTTPS), zadejte výše vlastní číslo portu pro webové správní rozhraní. Změna vstoupí platnost okamžitě po uložení.

en: Enter a decimal number to be used as the serial number for the next certificate to be created using this CA.
cs: Zadejte desítkové číslo, které bude sloužit jako sériové číslo pro příští certifikát vytvořený touto cert. autoritou.

en: Enter a description (name) for the interface here.
cs: Sem zadejte popis (název) rozhraní.

en: Enter a description to explain what this blacklist is intended for.
cs: Zadejte popis toho k čemu tento seznam vyloučených slouží.

en: Enter a description to explain what this job is intended for.
cs: Zadejte popis toho k čemu tato úloha slouží.

en: Enter a description.
cs: Zadejte popis.

en: Enter a filename for storing the blacklist.
cs: Zadejte název souboru ve kterém tento seznam vyloučených bude uložen.

en: Enter a name of user/group. Group name is case sensitive.
cs: Zadejte jméno uživatele / název skupiny. V názvu skupiny jsou rozlišována velká a malá písmena.

en: Enter a network which will be used as an IP Pool to map onion Hosts.
cs: Zadejte síť která bude sloužit jako fond IP adres na které mapovat onion hostitele.

en: Enter a number followed by one of the supported suffixes "d" (days), "h" (hour), "m" (minute), "s" (seconds), "ms" (miliseconds). This configures the maximum duration of an entry in the stick-table since it was last created, refreshed or matched. The maximum duration is slightly above 24 days.
cs: Zadejte číslo následované jednou z podporovaných jednotek: „d“ (den), „h“ (hodina), „m“ (minuta), „s“ (sekundy), „ms“ (milisekundy). Toto nastaví nejdelší dobu trvání položky v lepivé tabulce od okamžiku nejnovějšího vytvoření, obnovení nebo shody. Nejdelší trvání je lehce přes 24 dnů.

en: Enter a number followed by one of the supported suffixes "k", "m", "g". This configures the maximum number of entries that can fit in the table. This value directly impacts memory usage. Count approximately 50 bytes per entry, plus the size of a string if any.
cs: Zadejte číslo následované jednou z podporovaných jednotek: k, m, g. Toto nastaví nejvyšší umožněný počet položek, které tabulka pojme. Tato hodnota přímo ovlivňuje využití operační paměti. Počítejte přibližně 50 bajtů na položku plus velikost případného řetězce.

en: Enter a valid TCP port.
cs: Zadejte platný TCP port.

en: Enter a valid number of logs to save
cs: Zadejte platný počet záznamů událostí které uložit

en: Enter a valid packet size
cs: Zadejte platnou velikost paketu

en: Enter additional names for this host.
cs: Zadejte další názvy tohoto stroje.

en: Enter address:port here. Finish with TAB.
cs: Sem zadejte adresu:port. Zakončete tabulátorem

en: Enter an alternative address here to be used to monitor the link. This is used for the quality RRD graphs as well as the load balancer entries. Use this if the gateway does not respond to ICMP echo requests (pings)
cs: Sem zadejte alternativní adresu, ze které bude dohlíženo na toto spojení. Sloužít pro RRD grafy kvality a položky rozdělování zátěže. Tuto funkci použijte v případě, že brána neodpovídá na ICMP echo požadavky (ping)

en: Enter an end port if you want to use a port range.
cs: Pokud chcete zadat rozsah portů, zadejte koncový port.

en: Enter an url to fetch the blacklist from.
cs: Zadejte URL adresu ze které získávat seznam odepřených.

en: Enter any additional options you would like to add for this client specific override, separated by a semicolon
cs: Zadejte jakékoli dodatečné předvolby, které chcete přidat do tohoto konkrétního přizpůsobení pro klienta, oddělované středníkem

en: Enter any additional options you would like to add to the OpenVPN server configuration here, separated by a semicolon. EXAMPLE: push "route 10.0.0.0 255.255.255.0"
cs: Sem zadejte jakékoli další předvolby, které chcete přidat do nastavení OpenVPN serveru. Jednotlivé položky oddělujte středníkem. UKÁZKA: push "route 10.0.0.0 255.255.255.0"

en: Enter any additional options you would like to add to the configuration file here.
cs: Sem zadejte všechny další volby které chcete přidat do souboru s nastaveními.

en: Enter parameters for this job if required.
cs: Pokud je potřeba, zadejte sem parametry pro úlohu.

en: Enter server address.
cs: Zadejte adresu serveru.

en: Enter the Bootfile URL
cs: Zadejte URL adresu zaváděcího souboru

en: Enter the DHCP option number and the value for each item you would like to include in the DHCP lease information. For a list of available options please visit this %sURL%s.
cs: Zadejte číslo DHCP předvolby a hodnotu pro každou z položek kterou chcete zahrnout do informace o DHCP zápůjčce. Seznam dostupných předvoleb naleznete na %sURL%s.

en: Enter the Global Unicast routable IPv6 prefix here
cs: Sem zadejte globální směrově vysílanou směrovatelnou IPv6 předponu

en: Enter the IP address of the 802.1X Authentication Server. This is commonly a Radius server (FreeRadius, Internet Authentication Services, etc.)
cs: Zadejte IP adresu 802.1X ověřovacího serveru. Obvykle toto bývá Radius server (FreeRadius, Internet Authentication Services, atd.)

en: Enter the IP address of the RADIUS server.
cs: Zadejte IP adresu RADIUS serveru.

en: Enter the IP address of the firewall to which the selected configuration sections should be synchronized.
cs: Zadejte IP adresu brány firewall se kterou mají být synchronizovány označené části nastavení.

en: Enter the IP address the L2TP server should give to clients for use as their "gateway".
cs: Zadejte IP adresu, kterou by L2TP server měl poskytovat klientům coby jejich „bránu“.

en: Enter the IP address the PPPoE server should give to clients for use as their "gateway".
cs: Zadejte IP adresu PPPoE serveru, který by klienti měli používat jako svou „bránu“.

en: Enter the IP address the PPTP server should give to clients for use as their "gateway".
cs: Zadejte IP adresu, kterou by PPTP server měl svým klientům určovat jako jejich „bránu“.

en: Enter the IP address, authentication port and accounting port (optional) of the RADIUS server.
cs: Zadejte IP adresu, ověřovací a evidenční port (volitelné) RADIUS serveru.

en: Enter the IP address, authentication port and accounting port (optional) of the backup RADIUS server.
cs: Zadejte IP adresu, ověřovací a účtovací port (volitelné) záložního RADIUS serveru.

en: Enter the URL of the ICAP Server
cs: Zadejte URL adresu ICAP serveru

en: Enter the VHID group password.
cs: Zadejte heslo VHID skupiny.

en: Enter the VHID group that the machines will share.
cs: Zadejte VHID skupinu, kterou stroje budou sdílet.

en: Enter the allowed overall bandtwith in kilobits per second (leave empty to disable).
cs: Zadejte umožněnou celkovou rychlost v kilobitech za sekundu (nevyplnění kolonky tuto funkci vypne).

en: Enter the allowed per host bandwidth in kilobits per second (leave empty to disable).
cs: Zadejte umožněnou rychlost pro jednotlivé stroje v kilobitech za sekundu (nevyplnění kolonky tuto funkci vypne).

en: Enter the cache memory size to use or zero to disable completely.
cs: Zadejte velikost mezipaměti nebo vypněte její používání zadáním „0“ (nula).

en: Enter the client's X.509 common name here
cs: Sem zadejte klientův obecný název dle X.509

en: Enter the complete host/domain name. example: myhost.dyndns.org
cs: Zadejte úplný název stroje/domény. Příklad: mujstroj.dyndns.org

en: Enter the default ttl.
cs: Zadejte výchozí ttl.

en: Enter the directory location for the local cache (default is /var/squid/cache).
cs: Zadejte umístění složky pro místní mezipaměť (výchozí je /var/squid/cache).

en: Enter the dynamic DNS domain key name which will be used to register client names in the DNS server.
cs: Zadejte přihlašovací jméno k nastavování dynamické DNS domény které bude použito pro registraci názvů klienta na DNS serveru.

en: Enter the dynamic DNS domain key secret which will be used to register client names in the DNS server.
cs: Zadejte heslo k nastavování dynamické DNS domény který bude použit pro registraci názvů klienta na DNS serveru.

en: Enter the dynamic DNS domain which will be used to register client names in the DNS server.
cs: Zadejte doménu dynamické DNS která bude použito pro registraci názvů klienta na DNS serveru.

en: Enter the hostname (FQDN) of the time server.
cs: Zadejte úplný doménový název (FQDN) časového (NTP) serveru.

en: Enter the internal (LAN) ULA IPv6 Prefix for the Network Prefix translation. The prefix size specified for the internal IPv6 prefix will be applied to the external prefix.
cs: Zadejte vnitřní (LAN) ULA IPv6 předponu pro překlad síťových předpon. Délka předpony je zadaná pro vnitřní IPv6 předponu bude použita na vnější předponu.

en: Enter the internal IP address of the server on which you want to map the ports.
cs: Zadejte vnitřní IP adresu serveru na který chcete porty mapovat.

en: Enter the maximum size (in MB) to use for SSL certificates.
cs: Zadejte nejvyšší umožněnou velikost (v MiB), použitou pro SSL certifikáty.

en: Enter the name of the header.
cs: Zadejte název hlavičky.

en: Enter the network name configured on the %sNetworks Dashboard of OpenDNS%s under 'Manage your networks'. Used to update the node's IP address whenever the WAN interface changes its IP address.
cs: Zadejte název sítě tak, jak je nastavený v %sPřehled OpenDNS sítě%s pod „Spravovat sítě“. Slouží pro aktualizaci IP adresy uzlu kdykoli se změní IP adresa WAN rozhraní.

en: Enter the number of first-level subdirectories for the local cache (default is 16).
cs: Zadejte počet podsložek první úrovně pro místní mezipaměť (výchozí je 16).

en: Enter the number of first-level subdirectories for the local cache (default is 256).
cs: Zadejte počet podsložek první úrovně pro místní mezipaměť (výchozí je 256).

en: Enter the number of older configurations to keep in the local backup cache.
cs: Zadejte kolik starších verzí nastavení uchovávat v místní záloze.

en: Enter the number of ssl certificate workers to use (sslcrtd_children).
cs: Zadejte počet vláken procesu zpracovávání ssl certifikátů (sslcrtd_children).

en: Enter the port of your target server.
cs: Zadejte port cílového serveru.

en: Enter the primary domain name server IP address for the dynamic domain name.
cs: Zadejte IP adresu hlavního DNS serveru pro dynamický doménový název.

en: Enter the root-path-string, overrides setting on main page.
cs: Zadejte řetězec popisu kořenového umístění – má přednost před nastavením na hlavní stránce.

en: Enter the shared secret that will be used to authenticate to the RADIUS server
cs: Zadejte sdílené heslo které bude sloužit pro ověřování vůči RADIUS serveru

en: Enter the shared secret that will be used to authenticate to the RADIUS server.
cs: Zadejte sdílené heslo pro ověřování se vůči RADIUS serveru.

en: Enter the size of the SPF cache in kilobytes. Default is 2k.
cs: Zadejte velikost SPF mezipaměti (v kilobajtech). Výchozí je 2K.

en: Enter the size of the preview which is sent to the ICAP server.
cs: Zadejte velikost náhledu který je posílán na ICAP server.

en: Enter the size of the preview.
cs: Zadejte velikost náhledu.

en: Enter the source network for the outbound NAT mapping.
cs: Zadejte zdrojovou síť pro odchozí NAT mapování.

en: Enter the source port for the outbound NAT mapping.
cs: Zadejte zdrojový port pro mapování odchozího NAT překladu.

en: Enter the storage size for the local cache (default is 100).
cs: Zadejte velikost úložiště pro místní mezipaměť (výchozí je 100).

en: Enter the url where the REQMOD requests should be sent to.
cs: Zadejte url na kterou posílat REQMOD požadavky.

en: Enter the url where the RESPMOD requests should be sent to.
cs: Zadejte url na kterou posílat RESPMOD požadavky.

en: Enter the web GUI password of the system entered above for synchronizing your configuration.
cs: Zadejte heslo do webového správního rozhraní k systému, se kterým chcete synchronizovat nastavení tohoto stroje.

en: Enter the web GUI username of the system entered above for synchronizing your configuration.
cs: Zadejte uživatelské jméno do webového správního rozhraní výše zadaného systému pro synchronizaci nastavení.

en: Enter this computer account name to register in AD for kerberos access. Default is hostname with suffix '-K'.
cs: Zadejte název účtu počítače pro registraci v AD pro kerberos přístup. Výchozí je název stroje s příponou „-K“

en: Enter valid parameter(s) for the chosen command (Found illegal characters).
cs: Zadejte platné parametry pro zvolený příkaz (zjištěny neplatné znaky).

en: Enter your networks in CIDR notation like 127.0.0.0/8.
cs: Zadejte své sítě v CIDR zápisu jako 127.0.0.0/8.

en: Enterprise-class open source distributed monitoring agent
cs: Profesionální open source distribuovaný monitorovací agent

en: Entire Subtree
cs: Celý podstrom

en: Entries in this area override an entire domain by specifying an authoritative DNS server to be queried for that domain.
cs: Položky v této oblasti přebíjejí celou doménu zadáním autoritativního DNS serveru, který má být pro takovou doménu dotazován.

en: Entries in this area override an entire domain, and subdomains, by specifying an authoritative DNS server to be queried for that domain.
cs: Položky v této oblasti mají přednost před celou doménou a dílčími doménami, zadání autoritativního DNS serveru kterého se na takovou doménu dotazovat.

en: Entries in this section override individual results from the forwarders.
cs: Položky v této sekci přepíší jednotlivé výsledky od přeposílačů.

en: Entry "%s" is not a valid country code.
cs: Položka „%s“ není platný kód země.

en: Entry "%s" is not a valid hostname or IP address.
cs: Položka „%s“ není platný název stroje nebo IP adresa.

en: Entry "%s" is not a valid network.
cs: Položka „%s“ není platná síť.

en: Entry "%s" is not a valid port number.
cs: Položka „%s“ není platné číslo portu.

en: Envelope
cs: Obálka

en: Error
cs: Chyba

en: Error Files
cs: Chybové soubory

en: Error Message ID
cs: Upravit identif. zprávy

en: Error Message Name
cs: Název chybového hlášení

en: Error Messages
cs: Chybová hlášení

en: Error code
cs: Kód chyby

en: Error connecting to LDAP server
cs: Chyba při připojování k LDAP serveru

en: Error creating interface with mode %s. The %s interface may not support creating more clones with the selected mode.
cs: Chyba při vytváření rozhraní v režimu %s. Rozhraní %s nejspíš nepodporuje vytváření vícero klonů ve zvoleném režimu.

en: Error fetching remote acls
cs: Chyba při získávání vzdálených acl seznamů

en: Error occurred creating interface, please retry.
cs: Chyba při vytváření rozhraní – zkuste to prosím znovu.

en: Error reconfiguring FreeRADIUS
cs: Chyba při přenastavování FreeRADIUS

en: Error reconfiguring HAProxy
cs: Chyba při přenastavování HAProxy

en: Error reconfiguring IDS
cs: Chyba při změně nastavení IDS

en: Error reconfiguring Postfix
cs: Chyba při změně nastavení Postfix

en: Error reconfiguring Tinc
cs: Chyba při přenastavování Tinc

en: Error reconfiguring acme-client
cs: Chyba při změně nastavení acme-klienta

en: Error reconfiguring captiveportal
cs: Chyba při přenastavování zachycovacího portálu

en: Error reconfiguring proxy
cs: Chyba při změně nastavení proxy

en: Error reconfiguring routes
cs: Chyba při přenastavování tras

en: Error reconfiguring trafficshaper
cs: Chyba při opětovném nastavování omezování provozu

en: Error uploading template
cs: Chyba při nahrávání šablony

en: Error: cannot open mpd.conf in if_l2tp_configure().
cs: Chyba: nedaří se otevřít mpd.conf v if_l2tp_configure().

en: Error: cannot open mpd.conf in if_pppoe_configure().
cs: Chyba: nedaří se otevřít mpd.conf v if_pppoe_configure().

en: Error: cannot open mpd.conf in if_pptp_configure().
cs: Chyba: nedaří se otevřít mpd.conf v if_pptp_configure().

en: Error: cannot open mpd.secret in if_l2tp_configure().
cs: Chyba: nedaří se otevřít mpd.secret v if_l2tp_configure().

en: Error: cannot open mpd.secret in if_pppoe_configure().
cs: Chyba: nelze otevřít mpd.secret v if_pppoe_configure().

en: Error: cannot open mpd.secret in if_pptp_configure().
cs: Chyba: nedaří se otevřít mpd.secret v if_pptp_configure().

en: Errors
cs: Chyby

en: Errors In
cs: Chyb příjmu

en: Errors Out
cs: Chyb odesílání

en: Errors Req
cs: Chyb dotazů

en: Events
cs: Události

en: Everything
cs: Vše

en: Example:
cs: Ukázka:

en: Example: allow 1024-65535 192.168.0.0/24 1024-65535
cs: Ukázka: allow 1024-65535 192.168.0.0/24 1024-65535

en: Excellent Effort (2)
cs: Excelentní snaha (2)

en: Exceptions
cs: Výjimky

en: Exclude ARP
cs: Vynechat ARP

en: Exclude CARP (VRRP)
cs: Vynechat CARP (VRRP)

en: Exclude ICMP
cs: Vynechat ICMP

en: Exclude ICMPv6
cs: Vynechat ICMPv6

en: Exclude TCP
cs: Vynechat TCP

en: Exclude UDP
cs: Vynechat UDP

en: Exclusion List
cs: Seznam výjimek

en: Executables
cs: Spustitelné soubory

en: Execute
cs: Spustit

en: Execute function
cs: Vykonat funkci

en: Executing, please wait...
cs: Spouštění, čekejte…

en: Execution Statistics
cs: Statistiky vykonávání

en: Existing Certificate Authority
cs: Existující certifikační autorita

en: Existing Certificate Choice
cs: Volba existujícího certifikátu

en: Existing Certificate Revocation List
cs: Existující seznam zneplatněných certifikátů

en: Existing Certificates
cs: Existující certifikáty

en: Expansion
cs: Rozšíření

en: Expected return code must be a number.
cs: Je třeba, aby očekávaný návratový kód bylo číslo.

en: Expiration
cs: Skončení platnosti

en: Expiration date
cs: Datum skončení platnosti

en: Expiration time
cs: Čas skončení platnosti

en: Expire
cs: Platnost skončí

en: Expire all selected vouchers?
cs: Ukončit platnost všech označených kuponů?

en: Expire selected vouchers
cs: Ukončit platnost označených kuponů

en: Expires at
cs: Platnost skončí v

en: Expires idle connections quicker. More efficient use of CPU and memory but can drop legitimate idle connections
cs: Rychleji ukončit platnost nečinných spojení. Efektivnější využití procesoru a paměti ale může docházet k zahazování legitimních nečinných spojení

en: Expires in
cs: Platnost skončí za

en: Expiry
cs: Skočení platnosti

en: Explicit Congestion Notification
cs: Výslovné upozornění na zahlcení

en: Export CRL
cs: Exportovat CRL seznam

en: Expression
cs: Výraz

en: Ext. Address
cs: Vnější adresa

en: Ext. Port
cs: Ext. port

en: Extended Authentication (Xauth)
cs: Rozšířené ověřování (Xauth)

en: Extended Query
cs: Rozšířené dotazy

en: Extensible Authentication Protocol
cs: Rozšiřitelný ověřovací protokol

en: External (advanced)
cs: Vnější (pokročilé)

en: External IP
cs: Vnější IP adresa

en: External Interface
cs: Vnější rozhraní

en: External LSA
cs: Vnější LSA

en: External Prefix
cs: Vnější předpona

en: External Routing Table
cs: Vnější směrovací tabulka

en: External Signing Request
cs: Požadavek na podepsání, pocházející z vnějšku

en: External States
cs: Vnější stavy

en: External network
cs: Vnější síť

en: External subnet
cs: Vnější podsíť

en: Extra Arguments
cs: Další argumenty

en: FAILED
cs: SELHALO

en: FIB Route
cs: FIB trasa

en: FQ-CoDel flows
cs: FQ-CoDel toky

en: FQ-CoDel limit
cs: FQ-CoDel hranice

en: FQ-CoDel quantum
cs: FQ-CoDel množství

en: FQDN
cs: Úplný doménový název

en: FQDN or IP
cs: Úplný doménový název nebo IP adresa

en: FTP Proxies
cs: FTP proxy servery

en: FTP Proxy
cs: FTP proxy

en: FTP Proxy Server
cs: Server s FTP proxy

en: FTP Proxy Settings
cs: Nastavení FTP proxy

en: FTP Proxy port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba aby port FTP proxy bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: FTP proxy interfaces
cs: Rozhraní FTP proxy

en: FTP proxy port
cs: Port FTP proxy

en: Failed to delete certificate %s from CRL %s
cs: Certifikát %s se nepodařilo vymazat ze seznamu zneplatněných %s

en: Failover Group
cs: Skupina převzetí služby v případě výpadku

en: Failover peer IP:
cs: IP adresa záložního stroje:

en: Far Gateway
cs: Vzdálená brána

en: Fascist Mode
cs: Striktní režim

en: Fast timeout
cs: Rychlý limit odezvy

en: Features
cs: Funkce

en: February
cs: Duben

en: File
cs: Soubor

en: File %s does not exists.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: File %s doesn't exist.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: File %s is a directory.
cs: Soubor %s je ve skutečnosti složka.

en: File %s yielded no results.
cs: Kolonka %s neposkytla žádné výsledky.

en: File (Extended)
cs: Soubor (rozšířené)

en: File Only
cs: Pouze soubor

en: File content should be in (base64 encoded) zip format
cs: Obsah souboru by měl být v (base64 enkódovaném) zip formátu

en: File input
cs: Vstup ze souboru

en: Fileid
cs: Identifikátor souboru

en: Fileid should be an internally generated unique number
cs: Identif. souboru by mělo být vnitřně vytvořené jedinečné číslo

en: Filename
cs: Název souboru

en: Filename should be unique
cs: Název souboru by měl být jedinečný

en: Filesystem
cs: Souborový systém

en: Filesystem Statistics
cs: Statistiky souborového systému

en: Filter
cs: Filtrovat

en: Filter DNS requests using OpenDNS
cs: Filtrovat DNS požadavky pomocí OpenDNS

en: Filter expression:
cs: Filtrovací výraz:

en: Filter rule association
cs: Přiřazení filtrovacího pravidla

en: Filter syslog level
cs: Filtrovat stupeň syslog

en: Filter to use when downloading this ruleset, applies this action to all incoming lines.
cs: Filtrovat pro použití při stahování tuto sadu pravidel, aplikuje tuto akci na veškeré příchozí linky.

en: Final Certificate data
cs: Data výsledného certifikátu

en: Final certificate data
cs: Data výsledného certifikátu

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finished initial configuration!
cs: Prvopočáteční nastavení dokončeno!

en: Finished!
cs: Dokončeno!

en: Firewall
cs: Brána firewall

en: Firewall Adaptive Timeouts
cs: Přizpůsobivé časové limity brány firewall

en: Firewall Logs
cs: Záznam událostí na bráně firewall

en: Firewall Maximum Fragments
cs: Nejvýše fragmentů na bráně firewall

en: Firewall Maximum States
cs: Nejvýše stavů brány firewall

en: Firewall Maximum Table Entries
cs: Nejvýše položek tabulky brány firewall

en: Firewall Optimization
cs: Optimalizace brány Firewall

en: Firewall Rule
cs: Pravidlo brány firewall

en: Firewall Rule Configuration
cs: Nastavení pravidla brány firewall

en: Firewall Rules
cs: Pravidla brány firewall

en: Firewall Rules Optimization
cs: Optimalizace pravidel brány firewall

en: Firewall Rules control what network traffic is permitted. You must add rules to allow traffic to the OpenVPN server's IP and port, as well as allowing traffic from connected clients through the tunnel. These rules can be automatically added here, or configured manually after completing the wizard.
cs: Pravidla brány firewall řídí zda je danému síťovému provozu umožněn průchod. Je třeba přidat pravidla povolující provoz na IP adresu a port OpenVPN serveru a stejně tak umožňující provoz od připojených klientů skrze tunel. Tato pravidla sem mohou být přidána automaticky nebo ručně po dokončení průvodce.

en: Firewall Schedules
cs: Pravidla brány firewall

en: Firewall Source Tracking
cs: Sledování zdroje brány firewall

en: Firewall events
cs: Události na bráně firewall

en: Firewall state table
cs: Stavová tabulka brány firewall

en: Firmware Flavour
cs: Varianta firmware

en: Firmware Mirror
cs: Instalační zdroj firmware

en: Firmware status check was aborted internally. Please try again.
cs: Kontrola stavu instalace systému byla přerušena z vnitřních příčin. Zkuste to znovu.

en: Five (Client+4xIntermediate+Server)
cs: Pět (klient + 4 zprostředkovávající + server)

en: Fixed server address, also known as reverse mode. The proxy will always connect to the same server, regardless of where the client wanted to connect to (before it was redirected). Use this option to proxy for a server behind NAT, or to forward all connections to another proxy.
cs: Pevná adresa serveru, známá také jako obrácený režim. Proxy bude vždy spojovat na ten stejný server, nezávisle na tom, kam se klient vlastně chtěl připojit (předtím, než byl přesměrován). Tuto předvolbu použijte v případě proxy pro server za NAT, nebo předávání veškerých spojení na jinou proxy.

en: Flags
cs: Příznaky

en: Flags 1
cs: Příznaky 1

en: Flags 2
cs: Příznaky 2

en: Flags:
cs: Příznaky:

en: Floating
cs: Plovoucí

en: Floating rules are evaluated on a first-match basis (i.e. the action of the first rule to match a packet will be executed) only if the 'quick' option is checked on a rule. Otherwise they will only apply if no other rules match. Pay close attention to the rule order and options chosen. If no rule here matches, the per-interface or default rules are used.
cs: Plovoucí pravidla jsou vyhodnocována dle pravidla první shoda (tj. bude vykonána akce prvního z pravidel, které odpovídá) pouze v případě, že je v pravidlu zaškrtnutá předvolba „rychlé“. Pokud neodpovídá žádnému z pravidel, jsou použita pravidla daného rozhraní nebo výchozí.

en: Flow
cs: Tok

en: Flush
cs: Vyprázdnit

en: Flush ARP Table
cs: Vyprázdnit ARP tabulku

en: Flush the ARP cache manually, in case your ARP cache contains invalid data.
cs: V případě, že mezipaměť ARP obsahuje neplatná data, vyčistěte ji ručně.

en: Folder ID
cs: Identifikátor složky

en: Follow directory symlinks
cs: Následovat symbolické odkazy na složky

en: Follow regular file symlinks
cs: Následovat běžné symbolické odkazy na soubory

en: For Custom Entries, Username and Password represent HTTP Authentication username and passwords.
cs: Pro Vlastní položky, Uživatelské jméno a Heslo představují uživatelské jméno a hesla HTTP ověřování.

en: For IEEE 802.11g, use the specified technique for protecting OFDM frames in a mixed 11b/11g network.
cs: Pro IEEE 802.11g použít zadané technologie ochrany OFDM rámců ve smíšené 11b/11g síti.

en: For best results three to five servers should be configured here.
cs: Pro nejlepší možné výsledky by zde měly být nastaveny tři až pět serverů.

en: For correct operation, the GRE device needs a route to the destination that is less specific than the one over the tunnel. (Basically, there needs to be a route to the decapsulating host that does not run over the tunnel, as this would be a loop.
cs: Aby fungovalo správně, GRE zařízení potřebuje trasu k cíli která je méně konkrétní než ta skrze tunel (v základu je třeba, aby zde byla trasa k vybalujícímu stroji která neprochází skrze tunel, protože jinak by vznikla smyčka).

en: For example recipients without a domain or only a hostname.
cs: Například příjemci bez domény nebo pouze název stroje.

en: For example senders without a domain or only a hostname.
cs: Například pro odesilatele bez domény nebo pouze název stroje.

en: For explanation about the meaning of the information listed for each socket click %shere%s.
cs: Kliknutím %szde%s získáte vysvětlení významu informací vypsaných pro každý ze soketů.

en: For he.net tunnelbroker, enter your tunnel ID
cs: V případě poskytovatele he.net, zadejte svůj identifikátor

en: For setting up the backup machine leave this field empty, and do not forget to allow incoming connections on the specified interface for synchronization.
cs: Pro nastavení záložního stroje ponechte tuto kolonku nevyplněnou a nezapomeňte umožnit příchozí spojení na zadaném rozhraní pro synchronizaci.

en: For the best results, NTP should have at least three sources of time. So it is best to configure at least 2 servers under %sServices: Network Time%s to minimize clock drift if the GPS data is not valid over time. Otherwise ntpd may only use values from the unsynchronized local clock when providing time to clients.
cs: NTP bude fungovat nejlépe s alespoň třemi zdroji času. Proto je nejlepší nastavit v %sSlužby:Čas na síti%s alespoň dva servery a zmenšit tak časový posun v případě chvilkových neplatností GPS dat. V opačném případě proces služby ntpd bude poskytovat časový údaj ostatním strojům pouze ze svých nesynchronizovaných vestavěných hodin.

en: Force
cs: Vynutit

en: Force DNS cache update
cs: Vynutit aktualizaci mezipaměti DNS

en: Force IPv4 resolving
cs: Vynutit IPv4 překlad

en: Force Reject
cs: Vynutit odmítnutí

en: Force all client generated traffic through the tunnel
cs: Vynucovat směřování veškerého na klientovi vzniklého provozu skrze tunel

en: Force all client generated traffic through the tunnel.
cs: Vynutit aby veškerý provoz od klienta procházel tunelem.

en: Forcefully (re-)issue the selected certificate?
cs: Vynutit (opětovné) vydání označeného certifikátu?

en: Format: [allow or deny] [ext port or range] [int ipaddr or ipaddr/cdir] [int port or range]
cs: Formát: [allow nebo deny] [ext. port nebo rozsah portů] [vnitřní IP adresa, případně v CIDR zápisu] [vnitřní port nebo rozsah portů]

en: Forward
cs: Přeposlat

en: Forward Delay needs to be an integer between 4 and 30.
cs: Je třeba, aby prodleva přeposlání byla celé číslo z rozmezí 4 až 30.

en: Forward HTTP traffic to transparent proxy
cs: Přesměrovávat HTTP provoz na transparentní proxy

en: Forward HTTPS traffic to transparent proxy
cs: Přesměrovávat HTTPS provoz na transparentní proxy

en: Forward Proxy
cs: Přeposílací proxy

en: Forward time
cs: Čas přeposílání

en: Four (Client+3xIntermediate+Server)
cs: Čtyři (klient + 3 zprostředkovávající + server)

en: FreeBSD Default
cs: FreeBSD výchozí

en: FreeDNS (freedns.afraid.org): Enter your "Authentication Token" provided by FreeDNS.
cs: FreeDNS (freedns.afraid.org): zadejte ověřovací token, který jste obdrželi od FreeDNS.

en: French
cs: Francouzština

en: Fri
cs: Pá

en: From
cs: Od

en: From date
cs: Od data

en: Frontends
cs: Nadstavby

en: Fudge time
cs: Fudge čas

en: Fudge time 1 (seconds)
cs: Fudge čas 1 (sekundy)

en: Fudge time 1 is used to specify the GPS PPS signal offset (default: 0.0).
cs: Fudge čas 1 slouží k zadání posunu GPS PPS signálu (výchozí je 0.0).

en: Fudge time 2 (seconds)
cs: Fudge čas 2 (sekundy)

en: Fudge time 2 is used to specify the GPS time offset (default: 0.0).
cs: Fudge čas 2 slouží k zadání posunu GPS času (výchozí je 0.0).

en: Fudge time is used to specify the PPS signal offset from the actual second such as the transmission delay between the transmitter and the receiver.
cs: Fudge čas slouží k zadání posunu PPS signálu oproti skutečné sekundě jako například prodleva přenosu mezi vysílačem a přijímačem.

en: Full
cs: Plné

en: Full (Designated Router)
cs: Plné (pověřený směrovač)

en: Full State of Province name, not abbreviated (e.g. Zuid Holland, Sachsen, Kentucky).
cs: Úplný název státu nebo provincie, nezkráceno (např. Zuid Holland, Sasko, Kentucky).

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Fully qualified hostname of the host to be updated.
cs: Úplný doménový název stroje, který má být aktualizován.

en: GIF Devices
cs: GIF zařízení

en: GIF animations
cs: GIF animace

en: GIF configuration
cs: Nastavení GIF

en: GIF remote address
cs: Adresa vyústění GIF tunelu na protějšku

en: GIF tunnel local address
cs: Místní adresa GIF tunelu

en: GIF tunnel remote address
cs: Adresa vyústění GIF tunelu na protějšku

en: GPS Initialization
cs: Inicializace GPS

en: GRE configuration
cs: Nastavení GRE

en: GRE remote address
cs: GRE vzdálená adresa

en: GRE tunnel local address
cs: Místní adresa GRE tunelu

en: GRE tunnel remote address
cs: Adresa vyústění GRE tunelu na protějšku

en: GUI
cs: Grafické uživatelské rozhraní

en: GUI Log Entries to Display
cs: Kolik událostí naráz zobrazovat ve webovém rozhraní

en: Gateway
cs: Brána

en: Gateway '%s' cannot be deleted because it is in use on Gateway Group '%s'
cs: Bránu „%s“ není možné smazat, protože je používaná ve skupině bran „%s“

en: Gateway '%s' cannot be deleted because it is in use on Static Route '%s'
cs: Bránu „%s“ není možné smazat protože je používaná statickou trasou „%s“

en: Gateway IP Address field is invalid
cs: Neplatné zadání v kolonce IP adresa brány

en: Gateway IPv4
cs: IPv4 adresa brány

en: Gateway IPv6
cs: IPv6 adresa brány

en: Gateway Monitor events
cs: Události dohledování brány

en: Gateway Monitoring
cs: Dohledování brány

en: Gateway Priority
cs: Priorita brány

en: Gateway is inactive because interface is missing
cs: Brána je neaktivní, protože chybí rozhraní

en: Gateway switching
cs: Přepínání brány

en: Gateway-group
cs: Skupina-bran

en: Gateways
cs: Brány

en: Gateways status could not be determined, considering all as up/active. (Group: %s)
cs: Stav bran nebylo možné zjistit, všechny budou považovány za v provozu (skupina: %s).

en: Gathering Limiter information, please wait...
cs: Shromažďování informace omezovače – čekejte…

en: Gathering PF information, please wait...
cs: Shromažďování PF informací – čekejte…

en: Gathering pfTOP activity, please wait...
cs: Shromažďování údajů o aktivitě pfTOP, čekejte…

en: General
cs: Obecné

en: General Anti Malware Settings
cs: Obecná nastavení anti malware

en: General Forward Settings
cs: Obecná nastavení pro přeposílání

en: General Information
cs: Obecné informace

en: General Nut Settings
cs: Obecná nastavení Nut

en: General OpenVPN Server Information
cs: Obecné informace o OpenVPN serveru

en: General Proxy Settings
cs: Obecná nastavení proxy

en: General Redis Settings
cs: Obecná nastavení Redis

en: General Rspamd Settings
cs: Obecná nastavení Rspamd

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: General Setup
cs: Obecná nastavení

en: General configuration
cs: Obecná nastavení

en: General information
cs: Obecné informace

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: Generate
cs: Vytvořit

en: Generate TLS Key
cs: Vytvořit TLS klíč

en: Generate a scrambled password to prevent local database logins for this user.
cs: Vytvořit nahodilé heslo a zabránit tak tomuto uživateli v přihlášení místní databází.

en: Generate new secret (160 bit)
cs: Vytvořit nové heslo (160 bit)

en: Generate vouchers
cs: Vytvořit kupony

en: Generic
cs: Obecné

en: German
cs: Deutsch (němčina)

en: Get the number of processes and group them by status.
cs: Získat počet procesů a seskupit je dle stavu.

en: Given name, last name, or anything you need to describe.
cs: Jméno, příjmení nebo cokoli je potřeba popsat.

en: Global Parameters
cs: Globální parametry

en: Go back to previous page
cs: Vrátit se na předchozí stránku

en: Go to netflow configuration
cs: Přejít na nastavení netflow

en: Grace period
cs: Grace perioda

en: Graphite Server
cs: Graphite server

en: Graphite Template
cs: Graphite šablona

en: Graphite collector node name
cs: Název uzlu s Graphite sběračem

en: Graphite collector port
cs: Port Graphite sběrače

en: Graphs will not be allowed to be recreated within a 1 minute interval, please take this into account after changing the style.
cs: Pamatujte, že při změně stylu grafu nebude možné ho znovuvytvořit dříve než za jednu minutu.

en: Graylog Server
cs: Graylog server

en: Group
cs: Skupina

en: Group Id
cs: Identif. skupiny

en: Group Memberships
cs: Členství ve skupinách

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Group Naming Attribute
cs: Atribut pojmenování skupiny

en: Group description, for your own information only
cs: Popis skupiny (slouží pouze pro vaši informaci)

en: Group name
cs: Název skupiny

en: Group name already exists!
cs: Název skupiny už existuje!

en: Group/User
cs: Skupina/uživatel

en: Groupname
cs: Název skupiny

en: Groups
cs: Skupiny

en: Groups and Users
cs: Skupiny a uživatelé

en: HAProxy Frontends
cs: Nadstavby HAProxy

en: HAProxy Integration
cs: Začlenění HAProxy

en: HAProxy Load Balancer
cs: Rozdělování zátěže HAProxy

en: HAProxy config contains critical errors
cs: Vaše nastavení pro HAProxy obsahují kritické chyby

en: HAProxy config contains minor errors
cs: Vaše nastavení pro HAProxy obsahuje drobné chyby

en: HAProxy config test result
cs: výsledek kontroly nastavení pro HAProxy

en: HAProxy function
cs: HAProxy funkce

en: HAProxy load balancer
cs: rozkládání zátěže HAProxy

en: HAProxy processes
cs: Procesy HAProxy

en: HTTP (Layer 7) [default]
cs: HTTP (vrstva 7) [výchozí]

en: HTTP Compression
cs: Zhuštění HTTP

en: HTTP Header
cs: HTTP hlavička

en: HTTP Redirect
cs: HTTP přesměrování

en: HTTP Service
cs: Služba HTTP

en: HTTP Status Code
cs: HTTP stavový kód

en: HTTP [default]
cs: HTTP [výchozí]

en: HTTP check options
cs: Předvolby kontroly HTTP

en: HTTP error count
cs: Počet HTTP chyb

en: HTTP error rate
cs: Četnost HTTP chyb

en: HTTP host
cs: HTTP stroj

en: HTTP method
cs: HTTP metoda

en: HTTP request count
cs: Počet HTTP požadavků

en: HTTP request rate
cs: Četnost HTTP požadavků

en: HTTP version
cs: Verze HTTP

en: HTTP(S) settings
cs: Nastavení HTTP(S)

en: HTTP/1.0 [default]
cs: HTTP/1.0 [výchozí]

en: HTTP_REFERER enforcement
cs: Vynucení HTTP_REFERER

en: Hard timeout (minutes)
cs: Nepřekročitelný časový limit (minuty)

en: Hard timeout, in minutes, must be between 0 (no timeout) and 10080 (a week)
cs: Je třeba aby hodnota nepřekročitelného limitu (v minutách) byla z rozmezí 0 (žádný časový limit) až 10080 (týden)

en: Harden DNSSEC data
cs: Opevnit údaje DNSSEC

en: Hardware CRC
cs: Hardwarové ověřování kontrolních součtů

en: Hardware Crypto
cs: Obvody specializované na šifrování

en: Hardware LRO
cs: Hardwarové LRO

en: Hardware TSO
cs: Hardwarové TSO

en: Hash
cs: Otisk (hash)

en: Hash algorithm
cs: Algoritmus otisku (hash)

en: Hash algorithms
cs: Algoritmus otisku (hash)

en: Header
cs: Hlavička

en: Header Content
cs: Obsah hlavičky

en: Health
cs: Stav

en: Health Checking
cs: Kontrolování stavu

en: Health Checks
cs: Kontroly stavu

en: Health check buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti kontrol stavu

en: Hello Due In
cs: Pozdrav za

en: Hello Interval
cs: Interval pozdravů

en: Hello Interval:
cs: Interval pozdravu:

en: Hello Timer:
cs: Časovač pozdravu:

en: Hello World!
cs: Ahoj světe!

en: Hello interval must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby interval pozdravu byl z rozmezí 0 až 4294967295.

en: Hello time
cs: Uvítací čas

en: Hello time for STP needs to be an integer between 1 and 2.
cs: Je třeba, aby uvítací čas pro STP bylo buď číslo 1 nebo 2.

en: Help
cs: Nápověda

en: Here you can configure clones of wireless interfaces, which can be assigned as separate independent interfaces. Only available on wireless chipsets that support this, with limitations on the number that can be created in each mode.
cs: Zde je možné nastavit klony bezdrátových rozhraní, které je možné přiřadit jako oddělená nezávislá rozhraní. K dispozici pouze pokud to obvody bezdrátového rozhraní podporují, s omezením počtu který je možné vytvořit v každém z režimů.

en: Here you can explicitly set speed and duplex mode for this interface. WARNING: You MUST leave this set to autoselect (automatically negotiate speed) unless the port this interface connects to has its speed and duplex forced.
cs: Zde je možné výslovně nastavit rychlost a duplexní režim pro toto rozhraní. VAROVÁNÍ: Je NEZBYTNÉ ponechat toto na automatický výběr (automaticky dohodnout rychlost) pokud protějšek tohoto rozhraní nemá svou rychlost a duplex vynucený.

en: Here you can specify alternate hostnames by which the router may be queried, to bypass the DNS Rebinding Attack checks. Separate hostnames with spaces.
cs: Zde je možné zadat alternativní název stroje, kterým může být možné dotazovat směrovač a obejít tak kontroly DNS rebinding útoku. Názvy strojů oddělujte mezerou.

en: Hiadaptive
cs: Vysoké přizpůsobivé

en: Hide Identity
cs: Skrýt identitu

en: Hide Version
cs: Skrýt verzi

en: High
cs: Vysoké

en: High Availability
cs: Vysoká dostupnost

en: High Latency
cs: Dlouhá odezva

en: Hint: 10 is ten PPPoE clients
cs: Rada: 10 znamená deset PPPoE klientů

en: Hint: 24 is 255.255.255.0
cs: Rada: 24 je 255.255.255.0

en: Hint: If this is checked, errors from the lighttpd web server process for the GUI or Captive Portal will appear in the main system log.
cs: Rada: Když je toto zaškrtnuto, chyby z procesu webového serveru lighttpd pro grafické uživ. rozhraní nebo zachycovací portál se objeví v hlavním záznamu událostí v systému.

en: Hint: Select which type of state tracking mechanism you would like to use. If in doubt, use keep state.
cs: Rada: Vyberte který typ mechanizmu sledování stavu chcete používat. Pokud nevíte, použijte zachovat stav.

en: Hint: This is only the number of log entries displayed in the GUI. It does not affect how many entries are contained in the actual log files.
cs: Rada: Toto je pouze počet položek záznamu událostí, zobrazovaný v grafickém uživatelském rozhraní. Neovlivňuje to, kolik položek je ve skutečnosti obsaženo v souborech se záznamem.

en: Hint: This prevents states created by this rule to be sync'ed over pfsync.
cs: Rada: toto zabrání aby stavy, vytvořené tímto pravidlem, byly synchronizované přes pfsync.

en: Hint: This prevents the rule on Master from automatically syncing to other CARP members. This does NOT prevent the rule from being overwritten on Slave.
cs: Rada: toto zabrání pravidlu z Hlavního aby bylo automaticky synchronizováno na ostatní CARP členy. Toto NEzabrání tomu, aby bylo pravidlo přepsáno na Pomocném.

en: Hint: in most cases, you should specify
cs: Rada: ve většině případů by mělo být zadáno

en: Hint: in most cases, you should specify TCP here.
cs: Rada: ve většině případů zde má být TCP.

en: Hint: in most cases, you won't use this option.
cs: Rada: ve většině případů se tato volba nepoužívá.

en: Hint: in most cases, you'll want to use WAN here
cs: Rada: ve většině případů sem patří WAN

en: Hint: in most cases, you'll want to use WAN here.
cs: Rada: ve většině případů sem patří WAN.

en: Hint: packets that are allowed by the implicit default pass rule will be logged if you check this option. Per-rule logging options are still respected.
cs: Rada: pokud zaškrtnete tuto předvolbu, pakety kterým je umožněno projít implicitním výchozím propouštějícím pravidlem budou zaznamenány. Předvolby zaznamenávání u jednotlivých pravidel budou nadále respektovány.

en: Hint: packets that are blocked by the implicit default block rule will not be logged if you uncheck this option. Per-rule logging options are still respected.
cs: Rada: pakety které jsou blokovány implicitním výchozím blokovacím pravidlem nebudou zaznamenávány dokud nezrušíte zaškrtnutí u této volby. Předvolby zaznamenávání u jednotlivých pravidel budou nadále respektovány.

en: Hint: the difference between block and reject is that with reject, a packet (TCP RST or ICMP port unreachable for UDP) is returned to the sender, whereas with block the packet is dropped silently. In either case, the original packet is discarded.
cs: Rada: rozdíl mezi blokováním a odmítnutím je, že u odmítnutí paket (TCP RST nebo ICMP port nedostupný u UDP) je vrácen odesilateli, zatímco v případě blokování je paket zahozen bez udání důvodu. V obou případech je původní paket zahozen.

en: Hint: the firewall has limited local log space. Don't turn on logging for everything. If you want to do a lot of logging, consider using a %sremote syslog server%s.
cs: Rada: místní úložiště brány firewall pro ukládání záznamu událostí je omezené. Proto nezapínejte zaznamenávání všeho. Pokud chcete zaznamenávat podrobně, zvažte použití %svzdáleného syslog serveru%s.

en: Hint: this field can usually be left empty
cs: Rada: tato kolonka obvykle zůstává nevyplněná

en: Hint: this field can usually be left empty. Service name will not be configured if this field is empty. Check the "Configure NULL" box to configure a blank Service name.
cs: Rada: tato kolonka obvykle zůstává prázdná. Název služby tak nebude nastaven. Zaškrtněte „Nastavit prázdné“ a nastavte prázdný název služby.

en: Hint: this is usually 'any'.
cs: Rada: toto je obvykle „libovolné“.

en: Hint: this is usually identical to the 'from' port above
cs: Rada: toto je obvykle shodné s portem „od“ výše

en: Hint: this option is rarely needed, don't use this unless you know what you're doing.
cs: Rada: tato předvolba je málokdy potřeba, nepoužívejte jí pokud k tomu nemáte důvod.

en: Hint: use 3DES for best compatibility or if you have a hardware crypto accelerator card. Blowfish is usually the fastest in software encryption
cs: Rada: nejvíce slučitelný je 3DES (také s přídavnými šifrovacími čipy). Blowfish je obvykle nejrychlejší při počítání na hlavním procesoru.

en: History
cs: Historie

en: History Cache Size
cs: Velikost mezipaměti historie

en: History Index Cache Size
cs: Velikost mezipaměti rejstříku historie

en: Hold Time
cs: Zadržovací čas

en: Hold count
cs: Počet zadržení

en: Hold down CTRL (pc)/COMMAND (mac) key to select multiple items
cs: Vícero položek naráz označíte přidržením klávesy CTRL (COMMAND na Apple) a klikáním

en: Home networks
cs: Domácí sítě

en: Host
cs: Stroj

en: Host Address
cs: Adresa stroje

en: Host Contains
cs: Hostitel obsahuje

en: Host IP
cs: IP adresa stroje

en: Host Name
cs: Název stroje

en: Host Name or IP
cs: Název stroje nebo IP adresa

en: Host Overrides
cs: Přebití strojů

en: Host System
cs: Hostitelský systém

en: Host contains
cs: Otisk obsahuje

en: Host ends with
cs: Hostitel končí na

en: Host matches
cs: Hostitel se shoduje s

en: Host must be a valid hostname or IP address.
cs: Je třeba, aby stroj byl platný název stroje nebo IP adresa.

en: Host name of MX host
cs: Název stroje MX stroje

en: Host not found
cs: Hostitel nenalezen

en: Host or address
cs: Název stroje nebo IP adresa

en: Host regex
cs: Regulární výraz hostitele

en: Host starts with
cs: Hostitel začíná na

en: Host(s)
cs: Stroje

en: Hostname
cs: Název stroje

en: Hostname (of this machine) to redirect login page to, leave blank to use this interface IP address, otherwise make sure the client can access DNS to resolve this location. When using a SSL certificate, make sure both this name and the cert name are equal.
cs: Název (tohoto stroje) na který přesměrovat přihlašovací stránku. Pokud chcete použít IP adresu tohoto rozhraní, nevyplňujte. Při použití názvu je třeba zajistit, aby klient měl přístup k DNS, které je tento název schopné přeložit. Při použití SSL certifikátu je třeba zajistit, aby aby tento název a název certifikátu byly totožné.

en: Hostname doesn't resolved to IP.
cs: Název stroje se nedaří přeložit na IP adresu.

en: Hostname doesn't resolved to host IP.
cs: Název stroje nepřeložen na IP adresu stroje.

en: Hostname or IP
cs: Název stroje nebo IP adresa

en: Hostname or IP address
cs: Název stroje nebo IP adresa

en: Hostname/MAC
cs: Název stroje / MAC adresa

en: Hostnames in alias list can only contain the characters A-Z, 0-9 and '-'.
cs: Názvy strojů v seznamu alternativních názvů mohou obsahovat pouze znaky A-Z (bez diakritiky!), 0-9 a „-“ (spojovník).

en: Hosts
cs: Stroje

en: Hours
cs: Hodiny

en: How often list of active checks is refreshed, in seconds.
cs: Jak často obnovovat seznam aktivních kontrol (v sekundách).

en: How often that an ICMP probe will be sent in seconds. Default is %d.
cs: Jak často (v sekundách) má být zkoušeno pomocí ICPM. Výchozí je %d.

en: Hybrid outbound NAT rule generation
cs: Hybridní vytváření pravidel odchozího NAT

en: I know what I am doing
cs: Vím co dělám

en: ICAP Settings
cs: Nastavení ICAP

en: ICMP type
cs: Typ ICMP

en: ICP port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby ICP port bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: ID
cs: Identifikátor

en: ID should be a number.
cs: Identifikátor by mělo být číslo.

en: IDLE
cs: NEČINNÉ

en: IGMP Proxy
cs: IGMP proxy

en: IGMP Proxy Edit
cs: Upravit IGMP proxy

en: IKE Extensions
cs: IKE rozšíření

en: IN
cs: DO

en: IP
cs: IP adresa

en: IP Address
cs: IP adresa

en: IP Address OR Hostname
cs: IP adresa NEBO název stroje

en: IP Address field is invalid
cs: Neplatné zadání v kolonce IP adresa

en: IP Address or Network
cs: IP adresa nebo síť

en: IP Address(es)
cs: IP adresy

en: IP Addresses
cs: IP adresa

en: IP Alias
cs: Alternativní IP adresa

en: IP Auto-Discovery
cs: Automatické zjištění IP

en: IP Do-Not-Fragment
cs: IP nerozdělovat

en: IP Info @ DNS Stuff
cs: Informace o IP a DNS záležitosti

en: IP Protocol
cs: IP protokol

en: IP Random id
cs: Náhodný identifikátor IP adresy

en: IP Version
cs: Generace IP

en: IP WHOIS @ DNS Stuff
cs: IP WHOIS a DNS záležitosti

en: IP address
cs: IP adresa

en: IP address of the authoritative DNS server for this domain
cs: IP adresa autoritativního DNS serveru pro tuto doménu

en: IP address of the host
cs: IP adresa stroje

en: IP address or host
cs: IP adresa nebo název stroje

en: IP address or host type must be an IP address or host name.
cs: Je třeba, aby IP adresa nebo název stroje byla IP adresa nebo název stroje.

en: IP address or hostname of Zabbix server.
cs: IP adresa nebo název Zabbix serveru.

en: IP address or hostname of the server.
cs: IP adresa nebo název serveru

en: IP addresses of remote syslog servers, or an IP:port.
cs: IP adresy (případně včetně :číslo_portu) syslog serverů.

en: IP subjectAltName values must be valid IP Addresses
cs: Je třeba, aby hodnoty subjectAltName byly platnými IP adresami

en: IPS mode
cs: IPS režim

en: IPsec Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení pro IPsec

en: IPsec Debug
cs: Ladění IPsec

en: IPsec Pre-Shared Key
cs: IPsec předem sdílený klíč

en: IPsec Tunnel
cs: IPsec tunel

en: IPv4 Configuration Type
cs: Typ nastavení IPv4

en: IPv4 Local Network
cs: Místní IPv4 síť

en: IPv4 Mask
cs: IPv4 maska

en: IPv4 Only
cs: Pouze IPv4

en: IPv4 Remote Network
cs: IPv4 síť na protější straně

en: IPv4 Routes
cs: IPv4 trasy

en: IPv4 Tunnel Network
cs: IPv4 síť tunelu

en: IPv4 Upstream Gateway
cs: IPv4 nadřazená brána

en: IPv4 address
cs: IPv4 adresa

en: IPv6 Configuration Type
cs: Typ nastavení IPv6

en: IPv6 Host
cs: IPv6 hostitel

en: IPv6 Interface
cs: IPv6 rozhraní

en: IPv6 Link Local
cs: Místní IPv6 spojení

en: IPv6 Local Network
cs: Místní IPv6 sít

en: IPv6 Mask
cs: IPv6 maska

en: IPv6 Only
cs: Pouze IPv6

en: IPv6 Options
cs: Předvolby pro IPv6

en: IPv6 Prefix
cs: IPv6 předpona

en: IPv6 Prefix ID
cs: Identifikátor IPv6 předpony

en: IPv6 Remote Network
cs: IPv6 síť na protější straně

en: IPv6 Routes
cs: IPv6 trasy

en: IPv6 Source
cs: IPv6 zdroj

en: IPv6 Tunnel Network
cs: IPv6 síť tunelu

en: IPv6 Upstream Gateway
cs: Nadřazená IPv6 brána

en: IPv6 address
cs: IPv6 adresa

en: IPv6-Prefix
cs: IPv6 předpona

en: IPv6-address
cs: IPv6 adresa

en: IT department
cs: IT oddělení

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Identity Association
cs: Přiřazení identity

en: Idle Timeout
cs: Prodleva nečinnosti

en: Idle timeout
cs: Časový limit nečinnosti

en: Idle timeout (minutes)
cs: Časový limit nečinnosti (minuty)

en: Idle timeout needs to be an integer value between 1 and 86400
cs: Je třeba, aby časový limit nečinnosti bylo celé číslo z rozmezí 1 až 86400

en: Idle timeout value
cs: Hodnota časového limitu nečinnosti

en: Idle timeout, in minutes, must be between 0 (no timeout) and 10080 (a week)
cs: Je třeba aby hodnota časového limitu nečinnosti (v minutách) byla z rozmezí 0 (žádný časový limit) až 10080 (týden)

en: If
cs: pokud

en: If Synchronize States is enabled, it will utilize this interface for communication.
cs: Pokud je zapnutá synchronizace stavů, využije pro komunikaci toto rozhraní.

en: If a user DN was supplied above, this password will also be used when performing a bind operation.
cs: Pokud je výše zadáno rozlišené jméno (DN) uživatele, toto heslo bude použito také pro operaci spojení.

en: If an IPv4 address is entered, the address must be outside of the pool.
cs: Pokud je IPv4 adresa zadána ručně, je třeba, aby byla mimo rozsah fondu.

en: If an IPv6 address is entered, the address must be outside of the pool.
cs: Pokud je zadaná, je třeba, aby daná IPv6 adresa nespadala do rozsahu fondu.

en: If checked, the
cs: Pokud je zaškrtnuto,

en: If enabled, a total number of unwanted replies is kept track of in every thread. When it reaches the threshold, a defensive action is taken and a warning is printed to the log file. This defensive action is to clear the RRSet and message caches, hopefully flushing away any poison. The default is disabled, but if enabled a value of 10 million is suggested.
cs: Pokud je zapnuté, pak je uchovávána informace o celkovém počtu nevyžádaných odpovědí v každém z vláken. Když dosáhne mezní hodnoty, je podniknuta obranná akce a do záznamu je vypsáno varování. Tato obranná akce je vyprázdnění RRS a mezipamětí zpráv, v naději, že se tím podaří zbavit se otravy. Ve výchozím stavu je vypnuté, ale pokud zapnuto, doporučuje se hodnota 10 milionu.

en: If enabled, id.server and hostname.bind queries are refused.
cs: Pokud je zapnuto, dotazy id.server a hostname.bind nejsou zodpovídány.

en: If enabled, version.server and version.bind queries are refused.
cs: Pokud je zapnuto, dotazy version.server a version.bind nejsou zodpovídány.

en: If entered they will be given to all PPPoE clients, else LAN DNS and one WAN DNS will go to all clients
cs: Pokud je zadáno, bude předáno všem PPPoE klientům, v opačném případě bude náhradně použit DNS vnitřní a jeden DNS vnější sítě

en: If left blank, an anonymous bind will be done.
cs: Pokud není vyplněno, bude provedeno anonymní spojení.

en: If left blank, the default value is 5 seconds.
cs: Pokud není vyplněno, je použita výchozí hodnota 5 sekund.

en: If no Client Certificate is selected, a username and password must be entered.
cs: Pokud není vybrán žádný klientský certifikát, je třeba zadat uživatelské jméno a heslo.

en: If no IPv4 address is given, one will be dynamically allocated from the pool.
cs: Pokud není zadaná žádná IPv4 adresa, bude dynamicky přiřazována z fondu.

en: If no IPv6 address is given, one will be dynamically allocated from the pool.
cs: Pokud není zadaná žádná IPv6 adresa, bude nějaká dynamicky přiřazena z fondu.

en: If no incoming or outgoing packets are transmitted for the entered number of seconds the connection is brought down.
cs: Pokud v zadaném počtu sekund nejsou přeneseny žádné příchozí nebo odchozí pakety, spojení je ukončeno.

en: If no qualifying outgoing packets are transmitted for the specified number of seconds, the connection is brought down. An idle timeout of zero disables this feature.
cs: Pokud nejsou do určeného počtu sekund přeneseny žádné odpovídající odchozí pakety, spojení je ukončeno. Časový limit nastavený na nulu tuto funkci vypne.

en: If provided, all traffic will be transmitted over an HTTPS connection to protect against eavesdroppers.
cs: Pokud je poskytnuto, veškerý provoz bude přenášen přes HTTPS spojení a chráněn tak proti odposlechu.

en: If set (default), Squid will include a Via header in requests and replies as required by RFC2616.
cs: Pokud je nastaveno (výchozí), Squid vloží Via záhlaví do požadavků a odpovědí, jak vyžaduje norma RFC2616.

en: If set, the mail will be rejected.
cs: Pokud je nastaveno, e-mail bude odmítnut

en: If the interface IP is private, attempt to fetch and use the public IP instead.
cs: Pokud je IP adresa rozhraní z neveřejného rozsahu, pokusit se získat a použít namísto toho adresu z veřejného rozsahu.

en: If the link where the default gateway resides fails switch the default gateway to another available one.
cs: V případě, že vypadne spojení s výchozí, používat jako výchozí jinou dostupnou bránu.

en: If the page does not reload go here:
cs: Pokud se stránka sama znovu nenačte, přejděte sem:

en: If the powerd utility can not determine the power state it uses "normal" for control.
cs: V případě, že nástroj powerd nezjistí stav napájení, bude pro ovládání použito „běžné“.

en: If there is a certain upstream DHCP server that should be ignored, place the IP address or subnet of the DHCP server to be ignored here.
cs: Pokud má být určitý DHCP server z nadřazené sítě ignorován, zadejte sem jeho IP adresu nebo podsíť, na které se nachází.

en: If this checkbox is checked, you can use an ICAP server to filter or replace content.
cs: Pokud je toto zaškrtnuto, můžete použít ICAP server pro filtrování nebo nahrazování obsahu.

en: If this is checked, only the clients defined below will get DHCP leases from this server.
cs: Pokud je toto zaškrtnuto, DHCP zápůjčky od tohoto serveru obdrží pouze níže zadaní klienti.

en: If this is checked, the DHCP relay will append the circuit ID (interface number) and the agent ID to the DHCP request.
cs: Když je toto zaškrtnuté, DHCP předávání připojí k požadavku identifikátor okruhu (číslo rozhraní) a identifikátor agenta.

en: If this is checked, the DHCPv6 relay will append the circuit ID (interface number) and the agent ID to the DHCPv6 request.
cs: Pokud je zaškrtnuto, DHCPv6 předávání připojí identifikátor okruhu (číslo rozhraní) a identifikátor agenta do DHCPv6 požadavku.

en: If this option is not set, all NetBIOS-over-TCP/IP options (including WINS) will be disabled
cs: Pokud tato předvolba není nastavená, veškeré předvolby ohledně protokolu NetBIOS nad TCP/IP (včetně WINS) budou vypnuté

en: If this option is set, then DHCP mappings will be resolved before the manual list of names below. This only affects the name given for a reverse lookup (PTR).
cs: Když je tato předvolba nastavená, DHCP mapování bude překládáno před ručním seznamem názvů níže. Toto se dotýká pouze názvu zadaného pro obrácené vyhledávání (PTR).

en: If this option is set, then any descriptions associated with Host entries and DHCP Static mappings will create a corresponding TXT record.
cs: Pokud je tato předvolba nastavena, pak jakékoli popisy související s položkami strojů a statickým DHCP mapováním vytvoří odpovídající TXT záznam.

en: If this option is set, users can login on multiple machines at once. If disabled subsequent logins will cause machines previously logged in with the same username to be disconnected.
cs: Pokud je tato předvolba nastavená, uživatelé se budou moci přihlašovat z vícero strojů naráz. Pokud není, při navazování dalšího spojení bude to stávající odpojeno.

en: If you add a 1:1 NAT entry for any of the interface IPs on this system, it will make this system inaccessible on that IP address. i.e. if you use your WAN IP address, any services on this system (IPsec, OpenVPN server, etc.) using the WAN IP address will no longer function.
cs: Pokud přidáte položku NAT 1:1 pro jakoukoli IP adresu rozhraní tohoto systému, způsobí to, že se systém stane nedostupným na této IP adrese. Tj. pokud použijete svou WAN IP adresu, jakékoli služby na tomto systému (IPsec, OpenVPN server, atd.), které používají WAN IP adresu nebudou fungovat.

en: If you are using a GIF tunnel to connect to a Hurricane Electric (he.net) Tunnel Broker on a WAN with a dynamic IP, you may want to add a %sHE.net Tunnelbroker dynamic DNS entry%s to keep your tunnel functional when your IP changes.
cs: Pokud pro připojení k poskytovateli tunelů Hurricane Electric (he.net) na WAN používáte GIF tunel s dynamickou IP adresou, pravděpodobně chcete přidat %spoložku dynamické DNS HE.net poskytovatele tunelů%s aby váš tunel fungoval i při změně IP adresy.

en: If you check this, a log file will be written to disk.
cs: Pokud toto zaškrtnete, bude soubor se záznamem událostí zapsán nad disk.

en: If you click "Yes", the system will:
cs: Pokud kliknete na „Ano“, systém bude:

en: If you do not have a crypto chip in your system, this option will have no effect. To unload the selected module, set this option to 'none' and then reboot.
cs: Pokud tento stroj není vybavený šifrovacím čipem, tato předvolba nebude mít žádný efekt. Aby označený ovladač nebyl nadále používán, nastavte tuto volbu na „žádné“ a pak restartujte stroj.

en: If you do not have a supported thermal sensor chip in your system, this option will have no effect. To unload the selected module, set this option to 'none' and then reboot.
cs: Pokud čip, odečítající údaje z teplotního čidla tohoto systému není podporovaný, tato předvolba nebude mít žádný účinek. Pokud chcete vybraný modul přestat používat, nastavte tuto předvolbu na „žádný“ a stroj restartujte.

en: If you enable this option, the client IP address will be sent to the ICAP server. This can be useful if you want to filter traffic based on IP addresses.
cs: Když je tato předvolba zapnutá, IP adresa klienta bude odesílána na ICAP server. To může být užitečné pokud chcete provoz filtrovat na základě IP adres.

en: If you enter a value in this field, then MSS clamping for TCP connections to the value entered above minus 40 (TCP/IP header size) will be in effect.
cs: Pokud do této kolonky zadáte nějakou hodnotu, pak bude mít účinku MSS clamping pro TCP spojení k výše zadané hodnotě mínus 40 (velikost TCP/IP záhlaví).

en: If you enter a value in this field, then MSS clamping for TCP connections to the value entered above minus 40 (TCP/IP header size) will be in effect. If you leave this field blank, an MSS of 1492 bytes for PPPoE and 1500 bytes for all other connection types will be assumed. This should match the above MTU value in most all cases.
cs: Pokud do této kolonky zadáte hodnotu, MSS bude stropováno u TCP spojení na zadanou hodnotu mínu 40 (velikost TCP/IP hlavičky). Pokud nevyplníte, bude předpokládáno MSS 1492 bajtů pro PPPoE a 1500 bajtů pro všechny ostatní typy spojení. Ve většině případů by mělo být stejné jako MTU.

en: If you force IPv4 or IPv6 and use a hostname that does not contain a result using that protocol, it will result in an error. For example if you force IPv4 and use a hostname that only returns an AAAA IPv6 IP address, it will not work.
cs: Pokud je vynucený protokol IPv4 nebo IPv6 a je použit název stroje, který neobsahuje výsledek pomocí tohoto protokolu,vyústí to v chybu. Například, pokud je vynucené IPv4 a je použit název stroje, na který je vracena pouze AAAA IPv6 adresa, nebude to fungovat.

en: If you have a supported CPU, selecting a themal sensor will load the appropriate driver to read its temperature. Setting this to 'None' will attempt to read the temperature from an ACPI-compliant motherboard sensor instead, if one is present.
cs: Pokud je váš procesor podporovaný, výběr teplotního senzoru nahraje příslušný ovladač pro načítání jeho teploty. Nastavením na „žádný“ bude vyzkoušeno namísto toho načíst teplotu ze senzoru základní desky prostřednictvím ACPI standardu, pokud deska takový obsahuje.

en: If you leave this field blank, all packets on the specified interface will be captured.
cs: Pokud tato kolonka zůstane nevyplněná, budou zachycovány veškeré pakety na zadaném rozhraní.

en: If you leave this field blank, the adapter's default MTU will be used. This is typically 1500 bytes but can vary in some circumstances.
cs: Pokud není vyplněno, je použito výchozí MTU rozhraní. To obvykle bývá 1500 bajtů ale za určitých okolností může být jiné.

en: If you need additional pools of addresses inside of this subnet outside the above Range, they may be specified here.
cs: V případě potřeby dalších fondů adres, spadajících do této podsítě ale mimo výše uvedený rozsah, je možné je zadat sem.

en: If you need the new IP to be included in the request, put %IP% in its place.
cs: Pokud je novou IP adresu třeba zahrnout do požadavku, zadejte na její místo %IP%.

en: If you need to include multiple possible values, separate them with a |. If your provider includes a |, escape it with \|
cs: Pokuj je třeba zadat více možných hodnot, oddělujte je znakem „|“ (roura). Pokud se v názvu poskytovatele tento znak vyskytuje, zrušte jeho význam (escape) pomocí zpětného lomítka: „\|“

en: If you only want to disable NAT, and not firewall rules, visit the %sOutbound NAT%s page.
cs: Pokud chcete přestat používat pouze NAT překlad ale pravidla brány firewall zachovat, přejděte na stránku %sOdchozí NAT%s.

en: If you pick a single IP, remote syslog severs must all be of that IP type. If you wish to mix IPv4 and IPv6 remote syslog servers, you must bind to all interfaces.
cs: Pokud zvolíte jediný IP protokol, je třeba, aby všechny vzdálené syslog servery měly stejnou generaci IP. Pokud si přejete kombinovat IPv4 a IPv6 vzdálené syslog servery, je třeba navázat na všechna rozhraní.

en: If you select EAP-RADIUS, you must define your RADIUS servers on the %sServers%s page.
cs: Pokud vyberete EAP-RADIUS, je třeba zadat vaše RADIUS servery (na stránce %sServery%s.

en: If you selected ICMP for the protocol above, you may specify an ICMP type here.
cs: Pokud jste výše jako protokol vybrali ICMP, můžete zde zadat typ ICMP.

en: If you specify TCP flags that should be set you should specify out of which flags as well.
cs: Pokud zadáte TCP příznaky které by měly být nastavené, měli byste také určit, příznaky to jsou.

en: If you specify a mac allow list, it must contain only valid partial MAC addresses.
cs: Pokud zadáte seznam povolených mac adres, je třeba, aby obsahoval pouze platné částečné takové adresy.

en: If you specify a mac deny list, it must contain only valid partial MAC addresses.
cs: Pokud zadáte seznam odepřených mac adres, je třeba, aby obsahoval pouze platné částečné takové adresy.

en: If you use previews, only a part of the data is sent to the ICAP server. Setting this option can improve the performance.
cs: Pokud jsou používány náhledy, pouze část dat je odesílán na ICAP server. Nastavení této předvolby může zlepšit výkon.

en: If you want the user to be assigned a specific IP address, enter it here.
cs: Pokud chcete uživateli přiřadit konkrétní IP adresu, zadejte ji sem.

en: If you want this rule to apply to another IP address rather than the IP address of the interface chosen above, select it here (you will need to define %sVirtual IP addresses%s on the interface first).
cs: Pokud chcete aby toto pravidlo platilo na jinou IP adresu než IP adresu rozhraní zvoleného výše, vyberte ji zde (nejprve je třeba určit %sVirtuální IP adresy%s na rozhraní).

en: If you want to change the users password, enter it here twice.
cs: Pokud chcete změnit heslo uživatele, zadejte je se dvakrát.

en: If you want to change the users' password, enter it here twice.
cs: Pokud chcete změnit heslo uživatele, zadejte ho sem (dvakrát).

en: Ignore SSL certificate validation (for self-signed certificates)
cs: Ignorovat ověřování SSL certifikátu (pro sám sebou podepsané certifikáty)

en: Ignore hosts in access.log
cs: Ignorovat stroje v access.log

en: Import
cs: Importovat

en: Import CRL for %s
cs: Importovat CRL seznam pro %s

en: Import Certificate
cs: Importovat certifikát

en: Import an existing Certificate
cs: Importovat existující certifikát

en: Import an existing Certificate Authority
cs: Importovat existující certifikační autoritu

en: Import an existing Certificate Revocation List
cs: Importovat existující seznam zneplatněných certifikátů

en: In
cs: Příchozí

en: In (bps)
cs: Příchozí (bitů/s)

en: In Use
cs: V používání

en: In addition, optionally select the gateway for each DNS server. When using multiple WAN connections there should be at least one unique DNS server per gateway.
cs: Ještě k tomu, volitelně vybrat bránu pro každý z DNS serverů. Při používání vícero WAN připojení by pro každou z bran měl být alespoň jeden jedinečný DNS server.

en: In case the ISP requires a SOLICIT message for authentication, select this option to prevent indefinite waiting for a router advertisement.
cs: V případě, že poskytovatel připojení vyžaduje pro ověření správu SOLICIT, výběrem této předvolby zabráníte nekonečnému čekání na propagaci směrovače.

en: In order to apply these settings a firmware update must be performed after save, which can include a reboot of the system.
cs: Aby bylo možné použít tato nastavení, je třeba po uložení provést aktualizaci firmware, což může vyžadovat restart systému.

en: In/out errors
cs: Vstup./výst. chyb

en: In/out packets
cs: Paketů do/z

en: In/out packets (block)
cs: Paketů do/z (blokováno)

en: In/out packets (pass)
cs: Paketů do/z (propuštěno)

en: Inactive Tunnels
cs: Neaktivní tunely

en: Inbound interface
cs: Příchozí rozhraní

en: Incoming TCP Buffers
cs: Vyrovnávací paměti příchozího TCP

en: Incorrect ip address specified for username %s
cs: Pro uživatelské jméno %s je zadána chybná IP adresa

en: Indicates where to send the logs. Takes an IPv4 or IPv6 address optionally followed by a colon (':') and a UDP port, i.e. 127.0.0.1 or 10.0.0.1:514
cs: Značí kam posílat záznamy událostí. Je možné zadat IPv4 nebo IPv6 adresu volitelně následovanou dvojtečkou („:“) a UDP porte, i.e. 127.0.0.1 nebo 10.0.0.1:514

en: Individual rules may be configured to override this system setting on a per-rule basis.
cs: Jednotlivá pravidla mohou být nastavena tak, aby přebila nastavení systému pro to které konkrétní pravidlo.

en: Indoor
cs: Uvnitř

en: Info / Enabled
cs: Info / zapnuto

en: Info type
cs: Typ informace

en: Information
cs: Informace

en: Information Only
cs: Pouze pro informaci

en: Information Reply (Deprecated)
cs: Informační odpověď (zastaralé)

en: Information Request (Deprecated)
cs: Informační žádost (zastaralé)

en: Information about listening sockets for both %sIPv4%s and %sIPv6%s.
cs: Informace o soketech, na kterých je očekáváno spojení – jak %sIPv4%s, tak %sIPv6%s.

en: Information on network
cs: Informace o síti

en: Informational
cs: Pro informaci

en: Infrastructure (BSS)
cs: Propojení přes přístupový bod (BSS)

en: Inherited from
cs: Převzato z

en: Init String
cs: Inicializační řetězec

en: Initial Interval
cs: Počáteční interval

en: Initial SPF Scheduling Delay
cs: Počáteční prodleva SPF plánování

en: Initial SPF scheduling delay
cs: Úvodní prodleva plánování SPF

en: Initial Template
cs: Úvodní šablona

en: Input
cs: Vstup

en: Input Filter
cs: Vstupní filtr

en: Input your Pre-Shared Key string.
cs: Zadejte znění svého předsdíleného klíče.

en: Inputs
cs: Vstupy

en: Insert my currently connected MAC address (use with care)
cs: Vložit mou nyní připojenou MAC adresu (použijte s rozmyslem)

en: Insight
cs: Vhled

en: Instance ID
cs: Identifikátor instance

en: Int
cs: Vst

en: Int. Port
cs: Vn. port

en: Intel Core* CPU on-die thermal sensor
cs: Teplotní senzor přímo v jádře procesorů Intel řady Core

en: Inter-Client Communication
cs: Komunikace mezi klienty

en: Inter-client communication
cs: Komunikace mezi klienty

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface %s (VLAN) has MTU set to a bigger value
cs: Rozhraní %s (VLAN) má MTU nastavené na vyšší hodnotu

en: Interface '%s' supplied as member does not exist
cs: Rozhraní „%s“, zadané jako účastnící se, neexistuje

en: Interface Address
cs: Adresa rozhraní

en: Interface Configuration
cs: Nastavení rozhraní

en: Interface Groups Edit
cs: Upravit skupiny rozhraní

en: Interface Groups allow you to create rules that apply to multiple interfaces without duplicating the rules. If you remove members from an interface group, the group rules no longer apply to that interface.
cs: Skupiny rozhraní umožňují vytvářet pravidla která se vztahují na vícero rozhraní aniž by bylo třeba je duplikovat. Pokud odeberete účastníky ze skupiny rozhraní, tato pravidla na taková rozhraní přestanou platit.

en: Interface MTU
cs: MTU rozhraní

en: Interface Name
cs: Název rozhraní

en: Interface Scoped Link Database
cs: Databáze linek rozhraní v rozsahu

en: Interface Statement
cs: Údaj rozhraní

en: Interface Statistics
cs: Statistiky rozhraní

en: Interface VLAN Edit
cs: Upravit VLAN daného rozhraní

en: Interface address
cs: Adresa rozhraní

en: Interface is assigned and you cannot change the VLAN tag while assigned.
cs: Rozhraní je přiřazeno a v takovém případě není možné měnit VLAN značku.

en: Interface name
cs: Název rozhraní

en: Interface specified for the virtual IP address %s does not exist. Skipping this VIP.
cs: Rozhraní zadané pro virtuální IP adresu %s neexistuje. Toto VIP bude přeskočeno.

en: Interface supplied as parent is invalid
cs: Neplatné zadání nadřazeného rozhraní

en: Interface to monitor
cs: Které rozhraní dohledovat

en: Interface to send update from
cs: Rozhraní přes které odeslat aktualizaci

en: Interface totals (bits/sec)
cs: Součty za rozhraní (bitů/sekundu)

en: Interface(s)
cs: Rozhraní

en: Interface(s)/Port(s)
cs: Rozhraní/porty

en: Interfaces
cs: Rozhraní

en: Interfaces (generally LAN)
cs: Rozhraní (obecně LAN)

en: Interfaces participating in the bridge.
cs: Rozhraní která jsou součástí mostu.

en: Interfaces without an IP address will not be shown.
cs: Rozhraní bez IP adres nebudou zobrazena.

en: Interfaces without an IPv6 address will not be shown.
cs: Rozhraní bez IPv6 adres nebudou zobrazena.

en: Interfaces: Active
cs: Rozhraní: aktivní

en: Interfaces: Total
cs: Rozhraní: celkem

en: Internal
cs: Vnitřní

en: Internal Certificate
cs: Vnitřní certifikát

en: Internal Certificate Authority
cs: Vnitřní certifikační autorita

en: Internal Certificate Revocation List
cs: Vnitřní seznam zneplatněných certifikátů

en: Internal IP
cs: Vnitřní IP adresa

en: Internal IPv6 Prefix
cs: Vnitřní IPv6 předpona

en: Internal number used for this zone
cs: Vnitřní číslo použité pro tuto zónu

en: Internal prefix
cs: Vnitřní předpona

en: Internet Protocol
cs: Internetový protokol

en: Internetwork Control (6)
cs: Mezisíťové řízení (6)

en: Interrupts
cs: Přerušení

en: Interrupts Statistics
cs: Statistiky přerušení

en: Interval before dropping packets (in ms), leave empty for default
cs: Interval před zahození paketů (v ms). Pokud chcete použít výchozí hodnotu, nevyplňujte.

en: Interval, in seconds, that will be used to resolve hostnames configured on aliases.
cs: Interval (v sekundách) ve kterém budou překládány názvy strojů nastavená v alternativních názvech.

en: Intervals
cs: Intervaly

en: Introduction
cs: Úvod

en: Intrusion Detection
cs: Zjišťování průniků

en: Invalid Hostname
cs: Neplatný název stroje

en: Invalid OS detection selection. Please select a valid OS.
cs: Neplatný výběr detekce typu operačního systému. Vyberte platný OS.

en: Invalid WEP key size. Sizes should be 40 (64) bit keys or 104 (128) bit.
cs: Neplatné délka WEP klíče. Délky by měly být 40 (64) bitů nebo 104 (128) bitů.

en: Invalid address family.
cs: Neplatná generace adres.

en: Invalid argument for key exchange protocol version.
cs: Neplatný argument verze protokolu pro výměnu klíčů.

en: Invalid custom options
cs: Neplatné vlastní předvolby

en: Invalid expiration date format; use MM/DD/YYYY instead.
cs: Neplatný formát data konce platnosti – použijte MM/DD/RRRR.

en: Invalid interface.
cs: Neplatné rozhraní.

en: Invalid internal Certificate Authority
cs: Neplatná vnitřní certifikační autorita

en: Invalid login shell provided.
cs: Zadán neplatný přihlašovací shell

en: Invalid protocol.
cs: Neplatný protokol.

en: Invalid start time - '%s'
cs: Neplatný čas začátku – „%s“

en: Invalid stop time - '%s'
cs: Neplatný čas konce – „%s“

en: Invalid subnet mask on IPv4 destination
cs: Neplatná maska podsítě u IPv4 cíle

en: Invalid subnet mask on IPv4 source
cs: Neplatná maska podsítě u IPv4 zdroje

en: Invalid value specified for packet count.
cs: Zadána neplatná hodnota pro počet paketů.

en: Invalid value specified for packet length.
cs: Zadána neplatná hodnota pro délku paketů.

en: Invalid value specified for port.
cs: Zadána neplatná hodnota pro port.

en: Inverse
cs: Převrácené

en: Invert
cs: Obrátit

en: Is the network enabled?
cs: Je síť zapnutá?

en: Issue IP Addresses via RADIUS server.
cs: Vydávat IP adresy prostřednictvím RADIUS serveru.

en: Issue IP addresses via RADIUS server.
cs: Vydávat IP adresy prostřednictvím RADIUS serveru.

en: Issue/Renew Certificates Now
cs: Vydat/obnovit certifikáty nyní

en: Issue/Renewal Date
cs: Datum vydání/obnovení

en: Issuer
cs: Vydavatel

en: It is a security risk to specify WAN as an internal interface.
cs: Určit WAN jako vnitřní rozhraní je bezpečnostní riziko.

en: It must match with the CA in the AD otherwise problems will arise.
cs: Je třeba, aby se shodovalo s cert. autoritou v Active Directory, jinak nastanou problémy.

en: Italian
cs: Italština

en: JPEG pictures
cs: JPEG obrázky

en: January
cs: Leden

en: Japanese
cs: Japonština

en: Jitter
cs: Chvění

en: Jobs
cs: Úlohy

en: Jostle Timeout
cs: Jostle časový limit

en: July
cs: Červenec

en: June
cs: Červen

en: Keep current priority
cs: Ponechat stávající prioritu

en: Keep in mind that all resource record types (i.e. A, AAAA, MX, etc. records) of a specified host below are being overwritten.
cs: Pamatujte, že veškeré typy zdrojových záznamů (tj. A, AAAA, MX, atd) zadaného stroje níže budou přepsány.

en: Kerberos Authentication
cs: Kerberos ověřování

en: Kerberos authentication module
cs: Kerberos ověřovací modul

en: Kerberos configuration
cs: Nastavení pro Kerberos

en: Kernel
cs: Jádro

en: Kernel Route
cs: Trasa jádra

en: Kernel routes (not installed via the zebra RIB)
cs: Trasy jádra (nenainstalované prostřednictvím zebra RIB)

en: Key
cs: Klíč

en: Key 1:
cs: Klíč 1:

en: Key 2:
cs: Klíč 2:

en: Key 3:
cs: Klíč 3:

en: Key 4:
cs: Klíč 4:

en: Key Exchange version
cs: Verze vyměňování klíče

en: Key Rotation
cs: Rotace klíče

en: Key Table creation
cs: Vytvoření tabulky klíčů

en: Key data
cs: Data klíče

en: Key length
cs: Délka klíče

en: Key name
cs: Název klíče

en: Key type
cs: Typ klíče

en: KeyID tag
cs: Značka identifikátoru klíče

en: Keyinfo
cs: Informace o klíči

en: Kill
cs: Násilně přerušit

en: Kill client connection from
cs: Ukončit připojení klienta z

en: Kill states
cs: Zničit stavy

en: L2TP DNS Servers
cs: L2TP DNS servery

en: L2TP Logins
cs: L2TP přihlášení

en: L2TP Raw
cs: L2TP před zpracováním

en: L2TP Server
cs: L2TP server

en: L2TP password
cs: L2TP heslo

en: L2TP remote IP address
cs: L2TP adresa na protějšku

en: L2TP settings
cs: nastavení pro L2TP

en: L2TP username
cs: L2TP uživatelské jméno

en: LAGG Devices
cs: LAGG zařízení

en: LAGG Ports
cs: LAGG porty

en: LAGG Protocol
cs: LAGG protokol

en: LAGG allows for link aggregation, bonding and fault tolerance. Only unassigned interfaces can be added to LAGG.
cs: LAGG umožňuje seskupování linek, spojování a zodolnění proti výpadku. Do LAGG je možné přidat pouze rozhraní, která neslouží jiným účelům.

en: LAGG configuration
cs: Nastavení LAGG

en: LAN IP Address
cs: IP adresa v místní síti

en: LAN IP Address field is invalid
cs: Zadání v kolonce IP adresa v místní síti není platné

en: LAN IP address will be reset to 192.168.1.1
cs: LAN IP adresa bude resetována na 192.168.1.1

en: LDAP Authentication Server List
cs: Seznam LDAP serverů, sloužících pro ověřování

en: LDAP Authentication Server Parameters
cs: Parametry LDAP ověřovacího serveru

en: LDAP Bind Password
cs: LDAP spojovací heslo

en: LDAP Bind User DN
cs: Rozlišený název uživatele, kterým spojovat do LDAP

en: LDAP Server
cs: LDAP server

en: LDAP Server Selection
cs: Výběr LDAP serveru

en: LDAP Server accessible
cs: LDAP server přístupný

en: LDAP Server configuration
cs: Nastavení LDAP serveru

en: LDAP Server port, leave blank for the default (389 for TCP, 636 for SSL).
cs: Port LDAP serveru, pokud není vyplněno, je použita výchozí hodnota (389 pro holé TCP, 636 pro zabezpečené SSL).

en: LDAP URI
cs: URI adresa LDAP adresáře

en: LDAP server is not in DNS servers list.
cs: LDAP server se nenachází na seznamu DNS serverů.

en: LDAP server is not set in Web Proxy - Authentication Settings
cs: LDAP server není nastavený ve Webová proxy – nastavení ověřování

en: LDAP servers
cs: LDAP servery

en: LDAP user name is not specified
cs: Není zadáno LDAP uživatelské jméno

en: LDAP user password is not specified
cs: Není zadáno LDAP heslo

en: LE Account
cs: LE účet

en: LS ID
cs: LS identifikátor

en: Label
cs: Popisek

en: Lag proto
cs: Protokol seskup. linek

en: Lagg protocol
cs: LAGG protokol

en: Language
cs: Jazyk

en: Last 2 hours, 30 second average
cs: Minulé 2 hodiny, průměr za 30 sekund

en: Last 24 hours, 5 minute average
cs: Minulých 24 hodin, průměr za 5 minut

en: Last 8 hours, 5 minute average
cs: Minulých 8 hodin, průměr za 5 minut

en: Last Acme Run
cs: Minulé spuštění acme

en: Last Acme Status
cs: Minulý stav acme

en: Last Change
cs: Minulá změna

en: Last Used
cs: Naposledy použito

en: Last config change
cs: Minulá změna nastavení

en: Last seen
cs: Naposledy viděno

en: Last update
cs: Poslední aktualizace

en: Last updated
cs: Naposledy aktualizováno

en: Last year, 24 hour average
cs: Minulý rok, průměr za 24 hodin

en: Latency
cs: Zpoždění

en: Latency thresholds
cs: Prahy prodlevy

en: Launch IPsec in debug mode so that more verbose logs will be generated to aid in troubleshooting.
cs: Spustit IPsec v ladícím režimu takže budou vytvářeny podrobnější záznamy o událostech, což pomůže při hledání příčin problémů.

en: Leap seconds
cs: Přestupné sekundy

en: Lease Requirements
cs: Požadavky na zápůjčku

en: Lease Status
cs: Stav zápůjčky

en: Lease Type
cs: Typ zápůjčky

en: Lease type
cs: Typ zápůjčky

en: Leases
cs: Zápůjčky

en: Leave Persistent CARP Maintenance Mode
cs: Ukončit režim údržby trvalého CARP

en: Leave as 'default' to use the system routing table. Or choose a gateway to utilize policy based routing.
cs: Ponecháním na „výchozí“ bude použita směrovací tabulka systému. Nebo zvolte bránu a využijte směrování založené na pravidlech.

en: Leave as 'none' to leave the rule enabled all the time.
cs: Ponecháním na „žádné“ toto pravidlo zůstane trvale zapnuté.

en: Leave blank for the default 1812 port.
cs: Pokud chcete použít výchozí port 1812, nevyplňujte.

en: Leave blank if the account shouldn't expire, otherwise enter the expiration date in the following format: mm/dd/yyyy
cs: Nevyplňujte, pokud má být účet platný po neomezenou dobu. V opačném případě zadejte datum skončení platnosti v tomto formátu: mm/dd/rrrr

en: Leave blank if you do not want to filter by port.
cs: Pokud nechcete filtrovat podle portu, nevyplňujte.

en: Leave blank to disable. Enter a full URI for the LDAP server in the form %s
cs: Nevyplněné znamená vypnuté. Zadejte úplnou URI adresu LDAP serveru v podobě %s

en: Leave blank to disable. Enter the interface IP address of the other machine. Machines must be using CARP. Interface's advskew determines whether the DHCPd process is Primary or Secondary. Ensure one machine's advskew<20 (and the other is >20).
cs: Pokud má být vypnuté, ponechte nevyplněné. Zadejte IP adresu rozhraní stroje. Je třeba, aby stroje používaly CARP. posun propagace rozhraní určuje, zda je proces služby DHCP hlavní nebo záložní. Zajistí že posun propagace jednoho stroje je menší než 20 (a druhého větší než 20).

en: Leave blank unless your DNS server is accessed through a VPN tunnel.
cs: Vyplňujte jen v případě, že je DNS server dostupný skrze VPN tunel.

en: Leave default
cs: Ponechat na výchozích hodnotách

en: Leave empty to use anonymous binds to resolve distinguished names
cs: Nevyplňujte pokud pro překlad rozlišených názvů použít anonymní spojení

en: Leave empty when no user name and password are needed.
cs: Pokud uživatelské jméno a heslo nejsou vyžadované, nevyplňujte je.

en: Leave this blank for the default of 22.
cs: Pro výchozí 22 nevyplňujte.

en: Leave this set to SHA1 unless all clients are set to match. SHA1 is the default for OpenVPN.
cs: Ponechte nastavené na SHA1 pokud na všech klientech není shodně nastaveno něco jiného. Algoritmus SHA1 je pro OpenVPN výchozím.

en: Legend: wireless standards - channel # (frequency @ max TX power / TX power allowed in reg. domain)
cs: Vysvětlivky: bezdrátový standard – číslo kanálu (frekvence a nastavení nejvyššího vysílacího výkonu / nejvyšší vysílací výkon, povolený v dané zemi)

en: Leipzig
cs: Lipsko

en: Length
cs: Délka

en: Let"s Encrypt(tm) is a trademark of the Internet Security Research Group. All rights reserved.
cs: Let"s Encrypt(tm) je registrovaná značka Internet Security Research Group. Všechna práva vyhrazena.

en: Let's Encrypt Environment
cs: Let's Encrypt prostředí

en: Let's Encrypt client
cs: Klient služby Let's Encrypt

en: Level %s
cs: Úroveň %s

en: Level of Detail
cs: Úroveň podrobností

en: License
cs: Licence

en: License details
cs: Podrobnosti licence

en: Licensed under GPLv3.
cs: Licencováno pod GPLv3.

en: Lifetime
cs: Životnost

en: Lifetime in days. This is commonly set to 365 (Approximately 1 year.)
cs: Životnost ve dnech. Toto obvykle bývá nastaveno na 365 (přibližně 1 rok).

en: Lifetime of Redis cache - 1 day by default.
cs: Životnost Redis mezipaměti – ve výchozím stavu jeden den.

en: Limit SSL cipher selection in case the system defaults are undesired. Note that restrictive use may lead to an inaccessible web GUI.
cs: Omezit výběr SSL šifer v případě, že výchozí systémové nevyhovují. Přílišné omezení může vést k nedostupnému webovému rozhraní.

en: Limit outgoing bandwidth
cs: Omezovat odchozí rychlost

en: Limits
cs: Limity

en: Link Count
cs: Počet linek

en: Link ID
cs: Identifikátor linky

en: Link Interface(s)
cs: Rozhraní linky

en: Link Parameters
cs: Parametry spojení

en: Link Priority
cs: Priorita spojení

en: Link State Area
cs: Oblast stavu linky

en: Link Type
cs: Typ linky

en: Link interface(s)
cs: Rozhraní linky

en: Linked rule
cs: Propojené pravidlo

en: List of IP addresses (or hostnames) of Zabbix servers. Incoming connections will be accepted only from the hosts listed here.
cs: Seznam IP adres (nebo názvů strojů) Zabbix serverů. Příchozí spojení budou přijímána pouze od strojů uvedených zde.

en: List of IP addresses that the agent should listen on. First IP address is sent to Zabbix server if connecting to it to retrieve list of active checks.
cs: Seznam IP adres na kterých by agent měl očekávat spojení. První z nich je poslána Zabbix serveru pokud se k němu připojuje pro získání seznamu aktivních kontrol.

en: List of IP:port (or hostname:port) pairs of Zabbix servers for active checks. If port is not specified, default port is used. IPv6 addresses must be enclosed in square brackets if port for that host is specified. If port is not specified, square brackets for IPv6 addresses are optional. If this parameter is not specified, active checks are disabled. Example: ServerActive=127.0.0.1:20051,zabbix.domain,[::1]:30051,::1,[12fc::1]
cs: Seznam dvojic IP_adresa:port (nebo nazev_stroje:port) Zabbix serverů pro aktivní kontroly. Pokud port není určen, je použit výchozí. Je třeba, aby pokud je zadán i port, byly IPv6 adresy byly uzavřené ve hranatých závorkách. Pokud port zadán není, hranaté závorky být nemusí (ale mohou). Pokud tento parametr není určen, aktivní kontroly jsou vypnuté. Příklad: ServerActive=127.0.0.1:20051,zabbix.domain,[::1]:30051,::1,[12fc::1]

en: List with events. Leave it empty for all events.
cs: Seznam událostí. Pro veškeré události ponechte prázdné.

en: Listen Address
cs: Adresa na které očekávat spojení

en: Listen Addresses
cs: Adresy na kterých očekávat spojení

en: Listen IP
cs: IP adresa na které očekávat spojení

en: Listen IPs
cs: IP adresy na kterých očekávat spojení

en: Listen Interface
cs: Rozhraní na kterém očekávat spojení

en: Listen Interfaces
cs: Rozhraní na kterých očekávat spojení

en: Listen Port
cs: Spojení očekávat na portu

en: Listen address
cs: Adresa na které očekávat spojení

en: Listen address (IP)
cs: IP adresa, na které očekávat spojení

en: Listen address must be a valid IPv4 address
cs: Je třeba, aby adresa, na které očekávat spojení, byla platná IPv4 adresa

en: Listen port
cs: Port na kterém očekávat spojení

en: Listen port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby port, na kterém bude očekáváno spojení, bylo celé číslo z rozmezí 1 až 55535

en: Live View
cs: Živý pohled

en: Load Average Statistics
cs: Načíst průměrné statistiky

en: Load Balance
cs: Rozdělování zátěže

en: Load Balancer
cs: Rozdělování zátěže

en: Load average
cs: Průměrná vytíženost systému

en: Loading...
cs: Načítání…

en: Lobby
cs: Úvod

en: Local
cs: Místní

en: Local + Timebased One Time Password
cs: Místní + na čase založené jednorázové heslo

en: Local Address
cs: Místní adresa

en: Local Auth
cs: Místní ověř.

en: Local Cache Settings
cs: Nastavení mezipaměti na tomto stroji

en: Local Database
cs: Místní databáze

en: Local Description
cs: Místní popis

en: Local GRE tunnel endpoint
cs: Místní ústí GRE tunelu

en: Local HTTP Port
cs: HTTP port na místní straně

en: Local ID
cs: Místní ID

en: Local IP
cs: Místní IP adresa

en: Local IP address
cs: Místní IP adresa

en: Local Logging
cs: Místní ukládání záznamu událostí

en: Local Logging Options
cs: Předvolby místního zaznamenávání událostí

en: Local Monit Port needs to be an integer value between 0 and 65535
cs: Je třeba, aby port místního monit bylo celé číslo z rozsahu 0 až 65535

en: Local Network
cs: Místní síť

en: Local Port
cs: Místní port

en: Local Router ID
cs: Identifikátor tohoto směrovače

en: Local Subnet
cs: Místní podsíť

en: Local User Access
cs: Přístup místního uživatele

en: Local Zone Type
cs: Typ místní zóny

en: Local address
cs: Místní adresa

en: Local data collection is not enabled at the moment, please configure netflow first
cs: Místní sběr dat v tuto chvíli není zapnutý, nejprve je třeba nastavit netflow

en: Local gif tunnel endpoint
cs: Místní ústí gif tunelu

en: Local network type
cs: Typ místní sítě

en: Local port
cs: Místní port

en: Local stats TCP port
cs: TCP port místních statistik

en: Local subnets
cs: Místní podsítě

en: Local tunnel address
cs: Místní adresa tunelu

en: Local zone type "%s" is not known.
cs: Typ lokální zóny „%s“ není znám.

en: Localhost
cs: Tento stroj

en: Location
cs: Umístění

en: Lock
cs: Zámek

en: Log
cs: Záznam událostí

en: Log File
cs: Soubor se záznamem událostí

en: Log File Size
cs: Velikost souboru se záznamem událostí

en: Log File Size (Bytes)
cs: Velikost souboru se záznamy událostí (bajty)

en: Log Files
cs: Soubory se záznamem událostí

en: Log Firewall Default Blocks
cs: Zaznamenávat výchozí blokování brány firewall

en: Log Host
cs: Zaznamenávat stroj

en: Log NAT-PMP
cs: Zaznamenávat NAT-PMP události

en: Log Remote Commands
cs: Zaznamenávat vzdálené příkazy

en: Log SNI information only
cs: Zaznamenávat pouze SNI informace

en: Log Status Changes
cs: Zaznamenávat změny stavu

en: Log connections
cs: Zaznamenávat spojení

en: Log errors from the web server process.
cs: Zaznamenávat chyby procesu webového serveru.

en: Log file size must be a positive integer greater than 5120.
cs: Je třeba, aby velikost souboru se záznamem událostí bylo celé číslo, větší než 5120.

en: Log level verbosity
cs: Stupeň podrobnosti zaznamenávání

en: Log packets blocked by 'Block Bogon Networks' rules
cs: Zaznamenávat pakety zablokované pravidly „blokovat bogon sítě“

en: Log packets blocked by 'Block Private Networks' rules
cs: Zaznamenávat pakety zablokované pravidly „Blokovat soukromé sítě“

en: Log packets handled by UPnP and NAT-PMP rules?
cs: Zaznamenávat pakety obsluhované UPnP a NAT-PMP pravidly?

en: Log packets matched from the default block rules put in the ruleset
cs: Zaznamenávat pakety odpovídající výchozím blokovacím pravidlům v sadě pravidel

en: Log packets matched from the default pass rules put in the ruleset
cs: Zaznamenávat pakety odpovídající výchozím propouštějícím pravidlům v sadě pravidel

en: Log packets that are handled by this rule
cs: Zaznamenávat pakety, které jsou obsluhovány tímto pravidlem

en: Log target
cs: Zaznamenávat cíl

en: Log the sub-second fraction of the received time stamp (default: Not logged).
cs: Zaznamenávat údaj z obdržených časových razítek s přesností na zlomky sekund (výchozí je nezaznamenávat).

en: Log type
cs: Typ záznamu událostí

en: Logging
cs: Záznam událostí

en: Logging Configuration
cs: Nastavení záznamu událostí

en: Logging Options
cs: Předvolby zaznamenávání událostí

en: Logical operator for conditions
cs: Logický operátor pro podmínky

en: Login
cs: Přihlášení

en: Login Banner
cs: Přihlašovací transparent

en: Login Group
cs: Přihlašovací skupina

en: Login Messages
cs: Zprávy při přihlášení

en: Login shell
cs: Přihlašovací shell

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Logs are held in constant-size circular log files. This field controls how large each log file is, and thus how many entries may exist inside the log. By default this is approximately 500KB per log file, and there are nearly 20 such log files.
cs: Záznamy jsou uchovávány v souborech s pevnou velikostí, ve kterých novější záznamy přemazávají ty nejstarší. Tato kolonka určuje jak velký je každý ze zmíněných souborů a tím kolik položek se do záznamu vejde. Ve výchozím stavu je to přibližně 500KB na soubor a těch je zde téměř 20.

en: Logs password if it is rejected.
cs: Zaznamenávat heslo pokud je odmítnuto.

en: Long
cs: Dlouhé

en: Loopback
cs: Zpětná smyčka (loopback)

en: Loss
cs: Ztráta

en: Low
cs: Nízká

en: Low Delay/TCP ACK
cs: Krátká odezva/TCP ACK

en: Low and high thresholds for latency in milliseconds. Default is %d/%d.
cs: Hranice nízké a vysoké doby prodlevy v milisekundách. Výchozí je %d/%d.

en: Low and high thresholds for packet loss in %%. Default is %d/%d.
cs: Hranice nízké a vysoké ztrátovosti paketů v %%. Výchozí je %d/%d.

en: Lua Script ID
cs: Identifikátor Lua skriptu

en: Lua Script Name
cs: Název Lua skriptu

en: Lua Scripts
cs: Lua skripty

en: Lua function
cs: Lua funkce

en: Lua service
cs: Lua služba

en: Luckily we have not detected a programming bug.
cs: Naštěstí nebyla zjištěna žádná chyba v programování.

en: MAC
cs: MAC adresa

en: MAC Address
cs: MAC adresa

en: MAC Address Control
cs: Řízení přístupu dle MAC adres

en: MAC Address field is invalid
cs: Kolonka MAC adresa není vyplněna správně

en: MAC address
cs: MAC adresa

en: MASTER
cs: HLAVNÍ

en: MBUF Usage
cs: Využití vyrovnávací paměti (MBUF)

en: MDNS Repeater
cs: MDNS opakovač

en: MONITOR: %s has high latency, removing from routing group %s
cs: DOHLED: %s má příliš dlouhé odezvy, je proto odebrána ze směrovací skupiny %s

en: MONITOR: %s has packet loss, removing from routing group %s
cs: DOHLED: %s ztrácí pakety, je proto odebrána ze směrovací skupiny %s

en: MONITOR: %s is down, removing from routing group %s
cs: DOHLED: %s není dostupná, je proto odebrána ze směrovací skupiny %s

en: MRRU: Set ONLY for MLPPP connections. MRRU will be auto-negotiated by default.
cs: MRRU: Nastavujte POUZE pro MLPPP spojení. MRRU bude ve výchozím stavu dohodnuto automaticky.

en: MRU: MRU will be auto-negotiated by default.
cs: MRU: MRU bude ve výchozím stavu dohodnuto automaticky.

en: MTU Mismatch Detection
cs: Zjišťování neshody v MTU

en: MTU of a vlan should not be bigger than parent interface.
cs: MTU vlan by nemělo být vyšší než nadřazeného rozhraní.

en: MTU: MTU will default to 1492.
cs: MTU: náhradně bude použita výchozí hodnota 1492.

en: MX (Mail server)
cs: MX (poštovní server)

en: MX Host
cs: MX stroj

en: MX Priority
cs: MX priorita

en: Mail Server
cs: E-mailový server

en: Mail Server Port
cs: Port e-mailového serveru

en: Mail format
cs: Formát e-mailu

en: Mail service events
cs: Události e-mailové služby

en: Main
cs: Hlavní

en: Main Settings
cs: Hlavní nastavení

en: Make sure the certificate is valid for all HTTPS addresses on aliases. If it's not valid or is revoked, do not download it.
cs: Ověřte, zda je certifikát platný pro i pro všechny alternativní HTTPS adresy. Pokud není platný nebo jeho platnost byla odvolána, nestahujte si ho.

en: Make sure the script is executable by the Monit service.
cs: Ověřte že je skript spustitelný službou Monit.

en: Manage API keys here for machine to machine interaction using this user's credentials.
cs: Spravovat API klíč zde pro interakci stroj-stroj pomocí přihlašovacích údajů tohoto uživatele.

en: Managed
cs: Spravováno

en: Manual outbound NAT rule generation
cs: Ruční vytváření pravidel odchozího NAT

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: Map Host To IP Pool
cs: Mapovat hostitele na fond IP adres

en: March
cs: Březen

en: Mark Gateway as Down
cs: Označit bránu jako nedostupnou

en: Mark an interface as a "private" interface. A private interface does not forward any traffic to any other port that is also a private interface.
cs: Označit rozhraní za „soukromé“. Soukromé rozhraní nepřeposílá žádný provoz na žádný jiný port než také soukromé rozhraní.

en: Mark an interface as a "sticky" interface. Dynamically learned address entries are treated as static once entered into the cache. Sticky entries are never aged out of the cache or replaced, even if the address is seen on a different interface.
cs: Označit rozhraní jako „lepkavé“. Položky dynamicky naučených adres budou považovány za statické jakmile se ocitnou v mezipaměti. Lepkavé položky nikdy neskončí nebo nejsou nahrazeny, i když se adresa objeví na jiném rozhraní.

en: Mark encrypted archives as viruses (Encrypted.Zip, Encrypted.RAR).
cs: Označit zašifrované archivy jako viry (Encrypted.Zip, Encrypted.RAR).

en: Mask
cs: Maska

en: Master Key Regeneration
cs: Obnova hlavního klíče

en: Match
cs: Shoda

en: Match local tag
cs: Místní značka hledání shody

en: Match on the priority of packets.
cs: Hledat shodu v prioritě paketů.

en: Match pattern
cs: Shoda se vzorem

en: Match priority
cs: Priorita shody

en: Match response
cs: Odezva shody

en: Max
cs: Nejvýše

en: Max Daily Session
cs: Max. sezení denně

en: Max directory recursion
cs: Vnoření složky nejvýše

en: Max established
cs: Nanejvýš navázaných

en: Max file size
cs: Velikost souboru nejvýše

en: Max files
cs: Počet souborů nejvýše

en: Max mss
cs: MSS nejvýše

en: Max new connections
cs: Nových připojení nejvýše

en: Max object size
cs: Max. velikost objektu

en: Max recursion
cs: Vnoření nejvýše

en: Max scan size
cs: Velikost skenu nejvýše

en: Max servers
cs: Max. serverů

en: Max sessions
cs: Nejvýše relací

en: Max source nodes
cs: Nejvyšší umožněný počet zdrojových uzlů

en: Max source states
cs: Stavů zdroje nejvýše

en: Max spare threads
cs: Náhradních vláken nejvýše

en: Max states
cs: Nanejvýš stavů

en: Max. Connections
cs: Nejvýše spojení

en: Max. line length
cs: Řádky dlouhé nejvýše

en: MaxLinesPerSecond
cs: RadkuZaSekunduNejvyse

en: Maxaddr needs to be an integer.
cs: Je třeba aby maxaddr bylo celé kladné číslo.

en: Maxage needs to be an integer between 6 and 40.
cs: Je třeba, aby maxage bylo celé číslo z rozmezí 6 až 40.

en: Maximum
cs: Nejvýše

en: Maximum Download Speed
cs: Nejvyšší rychlost příjmu

en: Maximum Hold Time
cs: Maximální čas zadržení

en: Maximum Hold Time:
cs: Maximální zadržovací čas:

en: Maximum Interval
cs: Nejdelší interval

en: Maximum Length
cs: Maximální délka

en: Maximum Memory In Queues (MB)
cs: Nejvýše paměti ve frontách (MB)

en: Maximum RAM per LUA process
cs: Operační paměti na LUA proces nejvýše

en: Maximum Recipients
cs: Příjemců nejvýše

en: Maximum SSL DH Size
cs: Velikost SSL DH nejvýše

en: Maximum Sessions
cs: Nejvýše relací

en: Maximum Size
cs: Velikost nejvýše

en: Maximum TTL for RRsets and messages
cs: Nejvyšší umožněná životnost pro RRsady a zprávy

en: Maximum Upload Speed
cs: Nejvyšší rychlost odesílání

en: Maximum connections
cs: Nejvýše spojení

en: Maximum download size (kB)
cs: Velikost (KB) stahování nejvýše

en: Maximum interval must be between %s and %s seconds.
cs: Je třeba, aby nejdelší interval byl mezi %s a %s sekundami.

en: Maximum lease time
cs: Zápůjčka je nejvýše na

en: Maximum new connections per host / per second(s) (TCP only)
cs: Nejvýše nových spojení z jednoho stroje za sekundu (pouze u TCP protokolu)

en: Maximum new connections per host / per second(s) (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet nových spojení na jednotlivý stroj / sekudny (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Maximum number of concurrent FTP sessions needs to be an integer value between 1 and 500
cs: Je třeba, aby hodnota nejvyššího umožněného počtu souběžných FTP spojení byla celé číslo z rozmezí 1 až 500

en: Maximum number of concurrent FTP sessions.  When the proxy reaches this limit, new connections are denied. The default is 100 sessions. The limit can be lowered to a minimum of 1, or raised to a maximum of 500.
cs: Nejvyšší umožněný počet souběžných FTP relací.  Když proxy dosáhne tohoto limitu, jsou nová spojení odepřena. Výchozí je 100 relací. Tento limit je možné snížit až na 1 nebo zvýšit až na 500.

en: Maximum number of connections to hold in the firewall state table.
cs: Nejvyšší počet spojení, jejichž stavy udržovat v tabulce brány firewall.

en: Maximum number of established connections per host (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet navázaných spojení z jednotlivých strojů (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Maximum number of hops
cs: Nejvyšší umožněný počet hopů

en: Maximum number of hops must be between 1 and %s
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet hopů byl z rozmezí 1 až %s

en: Maximum number of new lines the agent will send per second to Zabbix Server or Proxy processing 'log' and 'logrt' active checks.
cs: Nejvyšší počet nový řádek které agent za sekundu pošle na ZabbixServer nebo proxy při zpracovávání aktivních kontrol „log“ (záznam událostí) a „logrt“ (dtto v reálném čase).

en: Maximum number of queued items
cs: Položek ve frontě nejvýše

en: Maximum number of unique source hosts (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet jedinečných zdrojových strojů (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Maximum number of values in a memory buffer. The agent will send all collected data to Zabbix Server or Proxy if the buffer is full.
cs: Maximální počet hodnot ve vyrovnávací paměti v operační paměti. Jakmile se vyrovnávací paměť zaplní, agent odešle všechna nashromážděná data na Zabbix server nebo proxy.

en: Maximum number of zones reached
cs: Dosaženo nejvyššího možného počtu zón

en: Maximum object size (MB)
cs: Nejvyšší umožněná velikost objektu (MB)

en: Maximum outgoing bandwidth for this tunnel. Leave empty for no limit. The input value has to be something between 100 bytes/sec and 100 Mbytes/sec (entered as bytes per second)
cs: Nejvyšší umožněná odchozí přenosová rychlost. Pokud nechcete omezovat, nevyplňujte. Zadaná hodnota by měla být mezi 100 bajty/s až 100 megabajty/s (zadané jako bajty za sekundu)

en: Maximum size of log file in MB. Zabbix Agent will automatically rotate the log once this limit is reached.
cs: Nejvyšší umožněná velikost souboru se záznamem událostí (log) v MB. Po dosažení tohoto limitu bude Zabbix agentem automaticky rotován.

en: Maximum state entries (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet stavových položek (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Maximum state entries per host (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba aby nejvyšší umožněný počet položek stavu pro jednotlivý stroj (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Maximum state entries this rule can create
cs: Nejvyšší umožněný počet položek, které toto pravidlo může vytvořit

en: Maximum upload size (kB)
cs: Nejvyšší umožněná velikost nahrávaného (KB)

en: May
cs: Květen

en: Media
cs: Médium

en: Medium
cs: Střední

en: Member Count
cs: Počet členů

en: Member Down
cs: Člen není dostupný

en: Member Interfaces
cs: Účastnící se rozhraní

en: Member Naming Attribute
cs: Atribut názvu člena

en: Member Of
cs: Členem

en: Member interfaces
cs: Účastnící se rozhraní

en: Members
cs: Účastnící se

en: Memory
cs: Paměť

en: Memory Cache size in Megabytes
cs: Velikost mezipaměti v megabajtech

en: Memory Statistics
cs: Statistiky ohledně operační paměti

en: Memory usage
cs: Využití operační paměti

en: Message
cs: Zpráva

en: Message Cache Size
cs: Velikost mezipaměti zpráv

en: Message Size Limit
cs: Limit velikosti zprávy

en: Message cache elements are prefetched before they expire to help keep the cache up to date. When enabled, this option can cause an increase of around 10% more DNS traffic and load on the server, but frequently requested items will not expire from the cache.
cs: Prvky mezipaměti zpráv jsou přednačítány ještě než jejich platnost skončí, aby mezipaměť byla stále aktuální. Pokud je zapnuta, tato předvolba způsobí zvýšení DNS provozu přibližně o 10% a nároků na server, ale často požadovaným položkám v mezipaměti nebude končit platnost.

en: Method
cs: Metoda

en: Metric
cs: Metrika

en: Microsoft AD
cs: Microsoft Active Directory

en: Microsoft office files
cs: Soubory Microsoft Office

en: Milliseconds
cs: Milisekundy

en: Minimum
cs: Nejméně

en: Minimum Hold Time
cs: Minimální čas zadržení

en: Minimum Interval
cs: Nejnižší interval

en: Minimum TTL
cs: Minimální TTL

en: Minimum TTL for RRsets and messages
cs: Nejnižší umožněné TTL pro RRsady a zprávy

en: Minimum acceptable persistent queue delay (in ms), leave empty for default
cs: Nejnižší přijatelná trvalá prodleva fronty (v ms). Pokud není vyplněno, bude použita výchozí hodnota

en: Minimum interval must be between %s and %s seconds.
cs: Je třeba, aby nejkratší interval byl mezi %s a %s sekundami.

en: Minimum number of usable servers in backend
cs: Minimální počet použitelných serverů v podpůrné vrstvě

en: Minimum standard
cs: Nejnižší standard

en: Minutes
cs: Minuty

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Mobile
cs: Mobilní

en: Mobile Client
cs: Mobilní klient

en: Mobile Clients
cs: Mobilní klienti

en: Mobile Users
cs: Mobilní uživatelé

en: Mobile tunnel
cs: Mobilní tunel

en: Mode
cs: Režim

en: Modem Port
cs: Port modemu

en: Mon
cs: Po

en: Monit System Monitoring
cs: Monitorování systému Monit

en: Monitor IP
cs: IP adresa dohledu

en: Monitor Password
cs: Heslo pro monitor

en: Month
cs: Měsíc

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: Months
cs: Měsíce

en: More Information:
cs: Více informací:

en: More detailed information about lease requirements and requests can be found in the %sFreeBSD Manual%s.
cs: Podrobnější informace o požadavcích zápůjček jsou uvedeny v %spříručce k systému FreeBSD%s.

en: Move selected rules before this rule
cs: Přesunout vyznačená pravidla před toto pravidlo

en: Move selected rules to end
cs: Přesunout označená pravidla na konec

en: Multi-Domain (SAN)
cs: Pro vícero domén (SAN)

en: Multi-WAN
cs: Vícenásobné připojení k Internetu

en: Multicast Group Memberships
cs: Členství ve skupinách vícesměrového vysílání

en: Multilink connections (MLPPP) using the PPP link type is not currently supported. Please select only one Link Interface.
cs: Vícelinková spojení (MLPPP) používající linky typu PPP v tuto chvíli nejsou podporovány. Vyberte rozhraní s jednou linkou.

en: Multimap Settings
cs: Nastavení multimap

en: Must match the setting chosen on the remote side.
cs: Je třeba, aby se shodovalo s nastavením na protější straně.

en: Mute Console
cs: Nezobrazovat výstup z konzole

en: My Certificate
cs: Můj certifikát

en: My Certificate Authority
cs: Moje certifikační autorita

en: My Company Inc
cs: Společnost s r.o.

en: My IP address
cs: Moje IP adresa

en: My State
cs: Můj stav

en: My identifier
cs: Můj identifikátor

en: MySQL 4.1+
cs: MySQL 4.1 a novější

en: MySQL check
cs: Kontrola MySQL

en: MySQL user
cs: MySQL uživatel

en: N/A
cs: neaplikovatelné

en: NAS IP Address
cs: IP adresa síťového přístupového serveru

en: NAT Address
cs: Adresa NAT

en: NAT Port
cs: NAT port

en: NAT Traversal
cs: Překonávání NAT překladu

en: NAT reflection
cs: NAT odraz

en: NBMA network
cs: NBMA síť

en: NDP Table
cs: NDP tabulka

en: NMEA checksum calculator
cs: Kalkulačka kontrolního součtu pro NMEA

en: NMEA sentences
cs: NMEA věty

en: NO
cs: NE

en: NO pfsync
cs: Nesynchronizovat s ostatními uzly

en: NOTE
cs: POZN.

en: NOTE:
cs: POZN.:

en: NOTE: Define global parameters for the HAProxy service. They cannot be overriden.
cs: POZN.: Definuje globální parametry služby HAProxy. Ty nemohou být přebity.

en: NOTE: If an IP address cannot be located on the chosen interface, the daemon will bind to all addresses.
cs: POZN.: Pokud se na zvoleném rozhraní nepodaří nalézt IP adresu, proces služby se naváže na všechny adresy.

en: NOTE: If you are using an interactive two-factor authentication system, increase this timeout to account for how long it will take the user to receive and enter a token.
cs: POZN.: V případě, že používáte dvouúrovňové ověřování, zvyšte tento časový limit účtu na tak dlouhou, kolik bude uživateli trvat přijmout a zadat token.

en: NOTE: It is recommended to use an algorithm stronger than SHA1 when possible.
cs: POZN.: pokud je to možné, je doporučeno použít silnější algoritmus než je SHA1.

en: NOTE: Leave this set to SHA1 unless the server is set to match. SHA1 is the default for OpenVPN.
cs: POZN.: ponechte nastavené na SHA1 pokud server není nastaven jinak. SHA1 je pro OpenVPN výchozím algoritmem.

en: NOTE: Local IPv6 peers use NDP instead of ARP.
cs: POZN.: Místní IPv6 protějšky používají NDP namísto ARP.

en: NOTE: Log sizes are changed the next time a log file is cleared or deleted. To immediately increase the size of the log files, you must first save the options to set the size, then clear all logs using the "Reset Log Files" option farther down this page.
cs: POZN.: Velikosti záznamů událostí budou změněny při příštím vyprázdnění nebo smazání souboru se záznamem. Pokud chcete, aby se změna projevila okamžitě, je třeba nejprve uložit předvolby nastavení velikosti, pak všechny záznamy vyčistit pomocí „Vyresetovat logovací soubory“ níže na této stránce.

en: NOTE: Remember to add these subnets to the IPv4 Remote Networks list on the corresponding OpenVPN server settings.
cs: POZN.: Nezapomeňte tyto podsítě přidat na seznam IPv4 sítě na protější straně v odpovídajících nastavení OpenVPN serveru.

en: NOTE: Remember to add these subnets to the IPv6 Remote Networks list on the corresponding OpenVPN server settings.
cs: POZN.: Nezapomeňte přidat tyto podsítě do seznamu IPv6 sítí na protějšku v nastaveních příslušného OpenVPN serveru.

en: NOTE: The "pass" selection does not work properly with Multi-WAN. It will only work on an interface containing the default gateway.
cs: POZN.: výběr „projít“ nefunguje správně s vícenásobným připojením do vnějších sítí. Bude fungovat pouze na rozhraní obsahujícím výchozí bránu.

en: NOTE: The following links are to external services, so their reliability cannot be guaranteed.
cs: UPOZORNĚNÍ: Následující odkazy vedou na externí služby, takže jejich spolehlivost není zaručena.

en: NOTE: This does not disable any IPv6 features on the firewall, it only blocks traffic.
cs: UPOZORNĚNÍ: Toto nevypne žádnou IPv6 funkci brány firewall, pouze blokuje takový provoz.

en: NOTE: This is known as the "group" setting on some VPN client implementations.
cs: POZN.: V některých implementacích VPN klienta se toto nazývá „skupina“.

en: NOTE: When using SSL, this hostname MUST match the Common Name (CN) of the LDAP server's SSL Certificate.
cs: POZN: Při použití SSL, je nutné, aby se tento název stroje shodoval s běžně používaným názvem (CN) SSL certifikátu LDAP serveru.

en: NOTE: You do not need to specify networks here if they have already been defined on the main server configuration.
cs: POZN.: sítě – pokud jsou zadané už v nastavení hlavního serveru, není třeba je zadávat i sem.

en: NPTv6
cs: NTPv6

en: NTP PPS Configuration
cs: Nastavení NTP PPS

en: NTP Serial GPS Configuration
cs: Nastavení sériové GPS pro NTP

en: NTP Server
cs: NTP server

en: NTP Server 2
cs: NTP server č. 2

en: NTP Server Configuration
cs: Nastavení NTP serveru

en: NTP Servers
cs: NTP servery

en: NTP Statistics
cs: Statistiky NTP

en: NTP graphs
cs: NTP grafy

en: NTP servers
cs: NTP servery

en: NTP should not use this clock, it will be displayed for reference only (default: disabled).
cs: NTP by tyto hodiny nemělo používat, budou zobrazeny pouze pro referenci (výchozí: vypnuto).

en: NTP should prefer this clock (default: enabled).
cs: NTP by mělo upřednostňovat tyto hodiny (výchozí: zapnuto).

en: NULL (no encryption)
cs: ŽÁDNÉ (žádné šifrování)

en: Name
cs: Název

en: Name of the file that should be loaded when this host boots off of the network, overrides setting on main page.
cs: Název souboru který by měl být nahrán když tento stroj startuje ze sítě, přebíjí nastavení na hlavní stránce.

en: Name of the firewall host, without domain part
cs: Název stroje s bránou firewall, bez doménové části

en: Name of the host, without domain part
cs: Název stroje, bez doménové části

en: Name of the host, without domain part.
cs: Název stroje, bez doménové části.

en: Name resolution
cs: Překlad názvů

en: Name to identify this Lua script.
cs: Název identifikující tento Lua skript.

en: Name to identify this Public Service.
cs: Název pro identifikaci této veřejné služby

en: Name to identify this account.
cs: Název identifikující tento účet.

en: Name to identify this condition.
cs: Název identifikující tuto podmínku.

en: Name to identify this error message.
cs: Název pro identifikaci této chybové zprávy.

en: Name to identify this rule.
cs: Název identifikující toto pravidlo.

en: Name to identify this server.
cs: Název identifikující tento server.

en: Name to identify this validation.
cs: Název identifikující toto ověřování.

en: Name used for this network
cs: Název pro tuto síť

en: Name/Time
cs: Název/čas

en: Nat
cs: NAT

en: Nearby access points or ad-hoc peers
cs: Přístupové body nebo přímé protějšky (ad-hoc) poblíž

en: Negate condition
cs: Obrátit podmínku

en: Negating destination address of "any" is invalid.
cs: Negování cílové adresy „libovolná“ je neplatné (logicky).

en: Negotiation mode
cs: Režim dojednávání

en: Neighbor
cs: Soused

en: Neighbor AS.
cs: Sousední AS.

en: Neighbor Address
cs: Adresa souseda

en: Neighbor Count
cs: Počet sousedů

en: Neighbor ID
cs: Identifikátor souseda

en: Neighbors
cs: Sousedé

en: Nested archives are scanned recursively, e.g. if a Zip archive contains a RAR file, all files within it will also be scanned.
cs: Vnořené archivy jsou skenovány rekurzivně, např. pokud zip archiv obsahuje rar soubor, všechny soubory v něm budou také oskenovány.

en: Net Link State Area
cs: Oblast stavu linky sítě

en: NetBIOS Node Type
cs: Typ NetBIOS uzlu

en: NetBIOS Options
cs: Předvolby NetBIOS

en: NetBIOS Scope ID
cs: Identifikátor NetBIOS rozsahu

en: Netboot Filename
cs: Soubor se systémem pro zavádění ze sítě

en: Netboot filename
cs: Soubor pro zavedení systému ze sítě

en: Netif
cs: síťrozhr

en: Netif (name)
cs: síťrozhr (název)

en: Network
cs: Síť

en: Network Address
cs: Síťová adresa

en: Network Address Translation
cs: Překlad síťový adres

en: Network Control (7, highest)
cs: Síťová kontrola (7, nejvyšší)

en: Network ID
cs: Identifikátor sítě

en: Network Id
cs: Identifikátor sítě

en: Network Interface Statistics
cs: Statistiky síťového rozhraní

en: Network Interfaces
cs: Síťová rozhraní

en: Network List
cs: Seznam sítí

en: Network Mask
cs: Síťová maska

en: Network Name
cs: Název sítě

en: Network Routing Table
cs: Síťová směrovací tabulka

en: Network Time
cs: Síťový čas

en: Network Time Daemon
cs: Proces služby síťového času

en: Network Time Protocol Status
cs: Stav síťového časového protokolu

en: Network Time Protocol server to provide for connecting client systems.
cs: Server síťového času (NTP) který poskytovat klientským systémům.

en: Network Type
cs: Typ sítě

en: Network address that the c-icap server uses to listen to requests.
cs: Síťová adresa kterou c-icap server používá pro očekávání požadavků.

en: Network mask must be between 0 and 32.
cs: Je třeba, aby síťová maska byla číslo z rozmezí 0 až 32.

en: Network port
cs: Síťový port

en: Network(s)
cs: Sítě

en: Network-specific wireless configuration
cs: Nastavení bezdrátu pro danou síť

en: Networking
cs: Síťování

en: Networks
cs: Sítě

en: Networks to interpret as local
cs: Sítě které si vykládat jako místní

en: Never
cs: Nikdy

en: New Version
cs: Nová verze

en: New interface:
cs: Nové rozhraní:

en: New password
cs: Nové heslo

en: Next
cs: Další

en: Next Hop
cs: Příští hop

en: Next Hop Self
cs: Příští hop samotný

en: Next-Hop-Self
cs: Vedle hopu samotného

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: No
cs: Ne

en: No API key found
cs: Nebyl nalezen žádný klíč k aplikačnímu programovému rozhraní

en: No CARP Interfaces Defined. Click %shere%s to configure CARP.
cs: Nejsou definovaná žádná CARP rozhraní. Nastavte je kliknutím %ssem%s.

en: No Certificate Authorities defined.
cs: Nejsou definované žádné certifikační autority.

en: No Certificate Revocation Lists (CRLs) defined.
cs: Nejsou určené žádné seznamy certifikátů s odvolanou platností (CRL).

en: No Certificates Found for this CA.
cs: Nebyly nalezeny žádné certifikáty pro tuto cert. autoritu.

en: No Certificates Found for this CRL.
cs: V tomto seznamu zneplatněných nebyly nalezeny žádné certifikáty.

en: No Certificates defined.
cs: Nejsou zadané žádné certifikáty.

en: No Certificates have been defined. You must %sCreate or Import%s a Certificate before SSL can be enabled.
cs: Nebyly určeny žádné certifikáty. Je třeba %sVytvořit nebo importovat%s certifikát a až pak bude možné zapnout SSL.

en: No IPsec pools.
cs: Žádné IPsec fondy.

en: No IPsec security associations.
cs: Žádné IPsec bezpečnostní přiřazení.

en: No IPsec security policies.
cs: Žádná pravidla zabezpečení pro IPsec.

en: No OpenVPN instance defined
cs: Není určená žádná instance OpenVPN

en: No OpenVPN instance defined or enabled.
cs: Není definována nebo zapnuta žádná instance OpenVPN

en: No Preference
cs: Neupřednostňovat

en: No RDR (NOT)
cs: Žádné přesm. (ne)

en: No XMLRPC Sync
cs: Žádná XMLRPC synchronizace

en: No active peers available
cs: Nejsou k dispozici žádné aktivní protějšky

en: No authentication method selected
cs: Není vybrána žádná metoda ověřování

en: No data is transmitted to the remote host during this test, it will only attempt to open a connection and optionally display the data sent back from the server.
cs: Během tohoto testu nejsou nejsou na stroj na protistraně přenášena žádná data, pouze je učiněn pokus o otevření spojení a volitelně zobrazení dat obdržené nazpět od serveru.

en: No floating rules are currently defined. Floating rules are not bound to a single interface and can therefore be used to span policies over multiple networks at the same time.
cs: V tuto chvíli nejsou určená žádná plovoucí pravidla. Plovoucí pravidla nejsou svázaná s žádným konkrétním rozhraním a proto je možné je použít pro rozprostření sad pravidel napříč vícero sítěmi naráz.

en: No gateway(s) have been selected to be used in this group
cs: Nebyly vybrány žádné brány pro použití v této skupině

en: No history data found!
cs: Nebyly nalezeny žádné historické údaje!

en: No interface(s) selected.
cs: Nebyla vybrána žádná rozhraní.

en: No interfaces rules are currently defined. All incoming connections on this interface will be blocked until you add a pass rule.
cs: V tuto chvíli nejsou určená žádná pravidla pro rozhraní. Veškerá příchozí spojení na toto rozhraní budou blokována do doby, než přidáte pravidlo umožňující průchod.

en: No internal Certificate Authorities have been defined. You must %sadd%s an internal CA before creating an internal certificate.
cs: Na tomto systému nyní není k dispozici vnitřní cert. autorita. Nejprve je tedy třeba takovou %spřidat%s a až pak bude možné vytvářet vnitřní certifikáty.

en: No leases from this pool yet.
cs: Doposud žádné zápůjčky z tohoto fondu.

en: No numbers or spaces are allowed. Only characters in a-zA-Z
cs: Čísla nebo mezery nejsou dovoleny. Pouze znaky z a-zA-Z (bez diakritiky!)

en: No output received, or connection failed. Try with "Show Remote Text" unchecked first.
cs: Nebyl obdržen žádný výstup nebo spojení selhalo. Nejprve vyzkoušejte „Zobrazit vzdálený text“.

en: No packages were found on your system. Please call for help.
cs: Na tomto systému nebyly nalezeny žádné balíčky. Obraťte se na podporu.

en: No page assigned to this user! Click here to logout.
cs: Tento uživatelský účet nemá přístup k žádným stránkám! Kliknutím sem se odhlašte.

en: No password
cs: Bez hesla

en: No password specified for username %s
cs: Pro uživatelské jméno %s není zadáno heslo

en: No peers found, %sis the ntp service running%s?
cs: Nebyly nalezeny žádné protějšky, %sje služba ntp v provozu%s?

en: No redirect
cs: Nepřesměrovávat

en: No response
cs: Bez odezvy

en: No results found!
cs: Nenalezeny žádné výsledky!

en: No saved WoL addresses
cs: Žádné uložené adresy pro probouzení po síti (WoL)

en: No services found
cs: Nebyly nalezeny žádné služby

en: No states were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné stavy.

en: No valid config.xml found, attempting last known config restore.
cs: Nebyl nalezen platný config.xml, pokus o obnovení posledního známého nastavení.

en: No valid config.xml found, attempting to restore factory config.
cs: Nebyl nalezen platný config.xml, pokus o obnovení výchozího nastavení.

en: No. PPPoE users
cs: Počet PPPoE uživatelů

en: Node Type
cs: Typ uzlu

en: Non-Temporary Address Allocation
cs: Trvalé přiřazení adresy

en: None
cs: Žádné

en: None (No Authentication)
cs: Žádné (bez ověřování)

en: None (No Encryption)
cs: Žádné (nešifrované)

en: None/ACPI
cs: Žádný/ACPI

en: Normal
cs: Normální

en: Normal User
cs: Běžný uživatel

en: Normalization
cs: Normalizace

en: Normalizations
cs: Normalizace

en: Normally there should be no need to change these options from the defaults.
cs: Normálně by nemělo být třeba měnit tato nastavení z jejich výchozích hodnot.

en: Normally this is only useful if this server is a stratum 1 time server.
cs: Běžně je toto k něčemu pouze když se jedná o časový server úrovně stratum 1.

en: Not Member Of
cs: Není členem

en: Not all channels may be supported by your card. Auto may override the wireless standard selected above.
cs: Ne všechny kanály jsou podporované vaším síťovým rozhraním. Nastavení na automatiku může přebít výše vybraný bezdrátový standard.

en: Not all drivers/NICs support 802.1Q VLAN tagging properly. On cards that do not explicitly support it, VLAN tagging will still work, but the reduced MTU may cause problems.
cs: Ne všechny ovladače/čipy správně podporují 802.1Q VLAN označování. Na rozhraních, které jeho podporu výslovně neuvádí, bude fungovat i tak, ale snížení MTU může způsobovat problémy.

en: Not on
cs: Ne na

en: Note
cs: Poznámka

en: Note that the ECN friendly behavior violates RFC2893. This should be used in mutual agreement with the peer.
cs: Poznamenejme, že ECN přátelské chování porušuje normu RFC 2893. Toto by mělo být použito až po oboustranné dohodě s protějškem.

en: Note:
cs: Pozn.:

en: Note:
cs: Pozn.:

en: Note: A higher baud rate is generally only helpful if the GPS is sending too many sentences. It is recommended to configure the GPS to send only one sentence at a baud rate of 4800 or 9600.
cs: Pozn.: Vyšší baudová rychlost je obecně užitečná pouze pokud GPS zařízení posílá příliš mnoho vět. Je doporučeno nastavit GPS tak, aby odesílalo pouze jednu  větu na baudové rychlosti 4800 nebo 9600.

en: Note: Any country setting other than "Default" will override the regulatory domain setting
cs: Pozn.: Všechna nastavení jiné než „Výchozí“ přebijí nastavení dle normy

en: Note: Clears all local log files and reinitializes them as empty logs. This also restarts the DHCP daemon. Use the Save button first if you have made any setting changes.
cs: Pozn.: Vyčistí veškeré místní soubory se záznamem událostí a znovu vytvoří prázdné. Toto také restartuje proces služby DHCP. Nejprve použijte tlačítku Uložit pokud jste udělali nějaké změny.

en: Note: Commands entered here will be sent to the GPS during initialization. Please read and understand your GPS documentation before making any changes here.
cs: Pozn.: zde zadané příkazy budou během inicializace poslány GPS zařízení. Než zde budete provádět změny, nastudujte si dokumentaci ke svému zařízení.

en: Note: Defaults to 1 if you set APN above. Ignored if you set no APN above.
cs: Pozn.: Pokud je výše nastaveno APN, bude zde použito výchozí hodnota 1. Pokud APN není nastaveno, bude toto ignorováno.

en: Note: Enter the modem initialization string here. Do NOT include the "AT" string at the beginning of the command. Many modern USB 3G modems don't need an initialization string.
cs: Pozn: Sem zadejte inicializační řetězec pro modem. Příkazy NEuvozujte řetězcem „AT“. Mnohé USB 3/4G modemy ani žádný inicializační řetězec nepotřebují.

en: Note: Enter timeout in seconds for connection to be established (sec.) Default is 45 sec.
cs: Pozn: Zadejte časový limit (v sekundách) pro navázání spojení. Výchozí je 45 sek.

en: Note: If you reset the firewall state table, the browser session may appear to be hung after clicking "Reset". Simply refresh the page to continue.
cs: Pozn.: Pokud resetujete stavovou tabulku brány firewall, relace webového prohlížeče může jakoby zamrznout po kliknutí na Reset. V takovém případě jednoduše nechejte stránku znovu načíst.

en: Note: Leave blank to disable dynamic DNS registration.
cs: Pozn.: nemá být prováděna registrace do dynamické DNS, ponechte nevyplněné.

en: Note: Leave fields blank to disable the feature.
cs: Pozn.: tuto funkci vypnete nevyplněním kolonek

en: Note: Leave this blank for the default (300s).
cs: Pozn.: Pokud chcete použít výchozí hodnotu (300s), nevyplňujte.

en: Note: Leave this blank for the default(0).
cs: Pozn.: pro výchozí (nula) ponechte nevyplněné.

en: Note: Leave this blank for the default.
cs: Poznámka: Pokud chcete použít výchozí hodnoty, nevyplňujte.

en: Note: Leave this blank for the default. On your system the default size is:
cs: Pozn.: Pokud chcete použít výchozí hodnotu, nevyplňujte. Na tomto systému je výchozí velikost:

en: Note: Only required in Access Point mode. If left blank in Ad-hoc or Infrastructure mode, this interface will connect to any available SSID
cs: Pozn.: potřebné pouze pro režim přístupového bodu. Pokud je nevyplněné v režimu bod-bod nebo infrastrukturním, toto rozhraní se připojí k libovolnému SSID

en: Note: Shared Key Authentication requires WEP.
cs: Pozn.: Ověřování sdíleným klíčem vyžaduje algoritmus WEP.

en: Note: Some cards have a default that is not recognized and require changing the regulatory domain to one in this list for the changes to other regulatory settings to work.
cs: Pozn.: některá rozhraní mají výchozí hodnoty takové, že nejsou rozpoznány a vyžadují změnu oblasti normy na některou ze seznamu aby změny na jinou oblast normy vůbec fungovalo.

en: Note: The antenna numbers do not always match up with the labels on the card.
cs: Pozn.: číslování antén se ne vždy shoduje s fyzickými popisky na kartě.

en: Note: There are no configured IPsec Tunnels
cs: Upozornění: nejsou nastavené žádné IPsec tunely

en: Note: This is almost always the same as the Interface to Monitor.
cs: Pozn: Toto je téměř vždy stejné jako rozhraní které dohledovat.

en: Note: Time to wait for SIM to discover network after PIN is sent to SIM (seconds).
cs: Pozn.: Jak dlouho po zadání PIN kódu čekat na SIM kartu aby zjistila dostupnost sítě (v sekundách).

en: Note: Typically *99# for GSM networks and #777 for CDMA networks
cs: Pozn.: typicky *99# pro GSM sítě a #777 pro CDMA sítě

en: Note: With a dynamic DNS service you can only use a hostname, not an IP address.
cs: Pozn.: V případě služby dynamické DNS je možné použít pouze název stroje, nikoli IP adresu.

en: Note: You need both a filename and a boot server configured for this to work!
cs: Pozn.: aby toto fungovalo, je třeba aby byl zadán jak soubor tak nastavený zaváděcí server!

en: Note: string-format: iscsi:(servername):(protocol):(port):(LUN):targetname
cs: Pozn.: formát řetězce: iscsi:(nazevserveru):(protokol):(port):(LUN):nazevcile

en: Note: this only works for TCP rules. General OS choice matches all subtypes.
cs: Pozn.: toto funguje pouze u TCP pravidel. Obecná volba operačního systému platí i na všechny jeho varianty.

en: Notifications
cs: Upozornění

en: November
cs: Říjen

en: Number
cs: Počet

en: Number Of Areas
cs: Počet oblastí

en: Number Of Interface Scoped LSAs
cs: Počet oznámení stavu linky v rozsahu rozhraní

en: Number Of LSAs
cs: Počet oznámení stavu linky

en: Number Of Processes
cs: Počet procesů

en: Number Of Scoped AS
cs: Počet AS v rozsahu

en: Number of Hosts to cache
cs: Počet strojů, které uchovávat v mezipaměti

en: Number of L2TP users
cs: Počet L2TP uživatelů

en: Number of Log lines to display
cs: Počet řádků záznamu událostí, které zobrazit

en: Number of States:
cs: Počet stavů:

en: Number of children needs to be an integer value above 0
cs: Je třeba, aby počet potomků bylo celé kladné číslo

en: Number of consecutive failures allowed before disconnect.
cs: Počet po sobě jdoucích nezdarů než bude odpojeno.

en: Number of first-level subdirectories
cs: Počet podsložek na první úrovni

en: Number of hosts for which information is cached. The default is 10000.
cs: Počet strojů pro které je tato informace uchovávána v mezipaměti. Výchozí je 10000.

en: Number of log entries to show must be between 5 and 2000.
cs: Je třeba, aby počet položek záznamu událostí byl z rozmezí 5 až 2000.

en: Number of logs to keep.
cs: Počet ponechávaných záznamů událostí.

en: Number of pre-forked instances of zabbix_agentd that process passive checks. If set to 0, disables passive checks and the agent will not listen on any TCP port.
cs: Počet před rozvětvených instancí zabbix_agentd který zpracovává pasivní kontroly. Pokud je nastaveno na 0 (nula), vypíná pasivní kontroly a agent nebude očekávat spojení na žádném TCP portu.

en: Number of processes must be greater than 0
cs: Je třeba, aby počet procesů byl vyšší než nula

en: Number of queries per thread
cs: Počet dotazů v rámci jednoho vlákna

en: Number of second-level subdirectories
cs: Počet podsložek na druhé úrovni

en: Number of seconds that the control connection can be idle, before the proxy will disconnect. The maximum is 86400 seconds, which is also the default. Do not set this too low, because the control connection is usually idle when large data transfers are taking place.
cs: Počet sekund po které řídící spojení může zůstat nečinné předtím, než se proxy odpojí. Nejvyšší možné je 86400 sekund, což je zároveň výchozí. Nenastavujte příliš nízko, protože řídící spojení obvykle bývají nečinná při přenosech velkých objemů dat.

en: Number of users
cs: Počet uživatelů

en: Number of vouchers
cs: Počet kuponů

en: OPNsense Additions
cs: Doplňky do OPNsense

en: OPNsense Default
cs: OPNsense výchozí

en: OR
cs: NEBO

en: OS Type:
cs: Typ operačního systému:

en: OS detection is only valid with protocol tcp.
cs: Zjišťování varianty operačního systému je možné pouze u protokolu tcp.

en: OTP (base32) seed to use when a one time password authenticator is used
cs: OTP (base32) semínko které použít pokud je použito ověřování jednorázovým heslem

en: OTP QR code
cs: QR kód pro OTP

en: OTP seed
cs: OTP semínko

en: OUT
cs: VEN

en: Obscure location in timestamp (default: unobscured).
cs: Zakrývat v časovém razítku umístění (výchozí: nezakrývat).

en: October
cs: říjen

en: Off
cs: Vypnuto

en: Offline
cs: Mimo provoz

en: Offline (forced)
cs: Nedostupné (vynuceno)

en: Offset
cs: Posun

en: Old hardware accelerators like 'safe', 'hifn' or 'ubsec' may only provide userland acceleration to e.g. OpenVPN by means of the /dev/crypto interface, which can be accessed via the OpenSSL engine framework. Note that LibreSSL does not have support for this device and instead solely relies on embedded acceleration methods e.g. AES-NI. The default is to disable this device as it is likely not needed on modern systems.
cs: Staré hardwarové urychlovače jako „safe“, „hifn“ nebo „ubsec“ mohou urychlení poskytovat pouze až aplikacím, např. OpenVPN prostřednictvím rozhraní /dev/crypto, které může být využíván aplikačním rámcem engine OpenSSL. Poznamenejme, že LibreSSL toto nepodporuje a spoléhá výhradně na vestavěné způsoby urychlování jako např. instrukce procesoru AES-NI. Výchozím nastavením je takové vyhrazené zařízení nepoužívat, protože v moderních systémech to není potřeba.

en: Old password
cs: Staré heslo

en: Omit Hostname
cs: Vynechat název stroje

en: On
cs: Zapnuto

en: On AC Power Mode
cs: V režimu napájení z rozvodné sítě

en: On Battery Power Mode
cs: V režimu napájení z akumulátorů

en: On Normal Power Mode
cs: V běžném režimu napájení

en: On system boot wait before Monit starts checking services.
cs: Při spouštění systému čekat na spuštění kontrolovacích služeb monit.

en: On this screen we will configure the Local Area Network information.
cs: Na této obrazovce budou nastavovány údaje o místní síti (LAN).

en: On your system the default size is:
cs: Velikost na tomto systému je:

en: One (Client+Server)
cs: Jedna (klient + server)

en: One Level
cs: Jedna úroveň

en: One moment while we start the initial setup wizard.
cs: Za okamžik se spustí průvodce úvodním nastavením.

en: One-to-One
cs: Jedna-k-jedné

en: Onion Service Authentication
cs: Ověřování Onion služby

en: Onion Service Name
cs: Název Onion služby

en: Onion Service Names
cs: Názvy Onion služeb

en: Onion Services
cs: Onion služby

en: Online
cs: Zapnuto

en: Online:
cs: V provozu:

en: Only Round Robin pool options may be chosen when selecting an alias.
cs: Při vybírání alternativního názvu je možné vybírat pouze z předvoleb Round Robin fondu.

en: Only Round Robin types work with Host Aliases. Any type can be used with a Subnet.
cs: S alternativními názvy strojů fungují pouze typy Round Robin. S podsítí je možné použít libovolný typ.

en: Only Scan Attachments
cs: Skenovat pouze přílohy

en: Only VLAN capable interfaces will be shown.
cs: Budou zobrazena pouze ta rozhraní, která podporují VLAN sítě

en: Only one 'upstream' interface can be configured.
cs: Je možné nastavit pouze jediné „upstream“ rozhraní.

en: Only token lengths of 6 or 8 characters are supported
cs: Jsou podporovány pouze tokeny 6 až 8 znaků dlouhé

en: Opaque AS LSA
cs: LSA nejasného AS

en: Opaque Capability
cs: Nejasná schopnost

en: Open System Authentication
cs: Ověření otevřeného systému

en: Open a configuration XML file and click the button below to restore the configuration.
cs: Otevřete XML soubor s nastaveními a níže klikněte na tlačítko pro obnovení nastavení.

en: OpenDNS Setup
cs: Nastavení OpenDNS

en: OpenVPN %s wizard
cs: OpenVPN %s průvodce

en: OpenVPN Client
cs: OpenVPN klient

en: OpenVPN Server
cs: OpenVPN server

en: OpenVPN Status
cs: Stav OpenVPN

en: OpenVPN rule
cs: OpenVPN pravidlo

en: Option Modifiers
cs: Modifikátory předvoleb

en: Option pass-through
cs: Předání předvolby

en: Optional condition
cs: Volitelná podmínka

en: Optional e-mail address for this account.
cs: Volitelná e-mailová adresa pro tento účet.

en: Options
cs: Předvolby

en: Or
cs: Nebo

en: Or enter ! for lookups for this host/subdomain to NOT be forwarded anywhere.
cs: Nebo zadejte ! (vykričník) aby hledání pro tento stroj/poddoménu NEBYLA nikam přeposílána.

en: Or enter # for an exclusion to pass through this host/subdomain to standard nameservers instead of a previous override.
cs: Nebo zadejte # (křížek) aby rozšíření prošlo skrze tento stroj/doménu na standardní jmenné servery namísto předchozího přepsání.

en: Organization
cs: Organizace

en: Organization name, often the Company or Group name.
cs: Název organizace, často název firmy nebo skupiny.

en: Organizational Unit
cs: Organizační jednotka

en: Origin
cs: Původ

en: Origin should be regular text of max 30 characters
cs: Původ by měl být obyčejný text, dlouhý nejvýše 30 znaků

en: Origin should be regular text of max 30 characters.
cs: Původ by měl být obyčejný text, dlouhý nejvýše 30 znaků.

en: Orphan mode
cs: Osiřelý režim

en: Orphan mode allows the system clock to be used when no other clocks are available. The number here specifies the stratum reported during orphan mode and should normally be set to a number high enough to insure that any other servers available to clients are preferred over this server. (default: 12).
cs: Osiřelý režim umožní využití systémových hodin pokud nejsou k dispozici žádné další zdroje času. Číslo zde uvádí stratum hlášené v průběhu osiřelého režimu a normálně by mělo být nastaveno na číslo dostatečně vysoké pro zajištění že žádné jiné servery, které mají klienti k dispozici nebudou upřednostňovány nad tímto serverem (výchozí: 12).

en: Orphan mode must be a value between 0..15
cs: Je třeba, aby hodnota osiřelého režimu byla z rozmezí 0 (nula) až 15.

en: Other
cs: Ostatní

en: Other Types
cs: Ostatní typy

en: Out
cs: Odchozí

en: Out (bps)
cs: Odchozí (bitů/s)

en: Outbound
cs: Odchozí

en: Outbound Domains
cs: Odchozí domény

en: Outbound interface
cs: Odchozí rozhraní

en: Outdoor
cs: Vně

en: Outgoing Network Interfaces
cs: Odchozí síťová rozhraní

en: Outgoing TCP Buffers
cs: Vyrovnávací paměti pro odchozí TCP

en: Outgoing bytes rate
cs: Odchozí bajtová rychlost

en: Output
cs: Výstup

en: Outputs
cs: Výstupy

en: Overall bandwidth throttling (kbps)
cs: Celkové omezování rychlosti (kb/s)

en: Override DNS
cs: Přepsat DNS

en: Override WAN address
cs: Přepsat WAN adresu

en: Overrides
cs: Přebíjí

en: Overview
cs: Přehled

en: P12 key
cs: P12 klíč

en: PASSED
cs: PROŠLO

en: PF was wedged/busy and has been reset.
cs: PF bylo zaseklé/přetížené a bylo resetováno.

en: PFS key group
cs: skupina PFS klíče

en: PID
cs: Ident. procesu

en: PID File
cs: PID soubor

en: PPP configuration
cs: Nastavení PPP

en: PPPoE Dial on demand
cs: PPPoE vytočit na vyžádání

en: PPPoE Idle timeout
cs: Časový limit nečinnosti pro PPPoE

en: PPPoE Logins
cs: PPPoE přihlášení

en: PPPoE Password
cs: PPPoE heslo

en: PPPoE Raw
cs: PPPoE před zpracováním

en: PPPoE Server
cs: PPPoE server

en: PPPoE Service name
cs: Název PPPoE služby

en: PPPoE Username
cs: PPPoE uživatelské jméno

en: PPPoE configuration
cs: Nastavení PPPoE

en: PPPoE password
cs: PPPoE heslo

en: PPPoE server configuration
cs: Nastavení PPPoE serveru

en: PPPoE username
cs: PPPoE uživatelské jméno

en: PPPs configuration
cs: Nastavení PPP

en: PPS
cs: Paketů/s

en: PPTP DNS Servers
cs: PPTP DNS servery

en: PPTP Dial on demand
cs: PPPTP vytočit na vyžádání

en: PPTP Idle timeout
cs: Časový limit nečinnosti pro PPTP

en: PPTP Local IP Address
cs: Místní PPTP IP adresa

en: PPTP Local IP Address field is invalid
cs: Zadání v kolonce PPTP místní IP adresa není platné

en: PPTP Logins
cs: PPTP přihlášení

en: PPTP Password
cs: PPTP heslo

en: PPTP Raw
cs: PPTP v nezpracované podobě

en: PPTP Remote IP Address
cs: IP adresa PPTP protějšku

en: PPTP Remote IP Address field is invalid
cs: Zadání v kolonce PPTP vzdálená IP adresa není platné

en: PPTP Username
cs: PPTP uživatelské jméno

en: PPTP configuration
cs: Nastavení pro PPTP

en: PPTP local IP address
cs: PPTP místní IP adresa

en: PPTP password
cs: PPTP heslo

en: PPTP remote IP address
cs: PPTP IP adresa na protějšku

en: PPTP settings
cs: Nastavení PPTP

en: PPTP subnet
cs: PPTP podsíť

en: PPTP username
cs: PPTP uživatelské jméno

en: PPTP/L2TP configuration
cs: Nastavení PPTP/L2TP

en: PRI
cs: PRIOR

en: PSK for any user can be set by using an identifier of any/ANY
cs: PSK pro libovolného uživatele je možné nastavit pomocí identifikátoru any/ANY

en: PTP ports
cs: PTP porty

en: Package Name
cs: Název balíčku

en: Packages
cs: Balíčky

en: Packet
cs: Paket

en: Packet Capture
cs: Zachytávání paketů

en: Packet Filter
cs: Filtr paketů

en: Packet Length
cs: Délka paketu

en: Packet Loss
cs: Ztráta paketů

en: Packet Loss or High Latency
cs: Vysoká ztrátovost paketů nebo dlouhá prodleva

en: Packet Loss thresholds
cs: Práh ztráty paketů

en: Packet capture
cs: Zachytávání paketů

en: Packetloss
cs: Ztracených paketů

en: Packets
cs: Paketů

en: Packets In
cs: Přijatých paketů

en: Packets Out
cs: Odeslaných paketů

en: Packets matching this rule will be mapped to the IP address given here.
cs: Pakety odpovídající tomuto pravidlu budou namapované na zde zadanou IP adresu.

en: Page not found
cs: Stránka nenalezena

en: Parameter Problem
cs: Problém s parametrem

en: Parameter Value
cs: Hodnota parametru

en: Parameters
cs: Parametry

en: Parent interface
cs: Nadřazené rozhraní

en: Parent interface,Local address, Remote tunnel address, Remote tunnel network, Local tunnel address
cs: Nadřazené rozhraní, místní adresa, adresa protějšího ústí tunelu, síť protějšího ústí tunelu, adresa místního ústí tunelu

en: Partner ID
cs: Identifikátor partnera

en: Pass
cs: Nechat projít

en: Passive Interfaces
cs: Pasivní rozhraní

en: Passphrase must be from 8 to 63 characters.
cs: Je třeba, aby heslová fráze byla dlouhá 8 až 63 znaků.

en: Passthrough networks
cs: Průchozí sítě

en: Password
cs: Heslo

en: Password for the bind user.
cs: Heslo bind uživatele.

en: Password length
cs: Délka hesla

en: Password length must be a number or empty for default.
cs: Je třeba, aby délka hesla bylo číslo nebo, pro výchozí hodnotu, nebylo vyplněno.

en: Password must have at least %d characters
cs: Je třeba, aby heslo bylo přinejmenším %d znaků dlouhé

en: Password protect the console menu
cs: Zabezpečit nabídku na konzoli heslem

en: Password to authenticate against the server.
cs: Heslo pro ověření se vůči serveru.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Paste a Certificate Revocation List in X.509 CRL format here.
cs: Sem vložte seznam zneplatněných certifikátů ve formátu X.509 CRL.

en: Paste a certificate in X.509 PEM format here.
cs: Sem vložte certifikát ve formátu X.509 PEM.

en: Paste a private key in X.509 PEM format here.
cs: Sem vložte soukromou část klíče ve formátu X.509 PEM.

en: Paste an HMAC-MD5 key here.
cs: Sem vložte HMAC-MD5 klíč.

en: Paste an authorized keys file here.
cs: Sem vložte obsah souboru s pověřenými klíči.

en: Paste in a shared TLS key if one has already been generated.
cs: Vložte sdílený TLS klíč pokud už je takový vytvořen.

en: Paste the certificate received from your certificate authority here.
cs: Sem vložte certifikát obdržený od certifikační autority.

en: Paste the content of your Lua script here.
cs: Sem vložte obsah Lua skriptu.

en: Paste the private key for the above certificate here. This is optional in most cases, but required if you need to generate a Certificate Revocation List (CRL).
cs: Sem vložte soukromou část klíče výše uvedeného certifikátu. Ve většině případů to není třeba, ale je vyžadováno v případě, že potřebujete vytvořit seznam zneplatněných certifikátů (CRL).

en: Paste your shared key here
cs: Sem vložte svůj sdílený klíč

en: Path
cs: Umístění

en: Path Contains
cs: Popis umístění obsahuje

en: Path Matches
cs: Popis umístění se shoduje s

en: Path Prefix
cs: Předpona popisu umístění

en: Path Suffix
cs: Předpona popisu umístění

en: Path cannot be empty.
cs: Je třeba vyplnit popis umístění.

en: Path contains string
cs: Popis umístění obsahuje řetězec

en: Path contains subdir
cs: Popis umístění obsahuje podsložku

en: Path cost
cs: Náklady na trasu

en: Path ends with
cs: Popis umístění končí na

en: Path matches
cs: Popis umístění je shodný s

en: Path starts with
cs: Popis umístění začíná na

en: Pattern matcher
cs: Hledání shod s vzorem

en: Payload
cs: Náklad

en: Peak
cs: Špička

en: Peer 1
cs: Protějšek 1

en: Peer 2
cs: Protějšek 2

en: Peer Certificate Authority
cs: Certifikační autorita protistrany

en: Peer Certificate Revocation List
cs: Seznam odvolaných certifikátů na protějšku

en: Peer IP address
cs: IP adresy protějšku

en: Peer State
cs: Stav protějšku

en: Peer address where encapsulated GRE packets will be sent.
cs: Adresa protějšku na kterou budou posílány pakety ze zapouzdřeným GRE tunelem.

en: Peer address where encapsulated gif packets will be sent.
cs: Adresa protějšku na kterou budou posílány pakety ze zapouzdřeným gif tunelem.

en: Peer identifier
cs: Identifikátor protějšku

en: Peer name (FQDN)
cs: Název protějšku (FQDN)

en: Peer to Peer ( SSL/TLS )
cs: Bod-bod (SSL/TLS)

en: Peer to Peer ( Shared Key )
cs: Bod-bod (sdílený klíč)

en: Peer to Peer Server Instance Statistics
cs: Statistiky instance peer to peer serveru

en: Peer-IP
cs: IP adresa protějšku

en: Peers
cs: Protějšky

en: Pending
cs: Čekající

en: Pending LSAs
cs: Čekající oznámení stavu linky (LSA)

en: Per IP Limit: Time
cs: Limit na IP adresu: čas

en: Per host bandwidth throttling (kbps)
cs: Omezování rychlosti jednotlivých strojů (kb/s)

en: Per-CPU
cs: Na procesor

en: Perform Self-tests
cs: Provést samotesty

en: Performance Data
cs: Data o výkonnosti

en: Performance and Monitoring
cs: Výkon a dohledování

en: Periodic Backups
cs: Pravidelné zálohy

en: Periodic Captive Portal Backup
cs: Pravidelné zálohování zachycovacího portálu

en: Periodic DHCP Leases Backup
cs: Pravidelné zálohování DHCP zápůjček

en: Periodic NetFlow Backup
cs: Pravidelné zálohování NetFlow

en: Periodic RRD Backup
cs: Pravidelná záloha RRD databáze

en: Permit password login
cs: Umožnit přihlašování pomocí hesla

en: Permit root user login
cs: Umožnit přihlašování správce systému

en: Persist common settings
cs: Zachovat společná nastavení

en: Phase 1 Proposal
cs: Návrh v první fázi

en: Phase 1 proposal (Algorithms)
cs: Návrh v první fázi (algoritmy)

en: Phase 1 proposal (Authentication)
cs: Návrh v první fázi (ověřování)

en: Phase 2 proposal (SA/Key Exchange)
cs: Nabídka fáze 2 (výměna SA/klíče)

en: Phase2 with this Local Network is already defined for mobile clients.
cs: Pro mobilní klienty je už nastavená druhá fáze s takovou místní sítí.

en: Phase2 with this Local/Remote networks combination is already defined for this Phase1.
cs: Pro tuto fázi jedna je už nastavená fáze dva s takovou kombinací místní / sítě na protější straně.

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: Physical name of the interface facing the peer
cs: Název fyzického rozhraní kterým je spojeno s protějškem

en: Ping timeout must be between 1...65535
cs: Je třeba, aby časový limit ping byl z rozmezí 1 až 65535

en: PingTimeout
cs: ČasLimitPing

en: Pipe
cs: Roura

en: Pipe number must be between 1...65535
cs: Je třeba, aby číslo potrubí bylo z rozmezí 1 až 65535

en: Pipes
cs: Roury

en: Pkts
cs: Paketů

en: Plain View
cs: Holý pohled

en: Plan:
cs: Tarif:

en: Please add the interface for upstream, the allowed subnets, and the downstream interfaces you would like the proxy to allow. Only one 'upstream' interface can be configured.
cs: Přidejte rozhraní upstreamu, umožněné podsítě a downstream rozhraní které chcete aby proxy umožňovala. Je možné nastavit pouze jediné nadřízené rozhraní.

en: Please check the %ssystem log%s, the wol command for %s (%s) did not complete successfully.
cs: Důvod proč příkaz pro probuzení %3$s(%4$s) po síti neproběhl úspěšně hledejte v %1$száznamu událostí v systému%2$s.

en: Please choose a Link Type.
cs: Vyberte typ linky.

en: Please choose a value between 1 and 3000
cs: Zvolte hodnotu z rozmezí 1 až 3000

en: Please click Create to define one.
cs: Definujte ji kliknutím na Vytvořit.

en: Please click the "Calculate" to get a result.
cs: Pro obdržení výsledku klikněte na „Spočítat“.

en: Please consider donating to the project to help us with our overhead costs. See %sour website%s to donate or purchase available %s support services.
cs: Prosím zvažte podpoření projektu darem, pomůžete nám tak s jeho režijními náklady. Na %snašem webu%s naleznete jak darovat nebo zakoupit služby technické podpory k %s.

en: Please consider submitting a crash report if the error persists.
cs: Pokud chyba přetrvává, zvažte odeslání hlášení o pádu.

en: Please do not use special characters in Certificate field names.
cs: V kolonce Certifikát nepoužívejte zvláštní znaky.

en: Please double-check the following contents to ensure you are comfortable submitting the following information.
cs: Dobře si zkontrolujte následující obsah a ujistěte se, že nemáte problém poskytnout následující informace.

en: Please enter a dynamic domain name for 'My Identifier'
cs: Je třeba zadat název dynamické domény do „Můj identifikátor“.

en: Please enter a fully qualified domain name for 'My Identifier'
cs: Je třeba zadat úplný úplný doménový název do „Můj identifikátor“.

en: Please enter a fully qualified domain name for 'Peer Identifier'
cs: Do kolonky „Identifikátor protistrany“ zadejte úplný doménový název

en: Please enter a keyid tag for 'My Identifier'
cs: Je třeba zadat značku identifikátoru klíče do „Můj identifikátor“.

en: Please enter a keyid tag for 'Peer Identifier'
cs: Do sekce „Identifikátor protistrany“ zadejte značku identifikátoru klíče

en: Please enter a user and fully qualified domain name for 'My Identifier'
cs: Je třeba zadat uživatele a úplný doménový název do „Můj identifikátor“.

en: Please enter a user and fully qualified domain name for 'Peer Identifier'
cs: Do kolonky „Identifikátor protistrany“ zadejte uživatele a úplný doménový název.

en: Please enter a valid IP address or hostname for the authentication server.
cs: Zadejte platnou IP adresu nebo název stroje ověřovacího serveru.

en: Please enter a valid IP or hostname.
cs: Zadejte platnou IP adresu nebo název stroje.

en: Please enter a valid email address.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu.

en: Please enter a valid grace period in seconds
cs: Zadejte platnou grace periodu v sekundách

en: Please enter a valid port number.
cs: Zadejte platné číslo portu.

en: Please enter a valid servername, ip address or leave this option blank
cs: Zadejte platný název serveru, IP adresu nebo tuto předvolbu nevyplňujte

en: Please enter a valid servername, ip address or leave this option blank.
cs: Zadejte platný název serveru, IP adresu nebo tuto předvolbu nevyplňujte.

en: Please enter a valid source port number, or leave the field blank.
cs: Zadejte platné číslo zdrojového portu nebo nevyplňujte.

en: Please enter a valid time window in seconds
cs: Zadejte platné časové okno (v sekundách)

en: Please enter all information for authentication server.
cs: Zadejte veškeré údaje pro ověřovací server.

en: Please enter all information for the new Certificate Authority.
cs: Zadejte všechny údaje pro novou certifikační autoritu.

en: Please enter all information for the new certificate.
cs: Zadejte všechny informace pro nový certifikát.

en: Please enter an address for 'My Identifier'
cs: Je třeba zadat adresu do „Můj identifikátor“.

en: Please enter an address for 'Peer Identifier'
cs: Do sekce „Identifikátor protistrany“ zadejte adresu

en: Please enter ip addresses or domain names here
cs: Sem zadejte IP adresy nebo doménové názvy

en: Please enter only a two-letter ISO country code
cs: Zadejte pouze dvoupísmenný kód země dle ISO normy

en: Please enter valid addresses
cs: Zadejte platné adresy

en: Please enter valid mac addresses
cs: Zadejte platné MAC adresy

en: Please enter valid targets (e.g. 192.168.0.1:2055).
cs: Zadejte platné cíle (např. 192.168.0.1:2055).

en: Please fill the required values.
cs: Vyplňte potřebné hodnoty.

en: Please provide IP or hostname (no spaces allowed).
cs: Zadejte IP adresu nebo název stroje (mezery nejsou dovoleny).

en: Please provide a single IP address.
cs: Zadejte jedinou IP adresu.

en: Please provide a valid FQDN, i.e. www.example.com or mail.example.com (max 255 characters).
cs: Zadejte platný FQDN název, tj. www.example.com nebo mail.example.com (nejvýše 255 znaků).

en: Please provide a valid IPv4 address.
cs: Zadejte platnou IPv4 adresu.

en: Please provide a valid hostname or IP address.
cs: Zadejte platný název stroje nebo IP adresu.

en: Please provide a valid listen address, i.e. 10.0.0.1:8080 or haproxy.example.com:8999.
cs: Zadejte platnou adresu na které očekávat spojení, jako např. 10.0.0.1:8080 nebo haproxy.examplecom:8999.

en: Please provide a valid listen address, i.e. 127.0.0.1:8080 or www.example.com:443. Port range as start-end, i.e. 127.0.0.1:1220-1240.
cs: Zadejte platnou adresu na které očekávat spojení, jako např. 127.0.0.1:8080 nebo examplecom:443. Rozsah portů jako začátek-konec, jako např. 127.0.0.1:1220-1240.

en: Please provide a valid port number between 1 and 65535.
cs: Zadejte platné číslo portu z rozmezí 1 až 65535.

en: Please provide a valid port number between 1 and 65535. Port 9100 is the default.
cs: Zadejte platné číslo portu z rozmezí 1 až 65535. Výchozí je port 9100

en: Please provide a valid user and password, i.e. user:secret123.
cs: Zadejte platné uživatelské jméno a heslo, např. uzivatel:heslo123

en: Please provide valid IP addresses, i.e. 10.0.0.1.
cs: Zadejte platnou IP adresu, např. 10.0.0.1.

en: Please provide valid Zabbix server addresses, i.e. 10.0.0.1 or zabbix.example.com.
cs: Zadejte adresy Zabbix serveru, např. 10.0.0.1 nebo zabbix.example.com.

en: Please provide valid active check receivers, i.e. 10.0.0.1:10051, zabbix.example.com or [::1]:30051.
cs: Zadejte platné přijímače aktivních kontrol, např. 10.0.0.1:10051, zabbix.example.com nebo [::1]:30051.

en: Please select a valid CA from the list.
cs: Vyberte ze seznamu platnou cert. autoritu.

en: Please select a valid CRL from the list.
cs: Vyberte ze seznamu platný CRL seznam.

en: Please select a valid Cryptographic Accelerator.
cs: Vyberte správný urychlovač šifrování.

en: Please select a valid Digest Algorithm.
cs: Vyberte platný algoritmus výpočtu otisku.

en: Please select a valid Key Length.
cs: Vyberte platnou délku klíče.

en: Please select a valid Thermal Hardware Sensor.
cs: Vyberte platný teplotní senzor hardwaru.

en: Please select a valid certificate from the list
cs: Vyberte ze seznamu platný certifikát

en: Please select a valid certificate from the list.
cs: Vyberte ze seznamu platný certifikát.

en: Please select a valid pattern matcher algorithm
cs: Vyberte platný algoritmus porovnávání se vzory

en: Please select a valid rotation
cs: Vyberte platnou rotaci

en: Please select an identifier (My Identifier) other then 'any' when selecting 'Any' interface
cs: Pokud je vybráno rozhraní „Libovolné“, je třeba vybrat jiný identifikátor (Můj identifikátor), než „libovolné“

en: Please select radius servers to use.
cs: Vyberte radius servery které použít.

en: Please select users to import:
cs: Vyberte uživatele, které importovat:

en: Please select which containers to Authenticate against:
cs: Vyberte vůči kterým kontejnerům ověřovat:

en: Please setup a voucher server first (%sgoto auth servers%s)
cs: Nejprve je třeba vytvořit server s kupony (%sgoto ověř. servery%s)

en: Please specify a valid hostname.
cs: Zadejte platný název stroje.

en: Please specify a valid number for max mss.
cs: Zadejte platné číslo pro nejvyšší umožněné mss.

en: Please specify a valid number for min ttl (0-255).
cs: Zadejte platné číslo pro minimální ttl (0-255).

en: Please specify a valid servername or IP address.
cs: Zadejte platný název serveru nebo IP adresu.

en: Please specify a valid source address, i.e. 10.0.0.1 or loadbalancer.example.com:50000. Port range as start-end, i.e. 10.0.0.1:50000-60000.
cs: Zadejte platnou zdrojovou adresu, jako např. 10.0.0.1 nebo loadbalancer.example.com:50000. Rozsah portů jako začátek-konec, jako např. 10.0.0.1:50000-60000.

en: Please specify a value between 0 and 1024.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 0 až 1024.

en: Please specify a value between 0 and 256.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 0 až 256.

en: Please specify a value between 0 and 50.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 0 až 50.

en: Please specify a value between 0 and 500000.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 0 až 500000.

en: Please specify a value between 1 and 100.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 100.

en: Please specify a value between 1 and 10000.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 10000.

en: Please specify a value between 1 and 1000000000.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 1000000000.

en: Please specify a value between 1 and 128.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 128.

en: Please specify a value between 1 and 16384.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 16384.

en: Please specify a value between 1 and 500000.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 500000.

en: Please specify a value between 1 and 65535.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1 až 65535.

en: Please specify a value between 100 and 999.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 100 až 999.

en: Please specify a value between 1024 and 1048576.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1024 až 1048576.

en: Please specify a value between 1024 and 16384.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1024 až 16384.

en: Please specify a value between 1024 and 65535.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 1024 až 65535.

en: Please specify a value between 64 and 65535.
cs: Zadejte hodnotu z rozmezí 64 až 65535.

en: Please use "Download & Update Rules" to fetch your initial ruleset, automatic updating can be scheduled after the first download.
cs: Počáteční sadu pravidel načtěte pomocí „Stáhnout a aktualizovat pravidla“, poté je možné naplánovat pravidelné automatické aktualizace.

en: Please use the %sissue tracker%s to report bugs or request new features.
cs: Chyby nebo žádosti o nové funkce hlaste do %sdatabáze problémů%s.

en: Please wait while loading data...
cs: Čekejte, načítají se data…

en: Please wait...
cs: Čekejte…

en: Plugin details
cs: Podrobnosti o zásuvném modulu

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Point to Point
cs: Bod-bod

en: Point-to-Point
cs: Bod-bod

en: Point-to-Point Devices
cs: Zařízení bod-bod

en: Policy
cs: Zásada

en: Poll
cs: Fond

en: Polling Interval
cs: Interval dotazování

en: Polling Interval needs to be an integer value between 0 and 86400
cs: Je třeba, aby interval doptávání bylo celé číslo z rozmezí 0 až 86400

en: Polling interval in seconds
cs: Interval dotazování (v sekundách)

en: Pool Description
cs: Popis fondu

en: Pool End
cs: Začátek fondu

en: Pool Options:
cs: Předvolby fondu:

en: Pool Start
cs: Konec fondu

en: Pool:
cs: Fond:

en: Popup blocker detected. Action aborted.
cs: Zjištěno blokování vyskakovacích oken. Akce přerušena.

en: Port %s was assigned to %d interfaces:
cs: Port %s byl přiřazen k %d rozhraním:

en: Port Forward
cs: Přesměrování portu

en: Port Probe
cs: Zkouška portu

en: Port needs to be an integer value between 0 and 65535
cs: Je třeba, aby port bylo celé číslo z rozmezí 0 až 65535

en: Port number must be between 1...65535
cs: Je třeba, aby číslo portu bylo z rozmezí 1 až 65535

en: Port of the remote server.
cs: Port na vzdáleném serveru.

en: Port of the server.
cs: Port serveru.

en: Port to check
cs: Port který kontrolovat

en: Port used by the RADIUS server for accepting Authentication requests, typically 1812.
cs: Port použitý RADIUS serverem pro přijímání požadavků na ověření, typicky 1812.

en: Port value
cs: Port

en: Port where the proxy will listen for redirected connections. The default is port 8021.
cs: Port na kterém bude proxy očekávat přesměrovaná spojení. Výchozí je port 8021.

en: Port(s)
cs: Porty

en: Portal Auth events
cs: Události na ověřovacím portálu

en: Ports
cs: Porty

en: Portuguese (Brazil)
cs: portugalština (Brazílie)

en: Portuguese (Portugal)
cs: portugalština (Portugalsko)

en: Possible options: b-node (broadcasts), p-node (point-to-point name queries to a WINS server), m-node (broadcast then query name server), and h-node (query name server, then broadcast).
cs: Možnosti k dispozici: b-node (všesměrová vysílání), p-node (bod-bod dotazy na názvy vůči WINS serveru), m-node (všesměrové vysílání pak dotaz na jmenný server) a h-node (dotaz na jmenný server, pak všesměrové vysílání).

en: PostgreSQL check
cs: Kontrola PosgreSQL

en: PostgreSQL user
cs: PostgreSQL uživatel

en: Power
cs: Napájení

en: Power Off
cs: Vypnout

en: Power Savings
cs: Úspora energie

en: Pre-Forked Instances
cs: Před rozvětvené instance

en: Pre-Shared Key
cs: Předsdílený klíč

en: Pre-Shared Keys
cs: Předsdílené klíče

en: Prefer
cs: Upřednostňovat

en: Prefer DHCP
cs: Upřednostňovat DHCP

en: Prefer IPv4 over IPv6
cs: Upřednostňovat IPv4 nad IPv6

en: Prefer older IPsec SAs
cs: Upřednostňovat starší IPsec SA

en: Prefer to use IPv4 even if IPv6 is available
cs: Upřednostňovat IPv4 i když je k dispozici IPv6

en: Preferred Lifetime
cs: Upřednostňovaná životnost

en: Prefetch DNS Key Support
cs: Podpora přednačítání DNS klíče

en: Prefetch Support
cs: Podpora načítaní předem

en: Prefix
cs: Předpona

en: Prefix Delegation
cs: Pověření předpony

en: Prefix Delegation Range
cs: Rozsah delegace předpony

en: Prefix Delegation Size
cs: Velikost pověřené předpony

en: Prefix Interface
cs: Předpona rozhraní

en: Prefix Interface
cs: Předpona rozhraní

en: Prefix List inbound
cs: Seznam předpon pro příchozí

en: Prefix List outbound
cs: Seznam předpon pro odchozí

en: Prefix Lists
cs: Seznamy předpon

en: Prefix-List In
cs: Seznam předpon příchozí

en: Prefix-List Out
cs: Seznam předpon odchozí

en: Prefix-List for inbound direction
cs: Seznam předpon pro příchozí směr

en: Prefix-List for outbound direction
cs: Seznam předpon pro odchozí směr

en: Presets:
cs: Přednastavené:

en: Prevent interface removal
cs: Zabránit odebrání rozhraní

en: Prevent release
cs: Zabránit uvolnění

en: Prevent this client from receiving any server-defined client settings.
cs: Zabránit aby tento klient obdržel jakákoli nastavení určovaná serverem.

en: Preview Size
cs: Velikost náhledu

en: Primary Console
cs: Hlavní konzole

en: Primary DNS Server
cs: Hlavní DNS server

en: Primary DNS Server field is invalid
cs: Zadání v kolonce hlavní DNS server není platné

en: Priority
cs: Priorita

en: Priority for STP needs to be an integer between 0 and 61440.
cs: Je třeba, aby STP priorita bylo celé kladné číslo z rozmezí 0 až 61440.

en: Priority match must be an integer between 0 and 7.
cs: Je třeba, aby priorita bylo celé kladné číslo z rozmezí 0 až 7.

en: Priority must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby priorita byla z rozmezí 0 až 4294967295.

en: Priority of MX record
cs: Priorita MX záznamu

en: Private key
cs: Soukromá část klíče

en: Private key data
cs: Data soukromé části klíče

en: Private key for this host in the network (leave empty to generate)
cs: Soukromá část klíče pro tento stroj na síti (pokud není vyplněno, bude vytvořen)

en: Private ports
cs: Soukromé porty

en: Probe Interval
cs: Jak často zjišťovat

en: Process
cs: Proces

en: Processes
cs: Procesy

en: Processing Timeout
cs: Časový limit zpracování

en: Processing request...
cs: Zpracování požadavku…

en: Production Environment [default]
cs: Produkční prostředí [výchozí]

en: Promiscuous
cs: Promiskuitní

en: Promiscuous mode
cs: Promiskuitní režim

en: Protection Mode
cs: Režim ochrany

en: Protection mode CTS to self
cs: Ochranný režim CTS na sebe

en: Protection mode RTS and CTS
cs: Ochranný režim RTS a CTS

en: Protection mode off
cs: Ochranný režim vypnutý

en: Proto
cs: Prot.

en: Protocol
cs: Protokol

en: Protocol / Port
cs: Protokol / port

en: Protocol Timing
cs: Časování protokolu

en: Protocol Type
cs: Typ protokolu

en: Protocol and IP address families do not match. You cannot select an IPv4 protocol and an IPv6 IP address.
cs: Neshoda v generacích protokolu a IP adres. Není možné vybrat IPv4 protokol a přitom IPv6 adresu.

en: Protocol and IP address families do not match. You cannot select an IPv4 protocol and an IPv6 address.
cs: Je třeba aby se shodoval výběr generace protokolu a zadání IP adresy. Nelze vybrat IPv4 protokol a zadat IPv6 adresu.

en: Protocol and IP address families do not match. You cannot select an IPv6 protocol and an IPv4 IP address.
cs: Neshoda v generacích protokolu a IP adres. Není možné vybrat IPv6 protokol a přitom IPv4 adresu.

en: Protocol and IP address families do not match. You cannot select an IPv6 protocol and an IPv4 address.
cs: Je třeba aby se shodoval výběr generace protokolu a zadání IP adresy. Nelze vybrat IPv6 protokol a zadat IPv4 adresu.

en: Protocol field compression. This option saves one byte per frame for most frames.
cs: Komprese protokolové části. Tato předvolba u většiny datových rámců po jednom bajtu.

en: Protocol not found
cs: Protokol nenalezen

en: Protocol supplied is invalid
cs: Poskytnutý protokol není platný

en: Protocol used for spanning tree.
cs: Protokol použitý pro detekci smyček

en: Protocol version
cs: Verze protokolu

en: Protocols
cs: Protokoly

en: Provide a DNS server list to clients
cs: Poskytovat klientům seznam DNS serverů

en: Provide a NTP server list to clients
cs: Poskytovat klientům seznam NTP serverů

en: Provide a WINS server list to clients
cs: Poskytovat klientům seznam WINS serverů

en: Provide a default domain name to clients
cs: Poskytovat klientům výchozí doménový název

en: Provide a default domain name to clients.
cs: Poskytovat klientům výchozí název domény.

en: Provide a list of accessible networks to clients
cs: Poskytovat klientům seznam dostupných sítí

en: Provide a login banner to clients
cs: Při přihlášení ukazovat klientům uvítací text

en: Provide a virtual IP address to clients
cs: Poskytovat klientům virtuální IP adresu

en: Provide a virtual adapter IP address to clients (see Tunnel Network)
cs: Poskytovat klientům IP adresu virtuálního adaptéru (viz „Síť tunelu“)

en: Provide a virtual adapter IP address to clients (see Tunnel Network).
cs: Poskytovat klientům IP adresu virtuálního adaptéru (viz Síť tunelu).

en: Provide an Access List name.
cs: Zadejte název přístupového seznamu

en: Provide either the FQDN or the IP address of this server.
cs: Zadejte buď úplný doménový název nebo IP adresu tohoto serveru.

en: Provide subscription key.
cs: Zadejte klíč předplatného.

en: Provide the TCP communication port to use during check, i.e. 80 or 443.
cs: Zadejte port pro TCP komunikace pro kontrolu trvání, tj. 80 nebo 443.

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Provider:
cs: Poskytovatel:

en: Proxy ARP and other type Virtual IPs cannot be bound to by anything running on the firewall, such as IPsec, OpenVPN, etc. Use a CARP or IP Alias type address for these cases.
cs: Proxy ARP a ostatní typy virtuálních IP adres nemohou být navázané na nic, co je spuštěné na bráně firewall, jako například IPsec, OpenVPN, atd. V takových případech použijte CARP nebo alternativní IP adresy.

en: Proxy Mode
cs: Režim proxy

en: Proxy Protocol
cs: Protokol proxy

en: Proxy authentication extra options
cs: Rozšířené předvolby ověřování proxy

en: Proxy host or address
cs: Název nebo IP adresa stroje s proxy

en: Proxy interfaces
cs: Rozhraní proxy

en: Proxy port
cs: Port proxy

en: Proxy port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby port proxy bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: Proxy reconfigured
cs: Proxy přenastaveno

en: Public Service ID
cs: Identif. veřejné služby

en: Public Service Name
cs: Název veřejné služby

en: Public Services
cs: Veřejné služby

en: Public key
cs: Veřejná část klíče

en: Public key for this host in the network
cs: Veřejná část klíče pro tento stroj na síti

en: Public key for this host in the network (leave empty to generate)
cs: Veřejná část klíče pro tento stroj na síti (pokud není vyplněno, bude vytvořen)

en: Publish Server Descriptor
cs: Zveřejnit popisovač serveru

en: Query
cs: Dotaz

en: Query DNS servers sequentially
cs: Dotazovat se DNS serverů popořadě

en: Query time
cs: Doba dotazu

en: Queue
cs: Fronta

en: Queue number must be between 1...65535
cs: Je třeba, aby číslo fronty bylo z rozmezí 1 až 65535

en: Queues
cs: Fronty

en: Quick
cs: Rychlé

en: Quick Start Guide
cs: Stručná uživatelská příručka

en: RA Interface
cs: Rozhraní propagace směrovače

en: RA Sending
cs: Posílání propagace směrovače

en: RADIUS Accounting Update
cs: Aktualizace RADIUS evidence

en: RADIUS Authentication Server List
cs: Seznam serveru RADIUS ověřování

en: RADIUS Authentication Server Parameters
cs: Parametry RADIUS ověřovacího serveru

en: RADIUS Issued IP's
cs: IP adresy vydané RADIUS serverem

en: RADIUS NAS IP
cs: IP adresa RADIUS síťového přístupového serveru

en: RADIUS Server
cs: RADIUS server

en: RADIUS Server Selection
cs: Výběr RADIUS serveru

en: RADIUS Shared Secret
cs: Sdílené heslo pro RADIUS

en: RADIUS Timeout value must be numeric and positive.
cs: Je třeba, aby hodnota časového limitu pro RADIUS bylo číslo a ještě k tomu kladné.

en: RADIUS accounting update period in seconds
cs: Interval (v sekundách) evidence RADIUS

en: RADIUS issued IPs
cs: IP adresy vydané RADIUS serverem

en: RADIUS primary shared secret
cs: Hlavní sdílené heslo pro RADIUS

en: RADIUS secondary shared secret
cs: Pomocné sdílené heslo pro RADIUS

en: RADIUS server NAS IP Address
cs: IP adresa přístupového RADIUS serveru

en: RADIUS server Primary
cs: Hlavní RADIUS server

en: RADIUS server Secondary
cs: Pomocný RADIUS server

en: RADIUS server address
cs: Adresa RADIUS serveru

en: RADIUS servers
cs: RADIUS servery

en: RADIUS shared secret
cs: RADIUS sdílené heslo

en: RATE
cs: RYCHLOST

en: REJECT
cs: ODMÍTNOUT

en: RES
cs: ZDROJ

en: RFC 1918 networks
cs: Sítě dle normy RFC 1918

en: RFC 2136 client
cs: Klient dle normy RFC 2136

en: RFC1583 Compatibility
cs: Slučitelnost s normou RFC1583

en: RFC1918 Networks
cs: Sítě dle normy RFC1918

en: RFC2328 Conform
cs: Splňující normu RFC2328

en: RRD Data
cs: RRD data

en: RRD data has been cleared.
cs: RRD data byla odstraněna.

en: RRD report has been cleared.
cs: RRD hlášení byla vymazána.

en: Radius servers
cs: Radius servery

en: Raise Log Level
cs: Zvýšit úroveň podrobnosti záznamu událostí

en: Random
cs: Náhodné

en: Random ID
cs: Náhodný identifikátor

en: Random with Sticky Address
cs: Náhodné s lepkavou adresou

en: Random: Selects an address from the translation address pool at random.
cs: Náhodné: vybere náhodnou adresu z fondu překladových adres.

en: Range
cs: Rozsah

en: Range begin
cs: Začátek rozsahu

en: Range end
cs: Konec rozsahu

en: Rate
cs: Rychlost

en: Rate Limit
cs: Limit rychlosti

en: Reach
cs: Dosah

en: Read metrics about system load and uptime.
cs: Načíst metriky o vytížení systému a době jeho chodu.

en: Read network interface metrics.
cs: Načíst metriky síťového rozhraní.

en: Real Address
cs: Skutečná adresa

en: Real Servers
cs: Skutečné servery

en: Real/Virtual IP
cs: Skutečná/virtuální IP adresa

en: Reason
cs: Důvod

en: Reboot
cs: Restartovat

en: Reboot after a successful restore.
cs: Po úspěšném obnovení restartovat.

en: Reboot required
cs: Je třeba restartovat

en: Receive antenna
cs: Přijímací anténa

en: Recipient
cs: Adresát

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Record Type
cs: Typ záznamu

en: Record a timestamp once for each second, useful for constructing Allan deviation plots (default: disabled).
cs: Zaznamenat časové razítko každou sekundu – užitečné pro vytváření Allanových grafů odchylek (výchozí: vypnuto).

en: Redirect
cs: Přesměrovat

en: Redirect Gateway
cs: Přesměrovat bránu

en: Redirect target IP
cs: Cílová IP adresa přesměrování

en: Redirect target port
cs: Přesměrovat cílový port

en: Redirecting to the dashboard...
cs: Přesměrování na nástěnku…

en: Redirecting...
cs: Přesměrování…

en: Redirection
cs: Přesměrování

en: Redis DB
cs: Redis databáze

en: Ref ID
cs: Ref. identifikátor

en: Reflection for 1:1
cs: Odraz pro 1:1

en: Reflection for port forwards
cs: Odraz pro předávání portu

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Refresh Timer
cs: Časovač opětovného načtení

en: Refuse
cs: Odmítnout

en: Refuse: This action also stops queries from hosts within the netblock defined below, but sends a DNS rcode REFUSED error message back to the client.
cs: Odmítnout: Tato akce také zastaví dotazy ze strojů v níže určeném síťovém bloku, ale pošle DNS rcode REFUSED chybové hlášení zpět klientovi.

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: Regular expressions are allowed.
cs: Regulární výrazy je možné používat.

en: Regulatory domain
cs: Oblast normy

en: Regulatory settings
cs: Nastavení normy

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Reject Leases From
cs: Odmítnout zápůjčky od

en: Reject Local Interfaces IPs
cs: Odmítnout IP adresy lokálních rozhraní

en: Reject Non FQDN Recipient
cs: Odmítnout ne FQDN příjemce

en: Reject Non FQDN Sender
cs: Odmítnout ne FQDN odesilatele

en: Reject Private IPs
cs: Odmítat adresy z neveřejných rozsahů

en: Reject Unauthenticated Destination
cs: Odmítnout neověřené cíle

en: Reject Unknown Recipient Domain
cs: Odmítnout neznámou doménu příjemce

en: Reject exiting to private IP space
cs: Odmítnout únik do neveřejného IP adresního prostoru

en: Related ACL item not found
cs: Související ACL položka nenalezena

en: Related HAProxy ACL not found.
cs: Související seznam řízení přístupu (ACL) pro HAProxy nenalezen.

en: Related HAProxy action not found.
cs: Související HAProxy akce nenalezena.

en: Related HAProxy backend not found.
cs: Související HAProxy podpůrná vrstva (backend) nenalezena.

en: Related HAProxy frontend not found
cs: Související HAProxy nadstavba (frontend) nenalezena.

en: Related HAProxy server not found.
cs: Související HAProxy server nenalezen.

en: Related Prefix-List item not found
cs: Související položka seznamu předpon nenalezena

en: Related Route-Map item not found
cs: Související položka mapy tras nenalezena

en: Related action item not found
cs: Související položka akce nenalezena

en: Related backend item not found
cs: Související položka podpůrné vrstvy (backend) nenalezena

en: Related cron not found
cs: Související naplánovaná úloha (cron) nenalezena

en: Related cron not found.
cs: Související naplánovaná úloha (cron) nenalezena.

en: Related error file item not found
cs: Související položka souboru se záznamem chyb nenalezena

en: Related health check item not found
cs: Související položka kontroly celkového stavu nenalezena

en: Related item not found
cs: Související položka nalezena

en: Related network not found
cs: Související síť nenalezena

en: Related pipe not found
cs: Související roura (pipe) nebyla nalezena

en: Related pipe or queue not found
cs: Související roura (pipe) nebo fronta nenalezena

en: Related server item not found
cs: Související serverová položka nenalezena

en: Related template not found
cs: Související šablona nenalezena

en: Relay
cs: Předávání

en: Relaying
cs: Předávání

en: Release
cs: Uvolnit

en: Release Type
cs: Typ vydání

en: Relevant when supplying a virtual adapter IP address to clients when using tun mode on IPv4.
cs: Platné v TUN režimu a IPv4, při poskytování IP adresy virtuálního adaptéru klientovi.

en: Reload
cs: Načíst znovu

en: Reload Configuration
cs: Znovunačíst nastavení

en: Reload Service
cs: Znovunačíst službu

en: Reload in progress
cs: Opětovné načítání…

en: Remaining disk space for log files:
cs: Zbývající úložný prostor pro soubory se záznamem událostí:

en: Remember to use these Gateway Groups in firewall rules in order to enable load balancing, failover, or policy-based routing. Without rules directing traffic into the Gateway Groups, they will not be used.
cs: Nezapomeňte použít tuto skupinu brány v pravidlech brány firewall abyste zapnuli rozdělování zátěže, převzetí v případě výpadku nebo na pravidlech založené směrování. Bez pravidel směrujících provoz do skupiny brány nebudou použity.

en: Reminder
cs: Připomínka

en: Reminder needs to be an integer value between 0 and 86400
cs: Je třeba, aby připomínání bylo celé číslo z rozmezí 0 až 86400

en: Remote AS
cs: Vzdálený AS

en: Remote Access ( SSL/TLS )
cs: Vzdálený přístup (SSL/TLS)

en: Remote Access ( SSL/TLS + User Auth )
cs: Vzdálený přístup (SSL/TLS + ověř. uživatele)

en: Remote Access ( User Auth )
cs: Vzdálený přístup (ověření uživatele)

en: Remote Access Control Lists
cs: Seznamy řízení přístupu od protější strany

en: Remote Access Server
cs: Server pro vzdálený přístup

en: Remote Address Range
cs: Rozsah adres na protistraně

en: Remote Auth
cs: Vzdálené ověř.

en: Remote Blacklist
cs: Seznam vyloučených od protější strany

en: Remote GRE address endpoint. The subnet part is used for the determining the network that is tunneled.
cs: Adresa protějšího ústí GRE tunelu. Podsíťová část slouží pro zjištění sítě která je tunelována.

en: Remote Gateway
cs: Vzdálená brána

en: Remote Host
cs: Stroj na protějšku

en: Remote ID
cs: Identifikátor na protistraně

en: Remote IP
cs: IP na druhé straně

en: Remote IP address
cs: IP adresa protějšku

en: Remote Logging Options
cs: Předvolby vzdáleného záznamu událostí

en: Remote Network
cs: Vzdálená síť

en: Remote Port
cs: Port na protějšku

en: Remote Subnet
cs: Vzdálená podsíť

en: Remote Syslog Contents
cs: Obsah vzdáleného syslog

en: Remote Syslog Servers
cs: Vzdálené syslog servery

en: Remote System
cs: Vzdálený systém

en: Remote System Password
cs: Heslo na vzdáleném systému

en: Remote System Username
cs: Heslo na vzdáleném systému

en: Remote User
cs: Vzdálený uživatel

en: Remote address range
cs: Rozsah adres na protistraně

en: Remote gateway
cs: Vzdálená brána

en: Remote gif address endpoint. The subnet part is used for determining the network that is tunnelled.
cs: Adresa protějšího ústí gif tunelu. Podsíťová část slouží pro zjištění sítě která je tunelována.

en: Remote listen addresses
cs: Adresy na kterých je očekáváno spojení na protější straně

en: Remote network type
cs: Typ vzdálené sítě

en: Remote server
cs: Server na druhé straně

en: Remote start address
cs: Počáteční adresa na protější straně

en: Remote subnets
cs: Podsítě na druhé straně

en: Remote tunnel address
cs: Adresa na protějším konci tunelu

en: Remote tunnel network
cs: Síť na protějším konci tunelu

en: Remote/Virtual IP
cs: Virtuální IP / IP adresa na protější straně

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove Configuration Backup
cs: Odstranit zálohu nastavení

en: Remove Users
cs: Odebrat uživatele

en: Remove expired vouchers
cs: Odebrat prošlé kupony

en: Remove groups
cs: Odebrat skupiny

en: Remove log file
cs: Odebrat soubor se záznamem událostí

en: Remove this backup
cs: Odstranit tuto zálohu

en: Remove voucher group
cs: Odebrat skupinu kuponů

en: Removing this file will cleanup disk space, but cannot be undone.
cs: Odebrání tohoto souboru sice uvolní nějakou kapacitu, ale je nevratné.

en: Renegotiate data channel key after n seconds (default=3600). Set to 0 to disable.
cs: Znovu dohodnout klíč datového kanálu po n sekundách (výchozí=3600). Vypíná se nastavením na 0 (nula).

en: Renegotiate data channel key after n seconds (default=3600).%sWhen using a one time password, be advised that your connection will automatically drop because your password is not valid anymore.%sSet to 0 to disable, remember to change your client as well.
cs: Po n sekundách (výchozí=3600) znovu dojednat klíč datového kanálu.%sJe třeba si uvědomit, že při použití jednorázového hesla by došlo k přerušení spojení, protože heslo by už nebylo nadále platné.%sNastavením na hodnotu 0 (nula) je možné tuto funkci vypnout – v každém případě nezapomeňte stejně nastavit i klienty.

en: Renegotiate time
cs: Interval opětovného dojednávání

en: Renegotiate time should contain a valid number of seconds.
cs: Interval opětovného dohodnutí by měl být platný počet sekund.

en: Renew
cs: Znovu obnovit

en: Renewal Interval
cs: Interval obnovy

en: Replace all with client's IP (truncate)
cs: Nahradit vše IP adresou klienta (zkrátit)

en: Replaces the IP identification field of packets with random values to compensate for operating systems that use predictable values. This option only applies to packets that are not fragmented after the optional packet reassembly.
cs: Nahradí pole IP identifikace paketů náhodnou hodnotou a kompenzuje tak nedostatek operačních systémů, které používají předvídatelné hodnoty. Tato předvolba se vztahuje pouze na pakety, které nejsou děleny po volitelném opětovném složení paketu.

en: Replaces the IP identification field with random values to compensate for predictable values generated by many hosts. This option only applies to packets that are not fragmented after the optional fragment reassembly.
cs: Nahradí kolonku IP identifikace náhodnými hodnotami a kompenzuje tak předpovídatelné hodnoty, vytvářené mnohými stroji. Tato předvolba platí pouze na pakety, které nejsou fragmentované po volitelné defragmentaci.

en: Report an issue
cs: Nahlásit problém

en: Reporter
cs: Hlásí

en: Reporting
cs: Hlášení

en: Reporting Database Options
cs: Předvolby databáze pro hlášení

en: Reports
cs: Hlášení

en: Request Modify URL
cs: Požadovat úpravu URL adresy

en: Request Options
cs: Předvolby požadavku

en: Request URI
cs: URI adresa požadavku

en: Require 128-bit encryption
cs: Vyžadovat 128 bitové šifrování

en: Require Options
cs: Vyžadovat předvolby

en: Require domain
cs: Vyžadovat doménu

en: Require passwords to meet complexity rules
cs: Vyžadovat aby hesla splňovala požadavky na komplexitu

en: Required Action
cs: Vyžadovaná akce

en: Required Parameters
cs: Vyžadované parametry

en: Rescan
cs: Znovu proskenovat

en: Reserved/not assigned by IANA
cs: Vyhrazené/nepřiřazené organizací IANA

en: Reset
cs: Resetovat

en: Reset Log Files
cs: Resetovat soubory se záznamem událostí

en: Reset Logs
cs: Resetovat záznamy událostí

en: Reset Netflow Data
cs: Resetovat Netflow data

en: Reset RRD Data
cs: Resetovat RRD data

en: Reset to factory defaults
cs: Vrátit nastavení na výchozí hodnoty

en: Resetting the source tracking table will remove all source/destination associations. This means that the "sticky" source/destination association will be cleared for all clients.
cs: Resetování tabulky sledování zdrojů odebere veškerá přiřazení zdroj/cíl. To znamená, že „lepkavá“ přiřazení zdroj/cíl budou vymazána pro veškeré klienty.

en: Resetting the state tables will remove all entries from the corresponding tables. This means that all open connections will be broken and will have to be re-established. This may be necessary after making substantial changes to the firewall and/or NAT rules, especially if there are IP protocol mappings (e.g. for PPTP or IPv6) with open connections.
cs: Resetování stavových tabulek odebere veškeré položky z příslušných tabulek. To znamená že veškerá otevřená spojení spadnou a bude třeba je navázat znovu. Toto může být nezbytné po provedení rozsáhlých změn v pravidlech brány firewall a/nebo NAT překladu, hlavně v případě mapován IP protokolu (např. pro PPTP nebo IPv6) s otevřenými spojeními.

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Resolution (seconds)
cs: Rozlišení (sekundy)

en: Resolution time per server
cs: Doba překladu na jednotlivých serverech

en: Resolve DHCP mappings first
cs: Nejprve překládat DHCP mapování

en: Resolve DNS hostname or IP
cs: Přeložit DNS název stroje nebo IP adresu

en: Resp
cs: Odp.

en: Respond only
cs: Pouze odpovídat

en: Response
cs: Odezva

en: Response Code
cs: Kód odpovědi

en: Response Modify URL
cs: URL adresa úpravy odpovědi

en: Restart %sService
cs: Restartovat %sslužbu

en: Restart HAProxy (OPNsense plugin)
cs: Restartovat HAProxy (zásuvný modul OPNsense)

en: Restart OPNsense Web UI
cs: Restartovat webové rozhraní OPNsense

en: Restart all services
cs: Restartovat veškeré služby

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore area:
cs: Co obnovit:

en: Restore configuration
cs: Obnovit nastavení

en: Restore from Configuration Backup
cs: Obnovit nastavení ze zálohy

en: Restrictions
cs: Omezení

en: Result Match
cs: Výsledná shoda

en: Retransmission Delay
cs: Prodleva zopakování přenosu

en: Retransmission Interval
cs: Interval zopakování přenosu

en: Retransmit Interval:
cs: Interval opakování přenosu:

en: Retransmit Timer:
cs: Časovač opakování přenosu:

en: Retransmit interval must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby interval zopakování přenosu byl z rozmezí 0 až 4294967295.

en: Retries
cs: Opětovných pokusů

en: Retry
cs: Zkusit znovu

en: Retry DNS resolution
cs: Zkusit DNS překlad znovu

en: Retry Number
cs: Počet opakovaných pokusů

en: Reverse Address
cs: Obrácená adresa

en: Reverse Address Lookup
cs: Obrácené hledání adresy

en: Reverse DNS Lookup
cs: Zpětné DNS dotazy

en: Reverse Display
cs: Obrácené zobrazení

en: Reverse Port
cs: Obrácený port

en: Reverse Resolve with DNS
cs: Obrácený překlad s DNS

en: Reverse address
cs: Obrácená adresa

en: Reverse address must be a valid IPv4 address
cs: Je třeba, aby obrácená adresa byla platná IPv4 adresa

en: Reverse lookup
cs: Zpětný překlad

en: Reverse port
cs: Obrácený port

en: Reverse port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby obrácený port bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: Reverse token order
cs: Obrácené pořadí tokenu

en: Revert to this configuration
cs: Vrátit nastavení do tohoto stavu

en: Revision
cs: Revize

en: Revocation
cs: Odvolání platnosti

en: Revocation Reason
cs: Důvod odvolání platnosti

en: Revoke a Certificate
cs: Odvolat platnost certifikátu

en: Revoke selected certificate?
cs: Odvolat platnost označeného certifikátu?

en: Revoked
cs: Odvoláno

en: Revoked At
cs: Zneplatněno v

en: Rewrite source port
cs: Zdrojový port přepisu

en: Rewrite sourceport to 20 in active mode to suit ancient clients that insist on this RFC property.
cs: Přepsat zdrojový port na 20 v aktivním režimu a obsloužit tak prastaré klienty, které trvají na této RFC vlastnosti.

en: Root CA
cs: Kořenová certifikační autorita

en: Root Certificate
cs: Kořenový certifikát

en: Root Login
cs: Přihlašování správce systému (root)

en: Root Path
cs: Popis umístění kořene

en: Root login is generally discouraged. It is advised to log in via another user and switch to root afterwards.
cs: Přihlašování jako správce systému (root) obecně není doporučováno. Je doporučováno se přihlásit jako běžný uživatel a následně se přepnout na účet správce.

en: Rotate alert logs at provided interval.
cs: Rotovat záznamy výstrah v zadaném intervalu.

en: Rotate log
cs: Rotovat záznam událostí

en: Round Robin with Sticky Address
cs: Round robin s lepkavou adresou

en: Round Robin: Loops through the translation addresses.
cs: Round Robin: Postupné střídání překladových adres.

en: Route
cs: Trasa

en: Route 53: Enter your Access Key ID.
cs: Route 53: zadejte identifikátor svého přístupového klíče

en: Route 53: Enter your Secret Access Key.
cs: Route 53: zadejte svůj přístupový klíč.

en: Route Map inbound
cs: Mapa příchozích tras

en: Route Map outbound
cs: Mapa odchozích tras

en: Route Maps
cs: Mapy trasy

en: Route Priority
cs: Priorita trasy

en: Route Redistribution
cs: Redistribuce trasy

en: Route caching
cs: Mezipaměť tras

en: Route search type
cs: Typ hledání trasy

en: Route-Map In
cs: Mapa příchozích tras

en: Route-Map Out
cs: Mapa odchozích tras

en: Route-Map for inbound direction
cs: Mapa tras pro příchozí směr

en: Route-Map for outbound direction
cs: Mapa tras pro odchozí směr

en: Route-map ID between 10 and 99. Be aware that the sorting will be done under the hood, so when you add an entry between it get's to the right position
cs: Identifikátor mapy trasy z rozmezí 10 až 99. Uvědomte si, že řazení se bude dít pod povrchem, takže když přidáte položku mezi tím, dostane se na správnou pozici

en: Route-map name to match and set your patterns, it will be enabled via the neigbor configuration.
cs: Název mapy tras pro shodu a nastavení vašich vzorců, bude zapnuto prostřednictvím nastavení souseda.

en: Routed
cs: Směrované

en: Router
cs: Směrovač

en: Router Advertisement
cs: Propagace směrovače

en: Router Advertisement Daemon
cs: Proces služby propagace routeru

en: Router Advertisements
cs: Propagace routeru

en: Router ID
cs: Identifikátor směrovače

en: Router ID as IPv4 Address
cs: IPv4 adresa jako identifikátor směrovače

en: Router ID:
cs: Identifikátor směrovače:

en: Router Link State Area
cs: Oblast stavu linky směrovače

en: Router Only
cs: Pouze směrovač

en: Router Priority
cs: Priorita směrovače

en: Router Routing Table
cs: Směrovací tabulka směrovače

en: Router Solicitation
cs: Naléhavá žádost směrovače

en: Routes
cs: Trasy

en: Routes are specified in CIDR format. The prefix of a route definition should be network prefix; it can be used to advertise more specific routes to the hosts.
cs: Trasy jsou zadávány v CIDR formátu. Předpona určení trasy by měla být předpona sítě; je možné ji použít pro propagaci konkrétnějších tras strojům.

en: Routing
cs: Směrování

en: Routing Process
cs: Směrovací proces

en: Routing Table
cs: Směrovací tabulka

en: Rule ID
cs: Identifikátor pravidla

en: Rule Information
cs: Informace o pravidlu

en: Rule Name
cs: Název pravidla

en: Rule details
cs: Podrobnosti pravidla

en: Rule priority
cs: Priorita pravidla

en: Rules
cs: Pravidla

en: Rules & Checks
cs: Pravidla a kontroly

en: Rules and Checks
cs: Pravidla a kontroly

en: Rules are evaluated on a first-match basis (i.e. the action of the first rule to match a packet will be executed). This means that if you use block rules, you'll have to pay attention to the rule order. Everything that isn't explicitly passed is blocked by default.
cs: Pravidla jsou vyhodnocována dle pravidla první shoda (tj. bude vykonána akce prvního z pravidel, které odpovídá). To znamená, že v případě blokovacích pravidel, je třeba dávat pozor na pořadí pravidel. Vše co není výslovně povoleno je ve výchozím stavu blokováno.

en: Rules for WAN type interfaces in groups do not contain the reply-to mechanism upon which Multi-WAN typically relies.
cs: Pravidla pro WAN typy rozhraní ve skupině neobsahují mechanizmus odpovědět na na kterém vícenásobné WAN typicky závisí.

en: Ruleset details
cs: Podrobnosti sady pravidel

en: Rulesets
cs: Sady pravidel

en: Run ''net stop dnscache'', ''net start dnscache'', ''ipconfig /flushdns'' and ''ipconfig /registerdns'' on connection initiation. This is known to kick Windows into recognizing pushed DNS servers.
cs: Při navazování spojení spustit příkazy „net stop dnscache“, „net start dnscache“, „ipconfig /flushdns“ a „ipconfig /registerdns“. Toto přiměje systém Windows rozpoznat předložené DNS servery.

en: Run as root
cs: Spustit s právy správce systému

en: Running Configuration
cs: Právě provozované nastavení

en: Running Time
cs: Doba provozu

en: Russian
cs: Ruština

en: SIM PIN
cs: PIN kód SIM karty

en: SIM PIN wait
cs: Čekání na SIM PIN

en: SIZE
cs: VELIKOST

en: SMART Capabilities
cs: Schopnosti ve SMART diagnostice

en: SMART Status
cs: Stav SMART

en: SMTP domain
cs: SMTP doména

en: SMTPHost
cs: SMTP stroj

en: SNI Contains
cs: SNI obsahuje

en: SNI Matches
cs: SNI se shoduje

en: SNI Prefix
cs: SNI předpona

en: SNI Suffix
cs: SNI přípona

en: SNI TLS extension contains
cs: SNI TLS rozšíření obsahuje

en: SNI TLS extension ends with
cs: SNI TLS rozšíření končí na

en: SNI TLS extension matches
cs: SNI TLS rozšíření se shoduje

en: SNI TLS extension regex
cs: SNI TLS rozšíření regulární výraz

en: SNI TLS extension starts with
cs: SNI TLS rozšíření začíná na

en: SNMP Agent Settings
cs: Nastavení SNMP agenta

en: SNMP password
cs: SNMP heslo

en: SNMP port
cs: Port SNMP

en: SNMP port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby SNMP port bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: SOCKS Port Number
cs: Číslo portu SOCKS

en: SPF Execution Count
cs: Počet vykonání SPF

en: SPF Timer
cs: SPF časovač

en: SPF timer
cs: SPF časovač

en: SPI(s)
cs: SPI

en: SSH remote login is enabled for the users "root" and "installer" using the same password.
cs: Přihlašování ze sítě je umožněno uživatelům „root“ (správce systému) a „installer“ (instalátor), k účtům obojích stejným heslem.

en: SSL - Encrypted
cs: SSL – šifrované

en: SSL / HTTPS (TCP mode)
cs: SSL / HTTPS (TCP režim)

en: SSL Certificate
cs: SSL certifikát

en: SSL Certificate Authorities
cs: SSL certifikační autority

en: SSL Certificates
cs: SSL certifikáty

en: SSL Ciphers
cs: SSL šifry

en: SSL Client Certificate
cs: SSL klientský certifikát

en: SSL Client certificate is valid
cs: SSL klientský certifikát je platný

en: SSL Client certificate verify error result
cs: výsledek chyby SSL klientského certifikátu

en: SSL Error ID
cs: Identifikátor SSL chyby

en: SSL Offloading
cs: Přebírání SSL

en: SSL Proxy port
cs: Port SSL proxy

en: SSL Proxy port needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: Je třeba, aby port pro SSL Proxy bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: SSL Verify CA
cs: Cert. autorita ověřování SSL

en: SSL Verify CRL
cs: Seznam odvolaných certifikátů ověřování SSL

en: SSL cache size
cs: Velikost mezipaměti SSL

en: SSL cert workers
cs: Procesy zpracování SSL certifikátů

en: SSL certificate
cs: SSL certifikát

en: SSL default settings
cs: Výchozí nastavení SSL

en: SSL no bump sites
cs: SSL nepovyšovat stránky

en: SSL/Fingerprint
cs: SSL/otisk

en: SSL/TLS connection established
cs: SSL/TLS spojení navázáno

en: STATE
cs: STAV

en: STP interfaces
cs: STP rozhraní

en: SWAP usage
cs: Využití odkládacího prostoru (SWAP)

en: Sachsen
cs: Sasko

en: Sat
cs: So

en: Satellites
cs: Družice

en: Save
cs: Uložit

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Save Xauth Password
cs: Uložit Xauth heslo

en: Save and Force Update
cs: Uložit a vynutit aktualizaci

en: Save and go back
cs: Uložit a přejít zpět

en: Save logs
cs: Uložit záznamy událostí

en: Save to load widget
cs: Uložit a načíst tak podokno

en: Saved Cfg
cs: Uložená nastavení

en: Saved settings for user "%s"
cs: Uložená nastavení pro uživatele „%s“

en: Scan HTML
cs: Skenovat HTML

en: Scan HWP3
cs: Skenovat HWP3

en: Scan OLE2
cs: Skenovat OLE2

en: Scan PDF files
cs: Skenovat PDF soubory

en: Scan SWF
cs: Skenovat SWF

en: Scan XMLDOCS
cs: Skenovat XMLDOC dokumenty

en: Scan a different ipv4 network, instead of localnet
cs: Skenovat jinou IPv4 síť, namísto té místní

en: Scan archives
cs: Skenovat archivy

en: Scan executable and linking format
cs: Skenovat spustitelné

en: Scan is running
cs: Sken je spuštěný

en: Scan is stopped
cs: Sken je zastavený

en: Scan this QR code for easy setup with external apps.
cs: Naskenování tohoto QR kódu jednoduše nastavíte externí aplikace.

en: Schedule
cs: Plán

en: Schedule States
cs: Naplánovat stavy

en: Schedule information
cs: Informace o plánu

en: Schedule is currently active
cs: Plán je v tuto chvíli aktivní

en: Schedule may not be named LAN.
cs: Plán nemůže být nazván „LAN“.

en: Schedule may not be named WAN.
cs: Plán nemůže být nazván „WAN“.

en: Schedule may not use a blank name.
cs: Plán nemůže zůstat nenazvaný.

en: Schedule repeat
cs: Naplánovat opakování

en: Schedule with Cron
cs: Naplánovat (Cron)

en: Scheduler
cs: Plánovač

en: Scheduler "%s" not supported for redirects.
cs: Plánovač „%s“ není pro přesměrování podporován

en: Scheduler "%s" not supported for relays.
cs: Plánovač „%s“ není pro předávání podporován

en: Scheduler type
cs: Typ plánovače

en: Schedules
cs: Naplánované

en: Schedules act as placeholders for time ranges to be used in Firewall Rules.
cs: Plány slouží jako výplň pro časové rozsahy které použít v pravidlech brány firewall.

en: Scope ID
cs: Identifikátor rozsahu

en: Scoped Link Database
cs: Databáze linek v rozsahu

en: Script
cs: Skript

en: Script path cannot be empty.
cs: Popis umístění skriptu je třeba vyplnit.

en: Search
cs: Hledat

en: Search Scope Base DN
cs: Základ rozlišeného názvu rozsahu hledání

en: Search Scope Level
cs: Stupeň rozsahu hledání

en: Search for a specific message...
cs: Vyhledávání konkrétní zprávy…

en: Search level
cs: Úroveň hledání

en: Search scope
cs: Rozsah hledání

en: Secondary 802.1X Authentication Server IP Address
cs: IP adresa záložního 802.1X ověřovacího serveru

en: Secondary 802.1X Authentication Server Port
cs: Port záložního 802.1X ověřovacího serveru

en: Secondary 802.1X Authentication Server Shared Secret
cs: Sdílené heslo záložního 802.1X ověřovacího serveru

en: Secondary Console
cs: Pomocná konzole

en: Secondary DNS Server
cs: Záložní DNS server

en: Secondary DNS Server field is invalid
cs: Kolonka záložního DNS serveru není vyplněna správně

en: Secondary RADIUS server for failover authentication
cs: Záložní RADIUS server pro náhradní ověřování

en: Seconds
cs: Sekund

en: Secquence Number
cs: Pořadové číslo

en: Secret
cs: Heslo

en: Secret Key
cs: Tajný klíč

en: Secure Connection
cs: Zabezpečené spojení

en: Secure Shell
cs: Zabezpečený shell

en: Secure Shell Daemon
cs: Proces služby Secure Shell

en: Secure Shell Server
cs: Server zabezpečeného shellu

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Security Association Database
cs: Databáze bezpečnostních přiřazení

en: Security Associations
cs: Bezpečnostní přiřazení

en: Security Policy Database
cs: Databáze pravidel zabezpečení

en: Security Settings
cs: Nastavení zabezpečení

en: Select
cs: Vybrat

en: Select Authentication method
cs: Vyberte metodu ověřování

en: Select Error Messages
cs: Vybrat chybová hlášení

en: Select Generic if your GPS is not listed.
cs: Pokud zde váš GPS přijímač není uveden, použijte Obecný.

en: Select HTTP method for health check.
cs: Vyberte HTTP metodu pro kontrolu stavu.

en: Select HTTP version for a HTTP health check.
cs: Vyberte HTTP verzi pro HTTP kontrolu stavu.

en: Select NetFlow version to use.
cs: Vyberte kterou verzi NetFlow použít.

en: Select Rules
cs: Vyberte pravidla

en: Select Timeout
cs: Vyberte časový limit

en: Select a certificate authority previously configured in the Certificate Manager.
cs: Vyberte certifikační autoritu, přednastavenou v sekci Správa certifikátů.

en: Select a certificate previously configured in the Certificate Manager.
cs: Vybrat certifikát dříve nastavený ve správci certifikátů.

en: Select a command from the list.
cs: Vyberte příkaz ze seznamu.

en: Select all (visible)
cs: Označit vše (viditelné)

en: Select an Authentication Backend Type
cs: Vyberte typ podpůrné vrstvy pro ověřování totožnosti

en: Select an alternate firmware mirror.
cs: Vyberte alternativní instalační zdroj pro základní systém.

en: Select an interface where this settings apply to.
cs: Vyberte rozhraní na které toto nastavení použít.

en: Select an unassigned VHID
cs: Vybrat nepřiřazené VHID

en: Select at least two interfaces for Multilink (MLPPP) connections.
cs: Pro vícelinková (MLPPP) spojení vyberte alespoň dvě rozhraní.

en: Select authentication methods to use, leave empty for no authentication needed.
cs: Vyberte metodu ověřování. Pokud ověřování není třeba, ponechte prázdné.

en: Select authentication servers to use.
cs: Vyberte ověřovací servery které použít.

en: Select category
cs: Vybrat kategorii

en: Select condition type.
cs: Vyberte typ podmínky.

en: Select conditions
cs: Vybrat podmínky

en: Select destinations to send NetFlow data to (ip address:port, eg 192.168.0.1:2550).
cs: Vyberte cíle na které posílat NetFlow data (IP_adresa:port, např. 192.168.0.1:2550).

en: Select health check expression.
cs: Vyberte výraz kontroly stavu.

en: Select how to look for a specific pattern in the response.
cs: Vyberte jak hledat konkrétní vzorce v odpovědi.

en: Select if job is enabled or not
cs: Vyberte zda je úloha aktivní či ne

en: Select if you want to use ICAP.
cs: Vyberte zda chcete používat ICAP.

en: Select interface(s) the ftp proxy will bind to.
cs: Vyberte rozhraní na které navázat ftp proxy.

en: Select interface(s) the proxy will bind to.
cs: Vyberte rozhraní na které navázat proxy.

en: Select interface(s) to enable for captive portal.
cs: Vyberte rozhraní na kterých zapnout zachycovací portál.

en: Select interface(s) to use. When enabling IPS, only use physical interfaces here (no vlans etc).
cs: Vyberte rozhraní které použít. Při zapínání IPS, použijte pouze fyzická rozhraní (žádné vlan atp.).

en: Select interfaces used for WAN traffic to avoid counting NAT traffic twice.
cs: Vyberte rozhraní použitá pro vnější provoz a vyhněte se tak dvojímu počítaní NAT provozu.

en: Select interfaces...
cs: Vyberte rozhraní…

en: Select only your primary WAN interface (interface with your default route). Only one interface is allowed here, not multiple.
cs: Vyberte pouze vaše hlavní WAN rozhraní (rozhraní, skrze které vede hlavní trasa). Je možné použít právě jedno rozhraní, ne vícero.

en: Select other routing sources, which should be redistributed to the other nodes.
cs: Vyberte ostatní zdroje směrování, které by měly být redistribuovány na ostatní uzly.

en: Select remote server at random
cs: Vzdálený server vybrat náhodně

en: Select the Interface for the Router Advertisement (RA) Daemon.
cs: Vyberte rozhraní pro proces služby propagace směrovače.

en: Select the Internet Protocol family from this dropdown.
cs: Z této nabídky vyberte generaci Internetového protokolu.

en: Select the Internet Protocol version this rule applies to
cs: Vyberte verzi Internetového protokolu pro který toto pravidlo platí

en: Select the KeyExchange Protocol version to be used. Usually known as IKEv1 or IKEv2.
cs: Vyberte verzi protokolu pro výměnu klíče. Obvykle označováno jako IKEv1 nebo IKEv2.

en: Select the OpenVPN servers where this override applies to, leave empty for all
cs: Vyberte OpenVPN servery, kterých se toto přepsání týká – pokud všech, nevyplňujte

en: Select the Operating Mode for the Router Advertisement (RA) Daemon.
cs: Vyberte režim fungování procesu služby propagace směrovače (RA).

en: Select the Priority for the Router Advertisement (RA) Daemon.
cs: Vyberte prioritu procesu služby propagace směrovače (RA).

en: Select the certificate authority for this account.
cs: Vyberte certifikační autoritu pro tento účet.

en: Select the command that needs to be executed at given time frame.
cs: Vyberte příkaz který je třeba vykonat v daném časovém okně.

en: Select the firmware cryptography flavour.
cs: Vyberte kryptografickou variantu základního systému.

en: Select the interface for the local endpoint of this phase1 entry.
cs: Vyberte rozhraní pro místní konec této položky první fáze.

en: Select the interface on which to capture traffic.
cs: Vyberte rozhraní na kterém zachycovat provoz.

en: Select the interfaces, where no OSPF packets should be sent to.
cs: Vyberte rozhraní na které by neměly být posílány žádné OSPF pakety.

en: Select the interfaces, where no RIP packets should be sent to.
cs: Vyberte rozhraní na které by neměly být posílány žádné RIP pakety.

en: Select the location closest to you
cs: Vyberte kterému umístění jste nejblíže

en: Select the multi-pattern matcher algorithm to use.
cs: Vyberte algoritmus hledání shody s vícero vzorci.

en: Select the network to advertise, you have to set a Null route via System -> Routes
cs: Vyberte síť kterou propagovat, je třeba nastavit nulovou trasu v Systém -> Trasy

en: Select the primary console. This preferred console will show boot script output.
cs: Vyberte hlavní konzoli. Tato upřednostňovaná konzole bude zobrazovat výstup ze zaváděcího skriptu.

en: Select the protocol to capture, or Any.
cs: Vyberte protokol který zachytávat, nebo Všechny

en: Select the release type. Use with care.
cs: Vybrat typ vydání. Použijte s rozmyslem.

en: Select the secondary console if multiple consoles are present.
cs: Vyberte pomocnou konzoli pokud je přítomno vícero konzolí.

en: Select the time range for the day(s) selected on the Month(s) above. A full day is 0:00-23:59.
cs: Vyberte časové rozmezí pro dny vybrané z měsíců výše. Celý den je 0:00-23:59.

en: Select the type of rules optimization to use
cs: Vyberte který typ optimalizace pravidel použít

en: Select the type of state table optimization to use
cs: Vyberte typ optimalizace tabulky stavů, který použít

en: Select the type of traffic to be captured, either Any, IPv4 only or IPv6 only.
cs: Vyberte druh provozu, který má být zachycován – buď „jakýkoli“ nebo „pouze IPv4 nebo „pouze IPv6“.

en: Select to fill in data for your service provider.
cs: Vyberte pro vyplnění údajů pro vašeho poskytovatele služby.

en: Select type of health check.
cs: Vyberte typ kontroly stavu.

en: Selected
cs: Zvoleno

en: Selected Route
cs: Vybraná trasa

en: SelectedType
cs: VybranyTyp

en: Selecting all interfaces will explicitly listen on only the interfaces/IPs specified.
cs: Výběr všech rozhraní bude výslovně očekávat na spojení na pouze určených rozhraních / IP adresách.

en: Selecting no interfaces will listen on all interfaces with a wildcard.
cs: Výběr žádného rozhraní bude očekávat spojení na všech rozhraních se zástupným znakem.

en: Self-test
cs: Samotest

en: Semicolon-separated list of distinguished names optionally containing DC= components.
cs: Středníkem oddělovaný seznam rozlišených názvů, volitelně obsahující část DC=.

en: Send Client IP
cs: Poslat IP adresu klienta

en: Send Data
cs: Odeslat data

en: Send Defaultroute
cs: Poslat výchozí trasu

en: Send IPv6 prefix hint
cs: Poslat naznačení IPv6 předpony

en: Send Options
cs: Předvolby odesílání

en: Send Username
cs: Odeslat uživatelské jméno

en: Send a reminder after some cycles
cs: Po několika cyklech poslat připomínku

en: Send an IPv6 prefix hint to indicate the desired prefix size for delegation
cs: Poslat IPv6 předponu jako naznačení požadované velikosti předpony pro delegování

en: Send data
cs: Odeslat data

en: Send log data to the selected target.
cs: Poslat data záznamu na vybraný cíl

en: Send log messages to remote syslog server
cs: Odesílat záznam událostí na vzdálený syslog server

en: Sender Address
cs: Adresa odesilatele

en: Senders
cs: Odesílatelé

en: Sends accounting packets to the RADIUS server
cs: Posílá evidenční pakety na RADIUS server

en: Sends accounting packets to the RADIUS server.
cs: Odesílá evidenční pakety na RADIUS server.

en: Sends and receives traffic only through the master port. If the master port becomes unavailable, the next active port is used. The first interface added is the master port; any interfaces added after that are used as failover devices.
cs: Odesílá a přijímá provoz pouze skrze hlavní port. Pokud hlavní port přestane fungovat, je použit další aktivní port. První přidaný port je hlavní, jakákoli další následně přidaná jsou použita jako záložní.

en: Separate Statistics
cs: Oddělit statistiky

en: September
cs: Září

en: Sequence Number
cs: Pořadové číslo

en: Serial
cs: Sériové číslo

en: Serial Console
cs: Sériová konzole

en: Serial Speed
cs: Rychlost sériového portu

en: Serial for next certificate
cs: Sériové číslo příštího certifikátu

en: Serial port
cs: Sériový port

en: Serial port baud rate.
cs: Baudová rychlost sériového portu.

en: Serve expired responses
cs: Předkládat odpovědi kterým skončila platnost

en: Serve expired responses from the cache with a TTL of 0 without waiting for the actual resolution to finish.
cs: Vracet rovnou odpovědi se skončenou platností z mezipaměti s TTL 0 a vůbec nečekat na dokončení skutečného překladu.

en: Server #1:
cs: Server č. 1:

en: Server #2:
cs: Server č. 2:

en: Server #3:
cs: Server č. 3:

en: Server #4:
cs: Server č. 4:

en: Server (FQDN)
cs: Úplný doménový název (FQDN) serveru

en: Server Address
cs: Adresa serveru

en: Server Bridge DHCP End
cs: Konec DHCP rozsahu síťového mostu serveru

en: Server Bridge DHCP End must be an IPv4 address.
cs: Je třeba, aby konec DHCP rozsahu pro síťový most serveru byla IPv4 adresa.

en: Server Bridge DHCP Start
cs: Začátek DHCP rozsahu síťového mostu serveru

en: Server Bridge DHCP Start and End must both be empty, or defined.
cs: Je třeba, aby začátek a konec DHCP rozsahu pro síťový most serveru byly buď oboje nevyplněné nebo oboje zadané.

en: Server Bridge DHCP Start must be an IPv4 address.
cs: Je třeba, aby začátek DHCP rozsahu pro síťový most serveru byla IPv4 adresa.

en: Server Certificate
cs: Serverový certifikát

en: Server Certificate Selection
cs: Výběr certifikátu serveru

en: Server Definitions
cs: Definice serveru

en: Server ID
cs: Identifikátor serveru

en: Server Load Balancer events
cs: Události rozdělování zátěže na servery

en: Server Mode
cs: Režim serveru

en: Server Name
cs: Název serveru

en: Server Password
cs: Heslo serveru

en: Server Port
cs: Port serveru

en: Server Setup
cs: Nastavení serveru

en: Server Timeout
cs: Časový limit serveru

en: Server Type
cs: Typ serveru

en: Server address
cs: Adresa serveru

en: Server admin
cs: Správce serveru

en: Servername
cs: Název serveru

en: Servers
cs: Servery

en: Service
cs: Služba

en: Service Mode
cs: Režim služby

en: Service Provider
cs: Poskytovatel služby

en: Service Settings
cs: Nastavení služby

en: Service Tests Settings
cs: Nastavení testů služby

en: Service name
cs: Název služby

en: Service type
cs: Typ služby

en: Services
cs: Služby

en: Services offered
cs: Poskytované služby

en: Session
cs: Relace

en: Session Rate
cs: Frekvence relací

en: Session Timeout
cs: Časový limit relace

en: Session count
cs: Počet sezení

en: Session redistribution
cs: Redistribuce relace

en: Session timeout must be an integer value.
cs: Je třeba, aby časový limit relace bylo celé kladné číslo.

en: Sessions
cs: Relace

en: Set
cs: Nastavit

en: Set HTTP status code in response
cs: Nastavit HTTP stavový kód v odpovědi

en: Set UEFI 32bit filename
cs: Nastavit soubor pro 32 bitové UEFI

en: Set UEFI 64bit filename
cs: Nastavit soubor pro 64 bitové UEFI

en: Set a name for your UPS.
cs: Zadejte název pro svůj UPS zdroj

en: Set a name for your outbound domain
cs: Nastavte název pro vaší odchozí doménu

en: Set action to perform here, only used when in IPS mode.
cs: Nastavte akce které zde provést, použité pouze v IPS režimu.

en: Set an optional prefix to the metrics.
cs: Nastavit volitelnou předponu pro metriku.

en: Set default bios filename
cs: Nastavit výchozí soubor pro BIOS

en: Set extra arguments for this UPS, e.g. "port=auto".
cs: Nastavit další argumenty pro tento UPS zdroj, např. „port=auto“.

en: Set globally in mobile client options
cs: Nastavit globálně v předvolbách mobilního klienta

en: Set interface as an edge port. An edge port connects directly to end stations and cannot create bridging loops in the network; this allows it to transition straight to forwarding.
cs: Nastavit toto rozhraní jako hraniční port. Hraniční port je připojen přímo s koncovými stanicemi a nemůže vytvářet smyčky v síti; toto umožňuje přechod přímo k přeposílání.

en: Set local tag
cs: Nastavit místní značku

en: Set next-server IP
cs: Nastavit IP adresu dalšího serveru

en: Set permit for match or deny to negate the rule.
cs: Nastavte povolit pro shody nebo odepřít pro negaci pravidla.

en: Set priority
cs: Nastavit prioritu

en: Set priority for low latency and acknowledgements must be an integer between 0 and 7.
cs: Je třeba, aby nastavení priority pro krátkou dobu odezvy a potvrzení bylo celé číslo z rozmezí 0 až 7.

en: Set priority for low latency and acknowledgements requires a set priority for normal packets.
cs: Nastavení priority pro krátkou dobu odezvy a potvrzení vyžaduje nastavení priority pro normální pakety.

en: Set priority must be an integer between 0 and 7.
cs: Je třeba, aby priorita sady bylo celé číslo z rozmezí 0 až 7.

en: Set root-path string
cs: Nastavit řetězec umístění kořene

en: Set the 'log' flag on pf rules committed by ftp-proxy. The pf rules do not log by default.
cs: Nastavit příznak „log“ (zaznamenávat) na pf pravidlech, vytvořených ftp-proxy. pf pravidla nejsou ve výchozím stavu zaznamenávána.

en: Set the IP address of the graphite collector.
cs: Nastavit IP adresu sběrače graphite.

en: Set the IP address of the remote NUT server.
cs: Nastavit IP adresu vzdáleného NUT serveru.

en: Set the IP address of the remote client or the complete network like 10.10.10.0/24
cs: Nastavit IP adresu vzdáleného klienta nebo celé sítě jako 10.10.10.0/24

en: Set the IP address or FQDN where all outgoung mails are sent to.
cs: Nastavit IP adresu nebo FQDN název kam posílat všechny odchozí e-maily.

en: Set the IP address the user should receive.
cs: Nastavit IP adresu kterou by uživatel měl obdržet.

en: Set the IP and port where metrics shoud be sent to.
cs: Nastavit IP adresu a port na kterou by měly být posílány metriky.

en: Set the IP version to use.
cs: Nastavte kterou generaci IP protokolu použít.

en: Set the Let's Encrypt account to use for this certificate.
cs: Nastavte účet u Let's Encrypt který použít pro tento certifikát.

en: Set the Let's Encrypt challenge type. You'll have to add configuration for the selected challenge type below.
cs: Nastavte typ Let's Encrypt výzvy. Níže je třeba přidat nastavení pro vybraný typ výzvy.

en: Set the Let's Encrypt validation method for this certificate.
cs: Nastavit způsob ověřování Let's Encrypt pro tento certifikát.

en: Set the MTU of the WAN interface. If you leave this field blank, an MTU of 1492 bytes for PPPoE and 1500 bytes for all other connection types will be assumed.
cs: Nastavit MTU WAN rozhraní. Pokud není vyplněno, bude předpokládáno MTU 1492 bajtů pro PPPoE a 1500 bajtů pro všechny ostatní typy připojení.

en: Set the Spanning Tree path cost of interface to value. The default is calculated from the link speed. To change a previously selected path cost back to automatic, set the cost to 0. The minimum is 1 and the maximum is 200000000.
cs: Nastavit náklady Spanning Tree protokolu rozhraní na hodnotu. Výchozí je vypočítána z rychlosti linky. Pro změnu dříve zvolených nákladů na trasu na automatickou, nastavte na 0 (nula). Nejnižší možná hodnota je 1 a nejvyšší 200000000 (200 milionu).

en: Set the Spanning Tree priority of interface to value. The default is 128. The minimum is 0 and the maximum is 240. Increments of 16.
cs: Nastavit pořadí přednosti Spanning Tree na hodnotu. Výchozí je 128. Nejnižší možná je 0 (nula) a nejvyšší 240. Zadávejte v násobcích 16.

en: Set the TOS IP header value of tunnel packets to match the encapsulated packet value
cs: Nastavit hodnotu TOS IP hlavičky paketů tunelu stejně jako hodnotu zapouzdřeného paketu

en: Set the TOS IP header value of tunnel packets to match the encapsulated packet value.
cs: Nastavit hodnotu TOS IP hlavičky paketů tunelu tak, aby odpovídala hodnotě zapouzdřeného paketu.

en: Set the action for this address.
cs: Nastavit akci pro tuto adresu.

en: Set the admin password.
cs: Nastavte heslo správce.

en: Set the bridge priority for Spanning Tree. The default is 32768. The minimum is 0 and the maximum is 61440.
cs: Nastavit prioritu mostu pro spanning tree. Výchozí je 32768. Nejnižší možná hodnota je 0 (nula) a nejvyšší 61440.

en: Set the default EAP type.
cs: Nastavit výchozí typ EAP.

en: Set the hostname for this system.
cs: Nastavit název tohoto stroje.

en: Set the hostname or IP address to connect to.
cs: Nastavit název stroje nebo IP adresu ke které se připojit.

en: Set the hostname or IP of the SIP server.
cs: Nastavit název stroje nebo IP adresu SIP serveru.

en: Set the interface as a point-to-point link. This is required for straight transitions to forwarding and should be enabled on a direct link to another RSTP-capable switch.
cs: Nastavit rozhraní jako spojení bod-bod. Toto je potřeba pro přímé přechody od přeposílání a mělo by být zapnuto na přímém spoji do dalšího RSTP schopného přepínače.

en: Set the maximum inactivity time on the client side. Defaults to milliseconds. Optionally the unit may be specified as either "d", "h", "m", "s", "ms" or "us".
cs: Nastavit nejdelší umožněný čas nečinnosti na straně klienta. Výchozí jednotkou jsou milisekundy. Volitelně je možné zadat další jednokty, jako „d“ (dnů), „h“ (hodin), „m“ (minut), „s“ (sekund), „ms“ (milisekund), nebo „us“ (mikrosekund).

en: Set the maximum inactivity time on the server side. Defaults to milliseconds. Optionally the unit may be specified as either "d", "h", "m", "s", "ms" or "us".
cs: Nastavit nejdelší umožněný čas nečinnosti na straně serveru. Výchozí jednotkou jsou milisekundy. Volitelně je možné zadat další jednokty, jako „d“ (dnů), „h“ (hodin), „m“ (minut), „s“ (sekund), „ms“ (milisekund), nebo „us“ (mikrosekund).

en: Set the maximum number of concurrent connections for this frontend.
cs: Nastaví nejvyšší umožněný počet souběžných spojení z této nadstavby.

en: Set the maximum object size (default 4MB when left empty).
cs: Nastavit nejvyšší umožněnou velikost objektu (pokud nevyplněno, bude použito výchozí 4MB).

en: Set the maximum time to wait for a connection attempt to a server to succeed. Defaults to milliseconds. Optionally the unit may be specified as either "d", "h", "m", "s", "ms" or "us".
cs: Nastavit nejdelší umožněný čas pokusu o úspěšné spojení se serverem. Výchozí jednotkou jsou milisekundy. Volitelně je možné zadat další jednokty, jako „d“ (dnů), „h“ (hodin), „m“ (minut), „s“ (sekund), „ms“ (milisekund), nebo „us“ (mikrosekund).

en: Set the name of the database on InfluxDB.
cs: Nastavit název databáze na InfluxDB.

en: Set the name of the graphite collector.
cs: Nastavit název graphite sběrače.

en: Set the number of retries to perform on a server after a connection failure (default is 3).
cs: Nastavit počet opakovaných pokusů které provést ze strany serveru v případě selhání spojení (výchozí jsou tři).

en: Set the number of retries to perform on a server after a connection failure.
cs: Nastavit počet opakovaných pokusů, které provést ze strany serveru v případě selhání spojení.

en: Set the password for authentication.
cs: Nastavit heslo pro ověření totožnosti.

en: Set the password of the remote NUT server.
cs: Nastavit heslo ke vzdálenému NUT serveru.

en: Set the port for this host. Default should be fine for most cases.
cs: Nastavit port pro tohoto hostitele. Výchozí by by mělo být vyhovující pro většinu případů.

en: Set the priority of packets matching this rule. If both priorities are set here, packets with a TOS of "lowdelay" or TCP ACKs with no data payload will be assigned the latter. If the packets are transmitted on a VLAN interface, the queueing priority will be written as the priority code point in the 802.1Q VLAN header.
cs: Nastavte prioritu paketů odpovídající tomuto pravidlu. Pokud jsou zde nastavené obě priority, pakety s TOS "lowdelay" nebo TCP potvrzení (ACK) neobsahující data budou přiřazeny k tomu druhému. Pokud jsou pakety přenášeny na VLAN rozhraní, priorita zařazování dofronty bude zapsána jako priority code point v hlavičce 802.1Q VLAN.

en: Set the protocol to use.
cs: Nastavit který protokol používat.

en: Set the recipient address to match.
cs: Nastavit adresu příjemce se kterou hledat shodu.

en: Set the running mode or protocol for this Public Service.
cs: Nastavit spuštěný režim nebo protokol pro tuto veřejnou službu.

en: Set the same mode for backend and frontend.
cs: Nastavit stejný režim pro podpůrnou vrstvu a nadstavbu.

en: Set the sender address to match.
cs: Nastavit se kterou adresou odesilatele hledat shodu.

en: Set the size of the bridge address cache to size. The default is .100 entries.
cs: Nastavit velikost mezipaměti adres tohoto síťového mostu. Výchozí je 100 položek.

en: Set the source tracking timeout for sticky connections in seconds. By default this is 0, so source tracking is removed as soon as the state expires. Setting this timeout higher will cause the source/destination relationship to persist for longer periods of time.
cs: Nastavit časový limit (v sekundách) sledování zdroje pro lepkavá spojení. Ve výchozím stavu je 0 (nula), takže sledování zdroje je odebráno jakmile platnost stavu skončí. Nastavení tohoto limitu na vyšší hodnoty způsobí, že vztah zdroj/cíl přetrvá po delší časové období.

en: Set the time between broadcasting of Spanning Tree Protocol configuration messages. The hello time may only be changed when operating in legacy STP mode. The default is 2 seconds. The minimum is 1 second and the maximum is 2 seconds.
cs: Nastavit dobu mezi všesměrovým vysíláním zpráv nastavení Spanning Tree protokolu. Ohlašovací čas může být měněn pouze v případě režimu STP zpětné slučitelnosti. Výchozí jsou dvě sekundy. Nejnižší možné je jedna sekunda a nejvyšší dvě sekundy.

en: Set the time that a Spanning Tree Protocol configuration is valid. The default is 20 seconds. The minimum is 6 seconds and the maximum is 40 seconds.
cs: Nastavit časo po který je nastavení Spanning Tree protokolu platné. Výchozí je 20 sekund. Nejnižší možné je 6 sekund a nejvyšší 40 sekund.

en: Set the time that must pass before an interface begins forwarding packets when Spanning Tree is enabled. The default is 15 seconds. The minimum is 4 seconds and the maximum is 30 seconds.
cs: Nastavit čas který je třeba, aby uplynul před tím, než rozhraní začně přeposílat pakety když je Spanning Tree zapnuto. Výchozí je 15 sekund. Nejnižší možný je 4 sekundy, nejvyšší 30 sekund.

en: Set the timeout of address cache entries to this number of seconds. If seconds is zero, then address cache entries will not be expired. The default is 240 seconds.
cs: Nastavit časový limit platnosti položek mezipaměti adres na tento počet sekund. Pokud je  zadaná nula, platnost bude neomezená. Výchozí je 240 sekund.

en: Set the transmit hold count for Spanning Tree. This is the number of packets transmitted before being rate limited. The default is 6. The minimum is 1 and the maximum is 10.
cs: Nastavit počet zadržení přenosu pro Spanning Tree. Toto je počet paketů, přenesených před omezením rychlosti. Výchozí je 6. Nejnižší možné je jedna a nejvyšší 10.

en: Set the username for authentication.
cs: Nastavit uživatelské jméno pro ověření totožnosti.

en: Set the username of the remote NUT server.
cs: Nastavit uživatelské jméno ke vzdálenému NUT serveru.

en: Set this if you wish to use /tmp as a RAM disk (memory file system disk) rather than using the hard disk.
cs: Toto nastavte pokud si přejete aby se /tmp nacházelo v operační paměti namísto na trvalém datovém úložišti.

en: Set this if you wish to use /var as a RAM disk (memory file system disks) rather than using the hard disk. Setting this will cause the data /var to be lost on reboot, including log data.
cs: Toto nastavte pokud si přejete, aby se /var nacházelo v operační paměti namísto na trvalém datovém úložišti. Tím ale bude obsah /var ztracen při restartu, včetně záznamů událostí.

en: Set this option if you need to apply this action to traffic that matches this rule immediately.
cs: Tuto předvolbu nastavte v případě že je třeba tuto akci neprodleně aplikovat na provoz který odpovídá tomuto pravidlu.

en: Set this option if you would like to bind to a specific port. Leave this blank or enter 0 for a random dynamic port.
cs: Tuto předvolbu nastavte, pokud chcete navázat na konkrétní port. Pro náhodný dynamický port nevyplňujte nebo zadejte 0 (nula).

en: Set this option only if you need a special MX record. Not all services support this.
cs: Tuto předvolbu nastavte pouze pokud potřebujete speciální MX záznam. Ne všechny služby toto podporují.

en: Set this option to disable this client without removing it from the list
cs: Pomocí této předvolby je možné zamezit používání klienta aniž by bylo třeba odebírat ho ze seznamu

en: Set this option to disable this client-specific override without removing it from the list
cs: Vypnutím této předvolby je možné vypnout přebití pro konkrétního klienta aniž by bylo třeba odebrat ze seznamu

en: Set this option to disable this gateway without removing it from the list.
cs: Zapnutím této předvolby tuto bránu přestanete používat, aniž by bylo třeba jí odebrat ze seznamu.

en: Set this option to disable this phase1 without removing it from the list.
cs: Pomocí této předvolby je možné přestat tuto fázi jedna používat aniž by bylo třeba ji odebírat ze seznamu.

en: Set this option to disable this phase2 entry without removing it from the list
cs: Nastavením této předvolby je možné přestat používat tuto položku druhé fáze, aniž by bylo třeba ji odebírat ze seznamu

en: Set this option to disable this rule without removing it from the list.
cs: Takto je možné vyřadit pravidlo z používání aniž by ho bylo třeba odebírat ze seznamu.

en: Set this option to disable this server without removing it from the list
cs: Tuto předvolbu použijte k vypnutí tohoto serveru aniž by bylo třeba odebrat ho ze seznamu

en: Set this option to disable this static route without removing it from the list.
cs: Takto je možné přestat tuto statickou trasu používat, aniž by ji bylo třeba odebrat ze seznamu.

en: Set this option to enable the use of NAT-T (i.e. the encapsulation of ESP in UDP packets) if needed, which can help with clients that are behind restrictive firewalls.
cs: Zapnutím této předvolby v případě potřeby zapněte tzv. NAT-T (tj. zapouzdřování ESP do UDP paketů). To může pomoci klientům, kteří se nacházejí za příliš omezujícími branami firewall.

en: Sets an additional read timeout for running health checks on a server. Defaults to milliseconds. Optionally the unit may be specified as either "d", "h", "m", "s", "ms" or "us".
cs: Nastaví další časový limit čtení pro vykonávání kontrol stavu na serveru. Bez udání jednotek jsou použity výchozí milisekundy. Volitelně je jednotku možné zadat jako „d“, „h“, „m“, „s“, „ms“ nebo „us“.

en: Sets the interval (in milliseconds) for running health checks on the server when the server state is DOWN. If it is not set HAProxy uses the check interval.
cs: Nastaví interval (v milisekundách) pro kontroly stavu na serveru když je stav serveru NEDOSTUPNÝ. Pokud není nastaveno, HAProxy použije interval kontroly.

en: Sets the maximum amount of RAM in megabytes per process usable by Lua. By default it is zero which means unlimited. It is important to set a limit to ensure that a bug in a script will not result in the system running out of memory.
cs: Nastavuje kolik nanejvýš operační paměti (v megabajtech) může využít každý z procesů Lua. Výchozí hodnota je nula, což znamená neomezeně. Limit je důležité nastavit, aby případná chyba ve skriptu nevyústila v to, že systému dojde volná paměť.

en: Sets the maximum number of entries in the memory pool used for fragment reassembly.
cs: Nastaví nejvyšší umožněný počet položek v paměťovém fondu sloužícím pro sestavování fragmentů.

en: Sets the minimum length for a password
cs: Nastaví minimální délku pro heslo

en: Sets the operation mode to use for this server.
cs: Nastaví režim fungování tohoto serveru.

en: Sets the source address which will be used when connecting to the server(s).
cs: Nastaví zdrojovou adresu kterou použít při připojování k serverům.

en: Sets the source address which will be used when connecting to the server.
cs: Nastaví zdrojovou adresu kterou použít při připojování k serveru.

en: Setting
cs: Nastavení

en: Setting this option will enable 802.1x authentication.
cs: Nastavení této předvolby zapne ověřování 802.1x.

en: Setting this option will force pfsync to synchronize its state table to this IP address. The default is directed multicast.
cs: Nastavení této předvolby přiměje pfsync synchronizovat svou stavovou tabulku s touto IP adresou. Výchozí je směrované všesměrové vysílání.

en: Setting this option will force the AP to rekey whenever a client disassociates.
cs: Nastavením této předvolby vynutí aby přístupový bod vyměnil klíče pokaždé, když se klient odpojí.

en: Setting this option will force the card to NOT broadcast its SSID (this might create problems for some clients).
cs: Nastavení této předvolby vynutí aby rozhraní NEVYSÍLALO svůj SSID identifikátor (což může některým klientům způsobovat problémy).

en: Setting this option will force the card to use WME (wireless QoS).
cs: Nastavení této předvolby vynutí aby rozhraní používalo funkci WME (prioritizace služeb – QoS – na bezdrátové síti).

en: Settings
cs: Nastavení

en: Setup/Test %s
cs: Nastavit/vyzkoušet %s

en: Shared Key
cs: Sdílený klíč

en: Shared Key Authentication
cs: Ověřování sdíleným klíčem

en: Shared Secret
cs: Sdílené heslo

en: Shared forwarding
cs: Sdílené přeposílání

en: Shared key
cs: Sdílený klíč

en: Shared secret
cs: Sdílené tajemství

en: Short
cs: Stručný

en: ShortSeq
cs: KrátkáPosl

en: Should be a number between 0 and 20.
cs: Mělo by být číslo z rozmezí 0 až 20.

en: Should be a number between 1 and 10000.
cs: Mělo by být číslo z rozmezí 1 až 10000.

en: Should be a number between 1 and 30.
cs: Mělo by být číslo z rozmezí 1 až 30.

en: Should be a number between 1 and 3600.
cs: Mělo by být číslo z rozmezí 1 až 3600.

en: Should be a number between 1 and 5 characters followed by either "d", "h", "m", "s" or "ms".
cs: Mělo by být číslo jeden až pět znaků dlouhé, následované buď „d“, „h“, „m“, „s“ nebo „ms“.

en: Should be a number between 1 and 5 characters followed by either "k", "m" or "g".
cs: Mělo by být číslo jeden až pět znaků dlouhé, následované buď „k“, „m“ nebo „g“.

en: Should be a number between 1 and 8 characters, optionally followed by either "d", "h", "m", "s", "ms" or "us".
cs: Mělo by být číslo jeden až osm znaků dlouhé, následované buď „d“, „h“, „m“, „s“, „ms“ nebo „us“.

en: Should be a number between 10 and 3600.
cs: Mělo by být číslo z rozmezí 10 až 3600.

en: Should be a string between 1 and 1024 characters.
cs: Mělo by být řetězec v délce 1 až 1024 znaků.

en: Should be a string between 1 and 255 characters.
cs: Měl by být řetězec dlouhý 1 až 255 znaků.

en: Should be a string between 1 and 255 characters. Allowed characters are letters and numbers as well as underscore, minus, dot and space.
cs: Měl by být řetězec dlouhý 1 až 255 znaků. Je možné použít písmena a číslice, podtržítka, spojovníky (mínus), tečky a mezery.

en: Should be a string between 1 and 255 characters. Allowed characters are letters and numbers as well as underscore, minus, dot and the dollar sign.
cs: Mělo by být řetězec v délce 1 až 255 znaků. Povolenými znaky jsou písmena a číslice, dále pak podtržítka, spojovníky, tečky a znak dolaru.

en: Should be a string between 1 and 32 characters.
cs: Mělo by být řetězec v délce 1 až 32 znaků.

en: Should be a valid absolute file or folder path.
cs: Mělo by být úplný popis umístění souboru nebo složky.

en: Should be a valid absolute file path.
cs: Mělo by být platný úplný popis umístění souboru.

en: Should be a valid absolute path to the PID file of the process.
cs: Mělo by být úplný popis umístění souboru s identifikátorem procesu (PID).

en: Should be a valid absolute path to the eventqueue directory.
cs: Mělo by být úplný popis umístění do složky eventqeue.

en: Should be a valid absolute path to the executable with its arguments.
cs: Mělo by být úplný popis umístění spustitelného souboru a argumenty k němu.

en: Should be a valid absolute path to the state file.
cs: Mělo by být úplný popis umístění stavového souboru.

en: Show %s Phase-2 entries
cs: Zobrazit %s položek druhé fáze

en: Show Additional BOOTP/DHCP Options
cs: Zobrazit další BOOTP/DHCP předvolby

en: Show Dynamic DNS
cs: Zobrazit dynamické DNS

en: Show GPS Initialization commands
cs: Zobrazit příkazy pro inicializaci GPS

en: Show Key Table
cs: Zobrazit tabulku klíčů

en: Show LDAP configuration
cs: Zobrazit nastavení LDAP

en: Show Leap second configuration
cs: Zobrazit nastavení přestupné sekundy

en: Show MAC Address Control
cs: Zobrazit řízení přístupu dle MAC adres

en: Show NTP configuration
cs: Zobrazit nastavení NTP

en: Show Network booting
cs: Zobrazit zavádění ze sítě

en: Show Remote Text
cs: Zobrazovat text od protější strany

en: Show TFTP configuration
cs: Zobrazit nastavení TFTP

en: Show Tables
cs: Zobrazit tabulky

en: Show access restriction options
cs: Zobrazit předvolby omezení přístupu

en: Show active and static leases only
cs: Zobrazit pouze aktivní a statické zápůjčky

en: Show advanced option
cs: Zobrazit pokročilé předvolby

en: Show advanced options
cs: Zobrazit pokročilé předvolby

en: Show all configured leases
cs: Zobrazit veškeré nastavené zápůjčky

en: Show all socket connections
cs: Zobrazit veškerá připojení na soket

en: Show dump
cs: Zobrazit výpis

en: Show how many characters from story:
cs: Kolik znaků z události zobrazit:

en: Show introduction pages
cs: Zobrazit úvodní stránky

en: Show log entries in reverse order (newest entries on top)
cs: Zobrazit položky záznamu událostí v obráceném pořadí (nejnovější položky nahoře)

en: Show only listening sockets
cs: Zobrazovat pouze sokety, na kterých je očekáváno spojení

en: Show source address and port range
cs: Zobrazit zdrojovou adresu a rozsah portů

en: Show statistics logging options
cs: Zobrazit předvolby zaznamenávání statistik

en: Show/Hide
cs: Zobrazit/skrýt

en: Show/Hide Routing Table
cs: Zobrazit/skrýt směrovací tabulku

en: Showing %s to %s of %s entries
cs: Zobrazuje se %s z %s položek

en: Shows the text given by the server when connecting to the port. Will take 10+ seconds to display if checked.
cs: Zobrazit text poskytnutý serverem při připojení na port. Pokud je zaškrtnuto, zabere více než deset sekund, než se zobrazí.

en: Shut down after changes are complete
cs: Po dokončení změn vypnout

en: Sid should be a number.
cs: Sid by mělo být číslo.

en: Signature Id
cs: Identifikátor podpisu

en: Signed 16-bit integer
cs: 16 bitové celé číslo se znaménkem

en: Signed 16-bit integer type must be a number in the range -32768 to 32767.
cs: Je třeba, aby typ 16 bitové celé číslo se znaménkem bylo z rozsahu -32768 až 32767.

en: Signed 32-bit integer
cs: 32 bitové celé číslo se znaménkem

en: Signed 32-bit integer type must be a number in the range -2147483648 to 2147483647.
cs: Je třeba, aby typ 32 bitové celé číslo se znaménkem bylo z rozsahu -2147483648 až 2147483647.

en: Signed 8-bit integer
cs: 8 bitové celé číslo se znaménkem

en: Signed 8-bit integer type must be a number in the range -128 to 127.
cs: Je třeba, aby typ 8 bitové celé číslo se znaménkem bylo z rozsahu -128 až 127.

en: Signing Certificate Authority
cs: Podepisující certifikační autorita

en: Signing request data
cs: Údaje žádosti o podpis

en: Signon Username to log into your OpenDNS dashboard. It is used to automatically update the IP address of the registered network.
cs: Uživatelské jméno pro přihlášení do přehledu na OpenDNS. Slouží pro automatickou aktualizaci IP adres tam registrovaných sítí.

en: Since
cs: Od

en: Single Sign-On
cs: Sjednocené přihlašování

en: Single address
cs: Jediná adresa

en: Single host or Network
cs: Jediný stroj nebo síť

en: Siproxd Daemon
cs: Proces služby siproxd

en: Size
cs: Velikost

en: Size of the message cache. The message cache stores DNS rcodes and validation statuses. The RRSet cache will automatically be set to twice this amount. The RRSet cache contains the actual RR data. The default is 4 megabytes.
cs: Velikost mezipaměti zpráv. Mezipaměť zpráv uchovává DNS rkódy a ověřovací stavy. Mezipaměť RRsady bude automaticky nastavena na dvojnásobek této hodnoty. Mezipaměť RRsady obsahuje vlastní RR data. Výchozí velikost jsou 4 megabajty.

en: Skew
cs: Posun (skew)

en: Skip rules
cs: Přeskočit pravidla

en: Skip rules when gateway is down
cs: Přeskakovat pravidla když je brána nedostupná

en: Sleep Time
cs: Doba spánku

en: Slow Transactions
cs: Pomalé transakce

en: Socket information explanation
cs: Vysvětlení informace o soketu

en: Sockets
cs: Sokety

en: Some clients may require this even for IPv6, such as OpenVPN Connect (iOS/Android). Others may break if it is present, such as older versions of OpenVPN or clients such as Yealink phones.
cs: Některé klientské aplikace mohou toto vyžadovat dokonce i pro IPv6, jako například OpenVPN Connect (iOS/Android). Jiné zase s tímto nefungují, jako například starší verze OpenVPN nebo VoIP telefony Yealink.

en: Some network adapters do not support or work well in promiscuous mode.
cs: Některé síťové adaptéry nepodporují nebo nefungují dobře v promiskuitním režimu.

en: Sorry, plugin details are currently not available.
cs: Omlouváme se, podrobnosti o zásuvném modulu nyní nejsou k dispozici.

en: Sorry, the package does not have an associated license file.
cs: Je nám líto, ale k tomuto balíčku není k dispozici související soubor se zněním licence.

en: Sorry, you cannot change settings for a non-local user.
cs: Je nám líto, ale nastavení uživatele, kterého účet se nenachází přímo na systému, není možné.

en: Sort by
cs: Seřadit podle

en: Sort type:
cs: Typ třídění:

en: Source
cs: Zdroj

en: Source -> Router -> Destination
cs: Zdroj -> směrovač -> cíl

en: Source Address
cs: Zdrojová adresa

en: Source Hash
cs: Zdrojový otisk (hash)

en: Source Hash: Uses a hash of the source address to determine the translation address, ensuring that the redirection address is always the same for a given source.
cs: Zdrojový otisk: použije otisk zdrojové adresy pro zjištění překladové adresy což zajistí, že adresa přesměrování bude pro daný zdroj vždy stejná.

en: Source IP
cs: Zdrojová IP adresa

en: Source IP address for outgoing connections.
cs: Zdrojová IP adresa pro odchozí spojení.

en: Source IP address for queries to the DNS server for the override domain.
cs: Zdrojová IP adresa pro dotazy na DNS server pro přepsání domény.

en: Source IP is local
cs: Zdrojová IP adresa je místní

en: Source IP matches specified IP
cs: Zdrojová IP adresa odpovídá té zadané

en: Source IP: TCP source port
cs: Zdrojová IP adresa: zdrojový TCP port

en: Source IPs
cs: Zdrojové IP adresy

en: Source Networks
cs: Zdrojové sítě

en: Source OS
cs: Zdrojový operační systém

en: Source Port
cs: Zdrojový port

en: Source Ports
cs: Zdrojové porty

en: Source Quench (Deprecated)
cs: Potlačení zdroje (zastaralé)

en: Source address
cs: Zdrojová adresa

en: Source address must be a valid IPv4 address
cs: Je třeba, aby zdrojová adresa byla platná IPv4 adresa

en: Source and more information can be found %shere%s.
cs: Zdroj a další informace jsou k dispozici %szde%s.

en: Source bit count
cs: Počet zdrojových bitů

en: Source invert
cs: Převrácení zdroje

en: Source port
cs: Zdrojový port

en: Source port range
cs: Rozsah zdrojových portů

en: Source prefix
cs: Zdrojová předpona

en: Source tracking timeout
cs: Časový limit sledování zdroje

en: Source: FreeBSD man page
cs: Zdroj: manuálové stránky k FreeBSD

en: Sources
cs: Zdroje

en: Spam Protection
cs: Ochrana před nevyžádanou poštou

en: Spam Trap
cs: Past na nevyžádanou poštu

en: Span interface cannot be part of the bridge. Remove the span interface from bridge members to continue.
cs: Span rozhraní nemůže být součástí síťového mostu. Pokračovat bude možné až po odebrání span rozhraní.

en: Spanish
cs: Španělština

en: Spanning Tree Protocol
cs: Protokol detekce smyček

en: Specifies the days to renew the cert. The max value is 60 days.
cs: Určuje kolik dnů zbývá do obnovení certifikátu. Nejvyšší možná hodnota je 60 dnů.

en: Specifies the debug level for Zabbix agent.
cs: Určuje podrobnost ladících informací pro Zabbix agenta.

en: Specifies which protocol to use for authentication.
cs: Určuje který protokol použít pro ověřování.

en: Specify HTTP host to use for health check. Requires HTTP/1.1.
cs: Zadejte HTTP stroj který použít pro kontroly stavu. Vyžaduje HTTP/1.1.

en: Specify HTTP request URI for health check.
cs: Zadejte URI adresu HTTP požadavku na kontrolu stavu.

en: Specify a maximum object size. (number of MB's)
cs: Zadejte nejvyšší umožněnou velikost objektu (počet megabajtů).

en: Specify a non standard port number here, leave blank for default
cs: V případě potřeby nestandardního čísla portu ho zadejte sem, pro použití výchozího nevyplňujte

en: Specify a positive cache size. (number of MB's)
cs: Zadejte velikost pozitivní mezipaměti (počet megabajtů).

en: Specify a positive memory cache size. (number of MB's)
cs: Zadejte velikost pozitivní mezipaměti v operační paměti (počet megabajtů).

en: Specify a positive number of first-level subdirectories.
cs: Zadejte kladný počet podsložek první úrovně.

en: Specify a positive number of second-level subdirectories.
cs: Zadejte kladný počet podsložek druhé úrovně.

en: Specify alternative password length for generating vouchers
cs: Zadejte alternativní délku hesla pro vytváření kuponů

en: Specify alternative username length for generating vouchers
cs: Zadejte alternativní délku uživatelského jména pro vytváření kuponů

en: Specify an optional maximum line length in characters. Log lines larger than this value will be truncated before being sent. The reason is that syslog servers act differently on log line length. All servers support the default value of 1024 characters, but some servers simply drop larger lines while others do log them.
cs: Volitelně zadejte jak nejvíc dlouhý (znaků) může být řádek. Řádky záznamu událostí delší než tato hodnota budou před odesláním zkráceny. Důvodem je, že jednotlivé implementace syslog serveru se v tomto ohledu chovají různě. Všechny ale podporují výchozí hodnotu 1024 znaků, ale některé z nich jednoduše zahodí řádky delší, zatímco jiné je zaznamenají.

en: Specify if route caching can be enabled. Be careful with these settings on dynamic networks.
cs: Zadejte zda je zapnuto ukládání tras do mezipaměti. Buďte opatrní s těmito nastaveními v dynamických sítích.

en: Specify optional secret shared between peers. Required on some devices/setups.
cs: Zadejte volitelné heslo, sdílené mezi protějšky. Vyžadováno v případě některých zařízení/služeb.

en: Specify the IP of your neighbor.
cs: Zadejte IP adresu protějšku.

en: Specify the Server ID of your PowerDNS server, i.e. localhost.
cs: Zadejte identifikátor serveru vašeho PowerDNS serveru, např. localhost.

en: Specify the TCP port used for agent checks.
cs: Zadejte TCP port sloužící ke kontrole agentů.

en: Specify the URL for your PowerDNS server, i.e. http://ns.example.com:8081.
cs: Zadejte URL adresu PowerDNS server, např. http://ns.example.com:8081.

en: Specify the maximum download size (kB).
cs: Zadejte nejvyšší umožněnou velikost stahovaného souboru (KB).

en: Specify the maximum number of clients allowed to concurrently connect to this server
cs: Zadejte kolik nejvýše klientů se může naráz připojit k tomuto serveru

en: Specify the maximum number of clients allowed to concurrently connect to this server.
cs: Určuje nejvyšší umožněný počet klientů kteří se naráz mohou připojit k tomuto serveru.

en: Specify the maximum upload size (kB).
cs: Zadejte nejvyšší umožněnou velikost odesílaného souboru (KB).

en: Specify the overall bandwidth for downloads in kilobits per second.
cs: Zadejte celkovou rychlost pro stahování (v kilobitech za sekundu).

en: Specify the pattern to look for in the response buffer. If the match is set to binary, then the pattern must be passed as a serie of hexadecimal digits in an even number.
cs: Zadejte vzorec který hledat ve vyrovnávací paměti odpovědi. Pokud je hledání shody nastaveno na binární, vzorec je třeba zadat jako posloupnost osmičkových číslic v sudém čísle.

en: Specify the per host bandwidth for downloads in kilobits per second.
cs: Zadejte rychlost stahování pro jednotlivé stroje (v kilobitech za sekundu).

en: Specify the port on the machine with the IP address entered above. In case of a port range, specify the beginning port of the range (the end port will be calculated automatically).
cs: Zadejte port na stroji s IP adresou, zadanou výše. V případě rozsahu portů, zadejte počáteční port rozsahu (koncový port bude vypočítán automaticky).

en: Specify the port or port range for the destination of the packet for this mapping.
cs: Zadejte port nebo rozsah portů pro cíl paketů pro toto mapování.

en: Specify the scheduling algorithm to use
cs: Zadejte který plánovací algoritmus použít

en: Specify the source port or port range for this rule.
cs: Zadejte zdrojový port nebo rozsah portů pro toto pravidlo.

en: Specify the starting address for the client IP address subnet.
cs: Zadejte počáteční adresu podsítě klientů.

en: Specify the username to be used for database health checks.
cs: Zadejte uživatelské jméno sloužící pro kontrolu stavu databáze.

en: Specify which encapsulation method the tunnel should use.
cs: Zadejte jakou metodu zapouzdření by tunel měl používat.

en: Speed
cs: Rychlost

en: Speed and duplex
cs: Rychlost a duplex

en: Spend no more than N seconds on processing.
cs: Nezpracovávat déle než N sekund.

en: Split DNS
cs: Rozdělené DNS

en: Spread checks
cs: Kontroly rozptylu

en: Src Ports
cs: Zdroj. porty

en: Staging Environment
cs: Zkušební prostředí

en: Standard
cs: Standardní

en: Start
cs: Spustit

en: Start %sService
cs: Spustit %sslužbu

en: Start Delay
cs: Prodleva startu

en: Start Delay needs to be an integer value between 0 and 86400
cs: Je třeba, aby prodleva spuštění bylo celé číslo z rozmezí 0 až 86400

en: Start IPsec in debug mode based on sections selected
cs: Spustit IPsec v ladícím režimu, zapnutém pro vybrané sekce

en: Start Time
cs: Začátek

en: Start immediate
cs: Spustit okamžitě

en: Start on traffic
cs: Spustit při provozu

en: Start servers
cs: Spustit servery

en: Started
cs: Spuštěno

en: Starting initial configuration!
cs: Spouštění úvodního nastavení…

en: Startup/Shutdown Sound
cs: Zvuk spouštění/vypínání

en: State
cs: Stav

en: State File
cs: Stavový soubor

en: State Synchronization
cs: Synchronizace stavů

en: State Timeout in seconds (TCP only)
cs: Časový limit stavu (v sekundách) – pouze pro TCP

en: State Type
cs: Typ stavu

en: State or Province
cs: Stát nebo provincie

en: State table size
cs: Velikost tabulky se stavy spojení

en: State timeout
cs: Časový limit stavu

en: State timeout (advanced option) must be a positive integer
cs: Je třeba aby časový limit stavu (pokročilá předvolba) bylo celé kladné číslo

en: Stateless
cs: Bezstavové

en: States
cs: Stavy

en: States Dump
cs: Výpis stavů

en: States Reset
cs: Reset stavů

en: States Summary
cs: Souhrn stavů

en: States matching current filter
cs: Stávající filtr hledání shody stavů

en: Static
cs: Napevno

en: Static ARP
cs: Statické ARP

en: Static ARP is enabled. You must specify an IP address.
cs: Je zapnuté statické ARP. Je třeba zadat IP adresu.

en: Static DHCP
cs: Statické DHCP

en: Static DHCP Mapping
cs: Statické DHCP mapování

en: Static DHCPv6 Mapping
cs: Statické DHCPv6 mapování

en: Static IP Configuration
cs: Nastavení statické IP adresy

en: Static IPv4
cs: Statické IPv4

en: Static IPv4 configuration
cs: Statické IPv4 nastavení

en: Static IPv6
cs: Statická IPv6 adresa

en: Static IPv6 configuration
cs: Statické IPv6 nastavení

en: Static Port
cs: Statický port

en: Static Routes
cs: Statické trasy

en: Static route filtering
cs: Filtrování statických tras

en: Static routes
cs: Statické trasy

en: Static-port:
cs: Statický port:

en: Statically configured routes
cs: Staticky nastavené trasy

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Statistics Configuration
cs: Nastavení statistik

en: Statistics logging
cs: Zaznamenávání statistik

en: Statistics unavailable because ntpq and ntpdc queries are disabled in the %sNTP service settings%s.
cs: Statistiky nejsou k dispozici, protože ntpq a ntpdc dotazy nejsou umožněné v nastavení %sNastavení služby NTP%s.

en: Stats
cs: Statistiky

en: Stats enabled
cs: Statistiky zapnuty

en: Status
cs: Stav

en: Status > System Logs > NTP
cs: Stav > Systémové události > NTP

en: Status Overview
cs: Přehled stavu

en: Stealth
cs: Neviditelné

en: Stick Tables
cs: „Lepkavé“ (stick) tabulky

en: Stick-table persistence
cs: Trvalost lepkavé tabulky

en: Sticky Address: The Sticky Address option can be used with the Random and Round Robin pool types to ensure that a particular source address is always mapped to the same translation address.
cs: Lepkavá adresa: Tuto předvolbu je možné použít v fondy Náhodný a Round Robin pro zajištění toho, že konkrétní zdrojová adresa je vždy mapovaná na stejnou překladovou adresu.

en: Sticky connections
cs: Lepkavá spojení

en: Sticky ports
cs: „lepkavé“ porty

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop %sService
cs: Zastavit %sslužbu

en: Stop Time
cs: Konec

en: Store
cs: Úložiště

en: Stored data types
cs: Uložené datové typy

en: Stratum
cs: Vrstva

en: Stream ID
cs: Identifikátor proudu

en: Stream Status
cs: Stav proudu

en: Streams
cs: Proudy

en: Strict Interface Binding
cs: Striktní navázání na rozhraní

en: Strict Key Regeneration
cs: Striktní regenerace klíče

en: Strict User/CN Matching
cs: Striktní shoda uživatel-CN

en: String
cs: Řetězec znaků

en: String type must be enclosed in quotes like "this" or must be a series of octets specified in hexadecimal, separated by colons, like 01:23:45:67:89:ab:cd:ef
cs: Je třeba, aby typ řetězec byl obklopen (anglickými) uvozovkami, jako "toto" nebo byl zadaný jako posloupnost osmičkových čísel, oddělovaných dvojtečkou, jako např.: 01:23:45:67:89:ab:cd:ef

en: Strip whitespaces
cs: Oříznout prázdné znaky

en: Submit this report
cs: Odeslat toto hlášení

en: Subnet
cs: Podsíť

en: Subnet Mask
cs: Maska dílčí sítě

en: Subnet bit count
cs: Počet bitů masky podsítě

en: Subnet mask
cs: Maska sítě

en: Subnet mask IPv4
cs: IPv4 maska sítě

en: Subnet mask IPv6
cs: IPv6 maska sítě

en: Subnet netmask
cs: Maska sítě

en: Subnet to receive, e.g. 255.255.255.0
cs: Podsíť kterou obdržet, např. 255.255.255.0

en: Subnetmask
cs: Maska podsítě

en: Subscription
cs: Předplatné

en: Successfully reverted to timestamp %s with description "%s".
cs: Úspěšně vráceno na časovou značku %s s popisem „%s“.

en: Successive connections will be redirected to the servers in a round-robin manner with connections from the same source being sent to the same gateway. This 'sticky connection' will exist as long as there are states that refer to this connection. Once the states expire, so will the sticky connection. Further connections from that host will be redirected to the next gateway in the round-robin.
cs: Následná spojení budou přesměrována na servery algoritmem round-robin se spojeními ze stejného zdroje posílanými na stejnou bránu. Toto „lepkavé spojení“ bude existovat tak dlouho, jako stavy které na něj odkazují. Jakmile platnost stavů skončí, skončí i lepkavé spojení. Další spojení z tohoto stroje bude přesměrováno na další bránu dle round-robin.

en: Summary
cs: Souhrn

en: Sun
cs: Ne

en: Support for IPsec Mobile clients is enabled but a Phase1 definition was not found
cs: Je zapnutá podpora mobilních IPsec klientů, ale nebyla nalezena definice první fáze

en: Supports Cisco EtherChannel. This is a static setup and does not negotiate aggregation with the peer or exchange frames to monitor the link.
cs: Podporuje Cisco EtherChannel. Toto je statické uspořádání a nedohaduje seskupení s protějškem a nedohleduje spojení vyměňováním rámců.

en: Supports the IEEE 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP) and the Marker Protocol. LACP will negotiate a set of aggregable links with the peer in to one or more Link Aggregated Groups. Each LAG is composed of ports of the same speed, set to full-duplex operation. The traffic will be balanced across the ports in the LAG with the greatest total speed, in most cases there will only be one LAG which contains all ports. In the event of changes in physical connectivity, Link Aggregation will quickly converge to a new configuration.
cs: Podporuje protokol spojování linek (LACP) dle normy IEEE 802.3ad a značkovací protokol. LACP dohodne sadu spojovatelných linek s protějškem v jedné nebo více skupinách spojovaných linek (LAG). Každá LAG je složena z portů se stejnou rychlostí, nastavenou na plně duplexní fungování. Provoz bude rozdělován napříč porty v LAG s nejvyšší celkovou rychlostí, ve většině případů zde bude pouze jedna LAG, která bude obsahovat veškeré porty. V případě změn na fyzickém propojení, spojování linek se rychle přizpůsobí novému nastavení.

en: Suppress ARP messages
cs: Potlačit ARP hlášení

en: Suppress Squid version string info in HTTP headers and HTML error pages.
cs: V HTTP hlavičkách a HTML chybových stránkách neuvádět verzi Squid.

en: Suppress version string
cs: Potlačit řetězec s verzí

en: Swap file
cs: Swap soubor

en: Synchronize Config to IP
cs: Synchronizovat nastavení s IP

en: Synchronize Interface
cs: Synchronizovat rozhraní

en: Synchronize Peer IP
cs: Synchronizovat IP adresu protějšku

en: Synchronize States
cs: Synchronizovat stavy

en: Syslog logging
cs: Syslog zaznamenávání událostí

en: Syslog sends UDP datagrams to port 514 on the specified remote syslog server, unless another port is specified. Be sure to set syslogd on the remote server to accept remote syslog messages.
cs: Syslog odesílá UDP datagramy na port 514 zadaného vzdáleného syslog serveru, pokud není zadaný jiný port. Zajistěte, aby proces služby syslog na vzdáleném serveru přijímal zprávy z ostatních syslog.

en: System
cs: Systém

en: System Administrator
cs: Správce systému

en: System Command
cs: Systémový příkaz

en: System Configuration Daemon
cs: Proces služby nastavování systému

en: System Hostname
cs: Název systému

en: System Log
cs: Záznam událostí v systému

en: System Notifications
cs: Systémová upozornění

en: System Origin
cs: Původ systému

en: System Privileges
cs: Systémová pověření

en: System Sounds
cs: Systémové zvuky

en: System defaults
cs: Systémové výchozí

en: System events
cs: Události v systému

en: System tunables
cs: Vyladitelné parametry systému

en: System will be configured as a DHCP server on the default LAN interface
cs: Systém bude nastaven coby DHCP server na výchozím LAN rozhraní

en: System: Certificates
cs: Systém: certifikáty

en: TCP (Layer 4)
cs: TCP (4. vrstva)

en: TCP - Standard
cs: TCP – standardní

en: TCP Listen Port
cs: TCP port, na kterém očekávat spojení

en: TCP Port
cs: TCP port

en: TCP flags
cs: TCP příznaky

en: TCP/IP Version
cs: Verze TCP/IP protokolu

en: TCPmssFix
cs: TCPmssOprava

en: TIME
cs: ČAS

en: TLS Authentication
cs: TLS ověřování

en: TLS Shared Key
cs: TLS sdílený klíč

en: TTL for Host cache entries
cs: TTL pro položky mezipaměti strojů

en: TX key
cs: Vysílací klíč

en: TXT Comment Support
cs: Podpora TXT komentáře

en: Table
cs: Tabulka

en: Table Checks
cs: Kontroly tabulek

en: Table Version
cs: Verze tabulky

en: Table not found
cs: Tabulka nenalezena

en: Table type
cs: Typ tabulky

en: Tables
cs: Tabulky

en: Tabs (\t), newlines (\n) and carriage returns (\r) at the beginning or end of the returned results are removed before comparison.
cs: Znaky tabelátory (\t), nový řádek (\n) a návrat vozíku (\r) na začátku nebo konci vrácených výsledků jsou pro účely porovnání odebrány.

en: Tag
cs: Značka

en: Target
cs: Cíl

en: Target Host
cs: Cílový stroj

en: Target Network
cs: Cílová síť

en: Target Port
cs: Cílový port

en: Template name
cs: Název šablony

en: Template name should be a string between 1 and 255 characters
cs: Název šablony by měl být řetězec znaků dlouhý 1 až 255 znaků

en: Templates
cs: Šablony

en: Temporarily Disable CARP
cs: Dočasně nepoužívat CARP

en: Test
cs: Zkouška

en: Test Config
cs: Ověřit správnost nastavení

en: Test Kerberos login
cs: Vyzkoušet kerberos přihlášení

en: Test result
cs: Výsledek zkoušky

en: Test syntax
cs: Ověřit formu zápisu

en: Test type
cs: Typ testu

en: Test/Update
cs: Vyzkoušet/aktualizovat

en: Tests
cs: Testy

en: Text files
cs: Textové soubory

en: Text type cannot include quotation marks.
cs: Typ text nemůže obsahovat otazníky.

en: Thank you for submitting this crash report.
cs: Děkujeme za odeslání tohoto hlášení o pádu.

en: That groupname is reserved by the system.
cs: Tento název skupiny je vyhrazeno pouze pro systém.

en: That username is reserved by the system.
cs: Používání tohoto uživatelského jména je vyhrazeno systému.

en: The %s %s does not exist
cs: %s %s neexistuje

en: The %s configuration has been changed.
cs: Nastavení %s byla změněna.

en: The %sSSL certificate manager%s can be used to create or import certificates if required.
cs: %sSprávu SSL certifikátů%s je možné použít pro vytvoření nebo import certifikátů.

en: The 1:1 mapping will only be used for connections to or from the specified destination.
cs: Mapování 1:1 bude použito pouze pro spojení na nebo ze zadané destinace.

en: The ACL rule number (10-99); keep in mind that there are no sequence numbers with AS-Path lists. When you want to add a new line between you have to completely remove the ACL!
cs: Číslo ACL pravidla (10-99); mějte na paměti, že v případě seznamů umístění AS nejsou pořadová čísla. Když chcete přidat nový řádek mezi, je třeba ACL seznam kompletně odebrat!

en: The ACL sequence number (10-99)
cs: Pořadové číslo (10-99) ACL seznamu

en: The API key "%s" was successfully removed.
cs: „%s“ klíč k aplikačnímu progr. rozhraní byl úspěšně odebrán.

en: The Aliases Hostname Resolve Interval value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota intervalu překladu alternativního názvu stroje bylo celé kladné číslo.

en: The Base URL to Nextcloud. For example: https://cloud.example.com
cs: Základ URL adresy Nextcloud. Například: https://cloud.example.com

en: The DHCP Server is active on this interface and it can be used only with a static IP configuration. Please disable the DHCP Server service on this interface first, then change the interface configuration.
cs: Na tomto rozhraní je v provozu DHCP server a to vyžaduje, aby mělo IP nastaveno staticky. Pokud chcete změnit nastavení rozhraní, je třeba nejprve zde DHCP server vypnout.

en: The DHCP override file "%s" does not exist.
cs: Soubor „%s“ přepsáním DHCP neexistuje.

en: The DHCP range cannot overlap any static DHCP mappings.
cs: DHCP rozsah se nemůže překrývat s žádnými statickými DHCP mapováními.

en: The DHCP server can optionally provide a domain search list. Use the semicolon character as separator.
cs: DHCP server může volitelně poskytovat seznam domén k vyhledávání. Jednotlivé položky oddělujte středníkem.

en: The DHCPv6 Server is active on this interface and it can be used only with a static IPv6 configuration. Please disable the DHCPv6 Server service on this interface first, then change the interface configuration.
cs: Na tomto rozhraní je v provozu DHCPv6 server a to vyžaduje, aby mělo IPv6 nastaveno staticky. Pokud chcete změnit nastavení rozhraní, je třeba nejprve zde DHCPv6 server vypnout.

en: The DHCPv6 override file "%s" does not exist.
cs: Soubor „%s“ přepsáním DHCPv6 neexistuje.

en: The DHCPv6 server is currently enabled. Cannot enable the DHCPv6 relay while the DHCPv6 server is enabled on any interface.
cs: Nyní je zapnutý DHCPv6 server. Není možné zapnout DHCPv6 předávání pokud je na některém z rozhraní zapnutý DHCPv6 server.

en: The DNS update TTL must be an integer.
cs: Je třeba, aby TTL aktualizace DNS bylo celé kladné číslo.

en: The DNS update host name contains invalid characters.
cs: Název stroje s DNS aktualizacemi obsahuje neplatné znaky.

en: The DNS update key name contains invalid characters.
cs: Název DNS aktualizačního klíče obsahuje neplatné znaky.

en: The Firewall Adaptive End value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota adaptivního konce brány firewall bylo celé kladné číslo.

en: The Firewall Adaptive Start value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota adaptivního začátku brány firewall bylo celé kladné číslo.

en: The Firewall Adaptive values must be set together.
cs: Je třeba, aby hodnota adaptivní brány firewall byly nastavené obě.

en: The Firewall Maximum Frags value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota nejvyšších umožněných fragmentů brány firewall bylo celé kladné číslo.

en: The Firewall Maximum States value must be an integer.
cs: Je třeba, aby nejvyšší umožněný počet stavů, udržovaných branou firewall, bylo celé kladné číslo.

en: The Firewall Maximum Table Entries value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota horní meze počtu položek tabulky brány firewall bylo celé kladné číslo.

en: The HAProxy service may not be able to start due to critical errors. Try anyway?
cs: Službu HAProxy nejspíš nepůjde spustit z důvodu kritických chyb. Pokusit se i tak?

en: The HTTP_REFERER "%s" does not match the predefined settings. You can disable this check if needed under System: Settings: Administration.
cs: HTTP_REFERER „%s“ neodpovídá předpřipraveným nastavením. Tuto kontrolu je v případě potřeby možné vypnout v Systém: Nastavení: Správa.

en: The Hostname contains invalid characters.
cs: Název stroje obsahuje neplatné znaky.

en: The IP TTL must be greater than 0
cs: Je třeba, aby hodnota TTL pro IP byla vyšší než 0 (nula)

en: The IP address entered is not valid.
cs: Zadaná IP adresa není platná.

en: The IP address must lie in the %s subnet.
cs: Je třeba, aby IP adresa spadala do podsítě %s.

en: The IP address must not be within the DHCP range for this interface.
cs: IP adresa nemůže být z DHCP rozsahu pro toto rozhraní.

en: The IP address must not be within the range configured on a DHCP pool for this interface.
cs: IP adresa nemůže být z rozsahu nastaveného pro DHCP fond pro toto rozhraní.

en: The IPsec tunnel configuration has been changed
cs: Nastavení IPsec tunelu byla změněna

en: The IPsec tunnel configuration has been changed.
cs: Nastavení IPsec tunelu byla změněna.

en: The Interface for 'Network' checks.
cs: Rozhraní pro „Síťové“ kontroly.

en: The MRU for %s must be greater than 576 bytes.
cs: Je třeba, aby hodnota MRU pro %s byla vyšší než 576 bajtů.

en: The MSS must be greater than 576 bytes.
cs: Je třeba, aby MSS byla vyšší než 576 bajtů.

en: The MTU for %s must be greater than 576 bytes.
cs: Je třeba, aby hodnota MTU pro %s byla vyšší než 576 bajtů.

en: The MTU must be greater than 576 bytes and less than 9000.
cs: Je třeba, aby hodnota MTU byla v rozmezí 576 až 9000 bajtů.

en: The MX contains invalid characters.
cs: MX záznam obsahuje neplatné znaky.

en: The NAT configuration has been changed
cs: Nastavení NAT byla změněna

en: The NAT configuration has been changed.
cs: Nastavení NAT překladu bylo změněno.

en: The Network plugin can send values to other instances
cs: Zásuvný modul Síť může posílat hodnoty ostatním instancím

en: The Onion Router
cs: Onion směrovač

en: The P1 lifetime must be an integer.
cs: Je třeba, aby životnost P1 bylo celé kladné číslo.

en: The P2 lifetime must be an integer.
cs: Je třeba, aby životnost P2 bylo celé kladné číslo.

en: The PID file of the process.
cs: PID soubor procesu.

en: The PPPoE entry list has been changed
cs: Seznam PPPoE položek byl změněn

en: The PPTP user list has been modified
cs: Seznam PPTP uživatelů by změněn

en: The Packet length is the number of bytes of each packet that will be captured. Default value is 0, which will capture the entire frame regardless of its size.
cs: Délka paketu je počet bajtů každého z paketů který bude zachycen. Výchozí hodnota je 0 (nula), díky které budou zachycené vždy celé rámce nezávisle na jejich velikosti.

en: The RA server can optionally provide a domain search list. Use the semicolon character as separator
cs: Server propagace routeru může volitelně poskytovat seznam domén, ve kterých vyhledávat. Jednotlivé položky oddělujte znakem středník

en: The SSL fingerprint, for example "B5:E1:B3:70:5E:7C:FF:EB:92:C4:29:E5:5B:AC:2F:AE:70:17:E9:9E".
cs: SSL otisk, například „B5:E1:B3:70:5E:7C:FF:EB:92:C4:29:E5:5B:AC:2F:AE:70:17:E9:9E“.

en: The Server Bridge DHCP range is invalid (start higher than end).
cs: DHCP rozsah síťového mostu serveru není platný (začátek je vyšší než konec).

en: The Service name contains invalid characters.
cs: Název služby obsahuje neplatné znaky.

en: The Source IP address %s Address Family differs from the destination %s.
cs: Adresní generace u zdrojové IP %s je jiná než u cílové %s.

en: The VIP configuration has been changed.
cs: Nastavení virt. IP adresy byla změněna.

en: The VLAN priority must be an integer between 0 and 7.
cs: Je třeba, aby VLAN priorita bylo celé kladné číslo z rozmezí 0 až 7.

en: The VLAN tag must be an integer between 1 and 4094.
cs: Je třeba, aby označení VLAN sítě bylo celé číslo mezi 1 a 4094.

en: The acme-client service may not be able to start due to critical errors. Try anyway?
cs: Služba acme-client nemusí být schopná startu vinou kritických chyb. Zkusit i tak?

en: The advanced mode does not provide any default values, you will need to fill out any values you would like to use.
cs: Pokročilý režim nenabízí žádné výchozí hodnoty – vše co byste rádi použili je třeba vyplnit.

en: The alias IP address family has to match the family of the remote peer address.
cs: Je třeba, aby se generace (v4/v6) alternativní IP adresy shodovala s protistranou.

en: The app password which has been generated for you
cs: Aplikační heslo, které vám bylo vytvořeno

en: The backup firewall is not accessible (check user credentials).
cs: Záložní brána firewall není přístupná (zkontrolujte přihlašovací údaje).

en: The backup firewall is not accessible or not configured.
cs: Záložní brána firewall není přístupná nebo nastavená.

en: The bandwidth limit must be a positive numeric value.
cs: Je třeba, aby hodnota omezení přenosové rychlosti bylo kladné číslo.

en: The bandwidth value for %s must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota přenosové rychlosti pro %s bylo celé kladné číslo.

en: The basic mode auto-configures DHCP using default values and optional user input.
cs: Základní režim automaticky nastaví DHCP s použitím výchozích hodnot a volitelného vstupu od uživatele.

en: The certificate association "%s" was successfully removed.
cs: Přiřazení certifikátu „%s“ bylo úspěšně odebráno.

en: The certificate modulus does not match the signing request modulus.
cs: Modulus certifikátu se neshoduje s modulem požadavku na podepsání.

en: The changes have been applied successfully.
cs: Změny byly úspěšně aplikovány.

en: The command which holds the socket.
cs: Příkaz, který drží soket.

en: The configuration area has been restored.
cs: Oblast nastavení byla obnovena.

en: The configuration could not be restored (file upload error).
cs: Nastavení se nepodařilo obnovit (chyba při nahrávání souboru).

en: The configuration could not be restored.
cs: Nastavení se nepodařilo obnovit.

en: The configuration file override mode may point to a fully customised file on the system instead.
cs: Režim přebití souboru s nastaveními může odkazovat na zcela přizpůsobený alternativní soubor s nastaveními.

en: The configuration has been restored.
cs: Nastavení byla obnovena.

en: The configured system nameservers will be used to forward queries to.
cs: Nastavené systémové jmenné servery budou používány také pro dopředné dotazy.

en: The count value must be a positive number.
cs: Je třeba, aby hodnota počet byla kladné číslo.

en: The default is 7200 seconds.
cs: Výchozí je 7200 sekund.

en: The default is 86400 seconds.
cs: Výchozí je 86400 sekund.

en: The default is to use the IP on this interface of the firewall as the gateway. Specify an alternate gateway here if this is not the correct gateway for your network.
cs: Výchozí je použít IP adresu na tomto rozhraní brány firewall jako bránu. Zadejte sem jinou bránu pokud toto není správná brána do vaší sítě.

en: The default is to use the IP on this interface of the firewall as the gateway. Specify an alternate gateway here if this is not the correct gateway for your network. Type "none" for no gateway assignment.
cs: Výchozí je coby bránu použít IP adresu rozhraní brány firewall. Pokud se nejedná o správnou bránu do vaší sítě, zadejte zde jinou. Pokud bránu přiřazovat nechcete, zadejte „žádná“.

en: The default is to use the domain name of this system as the default domain name provided by DHCP. You may specify an alternate domain name here.
cs: Výchozí je použít doménový název tohoto systému jako výchozí název domény, poskytovaný DHCP. Zde je možné zadat jiný název.

en: The default lease time must be at least 60 seconds.
cs: Je třeba, aby výchozí výpůjční doba byla přinejmenším 60 sekund.

en: The domain may only contain the characters a-z, 0-9, '-' and '.'.
cs: Název domény může obsahovat pouze znaky a-z (bez diakritiky), 0-9, „-“ (spojovník) „.“ (tečka).

en: The domain name to use for DHCP hostname registration. If empty, the default system domain is used. Note that all DHCP leases will be assigned to the same domain. If this is undesired, static DHCP lease registration is able to provide coherent mappings.
cs: Název domény, který používat při registraci názvů strojů z DHCP. Pokud není vyplněno, je použitá výchozí doména systému. Poznamenejme, že veškeré DHCP zápůjčky budou přiřazeny ke stejné doméně. Pokud toto není chtěno, statická registrace DHCP zápůjček poskytne souvislé mapování.

en: The email address to send alerts to.
cs: E-mailová adresa na kterou posílat výstrahy.

en: The email provided in a subjectAltName contains invalid characters.
cs: E-mailová adresa zadaná v subjectAltName obsahuje neplatné znaky.

en: The external FQDN of this host.
cs: Vnější FQDN název tohoto hostitele.

en: The field %s contains invalid characters.
cs: Kolonka %s obsahuje neplatné znaky.

en: The field %s is required.
cs: Kolonka %s je vyžadována.

en: The field '%s' contains invalid characters.
cs: Kolonka „%s“ obsahuje neplatné znaky.

en: The field '%s' must contain a single valid %s CIDR range.
cs: Je třeba, aby kolonka „%s“ obsahovala pouze platný jediný %s CIDR rozsah.

en: The field '%s' must contain a valid port, ranging from 0 to 65535.
cs: Je třeba, aby kolonka „%s“ obsahovala platné číslo portu, z rozsahu 0 až 65535.

en: The field '%s' must contain only valid %s CIDR range(s) separated by commas.
cs: Je třeba, aby kolonka „%s“ obsahovala pouze platné %s CIDR rozsahy oddělované čárkou.

en: The field 'Concurrent connections' must be numeric.
cs: Je třeba, aby kolonka „Souběžných spojení“ bylo číslo.

en: The field 'DNS Server #1' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „DNS server č. 1“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'DNS Server #2' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „DNS server č. 2“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'DNS Server #3' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „DNS server č. 3“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'DNS Server #4' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „DNS server č. 4“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'Distinguished name Common Name' contains invalid characters.
cs: Kolonka „Rozlišený název obecného názvu“ obsahuje neplatné znaky.

en: The field 'Distinguished name Email Address' contains invalid characters.
cs: Kolonka „E-mailová adresa rozlišeného názvu“ obsahuje neplatné znaky.

en: The field 'Local port' must contain a valid port, ranging from 0 to 65535.
cs: Je třeba aby kolonka „Místní port“ obsahovala platné číslo portu z rozsahu 0 až 65535.

en: The field 'NTP Server #1' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „NTP server č. 1“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'NTP Server #2' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „NTP server č. 2“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'NTP Server #3' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „NTP server č. 3“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'NTP Server #4' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „NTP server č. 4“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'Proxy host or address' must contain a valid IP address or domain name.
cs: Je třeba aby kolonka „Název stroje s proxy nebo jeho IP adresa“ obsahovala platnou IP adresu nebo doménový název.

en: The field 'Proxy port' must contain a valid port, ranging from 0 to 65535.
cs: Je třeba aby kolonka „port proxy“ obsahovala platné číslo portu z rozsahu 0 až 65535.

en: The field 'Server host or address' must contain a valid IP address or domain name.
cs: Je třeba aby kolonka „Název nebo IP adresa serveru“ obsahovala platnou IP adresu nebo doménový název.

en: The field 'Server port' must contain a valid port, ranging from 0 to 65535.
cs: Je třeba aby kolonka „Port serveru“ obsahovala platné číslo portu z rozsahu 0 až 65535.

en: The field 'Shared Key' does not appear to be valid
cs: Obsah kolonky „Sdílený klíč“ se nezdá být platný

en: The field 'TLS Authentication Key' does not appear to be valid
cs: Obsah kolonky „TLS ověřovací klíč“ se nezdá být platný

en: The field 'TLS Authentication Key' does not appear to be valid.
cs: Obsah kolonky „TLS ověřovací klíč“ se nezdá být platný.

en: The field 'WINS Server #1' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „WINS server č. 1“ obsahovala platnou IP adresu

en: The field 'WINS Server #2' must contain a valid IP address
cs: Je třeba, aby kolonka „WINS server č. 2“ obsahovala platnou IP adresu

en: The file descriptor number of the socket.
cs: Číslo popisovače souboru, představujícího soket.

en: The filename may only contain letters, digits and one dot (not required).
cs: Název souboru může obsahovat pouze písmena, číslice a nanejvýš jednu tečku (ta není potřebná).

en: The firewall has globally been disabled and configured rules are currently not enforced. It can be enabled in the %sFirewall/NAT%s settings.
cs: Brána firewall byla všeobecně vypnutá a nastavená pravidla proto aktuálně nejsou vynucovaná. Opětovné zapnutí je možné v nastaveních %sBrána firewall / NAT%s.

en: The firewall rule configuration has been changed.<br />You must apply the changes in order for them to take effect.
cs: Nastavení pravidla brány firewall bylo změněno.<br />Aby se projevily, je třeba změny aplikovat.

en: The firewall tunables have changed. You must apply the configuration to take affect.
cs: Vyladitelné položky brány firewall se změnily. Aby se projevily, je třeba změny v nastavení použít.

en: The firewall will normally leave the state tables intact when changing rules.
cs: Brána firewall běžně ponechává stavovou tabulku nedotčenou při změně pravidel.

en: The firewall will reboot directly after this firmware update.
cs: Brána firewall se restartuje hned po aktualizaci firmware.

en: The firewall will reboot directly after this set reinstall.
cs: Brána firewall se restartuje přímo po reinstalaci této sady.

en: The following input errors were detected:
cs: Na vstupu byly zjištěny následující chyby:

en: The following summaries have been collected from the last %s lines of the firewall log (maximum is %s).
cs: Následující shrnutí bylo shromážděno z nejnovějších %s řádků záznamu událostí na bráně firewall (nejvýše je možné %s).

en: The frequency of updating the lists of IP addresses that are reserved (but not RFC 1918) or not yet assigned by IANA.
cs: Jak často aktualizovat seznam IP adres které jsou vyhrazené (ale ne dle RFC 1918) nebo ještě nepřiřazené organizací IANA.

en: The frequency that this machine will advertise. 0 usually means master. Otherwise the lowest combination of both values in the cluster determines the master.
cs: Jak často se bude tento stroj propagovat. 0 (nula) obvykle znamená hlavní. Jinak nejnižší kombinace obou hodnot v clusteru určuje, který je hlavní.

en: The gateway IP address "%s" already exists.
cs: IP adresa brány „%s“ už v systému existuje.

en: The gateway address %s does not lie within the chosen interface's subnet.
cs: Adresa brány %s nespadá do zvolené podsítě pro toto rozhraní.

en: The gateway configuration has been changed.
cs: Nastavení brány byla změněna.

en: The gateway configuration has been changed.%sYou must apply the changes in order for them to take effect.
cs: Změnili jste nastavení brány.%sAby se projevily, je třeba provedené změny použít.

en: The gateway name "%s" already exists.
cs: Název brány „%s“ už v systému existuje.

en: The group name contains invalid characters.
cs: Název skupiny obsahuje neplatné znaky.

en: The group name is longer than 32 characters.
cs: Název skupiny je delší než 32 znaků.

en: The hard size limit of all queues managed by this instance, leave empty for defaults
cs: Nepřekročitelný limit velikosti všech front spravovaných touto instancí. Pokud není vyplněno, bude použita výchozí hodnota.

en: The hardware cryptographic accelerator to use for this VPN connection, if any.
cs: Hardwarový urychlovač šifrování, který použít pro toto VPN připojení (pokud je k dispozici).

en: The header which should be used to send the username to the ICAP server.
cs: Hlavička která by měla být použita pro zaslání uživatelského jména na ICAP server.

en: The high Packet Loss threshold needs to be 100 or less.
cs: Je třeba, aby horní hranice ztrátovosti paketů byla 100 nebo méně.

en: The high Packet Loss threshold needs to be a numeric value.
cs: Je třeba, aby horní hranice ztrátovosti paketů byla číselná hodnota.

en: The high Packet Loss threshold needs to be higher than the default low Packet Loss threshold (%d)
cs: Je třeba, aby horní hranice ztrátovosti paketů byla vyšší než výchozí spodní hranice ztrátovosti paketů (%d)

en: The high Packet Loss threshold needs to be higher than the low Packet Loss threshold
cs: Je třeba, aby horní hranice ztrátovosti paketů byla vyšší než spodní hranice ztrátovosti paketů

en: The high Packet Loss threshold needs to be positive.
cs: Je třeba, aby horní hranice ztrátovosti paketů bylo kladné číslo.

en: The high latency threshold needs to be a numeric value.
cs: Je třeba, aby horní hranice doby prodlevy bylo číslo.

en: The high latency threshold needs to be higher than the default low latency threshold (%d)
cs: Je třeba, aby horní hranice doby prodlevy byla vyšší než její výchozí spodní hranice (%d)

en: The high latency threshold needs to be higher than the low latency threshold
cs: Je třeba, aby horní hranice doby prodlevy byla vyšší než její spodní hranice

en: The high latency threshold needs to be positive.
cs: Je třeba, aby horní hranice doby odezvy bylo kladné číslo.

en: The host name contains invalid characters.
cs: Název stroje obsahuje neplatné znaky.

en: The hostname can only contain the characters A-Z, 0-9 and '-'.
cs: Název stroje se může skládat pouze ze znaků A-Z (bez diakritiky!), 0-9 a „-“ (spojovník)

en: The hostname cannot end with a hyphen according to RFC952
cs: Dle normy RFC952 název stroje nemůže končit znakem „-“ (spojovník)

en: The hostname for the selected machine in the network
cs: Název vybraného stroje na síti

en: The hostname for this machine in the network
cs: Název tohoto stroje na síti

en: The hostname may only contain the characters a-z, 0-9 and '-'.
cs: Název stroje může obsahovat pouze znaky a-z (bez diakritiky!), 0-9 a dále ještě „-“ (spojovník).

en: The identifier contains invalid characters.
cs: Identifikátor obsahuje neplatné znaky.

en: The idle timeout value must be an integer.
cs: Je třeba, aby hodnota časového limitu nečinnosti bylo celé kladné číslo.

en: The interface here serves as the local address to be used for the GRE tunnel.
cs: Tato rozhraní slouží jako místní adresy pro použití GRE tunelem.

en: The interface here serves as the local address to be used for the gif tunnel.
cs: Tato rozhraní slouží jako místní adresy pro použití gif tunelem.

en: The interface is part of a bridge. Please remove it from the bridge to continue
cs: Toto rozhraní je součástí síťového mostu. Nejprve je třeba smazat tento most

en: The interface is part of a gif tunnel. Please delete the tunnel to continue
cs: Toto rozhraní je součástí gif tunelu. Nejprve je třeba smazat tento tunel

en: The interface is part of a gre tunnel. Please delete the tunnel to continue
cs: Toto rozhraní je součástí gre tunelu. Nejprve je třeba smazat tento tunel

en: The interface is part of a group. Please remove it from the group to continue
cs: Toto rozhraní se účastní skupiny. Nejprve je třeba smazat tuto skupinu

en: The interface to which this tap instance will be bridged. This is not done automatically. You must assign this interface and create the bridge separately. This setting controls which existing IP address and subnet mask are used by OpenVPN for the bridge. Setting this to 'none' will cause the Server Bridge DHCP settings below to be ignored.
cs: Rozhraní do kterého bude tato tap instance přemostěná. Most není vytvořen automaticky,  po přiřazení rozhraní je třeba most zvlášť vytvořit. Toto nastavení určuje, která existující IP adresa a maska podsítě je OpenVPN použita pro přemostění. Nastavení na „žádné“ způsobí, že níže uvedená DHCP nastavení síťového mostu serveru nebudou použita.

en: The interface where OpenVPN will listen for incoming connections.
cs: Rozhraní na kterém bude OpenVPN očekávat spojení.

en: The interfaces selected here will be removed from default autoedge status.
cs: Zde vybraná rozhraní budou odebrána y výchozího automatického hraničního stavu.

en: The l2tp user list has been modified
cs: Seznam l2tp uživatelů byl změněn

en: The length of the passphrase should be between 8 and 63 characters.
cs: Délka heslové fráze by měla být mezi 8 a 63 znaky.

en: The log files have been reset.
cs: Soubory se záznamy událostí byly resetovány.

en: The low Packet Loss threshold needs to be a numeric value.
cs: Je třeba, aby spodní hranice ztrátovosti paketů byla číselná hodnota.

en: The low Packet Loss threshold needs to be less than 100.
cs: Je třeba, aby spodní hranice ztrátovosti paketů byla nižší než 100.

en: The low Packet Loss threshold needs to be less than the default high Packet Loss threshold (%d)
cs: Je třeba, aby nejnižší práh ztrátovosti paketů byl nižší než výchozí nejvyšší práh (%d)

en: The low Packet Loss threshold needs to be positive.
cs: Je třeba, aby spodní hranice ztrátovosti paketů bylo kladné číslo.

en: The low latency threshold needs to be a numeric value.
cs: Je třeba, aby spodní hranice doby prodlevy bylo číslo.

en: The low latency threshold needs to be less than the default high latency threshold (%d)
cs: Je třeba, aby spodní hranice doby prodlevy byla nižší než její výchozí horní hranice (%d)

en: The low latency threshold needs to be positive.
cs: Je třeba, aby spodní hranice doby prodlevy bylo kladné číslo.

en: The maximum allowed number of server processes.
cs: Nejvyšší umožněný počet procesů serveru.

en: The maximum lease time must be at least 60 seconds and higher than the default lease time.
cs: Je třeba, aby nejdelší zápůjční čas byl přinejmenším 60 sekund a byl vyšší, než výchozí zápůjční čas.

en: The maximum number of characters that will be stored in the stick table (if appropiate table type is selected).
cs: Nejvyšší počet znaků které budou uchovávány v lepkavé tabulce (pokud je zvolen příslušný typ tabulky).

en: The maximum time allowed between sending unsolicited multicast router advertisements from the interface, in seconds.
cs: Nejdelší doba, přijatelná mezi zasláním nesolicitovaného všeměrového vysílání směrovače propagace z rozhraní, v sekundách.

en: The minimum time allowed between sending unsolicited multicast router advertisements from the interface, in seconds.
cs: Nejnižší umožněná doba mezi posláním vyžádané všesměrové propagace směrovače z rozhraní (v sekundách).

en: The monitor IP address "%s" is already in use. You must choose a different monitor IP.
cs: IP adresa „%s“ monitoru je už používaná. Je třeba zvolit jinou.

en: The monitoring process will flush states for a gateway that goes down if this box is not checked. Check this box to disable this behavior.
cs: Pokud toto není zaškrtnuto, proces monitorování vyčistí stavy pro bránu která se stane nedostupnou. Zaškrtnutím toto chování vypnete.

en: The name cannot be the internally reserved keyword "%s".
cs: Názvem nemůže být klíčové slovo „%s“, vyhrazené pro použití v rámci systému.

en: The name must be less than 32 characters long and may only consist of the following characters: %s
cs: Je třeba, aby název byl nejvýše 32 znaků dlouhý a může se sestávat pouze z následujících znaků: %s

en: The name of the HTTP header field.
cs: Název kolonky HTTP hlavičky.

en: The name of the service.
cs: Název služby.

en: The name of the test.
cs: Název testu.

en: The name of your Prefix-List, please choose one near to the result you want to achieve.
cs: Název vašeho seznamu předpon, zvolte nějaký blízký výsledku který chcete dosáhnout.

en: The name should contain only alphanumeric characters.
cs: Název by měl obsahovat pouze písmena a číslice.

en: The name you use for logging into your Nextcloud account
cs: Jméno, které používáte pro přihlašování se ke svému Netxcloud

en: The network for this host
cs: Síť tohoto stroje

en: The network pattern you want to match. You can also add "ge" or "le" additions after the network statement. It's not validated so please be careful!
cs: Vzorec sítě, který hledáte. Je možné také přidat „ge“ nebo „le“ za deklaraci sítě. Není ověřováno, proto buďte opatrní!

en: The next major release is:
cs: Příští hlavní vydání je:

en: The number of bytes a queue can serve before being moved to the tail of old queues list (bytes), leave empty for defaults
cs: Počet bajtů které fronta může obsloužit než bude přesunuta na konec seznamu starých front. Pokud není vyplněno, bude použita výchozí hodnota.

en: The number of databases you would like to have.
cs: Počet databází které chcete mít.

en: The number of flow queues that are created and managed, leave empty for defaults
cs: Počet front toků které jsou vytvořené a obhospodařované. Pokud není vyplněné, je použita výchozí hodnota.

en: The number of incoming TCP buffers to allocate per thread. The default value is 10. If 0 is selected then no TCP queries, from clients, are accepted.
cs: Počet vyrovnávacích pamětí pro příchozí TCP pro jednotlivá vlákna. Výchozí hodnota je 10. Pokud je nastavena 0 (nula), pak nejsou přijímány od klientů žádné TCP dotazy.

en: The number of outgoing TCP buffers to allocate per thread. The default value is 10. If 0 is selected then no TCP queries, to authoritative servers, are done.
cs: Počet odchozích TCP vyrovnávacích pamětí na jednotlivá vlákna. Výchozí je 10. Pokud je zadána 0 (nula), pak nejsou na autoritativní servery posílány žádné TCP dotazy.

en: The number of queries that every thread will service simultaneously. If more queries arrive that need to be serviced, and no queries can be jostled, then these queries are dropped.
cs: Počet dotazů které každé z vláken obslouží naráz. Pokud dorazí více dotazů, které je třeba obsloužit, a žádné nelze postrčit, pak budou zahozeny.

en: The number of retries must be greater than 0
cs: Je třeba, aby počet opakovaných pokusů byla vyšší než 0

en: The number of seconds to wait for a response to pings or to allow meta connections to block.
              If the other end doesn't respond within this time, the connection is terminated, and the others will be notified of this.
cs: Kolik sekund čekat na odpověď z ping nebo umožnit meta spojení pro blokování.
              Pokud protějšek neodpoví do stanoveného limitu, spojení je ukončeno a ostatní na to budou upozorněni.

en: The number of threads per child process.
cs: Počet vláken v jednotlivých podřízených procesech.

en: The password cannot start with '!'.
cs: Heslo nemůže začínat znakem „!“ (vykřičník).

en: The password contains invalid characters.
cs: Heslo obsahuje neplatné znaky.

en: The password for access to SNMP agent
cs: Heslo pro přístup k SNMP agentovi

en: The password for authentication.
cs: Heslo pro ověření.

en: The password name for this connection. Be aware that it will stored in cleartext on this device.
cs: Název hesla pro toto spojení. Uvědomte si, že na tomto zařízení bude uloženo v čitelné podobě.

en: The password to use for SMTP authentication.
cs: Heslo pro SMTP ověřování

en: The passwords do not match.
cs: Zadání hesla se neshodují.

en: The port can be either the source or destination port. The packet capture will look for this port in either field.
cs: Port může být buď zdrojový nebo cílový. Zachycení paketu se bude dívat po tomto portu v obou kolonkách.

en: The port number where Squid sends and receives ICP queries to and from neighbor caches. Leave blank to disable (default). The standard UDP port for ICP is 3130.
cs: Číslo portu na kterém mezipaměť Squid posílá a přijímá ICP dotazy na a ze sousedních mezipamětí. Pokud není vyplněno (výchozí stav) je tato funkce vypnutá. Standardní UDP port pro ICP je 3130.

en: The port number which is exposed in the Tor network.
cs: Číslo portu které je vystaveno do sítě Tor.

en: The port of the mail server. Typically 465 for SSL or 25 for TLS and non secure connections.
cs: Port e-mailového serveru. Typicky 465 pro SSL nebo 25 pro TLS a nezabezpečená spojení.

en: The port the proxy service will listen to.
cs: Port na kterém bude služba proxy očekávat spojení.

en: The port the ssl proxy service will listen to.
cs: Port na kterém bude služba ssl proxy očekávat spojení.

en: The port used for responding to DNS queries. It should normally be left blank unless another service needs to bind to TCP/UDP port 53.
cs: Port, prostřednictvím kterého jsou zodpovídány DNS dotazy. Běžně by toto mělo zůstat nevyplněné dokud není potřeba navázat na TCP/UDP port 53 jinou službu.

en: The powerd utility monitors the system state and sets various power control options accordingly. It offers four modes (maximum, minimum, adaptive and hiadaptive) that can be individually selected while on AC power or batteries. The modes maximum, minimum, adaptive and hiadaptive may be abbreviated max, min, adp, hadp. Maximum mode chooses the highest performance values. Minimum mode selects the lowest performance values to get the most power savings. Adaptive mode attempts to strike a balance by degrading performance when the system appears idle and increasing it when the system is busy. It offers a good balance between a small performance loss for greatly increased power savings. Hiadaptive mode is alike adaptive mode, but tuned for systems where performance and interactivity are more important than power consumption. It raises frequency faster, drops slower and keeps twice lower CPU load.
cs: Nástroj powerd sleduje stav systému a dle něj nastavuje nejrůznější parametry napájení. Nabízí čtyři režimy (nejvyšší, nejnižší, přizpůsobivý a vysoce přizpůsobivý), které mohou být voleny zvlášť pro napájení z rozvodné sítě nebo z akumulátorů. Režimy nejvyšší, nejnižší, přizpůsobivý a vysoce přizpůsobivý mohou být zkracovány na max, min, adapt. a v. adapt. Režim nejvyšší znamená nejvyšší výkon. Režim nejnižší znamená nejnižší výkon ale také nejnižší spotřeba energie a zahřívání. Přizpůsobivý režim je snahou o vyvážení pomocí snížení výkonu když je systém méně vytížený a zvýšení když je vytížený. Poskytuje dobrý poměr mezi malou ztrátou výkonu, vyvážený úsporami energie. Vysoce přizpůsobivý režim je podobný tomu přizpůsobivému s tím, že je více zaměřen na výkon a doby odezvy  než na úsporu energie. Rychleji zvedá frekvence, pomaleji je snižuje a udržuje poloviční vytížení procesoru.

en: The predefined configurations assume your GPS has already been set to NMEA mode.
cs: Předpřipravená nastavení předpokládají že GPS přijímač je už nastaven do NMEA režimu.

en: The priority selected here defines in what order failover and balancing of links will be done. Multiple links of the same priority will balance connections until all links in the priority will be exhausted. If all links in a priority level are exhausted we will use the next available link(s) in the next priority level.
cs: Pořadí přednosti zde vybrané určuje v jakém pořadí bude probíhat přebírání služby v případě výpadku a rozdělování zátěže mezi linkami. Vícero linek se stejnou prioritou bude rozdělovat zátěž dokud nejsou vyčerpány všechny linky s touto prioritou. Pokud jsou na daném stupni priority vyčerpány všechny linky, budou použity dostupné linky z další úrovně.

en: The probe interval needs to be a numeric value.
cs: Je třeba, aby interval testu bylo číslo.

en: The probe interval needs to be positive.
cs: Je třeba, aby interval testu bylo kladné číslo.

en: The process ID of the command which holds the socket.
cs: Identifikátor procesu příkazu, který drží soket.

en: The process may take some time and thus will run in the background, you will not get any notification in the GUI. Use the log file to monitor the progress and to see error messages.
cs: Proces může chvíli trvat a proto bude spuštěn na pozadí a neobdržíte proto žádné oznámení v grafickém uživatelském rozhraní. Postup můžete sledovat v souboru se záznamem událostí, ve kterém se také ocitnou případná chybová hlášení.

en: The prompt will be displayed in the authentication request window.
cs: Výzva bude zobrazena v okně s požadavkem na ověření.

en: The protocol used by your LDAP server. It can either be standard TCP or SSL encrypted.
cs: Protokol použitý LDAP serverem. Může to být buď standardní TCP nebo SSL šifrovaný.

en: The proxy will use this as the source address for the control connection to a server.
cs: Proxy bude toto používat jako zdrojovou adresu pro řízení spojení na server.

en: The range is invalid (first element higher than second element).
cs: Zadaný rozsah není platný (začátek je vyšší než konec).

en: The release type requires an update.
cs: Typ vydání vyžaduje aktualizaci.

en: The remote gateway "%s" is already used by phase1 "%s".
cs: Brána „%s“ na opačném konci tunelu je už používána první fází „%s“.

en: The route priority must be greater than 0
cs: Je třeba, aby priorita trasy byla vyšší než 0 (nula)

en: The schedule must have at least one time range configured.
cs: Je třeba aby plán měl nastavený alespoň jedno časové rozmezí.

en: The schedule name cannot be the internally reserved keyword "%s".
cs: Plán nemůže být nazvaný slovem „%s“, které je vyhrazeno jako klíčové slovo pro vnitřní použití v systému.

en: The schedule name must be less than 32 characters long and may only consist of the following characters: %s
cs: Je třeba, aby název plánu byl nejvýše 32 znaků dlouhý a může se sestávat pouze z následujících znaků: %s

en: The serial number must be a number greater than zero or left blank.
cs: Je třeba, aby sériové číslo bylo větší než nula nebo nevyplněno.

en: The service check type.
cs: Typ kontroly služby.

en: The service name contains invalid characters.
cs: Název služby obsahuje neplatné znaky.

en: The source tracking table has been flushed successfully.
cs: Tabulka sledování zdrojů byla úspěšně vyprázdněna.

en: The span interface cannot be part of the bridge member interfaces.
cs: Span rozhraní nemůže být součástí rozhraní tvořících síťový most.

en: The specified 'Local port' is in use. Please select another value
cs: Zadaný „Místní port“ je v používání. Zvolte jinou hodnotu

en: The specified 'Local port' is in use. Please select another value.
cs: Zadaný „Místní port“ je už používán. Zvolte jinou hodnotu.

en: The specified group name is already used by an interface. Please choose another name.
cs: Zadaný název skupiny je už používán jiným rozhraním. Vyberte jiný.

en: The specified range lies outside of the current subnet.
cs: Zadaný rozsah leží mimo stávající podsíť.

en: The specified range must not be within the DHCP range for this interface.
cs: Zadaný rozsah nemůže spadat do DHCP rozsahu tohoto rozhraní.

en: The specified range must not be within the range configured on a DHCP pool for this interface.
cs: Zadaný rozsah nespadá pod rozsah nastavený na DHCP fondu pro toto rozhraní.

en: The specified server address lies in the remote subnet.
cs: Zadaná adresa serveru spadá do podsítě na protější straně.

en: The state file of the Monit process.
cs: Stavový soubor procesu Monit.

en: The state table has been flushed successfully.
cs: Stavová tabulka byla úspěšně vyprázdněna.

en: The static mapping configuration has been changed
cs: Nastavení statického mapování bylo změněno

en: The statistics could not be fetched. Is HAProxy running?
cs: Statistiky nebylo možné získat. Je HAProxy spuštěné?

en: The subnet range cannot overlap with virtual IP address %s.
cs: Rozsah podsítě se nemůže překrývat s virtuální IP adresou %s.

en: The subnet range cannot overlap with virtual IPv6 address %s.
cs: Rozsah podsítě se nemůže překrývat s virtuální IPv6 adresou %s.

en: The supplied 'Password' and 'Confirm' field values must match.
cs: Je třeba aby se zadání v kolonce „Heslo“ a „Potvrzení hesla“ shodovalo.

en: The symmetric cipher algorithm used to encrypt UDP packets.
                 Any cipher supported by LibreSSL or OpenSSL is recognised.
                 Furthermore, specifying "none" will turn off packet encryption.
                 It is best to use only those ciphers which support CBC mode
cs: Symetrický algoritmus použitý pro šifrování UDP paketů.
                 Je rozpoznávána libovolná šifra podporovaná knihovnami LibreSSL nebo OpenSSL.
                 Dále, zadání „žádná“ vypne šifrování paketů.
                 Nejlépe je použít pouze ty šifry, které podporují CBC režim

en: The synchronize peer IP must be an IPv4 address or left empty.
cs: Je třeba, aby IP adresa protějšku synchronizace byla IPv4 adresa nebo nevyplněná.

en: The system is powering off now.
cs: Systém se nyní vypíná.

en: The system is rebooting now, please wait...
cs: Systém se nyní restartuje, čekejte…

en: The system is rebooting now. This may take one minute.
cs: Systém se nyní restartuje. To může chvíli trvat.

en: The target IP address for 'Remote Host' and 'Network' checks.
cs: Cílová adresa kontrol „Vzdálený“ stroj a „Síť“.

en: The target port range must be an integer between 1 and 65535.
cs: Je třeba, aby rozsah cílových portů bylo celé kladné číslo mezi 1 a 65535.

en: The time in seconds after which a connection without activity can be cancelled.
cs: Doba (v sekundách) neaktivity, po které uplynutí bude spojení zrušeno.

en: The time in seconds to wait for all the TXT records to take effect after adding them to the DNS API. Defaults to 120 seconds.
cs: Jak dlouho (v sekundách) čekat než všechny TXT záznamy nabudou účinnosti po jejich přidání do DNS API. Výchozí je 120 sekund.

en: The time must be a positive integer.
cs: Je třeba, aby čas bylo celé kladné číslo.

en: The timeout must be a number between 1 and 2147483647.
cs: Je třeba, aby časový limit byl číslo z rozmezí 1 až 2147483647.

en: The timeout must be greater than 0
cs: Je třeba, aby časový limit byl vyšší než 0

en: The total number of authenticator processes to spawn.
cs: Kolik ověřovací procesů vytvořit.

en: The transport protocol associated with the socket for Internet sockets, or the type of socket (stream or data-gram) for UNIX sockets.
cs: Přepravní protokol související se sokety pro Internetové sokety, nebo typ soketu (proud nebo datagram) pro unixové sokety.

en: The tunnel local and tunnel remote fields must have valid IP addresses.
cs: Je třeba aby v kolonkách místní a protější konec tunelu byly platné IP adresy.

en: The upgrade has finished and your device is being rebooted at the moment, please wait...
cs: Přechod na novější verzi je dokončen a stroj se v tuto chvíli restartuje – čekejte…

en: The upstream network interface is the outgoing interface which is responsible for communicating to available multicast data sources. There can only be one upstream interface.
cs: Nadřazené síťové rozhraní je odchozí rozhraní, které je odpovědné za komunikaci s dostupnými zdroji vícesměrového vysílání. Nadřazené rozhraní může být pouze jedno.

en: The user "%s" was successfully removed.
cs: Účet uživatele „%s“ byl úspěšně odebrán.

en: The user name for this connection.
cs: Uživatelské jméno pro toto připojení.

en: The user who owns the socket.
cs: Uživatel-vlastník soketu.

en: The username contains invalid characters.
cs: Uživatelské jméno obsahuje neplatné znaky.

en: The username for authentication.
cs: Uživatelské jméno pro ověření.

en: The username is longer than 32 characters.
cs: Uživatelské jméno je delší než 32 znaků.

en: The username may not be a part of the password
cs: Uživatelské jméno nelze použít také jako část hesla

en: The username to use for SMTP authentication.
cs: Uživatelské jméno pro SMTP ověření.

en: The value in this field is 6RD IPv4 gateway address assigned by your ISP
cs: Hodnota v této kolonce je IPv4 adresa 6RD brány, přiřazená vaším poskytovatelem připojení

en: The value in this field is sent as the DHCP client identifier and hostname when requesting a DHCP lease. Some ISPs may require this (for client identification).
cs: Hodnota z této kolonky je odeslána jako identifikátor DHCP klienta a název stroje při požadavku o DHCP zápůjčku. Někteří poskytovatelé připojení toto mohou vyžadovat (pro identifikaci klienta).

en: The value in this field is the 6RD IPv4 prefix length. Normally specified by the ISP. A value of 0 means we embed the entire IPv4 address in the 6RD prefix.
cs: Hodnota v této kolonce je délka 6RD IPv4 předpony. Obyčejně bývá určená poskytovatelem připojení. Hodnota 0 (nula) znamená zapouzdřit celou IPv4 adresu do 6RD předpony.

en: The value in this field is the 6RD IPv6 prefix assigned by your ISP. e.g. '2001:db8::/32'
cs: Hodnota v této kolonce je 6RD IPv6 předpona, přiřazená vaším poskytovatelem připojení. Např.: „2001:db8::/32“

en: The value in this field is the absolute path to a script invoked on certain conditions including when a reply message is received.
cs: Hodnota této kolonky je úplný popis umístění skriptu, spouštěného za určitých podmínek, včetně toho, když je obdržena zpráva s odpovědí.

en: The value in this field is the delegated prefix length provided by the DHCPv6 server. Normally specified by the ISP.
cs: Hodnota v této kolonce je délka pověřené předpony poskytnutá DHCPv6 serverem. Obyčejně bývá určováno poskytovatelem připojení.

en: The value in this field is the full absolute path to a DHCP client configuration file.
cs: Hodnota této kolonky je úplný popis umístění souboru s nastaveními pro DHCP klienta.

en: The value in this field is used as a fixed alias IPv4 address by the DHCP client.
cs: Hodnota v této kolonce slouží jako pevná alternativní IPv4 adresa DHCP klientem.

en: The values in these fields are DHCP %sprotocol timings%s used when requesting a lease.
cs: Hodnoty v těchto kolonkách jsou %sčasování protokolu%s DHCP, použitá při požadování zápůjčky.

en: The values in this field are DHCP option 55 to be sent when requesting a DHCP lease. [option [, ...]]
cs: Hodnoty v této kolonce jsou DHCP volba č. 55 kterou poslat při požadavku na DHCP zápůjčku. [volba [, …]]

en: The values in this field are DHCP option modifiers applied to obtained DHCP lease. [modifier option declaration [, ...]] <br />modifiers: (default, supersede, prepend, append)
cs: Hodnoty v této kolonce jsou modifikátory DHCP předvoleb, použité pro získání DHCP zápůjčky. [deklarace modifikátoru předvolby [, ...]] <br />modifikátory: (default, supersede, prepend, append) – výchozí, následuje po, předchází, připojit

en: The values in this field are DHCP options required by the client when requesting a DHCP lease. [option [, ...]]
cs: Hodnoty v této kolonce jsou DHCP předvolby, které klient potřebuje při požadavku na DHCP zápůjčku. [předvolba [, ...]]

en: The values in this field are DHCP options to be sent when requesting a DHCP lease. [option declaration [, ...]] <br />Value Substitutions: {interface}, {hostname}, {mac_addr_asciiCD}, {mac_addr_hexCD} <br />Where C is U(pper) or L(ower) Case, and D is " :-." Delimiter (space, colon, hyphen, or period) (omitted for none).
cs: Hodnoty v této kolonce jsou DHCP předvolby, které posílat při požadavku na DHCP zápůjčku. [deklarace předvolby [, ...]] <br />Dosazování hodnot: {interface}, {hostname}, {mac_addr_asciiCD}, {mac_addr_hexCD} <br />Kde C je U(velké) nebo L(malé) písmeno, a D je „ :-.“ oddělovač (mezera, dvojtečka, spojovník nebo tečka) (vynecháno pro žádný).

en: The values in this field are DHCP request options to be sent when requesting a DHCP lease. [option [, ...]]
cs: Hodnoty v této kolonce jsou volby DHCP požadavku které budou posílány při poptávání DHCP zápůjčky. [volba [, …]]

en: The values in this field are DHCP send options to be sent when requesting a DHCP lease. [option declaration [, ...]] <br />Value Substitutions: {interface}, {hostname}, {mac_addr_asciiCD}, {mac_addr_hexCD} <br />Where C is U(pper) or L(ower) Case, and D is " :-." Delimiter (space, colon, hyphen, or period) (omitted for none).
cs: Hodnoty v této kolonce jsou předvolby posílané DHCP při požadavku na DHCP zápůjčku. [dekladrace volby [, …]] <br />Dosazování hodnot: {interface}, {hostname}, {mac_addr_asciiCD}, {mac_addr_hexCD} <br />Kde C je U(velké) nebo L(malé) písmeno, a D je „ :-.“ oddělovač (mezera, dvojtečka, spojovník nebo tečka) (vynecháno znamená nic).

en: The virtual IP field selects what (virtual) IP should be used when this group applies to a local Dynamic DNS, IPsec or OpenVPN endpoint
cs: Kolonka virtuální IP adresa určuje, která adresa by měla být použita když tato skupina se týká místní dynamické DNS, IPsec nebo OpenVPN

en: The web GUI is reloading at the moment, please wait...
cs: Webové uživatelské rozhraní se znovu načítá, čekejte…

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: There are %s updates available, total download size is %s.
cs: Je k dispozici %s aktualizací, objem stahovaných dat bude %s.

en: There are no updates available on the selected mirror.
cs: Ze zvoleného instalačního zdroje nejsou k dispozici žádné nové aktualizace.

en: There is %s update available, total download size is %s.
cs: Je k dispozici %s aktualizace, objem stahovaných dat bude %s.

en: There is a mandatory update for the package manager available.
cs: Je k dispozici nezbytně nutná aktualizace pro správce balíčků.

en: There is something wrong in your config because user %s password is missing!
cs: S těmito nastaveními je něco špatně, protože chybí heslo k účtu uživatele %s!

en: There was an error parsing rule number: %s -- no src or dst (`%s')
cs: Vyskytla se chyba při zpracovávání pravidla č.: %s – žádný zdroj nebo cíl („%s“)

en: There was an error parsing rule number: %s -- not IPv4 or IPv6 (`%s')
cs: Vyskytla se chyba při zpracovávání čísla pravidla: %s – nejedná se o IPv4 nebo IPv6 („%s“)

en: There were error(s) loading the rules: %s%s
cs: Při načítání pravidel se vyskytly chyby: %s%s

en: Thermal Sensors
cs: Teplotní senzory

en: These are the IPv4 networks that will be accessible from the remote endpoint. Expressed as a comma-separated list of one or more CIDR ranges. You may leave this blank if you don't want to add a route to the local network through this tunnel on the remote machine. This is generally set to your LAN network
cs: Toto jsou IPv4 sítě, které budou dostupné z opačného konce tunelu. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jednoho nebo více rozsahů v CIDR zápisu. Nevyplňujte pokud nechcete na stroj na protější straně přidávat trasu do místní sítě, vedoucí skrze tento tunel. Obecně je toto nastaveno na vaší místní síť

en: These are the IPv4 networks that will be accessible from this particular client. Expressed as a comma-separated list of one or more CIDR ranges.
cs: Toto jsou IPv4 sítě, které budou k dispozici z tohoto konkrétního klienta. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jednoho nebo více CIDR rozsahů.

en: These are the IPv4 networks that will be routed through the tunnel, so that a site-to-site VPN can be established without manually changing the routing tables. Expressed as a comma-separated list of one or more CIDR ranges. If this is a site-to-site VPN, enter the remote LAN/s here. You may leave this blank if you don't want a site-to-site VPN
cs: Toto jsou IPv4 sítě, které budou směrovány skrze tunel, což umožní vytvořit VPN síť mezi pobočkami, aniž by bylo třeba ručně měnit směrovací tabulky. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jednoho nebo více rozsahů v CIDR zápisu. Pokud je toto VPN mezi pobočkami, zadejte sem sítě, nacházející se na protější straně. Pokud se nejedná o VPN mezi pobočkami, není třeba vyplňovat

en: These are the IPv4 networks that will be routed through the tunnel, so that a site-to-site VPN can be established without manually changing the routing tables. Expressed as a comma-separated list of one or more CIDR ranges. If this is a site-to-site VPN, enter the remote LAN/s here. You may leave this blank to only communicate with other clients
cs: Toto jsou IPv4 sítě, které budou směrované skrze tunel, takže je možné vytvořit VPN mezi pobočkami aniž by bylo třeba ručně měnit směrovací tabulky. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jednoho nebo více IP adres / předpon. Pokud se jedná o VPN mezi mezi pobočkami, zadejte sem sítě na protější straně. V případě komunikace pouze s ostatními klienty je toto možné ponechat nevyplněné.

en: These are the IPv4 networks that will be routed to this client specifically using iroute, so that a site-to-site VPN can be established. Expressed as a comma-separated list of one or more CIDR ranges. You may leave this blank if there are no client-side networks to be routed
cs: Toto jsou IPv4 sítě, které budou směrovány na tohoto klienta konkrétně pomocí iroute, takže je možné navázat VPN mezi pobočkami. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jedné nebo více IP adresami / předponami sítí. Pokud zde nejsou žádné sítě do kterých na straně klienta směrovat.

en: These are the IPv6 networks that will be accessible from the remote endpoint. Expressed as a comma-separated list of one or more IP/PREFIX. You may leave this blank if you don't want to add a route to the local network through this tunnel on the remote machine. This is generally set to your LAN network
cs: Toto jsou IPv6 sítě, které budou dostupné z opačného konce tunelu. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jedné nebo více IP adres / předpon. Nevyplňujte pokud nechcete na stroj na protější straně přidávat trasu do místní sítě, vedoucí skrze tento tunel. Obecně je toto nastaveno na vaší místní síť

en: These are the IPv6 networks that will be accessible from this particular client. Expressed as a comma-separated list of one or more IP/PREFIX networks.
cs: Toto jsou IPv6 sítě, které budou přístupné z konkrétního klienta. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jedné nebo více IP adres / předpon sítí.

en: These are the IPv6 networks that will be routed through the tunnel, so that a site-to-site VPN can be established without manually changing the routing tables. Expressed as a comma-separated list of one or more IP/PREFIX. If this is a site-to-site VPN, enter the remote LAN/s here. You may leave this blank if you don't want a site-to-site VPN
cs: Toto jsou IPv6 sítě, které budou směrovány skrze tunel, což umožní vytvořit VPN síť mezi pobočkami, aniž by bylo třeba ručně měnit směrovací tabulky. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jedné a více IP adres / předpon. Pokud je toto VPN mezi pobočkami, zadejte sem sítě, nacházející se na protější straně. Pokud se nejedná o VPN mezi pobočkami, není třeba vyplňovat

en: These are the IPv6 networks that will be routed through the tunnel, so that a site-to-site VPN can be established without manually changing the routing tables. Expressed as a comma-separated list of one or more IP/PREFIX. If this is a site-to-site VPN, enter the remote LAN/s here. You may leave this blank to only communicate with other clients
cs: Toto jsou IPv6 sítě, které budou směrované skrze tunel, takže je možné vytvořit VPN mezi pobočkami aniž by bylo třeba ručně měnit směrovací tabulky. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jednoho nebo více IP adres / předpon. Pokud se jedná o VPN mezi mezi pobočkami, zadejte sem sítě na protější straně. V případě komunikace pouze s ostatními klienty je toto možné ponechat nevyplněné.

en: These are the IPv6 networks that will be routed to this client specifically using iroute, so that a site-to-site VPN can be established. Expressed as a comma-separated list of one or more IP/PREFIX networks. You may leave this blank if there are no client-side networks to be routed.
cs: Toto jsou IPv6 sítě, které budou směrovány na tohoto klienta konkrétně pomocí iroute, takže je možné navázat VPN mezi pobočkami. Vyjádřeno jako čárkou oddělovaný seznam jedné nebo více IP adresami / předponami sítí. Pokud zde nejsou žádné sítě do kterých na straně klienta směrovat.

en: These options enable additional messages from NTP to be written to the System Log
cs: Tyto předvolby zapnou zapisování dalších zpráv z NTP do systémového záznamu událostí

en: These options will create persistent daily log files in /var/log/ntp.
cs: Tyto předvolby vytvoří trvalé soubory se záznamem událostí ve /var/log/ntp.

en: These settings may affect which channels are available and the maximum transmit power allowed on those channels. Using the correct settings to comply with local regulatory requirements is recommended.
cs: Tato nastavení mohou ovlivnit dostupnost kanálů a nejvyšší vysílací výkon. Je doporučeno použít správná nastavení aby byl zajištěn soulad s místními nařízeními.

en: This Firewall
cs: Tato brána firewall

en: This GRE tunnel cannot be deleted because it is still being used as an interface.
cs: Tento GRE tunel nelze smazat protože slouží jako rozhraní.

en: This Host
cs: Tento stroj

en: This Hostname, IP or DUID Identifier already exists.
cs: Takový název stroje, IP adresa nebo DUID identifikátor už v systému existuje.

en: This Hostname, IP, MAC address or Client identifier already exists.
cs: Takový název stroje, IP či MAC adresa nebo identifikátor klienta už existuje.

en: This IP address is being used by another interface or VIP.
cs: Tato IP adresa je používána jiným rozhraním nebo je virt. IP adresou.

en: This IPv4 address conflicts with a Static Route.
cs: Tato IPv4 adresa koliduje se statickou trasou.

en: This IPv4 address is being used by another interface or VIP.
cs: Tato IPv4 adresa je používaná jiným rozhraním nebo jako virt. IP adresa.

en: This IPv4 address is the broadcast address and cannot be used
cs: Tato IPv4 adresa je adresou všesměrového vysílání a nelze ji proto použít

en: This IPv4 address is the network address and cannot be used
cs: Tato IPv4 adresa je adresou sítě a nelze ji proto použít

en: This IPv6 address conflicts with a Static Route.
cs: Tato IPv6 adresa koliduje se statickou trasou.

en: This IPv6 address is being used by another interface or VIP.
cs: Tato IPv6 adresa je používaná jiným rozhraním nebo jako virt. IP adresa.

en: This LAGG interface cannot be deleted because it is still being used.
cs: Toto LAGG rozhraní nemůže být smazáno, protože je stále v používání.

en: This VLAN cannot be deleted because it is still being used as an interface (%s).
cs: Tato VLAN nemůže být smazána protože je stále používána jako rozhraní (%s).

en: This allows for communications with hosts that generate fragmented packets with the don't fragment (DF) bit set. Linux NFS is known to do this. This will cause the filter to not drop such packets but instead clear the don't fragment bit.
cs: Toto umožní komunikaci se stroji, které vytvářejí dělené pakety ale s nastaveným příznakem nefragmentovat. Chová se tak například linuxová implementace NFS protokolu. Toto zajistí, že filtr takové pakety nebude zahazovat ale namísto toho odstraní příznak nefragmentovat.

en: This allows packets with IP options to pass. Otherwise they are blocked by default. This is usually only seen with multicast traffic.
cs: Toto umožní paketům s IP předvolbami projít. V opačném případě jsou ve výchozím stavu blokované. Toto je obvykle k vidění u vícesměrového provozu.

en: This bridge cannot be deleted because it is assigned as an interface.
cs: Tento síťový most nemůže být smazán protože je přiřazen jako rozhraní.

en: This can be either an IP address, fully qualified domain name or an email address.
cs: Toto může být buď IP adresa, úplný doménový název nebo e-mailová adresa.

en: This certificate does not appear to be valid.
cs: Tento certifikát se nezdá být platný.

en: This check box will cause the packet capture to perform a reverse DNS lookup associated with all IP addresses.
cs: Zaškrtnutí tohoto způsobí že při zachytávání paketů bude prováděno zpětné DNS vyhledávání všech IP adres.

en: This does not clear active connection states, only source tracking.
cs: Toto nejsou čistě stavy aktivních připojení, pouze sledování zdroje.

en: This does not look like a valid url.
cs: Toto nevypadá jako platná URL adresa.

en: This enforces a certain behavior for SSL verify on servers, ignoring per-server settings. If set to 'enforce verify', server certificates are verified. If set to 'disable verify', server certificates are not verified. The default is 'no preference' to only use per-server configurations and not enforce a global default for all servers.
cs: Toto vynutí určité chování pro ověřování SSL na serverech, přičemž přebíjí nastavení jednotlivých serverů. Pokud je nastaveno na „vynutit ověřování“, budou certifikáty serveru ověřovány. Pokud je nastaveno na „vypnout ověřování“, certifikáty serverů ověřovány nebudou. Výchozí je „neurčeno“, čímž bude použito nastavení jednotlivých serverů a nebude vynucována stejná hodnota na všech serverech.

en: This entry cannot be deleted because it is still referenced by at least one Gateway.
cs: Tuto položku nelze smazat, protože je odkazována přinejmenším jednou bránou.

en: This entry cannot be deleted because it is still referenced by at least one NAT mapping.
cs: Tuto položku nelze smazat, protože je odkazována přinejmenším jedním NAT mapováním.

en: This field can be used to modify ("spoof") the MAC address of the WAN interface (may be required with some cable connections). Enter a MAC address in the following format: xx:xx:xx:xx:xx:xx or leave blank.
cs: Tuto kolonku lze použít pro úpravu („podvržení“) MAC adresy WAN rozhraní (může být potřeba u některých kabelových připojení). Zadejte MAC adresu v následujícím formátu: xx:xx:xx:xx:xx:xx nebo nevyplňujte.

en: This field is only used by Custom Dynamic DNS Entries.
cs: Tato kolonka je použita pouze Vlastními položkami dynamické DNS.

en: This field should be identical to what your dynamic DNS Provider will return if the update succeeds, leave it blank to disable checking of returned results.
cs: Tato kolonka by měla být stejná s tím, co vrátí váš poskytovatel dynamické DNS v případě úspěšné aktualizace. Pokud vrácené výsledky kontrolovat nechcete, nevyplňujte.

en: This gif TUNNEL cannot be deleted because it is still being used as an interface.
cs: Tento gif TUNEL nemůže být smazán protože slouží jako rozhraní.

en: This host/domain already exists.
cs: Takový stroj/doména už existuje.

en: This interface is referenced by IPv4 VIPs. Please delete those before setting the interface to 'none' configuration.
cs: Na toto rozhraní odkazují IPv4 virtuální adresy. Nejprve je smažte a pak bude možné nastavit zde „žádné“.

en: This interface is referenced by IPv6 VIPs. Please delete those before setting the interface to 'none' configuration.
cs: Toto rozhraní je upřednostňováno virtuálními IPv6 adresami. Nastavit ho na „žádné“ bude možné až po jejich smazání.

en: This is a CIDR block of proxy ARP addresses.
cs: Toto je CIDR blok adres ARP proxy.

en: This is a list with service tests.
cs: Toto je seznam testů služeb.

en: This is associated to a NAT rule.
cs: Toto souvisí s NAT pravidlem.

en: This is the IPv4 virtual network used for private communications between this client and the server expressed using CIDR (eg. 10.0.8.0/24). The first network address is assumed to be the server address and the second network address will be assigned to the client virtual interface
cs: Toto je virtuální IPv4 síť sloužící pro soukromou komunikaci mezi tímto klientem a serverem, vyjádřená v CIDR zápisu (např. 10.0.8.0/24). První adresa je předpokládána že je serveru a druhá bude přiřazena virtuálnímu rozhraní klienta

en: This is the IPv4 virtual network used for private communications between this server and client hosts expressed using CIDR (eg. 10.0.8.0/24). The first network address will be assigned to the server virtual interface. The remaining network addresses can optionally be assigned to connecting clients. (see Address Pool)
cs: Toto je IPv4 virtuální síť sloužící pro soukromou komunikaci mezi tímto serverem a klientem, vyjádřená v CIDR zápisu (např. 10.0.8.0/24). První ze síťových adres bude přiřazena virtuálnímu rozhraní serveru. Zbývající síťové adresy mohou být volitelně přiřazovány připojujícím se klientům (viz Fond adres).

en: This is the IPv6 address of the server to which DHCPv6 requests are relayed. You can enter multiple server IPv6 addresses, separated by commas.
cs: Toto je IPv6 adresa serveru na který jsou předávány DHCPv6 požadavky. Je možné zde zadat IPv6 adresy vícero serverů, oddělované čárkou.

en: This is the IPv6 virtual network used for private communications between this client and the server expressed using CIDR (eg. fe80::/64). The first network address is assumed to be the server address and the second network address will be assigned to the client virtual interface
cs: Toto je IPv6 virtuální síť, sloužící pro soukromou komunikaci mezi tímto klientem a serverem, vyjádřená v CIDR zápisu (např. fe80::/64). První síťová adresa je předpokládána být serveru a druhá bude přiřazena virtuálnímu rozhraní klienta

en: This is the IPv6 virtual network used for private communications between this server and client hosts expressed using CIDR (eg. fe80::/64). The first network address will be assigned to the server virtual interface. The remaining network addresses can optionally be assigned to connecting clients. (see Address Pool)
cs: Toto je IPv6 virtuální síť sloužící pro soukromou komunikaci mezi tímto serverem a klientem, vyjádřená v CIDR zápisu (např. fe80::/64). Počáteční sítová adresa bude přiřazena virtuálnímu rozhraní serveru. Zbývající síťové adresy mohou být volitelně přiřazovány připojujícím se klientům (viz Fond adres).

en: This is the detail level of the log. A higher level means more data is logged.
cs: Toto je úroveň podrobnosti záznamu událostí. Vyšší stupeň znamená zaznamenávání více dat.

en: This is the email address displayed in error messages to the users.
cs: Toto je e-mailová adresa zobrazovaná uživatelům v chybových hlášeních.

en: This is the hostname to be displayed in proxy server error messages.
cs: Toto je název stroje, který se bude objevovat v chybových hlášeních proxy serveru.

en: This is the level of detail that will be displayed after hitting 'Stop' when the packets have been captured.
cs: Toto je úroveň podrobnosti která bude zobrazena pro kliknutí na „Stop“ když byly zachyceny pakety.

en: This is the maximum lease time for clients that ask for a specific expiration time.
cs: Toto je nejdelší umožněný čas zápůjčky pro klienty, kteří poptávají konkrétní čas skončení platnosti.

en: This is the number of packets the packet capture will grab. Default value is 100.
cs: Toto je množství paketů které budou zachyceny. Výchozí hodnota je 100.

en: This is the only field required by for Custom Dynamic DNS, and is only used by Custom Entries.
cs: Toto je jediná kolonka potřebná pro vlastní dynamickou DNS a je používána pouze vlastními položkami.

en: This is used for clients that do not ask for a specific expiration time.
cs: Toto slouží pro klienty kteří se nedotazují na konkrétní čas skončení platnosti.

en: This is useful for rejecting leases from cable modems that offer private IPs when they lose upstream sync.
cs: Toto je užitečné pro odmítání zápůjček od kabelových modemů, které když ztratí synchronizaci s jim nadřazenou sítí, začnou nabízet IP adresy z neveřejného rozsahu.

en: This is usually
cs: Toto je obvykle

en: This is usually random and almost never equal to the destination port range (and should usually be 'any').
cs: Toto je obvykle nahodilé a téměř nikdy není shodné s rozsahem cílového portu (a obvykle by mělo být „libovolné“).

en: This item has been created by another service, command and parameter may not be changed.
cs: Tato položka byla vytvořena jinou službou, příkaz a parametry by neměly být měněny.

en: This item has been created by another service, command and parameter may not be changed. (was: %s)
cs: Tato položka byla vytvořena jinou službou, příkaz a parametr by neměly být měněny. (bylo: %s)

en: This machines external address to use
cs: Vnější adresa tohoto stroje kterou použít

en: This machines external port to use
cs: Který z vnějších portů tohoto stroje použít

en: This machines internal address to use and network mask for the whole network
cs: Vnitřní adresa tohoto stroje kterou použít a maska sítě pro celou síť

en: This machines part of the network
cs: Část sítě tohoto stroje

en: This may be used to change the GPS Clock ID (default: GPS).
cs: Pomocí tohoto je možné změnit identifikátor GPS hodin (výchozí: GPS).

en: This may be used to change the GPS Clock stratum (default: 0). This may be useful if, for some reason, you want ntpd to prefer a different clock
cs: Toto může být použito pro změnu strata GPS hodin (výchozí: 0). Toto může být užitečné pokud z nějakého důvodu chcete, aby ntpd upřednostňovalo jiné hodiny

en: This may be used to change the PPS Clock ID
cs: Toto může být použito pro změnu identifikátoru PPS hodin

en: This may be used to change the PPS Clock stratum
cs: Toto může být použito pro změnu strata PPS hodin

en: This may be useful if, for some reason, you want ntpd to prefer a different clock and just monitor this source.
cs: Toto může být užitečné pokud z nějakého důvodu chcete, aby ntpd upřednostňovalo jiné hodiny a tento zdroj pouze sledovalo.

en: This may only consist of characters and numbers and is used to identifiy your host.
cs: Toto může být tvořeno pouze písmeny a čísly a slouží k identifikaci vašeho hostitele.

en: This must be a valid port number.
cs: Je třeba, aby toto bylo platné číslo portu.

en: This must be the network's subnet mask. It does not specify a CIDR range.
cs: Je třeba, aby se jednalo o masku podsítě. Neurčuje CIDR rozsah.

en: This must match the setting on the DNS server.
cs: Je třeba, aby se toto shodovalo s nastavením na DNS serveru.

en: This option allows you to disable the caching feature of the engine.
cs: Tato volba umožňuje vypnout funkci mezipaměti v engine.

en: This option allows you to select a predefined configuration.
cs: Tato předvolba umožňuje vybrat předpřipravené nastavení.

en: This option can cause delays for large packet captures.
cs: Použití této předvolby může při zachytávání velkých paketů způsobovat prodlevy.

en: This option causes cumulative uptime to be recorded and displayed on the Status Interfaces page.
cs: Touto předvolbou bude zaznamenáván součet času, po který stroj je zapnutý a hodnota zobrazována na stránce Stav rozhraní.

en: This option causes mpd to adjust incoming and outgoing TCP SYN segments so that the requested maximum segment size is not greater than the amount allowed by the interface MTU. This is necessary in many setups to avoid problems caused by routers that drop ICMP Datagram Too Big messages. Without these messages, the originating machine sends data, it passes the rogue router then hits a machine that has an MTU that is not big enough for the data. Because the IP Don't Fragment option is set, this machine sends an ICMP Datagram Too Big message back to the originator and drops the packet. The rogue router drops the ICMP message and the originator never gets to discover that it must reduce the fragment size or drop the IP Don't Fragment option from its outgoing data.
cs: Tato předvolba způsobí že mpd upraví příchozí a odchozí TCP SYN segmenty tak, že požadovaná maximální velikost fragmentu nebude vyšší než objem umožňovaný MTU daného rozhraní. Toto je nezbytné v mnoha případech pro vyloučení problémů způsobovaných směrovači které zahazují ICMP datagramy se zprávou Příliš velko. Bez těchto zpráv, původní stroj, který odesílá data, předá nastrčenému směrovači pak narazí na stroj, který má MTU který není dostatečně velké pro data. Kvůli nastavené předvolbě IP nefragmentovat tento stroj pošle ICPM datagram Příliš velké zpět k původci a paket zahodí. Nastrčený směrovač zahodí ICPM zprávu a původce se nikdy nedoví, že musí zmenšit velikost fragmentu nebo ze svých odchozích dat vynechat předvolbu nefragmentovat.

en: This option causes the interface to operate in dial-on-demand mode, allowing you to have a 'virtual full time' connection. The interface is configured, but the actual connection of the link is delayed until qualifying outgoing traffic is detected.
cs: Tato předvolba způsobí, že rozhraní bude fungovat v režimu vytočit v případě potřeby, což vytvoří „virtuální stálé“ spojení. Rozhraní je nastaveno, ale skutečné spojení linky je pozdrženo dokud není zjištěn odpovídající odchozí provoz.

en: This option causes the interface to operate in dial-on-demand mode, allowing you to have a virtual full time connection. The interface is configured, but the actual connection of the link is delayed until qualifying outgoing traffic is detected.
cs: Použití této předvolby způsobí, že rozhraní bude fungovat v režimu „spojení v případě potřeby“ čímž se bude tvářit jako stále dostupné připojení. Rozhraní je nastaveno, ale spojení samotné je pozdrženo do okamžiku, kdy je zjištěn odpovídající odchozí provoz.

en: This option causes the interface to operate in dial-on-demand mode. Do NOT enable if you want your link to be always up. The interface is configured, but the actual connection of the link is delayed until qualifying outgoing traffic is detected.
cs: Tato předvolba způsobí, že rozhraní funguje v režimu vytočit na vyžádání. NEZAPÍNEJTE toto pokud chcete mít spojení stále nahozené. Rozhraní je nastaveno, ale skutečné spojení je odloženo dokud se neobjeví odpovídající odchozí provoz.

en: This option does not affect the level of detail when downloading the packet capture.
cs: Tato předvolba nepostihuje úroveň podrobností při stahování zachycených paketů.

en: This option effectively bars the server from adding routes to the client's routing table, however note that this option still allows the server to set the TCP/IP properties of the client's TUN/TAP interface
cs: Tato předvolba ve výsledku zamezí severu přidávat trasy do směrovací tabulky klienta, nicméně poznamenejme, že tato předvolba pořád serveru umožňuje nastavit TCP/IP vlastnosti TUN/TAP rozhraní klienta

en: This option enables Van Jacobson TCP header compression, which saves several bytes per TCP data packet. You almost always want this option. This compression ineffective for TCP connections with enabled modern extensions like time stamping or SACK, which modify TCP options between sequential packets.
cs: Tato předvolba zapíná kompresi hlaviček (algoritmus Van Jacobson), které ušetří několik bajtů v každém z TCP datovém paketu. Zapíná se téměř vždy. Tato komprese není efektivní pro TCP spojení se zapnutými moderními rozšířeními jako časové razítkování nebo SACK, které upravují TCP předvolby mezi po sobě jdoucími pakety.

en: This option enables scanning of HWP3 files.
cs: Toto zapne skenování HWP3 souborů.

en: This option enables scanning of OLE2 files, such as Microsoft Office documents and .msi files.
cs: Tato volba zapíná skenování OLE2 souborů, jako například dokumenty Microsoft Office a .msi soubory.

en: This option enables scanning within PDF files.
cs: Toto zapne skenování PDF souborů.

en: This option enables scanning within SWF files.
cs: Toto zapne skenování SWF souborů.

en: This option enables scanning xml-based document files supported by libclamav.
cs: Tato volba zapíná skenování dokumentů, založených na formátu XML, podporovaných knihovnou libclamav.

en: This option is only meaningful if multi-link PPP is negotiated. It proscribes shorter multi-link fragment headers, saving two bytes on every frame. It is not necessary to disable this for connections that are not multi-link.
cs: Tato předvolba je užitečná pouze pokud je dohodnuto vícelinkové PPP. Zakazuje kratší hlavičky vícelinkových fragmentů, čímž se šetří dva bajty na každém rámci. Není třeba vypínat u spojení, která nejsou vícelinková.

en: This option is only used when a non-default address is chosen as the source above. This option only expresses a preference; If an IP address of the selected type is not found on the chosen interface, the other type will be tried.
cs: Tato předvolba je použita pouze když je zvolena nevýchozí adresa jako zdroj výše. Tato předvolba pouze vyjadřuje preferenci. Pokud IP adresa vybraného typu není nalezena na zvoleném rozhraní, bude vyzkoušen další typ.

en: This option is used if 'SSL Encrypted' option is choosen.
cs: Tato předvolba je použita v případě, že je zároveň zvoleno „Šifrováno SSL“.

en: This option only applies if you have defined one or more static routes. If it is enabled, traffic that enters and leaves through the same interface will not be checked by the firewall. This may be desirable in some situations where multiple subnets are connected to the same interface.
cs: Tato předvolba se uplatní pouze pokud je určena alespoň jedna statická trasa. Pokud je zapnuté, provoz, který vstoupí a vystoupí tím stejným rozhraním nebude kontrolován bránou firewall. To může být potřebné v některých situacích, kdy je do stejného rozhraní připojeno více podsítí.

en: This option selects the way packets are routed to other daemons
cs: Tato předvolba vybírá způsob kterým jsou pakety směrovány na procesy ostatních služeb

en: This option specifies the MTU to use on this interface. The minimum legal value for the MTU is 68.
cs: Tato předvolba určuje MTU které použít na tomto rozhraní. Nejnižší platná hodnota pro MTU je 68.

en: This option will allow the logging daemon to bind to a single IP address, rather than all IP addresses.
cs: Tato předvolba umožní navázat proces služby záznamu událostí na jedinou IP adresu namísto na všechny IP adresy.

en: This option will create a tunnel for each phase 2 entry for IKEv2 interoperability with e.g. FortiGate devices.
cs: Tato předvolba vytvoří tunel pro každou položku druhé fáze pro IKEv2 slučitelnost například se zařízeními FortiGate.

en: This option will suppress ARP log messages when multiple interfaces reside on the same broadcast domain
cs: Tato předvolba potlačí zaznamenávání ARP zpráv v situaci, kdy se vícero rozhraní nachází ve stejné doméně všesměrového vysílání

en: This page allows you to perform a simple TCP connection test to determine if a host is up and accepting connections on a given port. This test does not function for UDP since there is no way to reliably determine if a UDP port accepts connections in this manner.
cs: Tato stránka umožňuje provést jednoduchou zkoušku TCP spojení a zjistit tak, zda stroj komunikuje a přijímá spojení na daném portu. Tento test nefunguje pro UDP protokol, protože neexistuje spolehlivý způsob jak zjistit, zda UDP port přijímá spojení.

en: This page show the output for the commands: "sockstat -4lL" and "sockstat -6lL".%sOr in case of showing all sockets the output for: "sockstat -4" and "sockstat -6".%s%sThe information listed for each socket is:
cs: Tato stránka zobrazuje výstup z příkazů: „sockstat -4lL“ a „sockstat -6lL“.%sNebo v případě zobrazení veškerých soketů výstup z: „sockstat -4“ a „sockstat -6“.%s%sInformace vypsaná pro každý ze soketů je:

en: This plugin includes code from the %s project.
cs: Zásuvný modul obsahuje zdrojový kód z projektu %s.

en: This point-to-point link cannot be deleted because it is still being used as an interface.
cs: Toto spojení bod-bod nelze smazat protože je pořád ještě používáno jako rozhraní.

en: This protocol is intended to do nothing: It disables any traffic without disabling the lagg interface itself.
cs: Tento protokol je zamýšlen aby nedělal nic: vypne jakýkoli provoz aniž by bylo třeba vypínat lagg rozhraní samotné.

en: This protocol is often used by Apple-compatible systems.
cs: Tento protokol je často využíván systémy Apple a podobnými.

en: This protocol is often used by Microsoft-compatible systems.
cs: Tento protokol je často používán Microsoft systémy.

en: This schedule is in use so the name may not be modified!
cs: Tento plán je používán takže jeho název nelze měnit!

en: This selects the dynamic IPv6 WAN interface to track for configuration
cs: Toto vybere rozhraní do vnějších sítí s dynamickou IPv6 pro sledování nastavení

en: This should typically be left blank.
cs: Tento řádek by typicky měl zůstat prázdný.

en: This software release has reached its designated end of life.
cs: Toto vydání už není podporované.

en: This statement specifies dhcp6c to only exchange informational configuration parameters with servers. A list of DNS server addresses is an example of such parameters. This statement is useful when the client does not need stateful configuration parameters such as IPv6 addresses or prefixes.
cs: Tento údaj určuje, aby dhcp6c vyměnilo se serverem pouze informační nastavovací parametry. Příkladem takových parametrů je například seznam adres DNS serverů. Tento údaj je užitečný v případě, že klient nepotřebuje stavové nastavovací parametry jako například IPv6 adresy nebo předpony.

en: This timeout is used for when the server is very busy. This protects against denial of service by slow queries or high query rates. The default value is 200 milliseconds.
cs: Tento časový limit je použit když je server velmi zaneprázdněn. Toto chrání proti útokům odepřením služby (DoS) pomocí zpomalení dotazů nebo příliš četných dotazů. Výchozí hodnota je 200 milisekund.

en: This update requires a reboot.
cs: Tato aktualizace vyžaduje restart.

en: This user is a member of these groups
cs: Tento uživatel je členem následujících skupin

en: This value controls how long, in seconds, that the RADIUS server may take to respond to an authentication request.
cs: Tato hodnota určuje jak dlouho (v sekundách) čekat na odpověď RADIUS serveru.

en: This value is either the Source or Destination IP address or subnet in CIDR notation. The packet capture will look for this address in either field.
cs: Tato hodnota je buď zdrojová nebo cílová IP adres nebo podsíť v CIDR zápisu. Zachytávání paketů bude tuto adresu hledat v obou kolonkách.

en: This will activate ClamAV
cs: Toto zapne ClamAV

en: This will activate OpenConnect Client.
cs: Toto aktivuje klienta OpenConnect.

en: This will activate the Cisco Discovery Protocol.
cs: Toto aktivuje Cisco Discovery protokol.

en: This will activate the Collectd service.
cs: Toto zapne službu Collectd.

en: This will activate the Extreme Discovery Protocol.
cs: Toto aktivuje protokol Extreme Discovery.

en: This will activate the Foundry Discovery Protocol.
cs: Toto aktivuje protokol Foundry Discovery.

en: This will activate the FreeRADIUS service.
cs: Toto aktivuje službu FreeRADIUS.

en: This will activate the LLDPD service.
cs: Toto zapne službu LLDPD.

en: This will activate the OSPF service if routing protocols are enabled in "General".
cs: Pokud jsou v „Obecné“ zapnuty směrovací protokoly, toto zapne službu OSPF.

en: This will activate the OSPFv3 service if routing protocols are enabled in "General".
cs: Pokud jsou v „Obecné“ zapnuty směrovací protokoly, toto zapne službu OSPFv3.

en: This will activate the Postfix daemon.
cs: Toto aktivuje proces služby Postfix.

en: This will activate the RIP service if the support of routing protocols is enabled in "General".
cs: Pokud jsou v „Obecné“ zapnuty směrovací protokoly, toto zapne službu RIP.

en: This will activate the SONMP Protocol by Nortel.
cs: Toto zapne SONMP protokol od Nortel.

en: This will activate the Zabbix Proxy service.
cs: Toto zapne službu Zabbix proxy.

en: This will activate the Zerotier service
cs: Toto zapne službu Zerotier

en: This will activate the bgp service.
cs: Toto aktivuje službu bgp.

en: This will activate the c-icap service.
cs: Toto zapne službu c-icap.

en: This will activate the clamd service.
cs: Toto zapne službu clamd.

en: This will activate the freshclam service.
cs: Toto zapne službu freshclam.

en: This will activate the isis service.
cs: Toto aktivuje službu isis.

en: This will activate the node_exporter plugin.
cs: Toto zapne zásuvný modul node_exporter.

en: This will activate the onion router.
cs: Toto zapne onion směrovač.

en: This will activate the routing service.
cs: Toto zapne službu směrování.

en: This will activate the siproxd service.
cs: Toto zapne službu siproxd.

en: This will activate the telegraf agent.
cs: Toto zapne agenta pro telegraf.

en: This will allow Postfix to connect to rspamd via milter protocol.
cs: Toto umožní spojení Postfix s rspamd prostřednictvím protokolu milter.

en: This will allow the gateway to exist outside of the interface subnet.
cs: Toto umožní aby brána existovala mimo podsíť rozhraní.

en: This will allow to take settings user name from local squid
cs: Toto umožní převzít nastavení uživatelského jména z místního squid

en: This will change the look and feel of the GUI.
cs: Toto změní vzhled a chování uživatelského rozhraní.

en: This will disable auto generated reply-to for this rule.
cs: Toto vypne automaticky generované pravidlo odpovědět na.

en: This will disable known weak ciphers like DES, RC4 or MD5.
cs: Toto vypne známé slabé šifry jako DES, RC4 nebo MD5.

en: This will disable the autoedge status of interfaces.
cs: Toto vypne automatický hraniční status rozhraní.

en: This will enable TCP port 3310 in addition to the local socket.
cs: Toto k místnímu soketu zapne také TCP port 3310.

en: This will enable logging of access log.
cs: Toto zapne zaznamenávání událostí přístupu.

en: This will enable or disable domain routing for this entry.
cs: Toto zapne nebo vypne doménové směrování pro tuto položku.

en: This will enable or disable the client config.
cs: Toto zapne nebo vypne nastavení klienta.

en: This will enable or disable the domain account.
cs: Toto zpřístupní nebo znepřístupní doménový účet.

en: This will enable or disable the sender address to match for.
cs: Toto zapne nebo vypne adresu odesilatele se kterou hledat shodu.

en: This will enable or disable the user account.
cs: Toto zapne nebo vypne uživatelský účet.

en: This will periodically backup the DHCP leases data so it can be restored automatically on the next boot.
cs: Toto v pravidelných intervalech zazálohuje evidenci DHCP zápůjček takže je bude možné při příštím startu systému automaticky obnovit.

en: This will periodically backup the NetFlow data aggregation so it can be restored automatically on the next boot.
cs: Toto v pravidelných intervalech zazálohuje spojení dat NetFlow takže je bude možné při příštím startu systému automaticky obnovit.

en: This will periodically backup the RRD data so it can be restored automatically on the next boot.
cs: Toto pravidelně zazálohuje RRD data takže je bude možné při dalším startu systému automaticky obnovit.

en: This will periodically backup the captive portal session data so it can be restored automatically on the next boot.
cs: Toto bude pravidelně zálohovat data zachycovacího portálu takže budou při příštím spuštění systému automaticky obnovena.

en: This will reject mails from domains which do not exist.
cs: Toto odmítne e-maily z domén, které neexistují.

en: This will send the information that we have a default gateway, regardless of if it is available.
cs: Toto odešle informaci o tom, že máme výchozí bránu, nezávisle na tom, zda je k dispozici.

en: This will send the information that we have a default gateway.
cs: Toto odešle informaci o tom, že máme výchozí bránu.

en: This wireless clone cannot be deleted because it is assigned as an interface.
cs: Tento klon bezdrátového síťového rozhraní není možné smazat protože je pořád přiřazeno jako rozhraní.

en: This wireless clone cannot be modified because it is still assigned as an interface.
cs: Tento klon bezdrátového rozhraní není možné upravit protože je pořád přiřazeno jako rozhraní.

en: This wizard will guide you through the initial system configuration. The wizard may be stopped at any time by clicking the logo image at the top of the screen.
cs: Tento průvodce vás provede počátečním nastavením systému. Je možné ho kdykoli přerušit kliknutím na logo na vrchu obrazovky.

en: Threads per child
cs: Vláken na podřízený proces

en: Three (Client+2xIntermediate+Server)
cs: Tři (klient + 2 zprostředkovávající + server)

en: Threshold
cs: Práh

en: Thresholds in °C (1 to 100):
cs: Hranice ve °C (1 až 100):

en: Thu
cs: čtvr

en: Thur
cs: čtvr

en: Tier
cs: Úroveň

en: Tier %d
cs: Úroveň %d

en: Tier %s
cs: Úroveň %s

en: Time
cs: Čas

en: Time Exceeded
cs: Překročen časový limit

en: Time Range Description
cs: Popis časového rozsahu

en: Time Range(s)
cs: Časové rozsahy

en: Time Server Information
cs: Informace o časovém serveru

en: Time format change
cs: Změna formátu času

en: Time in minutes to expire idle management sessions. The default is 4 hours (240 minutes).
cs: Čas (v minutách) po jehož uplynutí ukončovat nečinné správní relace. Výchozí jsou čtyři hodiny (240 minut).

en: Time in seconds in which this server and the token may differ, default is 10 seconds. Set higher for a less secure easier match.
cs: O kolik se může lišit čas serveru a tokenu – výchozí je 10 sekund. Nastavení na vyšší hodnotu zvýší slučitelnost, ale je méně bezpečné.

en: Time server hostname
cs: Název stroje, poskytujícího služby časového serveru

en: Time servers
cs: Časové servery

en: Time to live for entries in the host cache. The host cache contains roundtrip timing and EDNS support information. The default is 15 minutes.
cs: Životnost položek v mezipaměti strojů. Mezipaměť strojů obsahuje časování okružní cesty a podpůrné EDNS informace. Výchozí hodnota je 15 minut.

en: Time window
cs: Časové okno

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Timeout
cs: Časový limit

en: Timeout in seconds when connecting to database server.
cs: Časový limit při připojování k databázovému serveru.

en: Timeout needs to be an integer.
cs: Je třeba, aby časový limit prodlevy bylo celé kladné číslo.

en: Timeouts for states can be scaled adaptively as the number of state table entries grows.
cs: Časové limity pro stavy je možné přizpůsobivě škálovat jak počty položek stavové tabulky rostou.

en: Timers
cs: Časovače

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Timestamp Reply
cs: Odpověď časového razítka

en: Timezone
cs: Časová zóna

en: Tinc
cs: Tinc protokol

en: Tinc VPN Server
cs: Tinc VPN server

en: To
cs: Do

en: To bypass the wizard, click on the logo in the upper left corner.
cs: Tohoto průvodce můžete přeskočit kliknutím na logo v levém horním rohu.

en: To date
cs: Po datum

en: To show information about both listening and connected sockets click this.
cs: Kliknutím na toto zobrazíte informace jako o soketech, které očekávají spojení, tak o těch, na které je už navázáno spojení.

en: To specify a range, use from:to (example 81:85).
cs: Rozsah lze zadat formou od:do (příklad 81:85).

en: To use a nondefault port for communication, append an '@' with the port number.
cs: Pro použití nestandardního portu pro komunikaci, připojte znakem „@“ (zavináč) jeho číslo.

en: To view the differences between an older configuration and a newer configuration, select the older configuration using the left column of radio options and select the newer configuration in the right column, then press the button.
cs: Rozdíly mezi staršími a novějšími nastaveními zobrazíte vybráním starších nastavení v levém sloupci a tímtéž pro novější nastavení v pravém sloupci a kliknutím na tlačítko.

en: Toggle Timeview
cs: Přepnout časový pohled

en: Toggle navigation
cs: Přepnout navigaci

en: Token length
cs: Délka tokenu

en: Token length to use
cs: Použitá délka tokenů

en: Top usage ports / sources (bytes)
cs: Nejvíce používané porty / zdroje (bajty)

en: Topology
cs: Topologie

en: Total
cs: Celkem

en: Total (selection)
cs: Celkově (výběr)

en: Total CPU
cs: Celkem procesoru

en: Total In
cs: Celkem příchozí

en: Total Out
cs: Celkem odchozí

en: Total bandwidth for this pipe
cs: Celková šíře pásma pro tuto trubku

en: Total number of signatures
cs: Celkový počet signatur

en: Total per IP
cs: Celkově na IP adresu

en: Totals
cs: Celkem

en: Trace Route
cs: Stopování trasy (trace route)

en: Track IPv6 Interface
cs: Sledovat IPv6 rozhraní

en: Track Interface
cs: Sledovat rozhraní

en: Traffic
cs: Provoz

en: Traffic Graph
cs: Graf provozu

en: Traffic Management Settings
cs: Nastavení správy provozu

en: Traffic from clients through VPN
cs: Provoz od klientů skrze VPN tunel

en: Traffic from clients to server
cs: Provoz od klientů k serveru

en: Traffic is HTTP
cs: Provoz je HTTP

en: Traffic is SSL
cs: Provoz je SSL

en: Transfer less data to the client for an additional cost in processing power.
cs: Přenášet méně dat na klienta za cenu vyšší spotřeby výpočetního výkonu.

en: Translation
cs: Překlad

en: Translation / target
cs: Překlad/cíl

en: Translation address
cs: Adresa překladu

en: Transmit Delay
cs: Prodleva přenosu

en: Transmit Hold Count for STP needs to be an integer between 1 and 10.
cs: Je třeba, aby počet zadržení přenosu pro STP bylo celé číslo z rozmezí 1 až 10.

en: Transmit antenna
cs: Vysílací anténa

en: Transmit delay must be between 0 and 4294967295.
cs: Je třeba, aby prodleva přenosu byla z rozmezí 0 až 4294967295.

en: Transmit power
cs: Vysílací výkon

en: Transparent DNS Port
cs: Port transparentní DnS

en: Transparent Port
cs: Transparentní port

en: Transparent proxy (HTTP)
cs: Transparentní proxy (HTTP)

en: Transparent proxy (HTTPS)
cs: Transparentní proxy (HTTPS)

en: Transport
cs: Přenos

en: Transport Type
cs: Typ přenosu

en: Tries to avoid dropping any legitimate idle connections at the expense of increased memory usage and CPU utilization.
cs: Snaží se nezahazovat žádná legitimní čekající spojení za cenu zvýšené spotřeby kapacity operační paměti a vytížení procesoru.

en: Trigger Level
cs: Spouštěcí úroveň

en: Trust
cs: Důvěra

en: Trusted Networks
cs: Sítě ze kterých je umožněn přístup

en: Trusted Only
cs: Pouze důvěryhodné

en: Try Fallback
cs: Vyzkoušet náhradu

en: Tue
cs: út

en: Tues
cs: út

en: Tunable
cs: Vyladitelné

en: Tunable Name
cs: Název vyladitelné položky

en: Tunables
cs: Vyladitelné

en: Tuning
cs: Vyladění

en: Tuning Options
cs: Předvolby pro vyladění

en: Tuning Parameters
cs: Ladicí parametry

en: Tunnel Isolation
cs: Izolace tunelu

en: Tunnel Network
cs: Síť tunelu

en: Tunnel Settings
cs: Nastavení tunelu

en: Tunnel endpoints
cs: Koncové body tunelu

en: Tunnel to...
cs: Tunel do…

en: Tunnels
cs: Tunely

en: Two (Client+Intermediate+Server)
cs: Dva (klient + zprostředkovávající + server)

en: Two-letter ISO country code (e.g. NL, DE, US)
cs: Dvoupísmenný kód země dle normy ISO (např. NL, DE, US)

en: Type
cs: Typ

en: Type CA name or choose from list.
cs: Zadejte název cert. autority nebo ji zvolte ze seznamu.

en: Type IP addresses (ex. 192.168.1.100)
cs: Zadejte adresu (např. 192.168.1.100)

en: Type IP addresses, followed by Enter or comma.
cs: Zadejte IP adresy, následované Enter nebo čárkou.

en: Type certificate name or choose from list.
cs: Zadejte název certifikátu nebo zvolte ze seznamu.

en: Type of Server
cs: Typ serveru

en: Type of resource record
cs: Typ zdrojového záznamu

en: Type or select a route source.
cs: Zadejte nebo vyberte zdroj trasy.

en: Type or select destinations.
cs: Zadejte nebo vyberte cíle.

en: Type or select interface (Leave blank to disable ftp proxy).
cs: Zadejte nebo vyberte rozhraní (pro vypnutí ftp proxy nevyplňujte).

en: Type or select interface.
cs: Zadejte nebo vyberte rozhraní.

en: Type port number or range.
cs: Zadejte číslo nebo rozsah portů.

en: Type server name or choose from list.
cs: Zadejte název serveru nebo ho vyberte ze seznamu.

en: Type subnet addresses (ex. 192.168.2.0/24)
cs: Zadejte adresy podsítě (např. 192.168.2.0/24)

en: Type-of-Service
cs: Typ služby

en: Typically "cn" (OpenLDAP, Microsoft AD, and Novell eDirectory)
cs: Typicky „cn“ (OpenLDAP, Microsoft AD, a Novell eDirectory)

en: Typically "cn" (OpenLDAP, Novell eDirectory), "sAMAccountName" (Microsoft AD)
cs: Typicky „cn“ (OpenLDAP, Novell eDirectory) nebo „sAMAccountName“ (Microsoft Active Directory)

en: Typically "member" (OpenLDAP), "memberOf" (Microsoft AD), "uniqueMember" (Novell eDirectory)
cs: Typicky „member“ (OpenLDAP), „memberOf“ (Microsoft AD), „uniqueMember“ (Novell eDirectory)

en: Typically only a few discreet power settings are available and the driver will use the setting closest to the specified value. Not all adapters support changing the transmit power setting.
cs: Typicky je k dispozici jen několik skokových nastavení vysílacího výkonu a ovladač použije to, které je nejblíže nastavené hodnotě. Ne všechna rozhraní podporuj změnu vysílacího výkonu.

en: UPS Type
cs: Typ UPS zdroje

en: UPnP and NAT-PMP Settings
cs: Nastavení UPnP a NAT-PMP

en: UPnP is currently disabled.
cs: Služba UPnP je aktuálně vypnutá.

en: URI
cs: URI adresa

en: URI subjectAltName types must be a valid URI
cs: Je třeba, aby typy subjectAltName byly platné URI adresy

en: URL
cs: URL adresa

en: URL (IPs)
cs: URL adresa (IP adresy)

en: URL Table (IPs)
cs: URL tabulka (IP adresy)

en: URL parameter contains
cs: URL parametr obsahuje

en: USBHID-Driver
cs: Ovladač USB HID

en: USER
cs: UZIVATEL

en: USERNAME
cs: UZIVJMENO

en: Unable to change mode to %s. You may already have the maximum number of wireless clones supported in this mode.
cs: Nedaří se změnit režim %s. Nejspíš už máte nejvyšší možný počet bezdrátových klonů podporovaných v tomto režimu.

en: Unable to delete the selected configuration.
cs: Označená nastavení se nedaří smazat.

en: Unable to revert to the selected configuration.
cs: Nepodařilo se vrátit nastavení do zvolené podoby.

en: Unfortunately we have detected at least one programming bug.
cs: Naneštěstí byla zjištěna přinejmenším jedna chyba v programování.

en: Unique Identifier
cs: Jedinečný identifikátor

en: Univeral Plug and Play
cs: Univerzální „připoj a používej“ (UPnP)

en: Universal Plug and Play
cs: Univerzální „připoj a používej“ (UPnP)

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unknown (imported)
cs: Neznámé (importováno)

en: Unknown LDAP server FQDN.
cs: Neznámý FQDN název LDAP serveru

en: Unknown LDAP server IP.
cs: Neznámá IP adresa LDAP serveru.

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Unlock this upgrade
cs: Odemknout tento přechod na novější verzi

en: Unmanaged
cs: Nespravováno

en: Unrecognized subjectAltName type.
cs: Nerozpoznaný typ subjectAltName.

en: Unrestricted IP addresses
cs: Neomezená IP adresa

en: Unsigned 16-bit integer
cs: 16 bitové celé číslo bez znaménka

en: Unsigned 16-bit integer type must be a number in the range 0 to 65535.
cs: Je třeba, aby typ 16 bitové celé kladné číslo bylo z rozsahu 0 až 65535.

en: Unsigned 32-bit integer
cs: 32 bitové celé číslo bez znaménka

en: Unsigned 32-bit integer type must be a number in the range 0 to 4294967295.
cs: Je třeba, aby typ 32 bitové celé kladné číslo bylo z rozsahu 0 až 4294967295.

en: Unsigned 8-bit integer
cs: 8 bitové celé číslo bez znaménka

en: Unsigned 8-bit integer type must be a number in the range 0 to 255.
cs: Je třeba, aby typ 8 bitové celé kladné číslo bylo z rozsahu 0 až 255.

en: Unwanted Reply Threshold
cs: Mezní počet nevyžádaných odpovědí

en: Up
cs: Funkční

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update Frequency
cs: Četnost aktualizací

en: Update Schedule
cs: Aktualizovat plán

en: Update Source Address
cs: Aktualizovat zdrojovou adresu

en: Update URL
cs: Aktualizovat URL adresu

en: Update bogons
cs: Aktualizovat bogon

en: Update now
cs: Aktualizovat nyní

en: Update-Source Interface
cs: Rozhraní zdroje aktualizací

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Updates
cs: Aktualizace

en: Updating, please wait...
cs: Aktualizuje se – čekejte…

en: Updating...
cs: Aktualizace…

en: Upgrade done.
cs: Přechod na novější verzi je dokončen.

en: Upgrade instructions
cs: Pokyny k přechodu na novější verzi

en: Upgrade now
cs: Aktualizovat nyní

en: Upload
cs: Nahrát

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: Upstream Gateway
cs: Nadřazená brána

en: Upstream Interface
cs: Rozhraní pro odchozí provoz

en: Uptime
cs: Doba chodu systému (uptime)

en: Uptime (historical)
cs: Doba provozu (historicky)

en: Uptime Logging
cs: Zaznamenávání doby chodu (uptime)

en: Usable Servers
cs: Použitelné servery

en: Usage:
cs: Využití:

en: Use
cs: Použít

en: Use /dev/crypto
cs: Použít /dev/crypto

en: Use Backup RADIUS Server
cs: Použít záložní RADIUS server

en: Use Domain
cs: Použít doménu

en: Use Frontend port
cs: Použít port nadstavby

en: Use ICMP
cs: Použít ICMP

en: Use IPv4 connectivity
cs: Používat IPv4 konektivitu

en: Use PowerD
cs: Zapnout správu napájení

en: Use Public IP
cs: Použít veřejnou IP adresu

en: Use TCP instead of UDP
cs: Použít TCP namísto UDP

en: Use VLAN priority
cs: Použít VLAN prioritu

en: Use Via header
cs: Použít prostřednictvím hlavičky

en: Use a RADIUS server for authentication
cs: Použít pro ověřování RADIUS server

en: Use a different management port on clients. The default port is 166. Specify a different port if the client machines need to select from multiple OpenVPN links.
cs: Používat na klientech jiný port pro správu. Výchozím je 166. Odlišný zadejte pokud klientské stroje potřebují volit mezi vícero OpenVPN linkami.

en: Use a random local source port (lport) for traffic from the client. Without this set, two clients may not run concurrently.
cs: Pro provoz směrem od klienta použít na jeho straně náhodně zvolený zdrojový port (lport). Bez tohoto tam nemohou být spuštění dva klienti naráz.

en: Use a wizard to setup a new server
cs: Nastavit nový server pomocí průvodce

en: Use alternate DNS-servers
cs: Použít alternativní DNS servery

en: Use common name
cs: Použít common name

en: Use custom template package for user login
cs: Použít vlastní šablonu balíčku pro přihlášení uživatele

en: Use eSLD
cs: Použít eSLD

en: Use gateway
cs: Použít bránu

en: Use main priority
cs: Použít hlavní přednost

en: Use memory file system for /tmp
cs: Používat pro /tmp souborový systém v operační paměti

en: Use memory file system for /var
cs: Umístit /var do operační paměti

en: Use server
cs: Použít server

en: Use shared forwarding between packet filter, traffic shaper and captive portal
cs: Použít sdílené přeposílání mezi filtrem paketů, omezováním provozu a zachycovacím portálem

en: Use simple (less secure) passwords, which are easier to read
cs: Použít jednoduchá (sice méně bezpečná) hesla, která se ale snáze čtou

en: Use simple passwords (less secure)
cs: Používat jednoduchá hesla (méně bezpečné)

en: Use sticky connections
cs: Použít lepkavé spojení

en: Use system default
cs: Použít systémové výchozí

en: Use system time
cs: Použít systémový čas

en: Use system uptime instead of UPnP and NAT-PMP service uptime?
cs: Použít dobu chodu systému (uptime) namísto doby poskytování UPnP a NAT-PMP služeb?

en: Use the DNS settings of the DHCPv6 server
cs: Používat DNS nastavení získaná z DHCPv6 serveru

en: Use the Issue/Renew button to let the acme client automatically issue any new certificate and renew existing certificates (only if required). If you want to only issue/renew or revoke a single certificate, use the buttons in the Commands column. This will forcefully issue/renew the certificate, even if it is not required.
cs: Kliknutím na Vydat/obnovit umožněte acme klientovi automaticky vydat jakýkoli nový certifikát a obnovit existující certifikáty (pouze v případě potřeby). Pokud chcete pouze vydat/obnovit jednotlivý certifikát, použijte tlačítka ve sloupci Příkazy. Toto vynuceně vydá/obnoví certifikát i když to není vyžadováno.

en: Use the configuration page for the assigned interface to change the mode.
cs: Režím změníte na stránce nastavení přiřazených rozhraní.

en: Use the default
cs: Použít výchozí

en: Use the following format: username:password
cs: Použijte následující formát: uzivatelske_jmeno:heslo

en: Use the virtual terminal driver (vt)
cs: Použít ovladač virtuálního terminálu (vt)

en: Use these for changing DNS results or for adding custom DNS records.
cs: Pomocí těchto změňte DNS výsledky nebo přidávejte vlastní DNS záznamy.

en: Use this option if your usernames need to be encoded.
cs: Tuto předvolbu použijte pokud je třeba, aby uživatelská jména byla enkódována.

en: Use this option to invert the sense of the match.
cs: Touto předvolbou obrátíte smysl shody.

en: Use this to choose TCP flags that must be set or cleared for this rule to match.
cs: Toto použijte pro volbu TCP příznaků u kterých je třeba, aby byly nastavené nebo vyčištěné tímto pravidlem pro shodu.

en: Use this to invert the meaning of the expression.
cs: Toto použijte pro převrácení významu výrazu.

en: Used
cs: Použito

en: Used for high latency links, such as satellite links. Expires idle connections later than default
cs: Použito pro linky s dlouhou odezvou, jako jsou například ty přes satelit. Platnost nečinných relací skončí později než je ve výchozím stavu

en: Used to enforce or disable certain SSL options.
cs: Slouží pro vynucení nebo vypnutí určitých voleb SSL.

en: User
cs: Uživatel

en: User (s)
cs: Uživatelé

en: User Authentication Settings
cs: Nastavení ověřování uživatelů

en: User Authentication Source
cs: Zdroj ověřování uživatele

en: User Cert
cs: Uživatelský cert.

en: User Certificates
cs: Uživatelské certifikáty

en: User DN:
cs: Rozlišený název uživatele:

en: User Forum
cs: Diskuzní fórum uživatelů

en: User Limit: Mail Count
cs: Limit uživatele: počet e-mailů

en: User Limit: Time
cs: Limit uživatele: čas

en: User Limit: Time Unit
cs: Limit uživatele: časová jednotka

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: User Naming Attribute
cs: Atribut pojmenování uživatele

en: User Settings
cs: Nastavení uživatele

en: User comment, for your own information only
cs: Uživatelský komentář, slouží pouze pro vaši vlastní informaci

en: User defined
cs: Uživatelsky definováno

en: User distinguished name
cs: Rozlišené uživatelské jméno

en: User name and password are required for proxy with authentication.
cs: Pro proxy, která vyžaduje ověření, je třeba zadat uživatelské jméno a heslo.

en: User name/pass
cs: Uživatelské jméno / heslo

en: User naming Attribute
cs: Atribut pojmenování uživatele

en: User naming attribute
cs: Atribut pojmenování uživatele

en: User specified permissions
cs: Oprávnění určená uživatelem

en: User's e-mail address, for your own information only
cs: E-mailová adresa uživatele, pouze pro vaši vlastní informaci

en: User's full name, for your own information only
cs: Celé jméno uživatele (pouze pro vlastní evidenci)

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Username Header
cs: Záhlaví s uživatelským jménem

en: Username is required for all types except Namecheap, FreeDNS and Custom Entries.
cs: Uživatelské jméno je vyžadováno pro všechny typy s výjimkou Namecheap, FreeDNS a Custom Entries.

en: Username length
cs: Délka uživatelského jména

en: Username length must be a number or empty for default.
cs: Je třeba, aby délka uživatelského jména bylo číslo nebo, pro výchozího hodnotu, nebylo vyplněno.

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Users
cs: Uživatelé

en: Users and Groups
cs: Uživatelé a skupiny

en: Uses the currently loaded ruleset as a feedback profile to tailor the ordering of quick rules to actual network traffic.
cs: Použije právě načtenou sadu pravidel jako profil pro zpětnou vazbu pro vyladění pořadí rychlých pravidel pro skutečný síťový provoz.

en: Using a tunnel network and server bridge settings together is not allowed.
cs: Není možné použít současně nastavení sítě tunelu a síťového mostu serveru.

en: Using dial-on-demand will bring the connection up again if any packet triggers it. To substantiate this point: disconnecting manually will not prevent dial-on-demand from making connections to the outside. Don't use dial-on-demand if you want to make sure that the line is kept disconnected.
cs: Použití vytočení v případě potřeby vyvolá spojení znovu jakmile ho nějaký paket spustí. Jinými slovy: ruční odpojení nezabrání vytočení v případě potřeby ve vytváření spojení ven. Nepoužívejte vytáčení v případě potřeby pokud si chcete být jistí, že linka zůstane odpojena.

en: Usually the FQDN. Required for active checks and must match hostname as configured on the Zabbix server.
cs: Obvykle FQDN. Potřebné pro aktivní kontroly a je třeba, aby bylo shodné s názvem stroje jak je nastavený na Zabbix serveru.

en: VGA Console
cs: Grafická konzole

en: VHID %s is already in use on interface %s. Pick a unique number on this interface.
cs: VHID %s je už používáno na rozhraní %s. Vyberte číslo, jedinečné na tomto rozhraní.

en: VHID Group
cs: VHID skupina

en: VLAN Devices
cs: VLAN zařízení

en: VLAN Hardware Filtering
cs: Hardwarové filtrování VLAN

en: VLAN ID
cs: Identifikátor VLAN

en: VLAN parent interface %s does not exist.
cs: Nadřazené rozhraní %s VLAN sítě neexistuje.

en: VLAN priority
cs: VLAN priorita

en: VLAN tag
cs: Označení VLAN sítě

en: VPN (PPTP, IPsec, OpenVPN) events
cs: Události na VPN (PPTP, IPsec, OpenVPN)

en: VPN Server
cs: VPN server

en: Valid From
cs: Platné od

en: Valid Time
cs: Platný čas

en: Valid Until
cs: Platné do

en: Valid from
cs: Platné od

en: Valid time
cs: Doba platnosti

en: Valid to
cs: Platné do

en: Validation Method
cs: Způsob ověřování

en: Validation Methods
cs: Ověřovací metody

en: Validity
cs: Platnost

en: Value
cs: Hodnota

en: Value needs to be between 0 and 23; multiple values, ranges, steps and asterisk are supported (ex. 1,2,8 or 0-8).
cs: Je třeba, aby hodnota byla z rozmezí 0 až 23. Je možné zadat jako vícero hodnot, rozsah, kroky a zástupné vyjádření (hvězdička). Příklad: 1,2,8 nebo 0-8.

en: Value needs to be between 0 and 59; multiple values, ranges, steps and asterisk are supported (ex. 1,10,20,30 or 1-30).
cs: Je třeba, aby hodnota byla z rozmezí 0 až 59. Je možné zadat jako vícero hodnot, rozsah, kroky a zástupné vyjádření (hvězdička). Příklad: 1,10,20,30 nebo 1-30.

en: Value needs to be between 0 and 7 (Sunday to Sunday), multiple values, ranges, steps and asterisk are supported (ex. 1,2,4 or 0-4).
cs: Je třeba, aby hodnota byla z rozmezí 0 až 7 (od neděle do neděle). Je podporováno vícero hodnot, rozsah, kroky a zástupné vyjádření (hvězdička). Příklad: 1,2,4 nebo 0-4.

en: Value needs to be between 1 and 12 or JAN to DEC, multiple values, ranges, steps and asterisk are supported (ex. JAN,2,10 or 3-8).
cs: Je třeba, aby hodnota byla z rozmezí 1 až 12 nebo JAN (leden) až DEC (prosinec). Je podporováno vícero hodnot, rozsah, kroky a zástupné vyjádření (hvězdička). Příklad: JAN,2,10 nebo 3-8.

en: Value needs to be between 1 and 31; multiple values, ranges, L (last day of month), steps and asterisk are supported (ex. 1,2,8 or 1-28).
cs: Je třeba, aby hodnota byla z rozmezí 1 až 31. Je podporováno vícero hodnot, rozsahy, L (poslední den v měsíci) a zástupné vyjádření (hvězdička). Příklad: 1,2,8 nebo 1-28.

en: Values
cs: Hodnoty

en: Vendor
cs: Výrobce

en: Verbose
cs: Podrobnější

en: Verbose logging
cs: Podrobnější záznam

en: Verbosity level
cs: Stupeň podrobnosti

en: Verify HTTPS certificates when downloading alias URLs
cs: Ověřit HTTPS certifikáty při stahování alternativních URL adres

en: Verify SSL Certificate
cs: Ověřit SSL certifikát

en: Verify SSL Server Certificates
cs: Ověřit SSL serverový certifikát

en: Verify SSL peer
cs: Ověřit SSL protějšek

en: Version
cs: Verze

en: Version 1
cs: Verze 1

en: Version 2
cs: Verze 2

en: Versions
cs: Verze

en: Via
cs: Prostřednictvím

en: Via interface
cs: Prostřednictvím rozhraní

en: View
cs: Zobrazit

en: View Capture
cs: Zobrazit záznam ze zachytávání

en: View Logs
cs: Zobrazit záznamy událostí

en: View differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: View settings
cs: Zobrazit nastavení

en: View the NAT rule
cs: Zobrazit NAT pravidlo

en: View type:
cs: Typ pohledu:

en: Virtual Addr
cs: Virt. adresa

en: Virtual Address
cs: Virtuální adresa

en: Virtual Address Pool
cs: Fond virtuálních adres

en: Virtual IP
cs: Virtuální IP adresa

en: Virtual IP Password
cs: Heslo k virtuální IP adrese

en: Virtual IP address
cs: Virtuální IP adresa

en: Virtual IP mode may not be changed for an existing entry.
cs: U existující položky nelze měnit režim virt. IP adresy.

en: Virtual IPs
cs: Virtuální IP adresy

en: Virtual Server
cs: Virtuální server

en: Virtual Services
cs: Virtuální služby

en: Visible Hostname
cs: Viditelný název stroje

en: Voice (5)
cs: Hlas (5)

en: Voucher
cs: Kupon

en: Vouchers
cs: Kupony

en: WAN interface will be set to obtain an address automatically from a DHCP server
cs: Rozhraní do vnějších sítí bude nastaveno tak, aby získávalo adresu automaticky z DHCP serveru

en: WARNING: You must give a name as parameter to lock() function.
cs: VAROVÁNÍ: funkci lock() je třeba zadat jako parametr název.

en: WARNING: You must give a name as parameter to try_lock() function.
cs: VAROVÁNÍ: Funkci try_lock() je třeba zadat jako parametr jméno.

en: WCCP version
cs: Verze WCCP

en: WCPU
cs: Wprocesor

en: WINS Server
cs: WINS server

en: WINS Server 1
cs: WINS server č. 1

en: WINS Server 2
cs: WINS server č. 2

en: WINS Servers
cs: WINS servery

en: WINS servers
cs: WINS servery

en: WPA Key Management Mode
cs: Režim správy WPA klíče

en: WPA Mode
cs: Režim WPA

en: WPA Pairwise
cs: WPA párové

en: WPA Pre-Shared Key
cs: WPA předsdílený klíč

en: Wait Interval:
cs: Interval čekání:

en: Wait Timer:
cs: Časovač čekání:

en: Wake All
cs: Probudit vše

en: Wake On Lan
cs: Probouzení po síti (WoL)

en: Wake Up
cs: Probudit

en: Wake on LAN
cs: Probouzení po síti

en: Wake up
cs: Probudit

en: Warning
cs: Varování

en: Warning (latency)
cs: Varování (prodleva)

en: Warning (packetloss)
cs: Varování (ztrátovost paketů)

en: Warning!
cs: Varování!

en: Warning, could not read file %s
cs: Varování, soubor %s se nepodařilo načíst

en: Warning: By default DHCP leases are displayed in UTC time. By checking this box DHCP lease time will be displayed in local time and set to time zone selected. This will be used for all DHCP interfaces lease time.
cs: Varování: ve výchozím stavu jsou DHCP zápůjčky zobrazovány v UTC času. Zaškrtnutím tohoto budou zobrazovány v místním čase (dle nastavení časové zóny). Toto bude použito pro časy zápůjček na všech rozhraních s DHCP.

en: Warning: RADIUS is enabled. The local user database will not be used.
cs: Varování: je zapnuto ověřování vůči RADIUS. Místní databáze uživatelů nebude použita.

en: Warning: This option persists even if DHCP server is disabled. Only the machines listed below will be able to communicate with the firewall on this NIC.
cs: Varování: tato předvolby přetrvá i po vypnutí DHCP serveru. Pouze stroje vypsané níže budou schopné komunikovat s bránou firewall na tomto síťovém rozhraní.

en: Warning: This will also turn off NAT!
cs: Varování: Toto také vypne NAT!

en: Warning: This will convert into a routing-only platform!
cs: Varování: toto změní v pouze směrující platformu!

en: Warning: this will terminate all current PPTP sessions
cs: Varování: toto ukončí veškeré stávající PPTP relace

en: Warning: this will terminate all current l2tp sessions!
cs: Varování: toto ukončí veškeré právě probíhající l2tp relace!

en: Warnings
cs: Varování

en: Warnings Retr
cs: Varování znovu

en: We could not find any limiters on this system.
cs: Na tomto systému se nepodařilo nalézt žádné omezovače.

en: We recommend setting this to a interface other than LAN! A dedicated interface works the best.
cs: Doporučujeme pro toto použít jiné než rozhraní do místní sítě! Vyhrazené rozhraní bude nejlepší.

en: Web GUI
cs: Webové správní rozhraní

en: Web Proxy
cs: Webová proxy

en: Web Server Log
cs: Záznam událostí na webovém serveru

en: WebGUI process is restarting.
cs: Proces webového správního rozhraní se restartuje.

en: Wed
cs: Středa

en: Weekdays
cs: Dny v týdnu

en: Weekly
cs: Týdně

en: Weight
cs: Váha

en: Weight for this gateway when used in a Gateway Group.
cs: Váha této brány když je použitá ve skupině bran.

en: Weight must be between 1...100
cs: Je třeba, aby váha byla z rozsahu 1 až 100

en: Weight of this queue (1..100), used to prioritize within a pipe. (1 is low, 100 is high)
cs: Váha této fronty (1 až 100), sloužící k určení priority v rámci trubky (1 znamená nízká, 100 vysoká).

en: Welcome to %s!
cs: Vítejte v %s!

en: Well-known ports
cs: Dobře známé porty

en: When
cs: Když

en: When a certificate-based client logs in, do not accept certificates below this depth. Useful for denying certificates made with intermediate CAs generated from the same CA as the server.
cs: Při přihlašování klientů pomocí certifikátu, nepřijímat certifikáty s řetězem důvěry delším, než tímto. Užitečné pro odmítání certifikátů vydanými zprostředkovávajícími cert. autoritami, vytvořenými stejnou cert. autoritou, jako serveru.

en: When authenticating users, enforce a match between the Common Name of the client certificate and the username given at login.
cs: Při ověřování uživatelů, vyžadovat aby uživatelské jméno, zadávané při přihlašování, bylo shodné s atributem „Common Name“ (CN) s tím předloženého klientského certifikátu.

en: When disabled, authorized keys need to be configured for each %sUser%s that has been granted secure shell access.
cs: Pokud je znemožněno, je třeba každému %sUser%s, který má mít přístup k textovému uživatelskému rozhraní, nastavit pověřené klíče.

en: When enabled the subnets of the selected interfaces will be added to the allow access list.
cs: Při zapnutí budou podsítě označených rozhraní přidány do seznamu těch, ze kterých je přístup povolen.

en: When enabled, this automatically creates additional NAT redirect rules for access to port forwards on your external IP addresses from within your internal networks.
cs: Pokud je zapnuto, automaticky vytvoří další pravidlo NAT přesměrování pro přístup k přeposílání portu na vnější IP adresu z vnitřní sítě.

en: When operating as an access point in 802.11g mode, allow only 11g-capable stations to associate (11b-only stations are not permitted to associate).
cs: Při provozování coby přístupového bodu v režimu 802.11g, umožnit připojení pouze klientům, kteří umí 11g (11b klientům nebude připojení umožněno).

en: When operating as an access point, allow only stations capable of the selected wireless standard to associate (stations not capable are not permitted to associate).
cs: Při provozování coby přístupového bodu, umožnit připojení pouze klientům, kteří umí zvolený bezdrátový standard (klientům, kteří ho neovládají nebude připojení umožněno).

en: When operating as an access point, enable this if you want to pass packets between wireless clients directly.
cs: Při fungování coby přístupový bod, tuto volbu zapněte v případě, že chcete umožnit výměnu paketů mezi klienty napřímo.

en: When reaching this number of state entries, all timeout values become zero, effectively purging all state entries immediately. This value is used to define the scale factor, it should not actually be reached (set a lower state limit, see below).
cs: Když se počet stavových položek blíží k tomuto číslu, veškeré hodnoty časových limitů budou nastaveny na nulu, čímž budou veškeré stavové položky vymazány. Tato hodnota slouží k určení rozsahu, nemělo by jí být běžně dosahováno (nastavte nižší stavový limt, viz níže).

en: When selecting aliases for destination ports, both from and to fields must be the same
cs: Při výběru alternativních cílových portů je třeba, aby kolonky z a do byly shodné

en: When selecting aliases for source ports, both from and to fields must be the same
cs: Při výběru alternativních zdrojových portů je třeba, aby kolonky z a do byly shodné

en: When set, all requests will go to the secondary server when primary fails
cs: Pokud je nastaveno, půjdou v případě výpadku hlavního serveru veškeré požadavky na záložní server

en: When set, all users will be authenticated using the RADIUS server specified below. The local user database will not be used.
cs: Pokud je nastaveno, všichni uživatelé budou ověřování vůči níže uvedenému RADIUS serveru. Místní databáze uživatelů nebude použita.

en: When set, if primary server fails all requests will be sent via backup server
cs: Když je nastaveno, pak pokud hlavní server přestane být dostupný, veškeré požadavky budou posílány na záložní server

en: When set, only 128-bit encryption will be accepted. Otherwise 40-bit and 56-bit encryption will be accepted as well. Note that encryption will always be forced on PPTP connections (i.e. unencrypted connections will not be accepted).
cs: Pokud je nastaveno, bude přijímáno pouze 128 bitové šifrování. V opačném případě budou přijímána i 40 a 56 bitová šifrování. Poznamenejme, že v případě PPTP spojení bude takové šifrování vynucováno vždy (tj. nešifrovaná spojení nebudou přijímána).

en: When set, this option blocks traffic from IP addresses that are reserved (but not RFC 1918) or not yet assigned by IANA.
cs: Pokud je nastavená, tato předvolba bude blokovat provoz z IP adres, které jsou vyhrazené (ale ne RFC 1918) nebo ještě nepřiřazené organizací IANA.

en: When the idle timeout occurs, if the dial-on-demand option is enabled, mpd goes back into dial-on-demand mode. Otherwise, the interface is brought down and all associated routes removed.
cs: Když dojde k překročení časového limitu nečinnosti a je zapnutá předvolba vytočit dle potřeby, mpd se vratí do režimu vytočit dle potřeby. V opačném případě je rozhraní vypnuto a veškeré související trasy odebrány.

en: When the number of state entries exceeds this value, adaptive scaling begins. All timeout values are scaled linearly with factor (adaptive.end - number of states) / (adaptive.end - adaptive.start).
cs: Když počet stavových položek překročí tuto hodnotu, začne se s přizpůsobivým škálováním. Veškeré časové limity jsou zkráceny o příslušný koeficient (adaptivní.konec - počet stavů) / (adaptivní.konec - adaptivní.začátek).

en: When this is checked, startup and shutdown sounds will no longer play.
cs: Pokud je toto zaškrtnuto, při zapínání a vypínání nebudou přehrávány žádné zvuky.

en: When this is checked, successful logins to the web GUI will not be logged.
cs: Když je toto zaškrtnuto, úspěšná přihlášení do webového správního rozhraní nebudou zaznamenávána.

en: When this is unchecked, access to the web GUI is always permitted even on port 80, regardless of the listening port configured. Check this box to disable this automatically added redirect rule.
cs: Když toto není zaškrtnuto, je webové správní rozhraní přístupné vždy i na portu 80,  když jste nastavili jiný port na kterém očekávat spojení. Zaškrtnutím tohoto je toto automaticky přidané přesměrovávací pravidlo vypnuto.

en: When this is unchecked, your system is protected against %sDNS Rebinding attacks%s. This blocks private IP responses from your configured DNS servers. Check this box to disable this protection if it interferes with web GUI access or name resolution in your environment.
cs: Když toto není zaškrtnuto, systém je chráněn před %sDNS Rebinding útoky%s. Toto blokuje odpovědi z vnitřních IP adres z nastavench DNS serverů. Pokud koliduje s přístupem k webovému správnímu rozhraní nebo překladu názvů na adresy ve vašem prostředí, zrušte zaškrtnutí.

en: When to trigger exclusion of a member
cs: Kdy člena vyloučit

en: When using IPv4, the target host must be an IPv4 address or hostname.
cs: Při používání IPv4 je třeba, aby cíl byla IPv4 adresa nebo název stroje.

en: When using IPv6, the target host must be an IPv6 address or hostname.
cs: Při používání IPv6 je třeba, aby cíl byla IPv6 adresa nebo název stroje.

en: When using XMLRPC sync to a backup machine running on another port/protocol please input the full url (example: %s)
cs: Při použití XMLRPC synchronizace na záložní stroj, dostupný na jiném portu/protokolu, zadejte úplnou URL adresu (příklad: %s)

en: When using a client certificate, use certificate common name for indexing purposes instead of username
cs: Při použití klientského certifikátu, použít pro účely indexování common name namísto uživatelského jména

en: When using tap mode as a multi-point server, you may optionally supply a DHCP range to use on the interface to which this tap instance is bridged. If these settings are left blank, DHCP will be passed through to the LAN, and the interface setting above will be ignored.
cs: V případě VPN koncentrátoru a TAP režimu je zde volitelně možné zadat DHCP rozsah, který použít na rozhraní, na které je tato tap instance přemostěná. Pokud není vyplněno, DHCP bude předáváno do místní sítě a výše uvedená nastavení pro rozhraní nebudou použita.

en: When using the TCP or UDP protocols, specify the port or port range for the destination of the packet for this mapping.
cs: Při použití TCP nebo UDP protokolů, zadejte port nebo rozsah portů pro cíl paketů pro toto mapování.

en: When using the TCP or UDP protocols, specify the source port or port range for this rule
cs: Při použití TCP nebo UDP protokolů, zadejte zdrojový port nebo rozsah portů pro toto pravidlo

en: Whether a connection should be renegotiated when it is about to expire.
cs: Zda má být znovu dohodnuto spojení když se blíží konec jeho platnosti.

en: Whether rekeying of an IKE_SA should also reauthenticate the peer. In IKEv1, reauthentication is always done.
cs: Zda má opětovné opatření IKE_SA klíčem také znovu ověřit protějšek. V IKEv1 je opětovné ověření provedeno vždy.

en: Whether remote commands from Zabbix server are allowed.
cs: Zda jsou umožněny vzdálené příkazy ze Zabbix serveru.

en: Whether to report Per-CPU stats or not.
cs: Zda hlásit statistiky pro jednotlivá jádra či ne.

en: White
cs: Bílá

en: Whitelist
cs: Seznam umožněných

en: Whitelisted Domains
cs: Domény na seznamu povolených

en: Whitelisted Servers
cs: Servery na seznamu povolených

en: Whitespace handling of URI
cs: Obsluha seznamu umožněných pro URI adresu

en: Widget height:
cs: Výška podokna:

en: Wildcards
cs: Zástupné znaky

en: Windows 2008 with AES
cs: Windows 2008 s AES

en: Wireless
cs: Bezdrátové

en: Wireless Devices
cs: Bezdrátová zařízení

en: Wireless clone configuration
cs: Nastavení bezdrátového klonu

en: Wireless events
cs: Bezdrátové události

en: With Multi-WAN you generally want to ensure traffic leaves the same interface it arrives on, hence reply-to is added automatically by default. When using bridging, you must disable this behavior if the WAN gateway IP is different from the gateway IP of the hosts behind the bridged interface.
cs: V případě vícenásobného připojení k Internetu je obecně třeba zajistit, aby provoz odcházel stejným rozhraním, na které dorazil – proto je ve výchozím stavu automaticky přidáváno „odpovědět skrze:“. Při použití síťového mostu je třeba toto chování vypnout v případě, že IP adresa brány rozhraní do Internetu se liší od IP adresy brány strojů, nacházejících se za přemostěným rozhraním.

en: With this option, you can set the size of the packets on your network. It is possible that bigger packets have to be processed sometimes. The engine can still process these bigger packets, but processing it will lower the performance.
cs: Pomocí této předvolby je možné nastavit velikost paketů na vaší síti. Je totiž možné, že občas je třeba zpracovat větší pakety. Ty je sice možné zpracovat i tak, ale sníží to výkon.

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Would you like to submit this crash report to the developers?
cs: Chcete toto hlášení o pádu odeslat vývojářům?

en: Wrong data submitted
cs: Byly zadány chybné údaje

en: Wrong username or password.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo.

en: X-Forwarded-For header
cs: X-Forwarded-For záhlaví

en: X-Forwarded-For header handling
cs: Zacházení s hlavičkou X-Forwarded-For

en: XML error: %s at line %d cannot occur more than once
cs: Chyba XML: %s na řádku %d se nemůže vyskytovat více než jednou

en: YES
cs: ANO

en: Year(s)
cs: Let

en: Yes
cs: Ano

en: You are accessing this router by an IP address not configured locally, which may be forwarded by NAT or other means. %sIf you did not setup this forwarding, you may be the target of a man-in-the-middle attack.
cs: K tomuto směrovači přistupujete prostřednictvím té jeho IP adresy, která není nastavena přímo na něm – může se jednat o přeposílání NAT překladem nebo tak něco. %sV případě, že jste žádné takové předávání nenastavovali, můžete právě být obětí útoku (man-in-the-middle).

en: You are currently running in LiveCD mode. A reboot will reset the configuration.
cs: V tuto chvíli je systém spuštěný přímo z instalačního média (live). Veškerá nastavení budou při restartu ztracena!

en: You can configure a proper Thermal Sensor / Module %shere%s.
cs: Teplotní čidlo/modul je možné nastavit %szde%s.

en: You can define a Prefix range here for DHCP Prefix Delegation. This allows for assigning networks to subrouters. The start and end of the range must end on boundaries of the prefix delegation size.
cs: Zde je možné určit rozsah předpon pro pověřování DHCP předpon. To umožňuje přiřazování sítí k podřízeným směrovačům. Je třeba, aby začátek a konec rozsahu končil na hranicích velikosti pověřené předpony.

en: You can help us further by adding your contact information and a problem description. Please note that providing your contact information greatly improves the chances of bugs being fixed.
cs: Ještě lépe můžete pomoci doplněním kontaktních údajů a hlavně popisu problému. Bude tak více pravděpodobné, že chyby se podaří opravit.

en: You can mark a packet matching this rule and use this mark to match on other NAT/filter rules.
cs: Paket odpovídající tomuto pravidlu je možné označit a tuto značku pak použít pro hledání shody s dalšími NAT/filtrovacími pravidly.

en: You can match packet on a mark placed before on another rule.
cs: Shodu s paketem je možné hledat na značce umístěné před na jiném pravidle.

en: You can not assign a gateway to DNS '%s' server which is on a directly connected network.
cs: DNS serveru „%s“, nacházejícímu se na přímo připojené síti, není možné přiřadit brány.

en: You can not assign a gateway to a rule that applies to IPv4 and IPv6
cs: Pravidlu, které se týká IPv4 a IPv6 není možné přiřadit pravidlo

en: You can not use IPv4 addresses in IPv6 rules.
cs: V IPv6 pravidlech není možné použít IPv4 adresy.

en: You can not use IPv6 addresses in IPv4 rules.
cs: V IPv4 pravidlech není možné použít IPv6 adresy.

en: You can not use gateways in Floating rules without choosing a direction.
cs: V plovoucích pravidlech není možné použít brány aniž by byl zvolen směr.

en: You can only have one interface configured as 6to4.
cs: Jako 6to4 je možné mít nastavené pouze jedno rozhraní.

en: You can only have one interface configured in 6rd with same prefix.
cs: V 6rd je možné mít nastaveno pouze jedno rozhraní se stejnou předponou.

en: You can only specify the maximum new connections per host / per second(s) (advanced option) for Pass type rules.
cs: Nejvyšší umožněný počet nových spojení na stroj (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the maximum new connections per host / per second(s) (advanced option) for TCP protocol.
cs: Nejvyšší umožněný počet nových spojení na stroj (pokročilá předvolba) je možné nastavit pouze v případě TCP protokolu.

en: You can only specify the maximum number of established connections per host (advanced option) for Pass type rules.
cs: Nejvyšší umožněný počet navázaných spojení na stroj (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the maximum number of established connections per host (advanced option) for TCP protocol.
cs: Nejvyšší umožněný počet navázaných spojení na stroj (pokročilá předvolba) je možné nastavit pouze v případě TCP protokolu.

en: You can only specify the maximum number of unique source hosts (advanced option) for Pass type rules.
cs: Nejvyšší umožněný počet jedinečných zdrojových strojů (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the maximum state entries (advanced option) for Pass type rules.
cs: Nejvyšší umožněný počet stavových položek (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the maximum state entries per host (advanced option) for Pass type rules.
cs: Nejvyšší umožněný počet stavových položek na stroj (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the state timeout (advanced option) for Pass type rules.
cs: Časový limit stavu (pokročilá předvolba) je možné zadávat pouze pro typ pravidla „ nechat projít“.

en: You can only specify the state timeout (advanced option) for TCP protocol.
cs: Časový limit stavu (pokročilá předvolba) je možné nastavit pouze v případě TCP protokolu.

en: You can select multiple interfaces here.
cs: Je možné zde vybrat vícero rozhraní.

en: You cannot delete yourself.
cs: Není možné smazat si účet, kterým jste právě přihlášeni.

en: You cannot disable yourself.
cs: Nemůžete si zakázat svůj vlastní uživatelský účet.

en: You cannot edit the interface, protocol, source, or destination of associated filter rules.
cs: U souvisejících filtrovacích pravidel není možné upravovat rozhraní, protokol, zdroj nebo cíl.

en: You cannot select the external interface as an internal interface.
cs: Není možné vybrat vnější rozhraní pro účely vnitřního rozhraní.

en: You cannot set port %s to interface %s because this interface is a member of %s.
cs: Nelze nastavit port %s na rozhraní %s protože toto rozhraní je členem %s.

en: You cannot specify the maximum new connections per host / per second(s) (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat nejvyšší umožněný počet nových spojení na jednotlivý stroj / sekundy (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot specify the maximum number of established connections per host (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat nejvyšší umožněný počet navázaných spojení na jednotlivý stroj / sekundy (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot specify the maximum number of unique source hosts (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat nejvyšší umožněný počet jedinečných zdrojových strojů (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot specify the maximum state entries (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat nejvyšší umožněný počet stavových položek (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot specify the maximum state entries per host (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat nejvyšší umožněný počet položek stavu na jednotlivý stroj  (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot specify the state timeout (advanced option) if statetype is none.
cs: Není možné zadávat časový limit stavu (pokročilá předvolba), když je typ stavu nastaven na žádný.

en: You cannot use the broadcast address for this VIP
cs: Pro tuto virt. IP adresu není možné použít adresu všesměrového vysílání (broadcast)

en: You cannot use the broadcast address in the ending subnet range.
cs: Adresu všesměrového vysílání není možné použít jako konec rozsahu podsítě.

en: You cannot use the network address for this VIP
cs: Pro tuto virt. IP adresu není možné použít adresu sítě

en: You cannot use the network address in the starting subnet range.
cs: Adresu sítě není možné použít jako začátek rozsahu podsítě.

en: You have already applied your settings!
cs: Nastavení jsou už používána!

en: You have selected to restore an area but we could not locate the correct xml tag.
cs: Sice jste vybrali oblast k obnovení, ale nepodařilo se nalézt správnou XML značku.

en: You may enter a description here for your reference (not parsed)
cs: Sem můžete zadat popis pro svou informaci (není zpracováváno)

en: You may enter a description here for your reference (not parsed).
cs: Sem můžete zadat popis pro svou informaci (není zpracováváno).

en: You may enter a description here for your reference.
cs: Sem můžete zadat popis pro svou informaci.

en: You may enter a description here for your reference. Description will appear in the "Interfaces Assign" select lists.
cs: Sem můžete zadat popis pro svou informaci. Popis se objeví v seznamu pro výběr „Přiřadit rozhraní“.

en: You may enter or select a category here to group firewall rules (not parsed).
cs: Zde je možné zadat nebo vybrat kategorii pro seskupování pravidel brány firewall (není zpracováváno).

en: You must apply the changes in order for them to take effect
cs: Aby nabyly účinku, je třeba změny aplikovat

en: You must apply the changes in order for them to take effect.
cs: Aby se projevily, je třeba změny použít.

en: You must begin with allow or deny in the 'User specified permissions %s' field
cs: Zápis v kolonce „Uživatelsky určená oprávnění %s“ je třeba začít „allow“ (umožnit) nebo „deny“ (odepřít)

en: You must configure a DNS server in %sSystem: General setup%s or allow the DNS server list to be overridden by DHCP/PPP on WAN for dynamic DNS updates to work.
cs: Je třeba nastavit DNS server v %sSystém: Obecná nastavení%s nebo umožnit, aby seznam DNS serverů byl přepsán DHCP/PPP na WAN aby fungovaly dynamické aktualizace DNS.

en: You must disable the DHCP relay on the %s interface before enabling the DHCP server.
cs: Aby bylo možné zapnout DHCP server, je třeba vypnout DHCP předávání na rozhraní %s.

en: You must enter a valid hexadecimal number for the IPv6 prefix ID.
cs: Je třeba zadat platné osmičkové (hexadecimální) číslo idenitifikátoru IPv6 předpony.

en: You must fill in both 'Maximum Download Speed' and 'Maximum Upload Speed' fields
cs: Je třeba vyplnit obě kolonky „Nejvyšší rychlost stahování“ a „Nejvyšší rychlost odesílání“

en: You must follow the specified format in the 'User specified permissions %s' field
cs: Do kolonky „Uživatelsky určená oprávnění %s“ je třeba zadat údaje v zadaném formátu

en: You must have an IP assigned to the interface on any participating sync nodes.
cs: Je třeba, aby všechny stroj, účastnící se synchronizace, měly pro rozhraní přiřazené IP adresy.

en: You must provide an email address for this type of subjectAltName
cs: Pro tento typ subjectAltName je třeba zadat e-mailovou adresu

en: You must select a Backend for Authentication if the server mode requires User Auth.
cs: Pokud server vyžaduje ověřování uživatelů, je třeba vybrat jaká podpůrná vrstva je k tomu používána.

en: You must specify a 'Tunnel network'.
cs: Je třeba zadat „Síť tunelu“.

en: You must specify a Base64-encoded domain key.
cs: Je třeba zadat doménový klíč ve formátu Base64.

en: You must specify a CARP password that is shared between the two VHID members.
cs: Je třeba zadat CARP heslo které je sdíleno mezi dvěma VHID členy.

en: You must specify a port or port range between 0 and 65535 in the 'User specified permissions %s' field
cs: Do kolonky „Uživatelsky určená oprávnění %s“ je třeba zadat číslo portu nebo část rozsahu z 0 až 65535

en: You must specify a valid SSH port number.
cs: Je třeba určit platné číslo portu SSH.

en: You must specify a valid ip address in the 'Override WAN address' field
cs: Do kolonky „Přepsat adresu vnější sítě“ je třeba zadat platnou IP adresu

en: You must specify a valid ip address in the 'User specified permissions %s' field
cs: Do kolonky „Uživatelsky určená oprávnění %s“ je třeba zadat platnou IP adresu

en: You must specify a valid port number
cs: Je třeba zadat platné číslo portu

en: You must specify a valid port number.
cs: Je třeba zadat platné číslo portu.

en: You must specify a valid web GUI port number.
cs: Je třeba zadat platné číslo portu webového uživatelského rozhraní.

en: You must specify a valid web GUI protocol.
cs: Je třeba zadat platný protokol webového uživatelského rozhraní.

en: You must specify a value greater than 0 in the 'Maximum Download Speed' field
cs: Do kolonky „Nejvyšší rychlost přijímání“ je třeba zadat hodnotu vyšší než 0 (nula)

en: You must specify a value greater than 0 in the 'Maximum Upload Speed' field
cs: Do kolonky „Nejvyšší rychlost odesílání“ je třeba zadat hodnotu vyšší než 0 (nula)

en: You must specify at least one internal interface.
cs: Je třeba zadat alespoň jedno vnitřní rozhraní.

en: You must specify both a valid domain key and key name.
cs: Je třeba zadat jak platný doménový klíč, tak název klíče.

en: You must supply a valid port for the NAT port entry.
cs: Je třeba zadat platný port pro položku NAT portu.

en: You must supply and confirm the password for encryption.
cs: Je třeba zadat a potvrdit heslo pro šifrování.

en: You must supply either a valid port or port alias for the destination port entry.
cs: Je třeba zadat buď platný port nebo alternativní port pro položku cílový port.

en: You must supply either a valid port or port alias for the source port entry.
cs: Do položky zdrojový port je třeba zadat buď platné číslo portu nebo alternativní port.

en: You need to bind each OpenVPN client to enable its management daemon: use 'Local port' setting in the OpenVPN client screen
cs: Proces služby správy každého z OpenVPN klientů je třeba zapnout jeho navázáním na TCP/UDP port. Provádí se na stránce OpenVPN klient, v nastavení „Místní port“

en: You specified an IPv6 prefix ID that is out of range.
cs: Zadali jste identifikátor IPv6 předpony, který je mimo rozsah.

en: You will need all three filenames and a boot server configured for UEFI to work!
cs: Aby UEFI fungovalo, je třeba mít zadané všechny tři soubory a nastavený zaváděcí server!

en: Your AS Number here
cs: Vaše AS číslo sem

en: Your HAProxy config contains no errors.
cs: Vaše nastavení pro HAProxy jsou v pořádku.

en: Your acme-client config contains no errors.
cs: Nastavení acme-client jsou bez chyb.

en: Your browser must support cookies to login.
cs: Aby bylo možné se přihlásit, je třeba, aby prohlížeč podporoval tzv. cookies.

en: Your configuration is now complete.
cs: Nastavení je nyní hotové.

en: Your device is powering off
cs: Zařízení se vypíná

en: Your device is rebooting
cs: Stroj se restartuje

en: ZDA or ZDG
cs: ZDA nebo ZDG

en: Zabbix Agent
cs: Zabbix agent

en: Zabbix Features
cs: Funkce Zabbix

en: Zabbix Servers
cs: Zabbix servery

en: Zabbix agent will listen on this port for connections from the server.
cs: Zabbix agent bude očekávat spojení ze serveru na tomto portu.

en: Zerotier Network ID e.g., 161411d4f6abe4a7
cs: Zerotier identifikátor sítě, např. 161411d4f6abe4a7

en: Zone
cs: Zóna

en: Zone Critical:
cs: Pro tuto část stroje kritické:

en: Zone ID
cs: Identifikátor zóny

en: Zone Warning:
cs: Pro tuto část stroje varovné:

en: Zone number
cs: Číslo zóny

en: Zoneid
cs: Identifikátor zóny

en: Zones
cs: Zóny

en: Zoom level
cs: Úroveň přiblížení

en: [0] start/stop, serious errors
cs: [0] start/stop, vážné chyby

en: [1] +all connections
cs: [1] +všechna spojení

en: [2] +script status
cs: [2] +stav skriptu

en: [3] +all requests
cs: [3] +všechny požadavky

en: [5] +network traffic
cs: [5]  +síťový provoz

en: acme-client config contains critical errors
cs: nastavení pro acme klienta obsahují kritické chyby

en: acme-client config contains minor errors
cs: nastavení acme-klienta obsahují drobné chyby

en: acme-client config test result
cs: výsledek zkoušky nastavení acme-klienta

en: active [default]
cs: aktivní [výchozí]

en: add a static mapping for this MAC address
cs: přidat neměnné mapování pro tuto MAC adresu

en: add new phase 1 entry
cs: přidat novou položku první fáze

en: add phase 2 entry
cs: přidat položku druhé fáze

en: address
cs: adresa

en: addrpool
cs: fondadres

en: admin@mycompany.com
cs: spravce@mojeorganizace.example.com

en: advanced mode
cs: pokročilý režim

en: aggressive
cs: agresivní

en: alert
cs: výstraha

en: all
cs: vše

en: all (*)
cs: vše (*)

en: all currently connected sessions
cs: všechny právě připojené relace

en: all states
cs: všechny stavy

en: allow options
cs: umožnit předvolby

en: and almost never equal to the destination port range (and should usually be 'any')
cs: a téměř nikdy není shodné s cílovým rozsahem portů (a obvykle by mělo být „libovolný“)

en: any
cs: libovolné

en: authenticated successfully.
cs: ověřeno úspěšně.

en: authname
cs: overjmeno

en: authscope
cs: rozsahověř

en: authserv
cs: ověřslužb

en: authtype
cs: typověř

en: auto
cs: automaticky

en: automatic outbound nat
cs: automatický odchozí nat

en: averages
cs: průměry

en: backup
cs: záloha

en: basedn
cs: základ rozlišeného názvu

en: basic
cs: základní

en: basic information (0)
cs: základní informace (0)

en: bits
cs: bity

en: block
cs: blokovat

en: block (disabled)
cs: blokovat (vypnuto)

en: blocking
cs: blokování

en: both
cs: obojí

en: categories (if available)
cs: kategorie (pokud jsou k dispozici)

en: cert revoked
cs: platnost certifikátu odvolána

en: certca
cs: certifikát cert. autority

en: certname
cs: názcert

en: check for ethernet loops
cs: zjistit případné smyčky na ethernetové síti

en: choose a valid IPv4/v6 address
cs: zvolte platnou IPv4/v6 adresu

en: city
cs: město

en: click on pie for details
cs: podrobnosti zobrazíte kliknutím na výseč grafu

en: clone client
cs: klonovat klienta

en: clone rule
cs: klonovat pravidlo

en: collapse/expand all
cs: sbalit/rozbalit vše

en: collectd daemon
cs: proces služby collectd

en: compression
cs: komprese

en: concurrentcon
cs: souběžnýchspoj

en: configuration error
cs: chyba nastavení

en: confirmation
cs: potvrzení

en: connected pipe for this queue
cs: připojené potrubí pro tuto frontu

en: conservative
cs: konzervativní

en: country
cs: země

en: create or link user certificate
cs: vytvořit nebo připojit uživatelský certifikát

en: critical
cs: kritické

en: critical information (1)
cs: kritická informace (1)

en: crypto
cs: šifrování

en: daemon
cs: proces služby

en: daily
cs: denně

en: days
cs: dnů

en: debug
cs: ladění

en: debug level needs to be between 0 (default) and 5 (highest)
cs: je třeba, aby úroveň podrobností ladících informací byla z rozmezí 0 (výchozí) až 5 (nejpodrobnější)

en: debugging (4)
cs: ladění (4)

en: default
cs: výchozí

en: default packet size
cs: výchozí velikost paketu

en: defaultdomain
cs: vychozidomena

en: delete API key
cs: smazat klíč k aplikačnímu programovému rozhraní

en: delete ca
cs: smazat cert. autoritu

en: delete cert
cs: smazat cert.

en: delete client
cs: smazat klienta

en: delete csc
cs: smazat nastavení přizpůsobená pro konkrétního klienta

en: delete selected phase 1 entries
cs: smazat označené položky první fáze

en: delete selected phase 2 entries
cs: smazat označené položky druhé fáze

en: delete selected rules
cs: smazat označená pravidla

en: delete selected virtual IPs
cs: smazat označené virtuální IP adresy

en: delete user
cs: smazat uživatele

en: descr
cs: popis

en: description
cs: popis

en: destination
cs: cíl

en: destination ip or network, examples 10.0.0.0/24, 10.0.0.1
cs: cílová IP adresa nebo síť, příklady: 10.0.0.0/24, 10.0.0.1

en: device
cs: zařízení

en: device not present! Is the modem attached to the system?
cs: zařízení není přítomno! Je modem připojen ke stroji?

en: dhparameters
cs: dhparametry

en: digest
cs: otisk

en: disable reply-to
cs: vypnout odpovědět na

en: disable verify
cs: vypnout ověřování

en: disabled
cs: vypnuto

en: dnsserver1
cs: dns server č. 1

en: done
cs: hotovo

en: downgrade
cs: vrátit se na starší verzi

en: dummy
cs: výplň

en: duplicate_cn
cs: duplicitní_cn

en: e.g.
cs: např.

en: e.g. %smycorp.com, home, office, private, etc.%s
cs: např. %sspolecnost.example.com, domov, kancelář, soukromé, atd. %s

en: e.g. 192.168.1.0/24, 192.168.2.0/24
cs: např. 192.168.1.0/24, 192.168.2.0/24

en: edit CA
cs: upravit cert. autoritu

en: edit alias
cs: upravit alternativní název

en: edit pppoe instance
cs: upravit instanci pppoe

en: edit privileges
cs: upravit oprávnění

en: email
cs: e-mail

en: enable
cs: zapnout

en: enabled
cs: zapnuté

en: encrypt
cs: šifrovat

en: end
cs: konec

en: enforce verify
cs: vynutit ověření

en: entries
cs: položky

en: error information (2)
cs: informace o chybě (2)

en: ex:
cs: příkl.:

en: expire
cs: skončení platnosti

en: export CA cert
cs: exportovat certifikát cert. autority

en: export CA private key
cs: exportovat soukromý klíč certifikační autority

en: export ca+user cert+user key in .p12 format
cs: exportovat cert. autoritu, uživatelský certifikát a uživatelský klíč ve formátu .p12

en: export certificate
cs: exportovat certifikát

en: export private key
cs: exportovat soukromou část klíče

en: export user cert
cs: exportovat uživatelský certifikát

en: export user key
cs: exportovat klíč uživatele

en: extended
cs: rozšířené

en: extended debugging (5)
cs: rozšířené ladění (5)

en: external
cs: vnější

en: external - signature pending
cs: vnější – čeká na podpis

en: failover
cs: převzetí služby při výpadku

en: files
cs: soubory

en: first match
cs: první shoda

en: flush report
cs: vyprázdnit hlášení

en: for IPv4 or IPv6 addresses
cs: pro IPv4 nebo IPv6 adresy

en: force-sslv3
cs: vynutit ssl v3

en: force-tlsv10
cs: vynutit tls v1.0

en: force-tlsv11
cs: vynutit tls v1.1

en: force-tlsv12
cs: vynutit tls v1.2

en: forwarding
cs: přeposílání

en: freshclam daemon
cs: proces služby freshclam

en: from
cs: od

en: from:
cs: z:

en: full date & time
cs: úplný datum a čas

en: full help
cs: kompletní nápověda

en: generatetlskey
cs: vytvořittlsklíč

en: greater equal
cs: větší nebo rovno

en: greater than
cs: větší než

en: groupattr
cs: skupinovýatribut

en: here.
cs: sem.

en: high-latency
cs: pomalá odezva

en: hours
cs: hodin

en: http hostname
cs: http název stroje

en: http url
cs: https url

en: id
cs: identifikátor

en: if one is required for this connection.
cs: pokud je pro toto připojení vyžadován.

en: in
cs: odchozí

en: in use
cs: používáno

en: in view
cs: prohlíženo

en: incoming (as seen by firewall)
cs: příchozí (z pohledu brány firewall)

en: info [default]
cs: info [výchozí]

en: installed
cs: nainstalované

en: interclient
cs: meziklient

en: interface
cs: rozhraní

en: internal error
cs: vnitřní chyba

en: internal-ca
cs: vnitřní cert. autorita

en: invalid input
cs: neplatný vstup

en: invert destination (not)
cs: prohodit cíl (ne)

en: invert source (not)
cs: prohodit zdroj (ne)

en: ip address of the mail host
cs: IP adresa poštovního serveru

en: iperf Performance Test
cs: iperf test výkonu

en: irq
cs: přerušení (irq)

en: is not a valid authentication server
cs: není platný ověřovací server

en: keep state
cs: zachovat stav

en: key
cs: klíč

en: keyid
cs: identifikatorklice

en: keylength
cs: délka klíče

en: keyname
cs: nazevklice

en: last match
cs: poslední shoda

en: learning
cs: učení

en: less equal
cs: menší nebo rovno

en: less than
cs: méně než

en: lifetime
cs: životnost

en: loadbalance
cs: rozdělování zátěže

en: loading...
cs: načítání…

en: local.conf settings
cs: nastavení local.conf

en: local0 [default]
cs: místní0 [výchozí]

en: local1
cs: místní1

en: local2
cs: místní2

en: local3
cs: místní3

en: local4
cs: místní4

en: local5
cs: místní5

en: local6
cs: místní6

en: local7
cs: místní7

en: localnet
cs: místní síť

en: localport
cs: místní port

en: log
cs: záznam událostí

en: log (disabled)
cs: zaznamenat (vypnuto)

en: loopback
cs: místní smyčka

en: lowdelay
cs: rychlá odezva

en: main
cs: hlavní

en: mask
cs: maska

en: matches incoming or outgoing packets or both (default)
cs: je porovnáváno vůči příchozím nebo odchozím paketům nebo obojímu (výchozí)

en: max size needs to be an integer value between 1 and 65535
cs: je třeba, aby nejvyšší umožněná velikost bylo celé číslo z rozmezí 1 až 65535

en: memberattr
cs: členatrib

en: menu
cs: nabídka

en: minutes
cs: minut

en: modulate state
cs: modulovat stav

en: myhost
cs: mujstroj

en: name
cs: název

en: nameattr
cs: nazevatrib

en: nbtenable
cs: nbtzapnout

en: nbtscope
cs: nbtrozsah

en: nbttype
cs: nbttyp

en: net
cs: síť

en: never
cs: nikdy

en: new
cs: nové

en: new states
cs: nové stavy

en: news
cs: novinky

en: none
cs: žádné

en: normal
cs: normální

en: not installed
cs: není nainstalováno

en: ntlm
cs: NT správa přihlašování (ntlm)

en: ntpserver1
cs: ntp server č. 1

en: ntpserver2
cs: ntp server č. 2

en: number of dynamic queues, leave empty for default
cs: počet dynamických front, pro výchozí hodnotu ponechte nevyplněné

en: off
cs: vypnuto

en: only store IPv4 addresses [default]
cs: uchovávat pouze IPv4 adresy [výchozí]

en: only store IPv6 addresses
cs: uchovávat pouze IPv6 adresy

en: openssl library returns:
cs: z openssl knihovny se vrátilo:

en: or
cs: nebo

en: order in which the rule will be evaluated (lowest first)
cs: pořadí ve kterém budou pravidla vyhodnocována (nejnižší první)

en: organization
cs: organizace

en: origin should be regular text of max 30 characters
cs: původ by měl být obyčejný text, dlouhý nejvýše 30 znaků

en: orphaned
cs: osiřelé

en: other
cs: ostatní

en: out
cs: příchozí

en: out of
cs: mimo

en: outgoing (as seen by firewall)
cs: odchozí (z pohledu brány firewall)

en: ovpnrule
cs: ovpnpravidlo

en: packet capture
cs: zachytávání paketů

en: pass
cs: nechat projít

en: pass (disabled)
cs: nechat projít (vypnuto)

en: passdn
cs: rozlnazevhesla

en: password (optional)
cs: heslo (volitelné)

en: pending
cs: čekající

en: pfSync nodes
cs: pfSync uzly

en: pfsync transfers state insertion, update, and deletion messages between firewalls.%sEach firewall sends these messages out via multicast on a specified interface, using the PFSYNC protocol (%sIP Protocol 240%s).%sIt also listens on that interface for similar messages from other firewalls, and imports them into the local state table.%sThis setting should be enabled on all members of a failover group.
cs: pfsync přenáší mezi branami firewall zprávy o vkládání, aktualizaci a smazání stavů.%sKaždá z bran posílá tyto zprávy prostřednictvím vícesměrového vysílání na zadaném rozhraní, s použitím protokolu PFSYNC (%sIP protokol 240%s).%sNa tomto rozhraní také očekává zprávy z ostatních strojů a importuje je do své stavové tabulky.%sToto nastavení by mělo být zapnuto na všech strojích, které se účastní skupiny pro převzetí služby při výpadku.

en: please specify a valid email address
cs: zadejte platnou e-mailovou adresu

en: pptplocalsubnet
cs: pptpmístnípodsíť

en: primary and secondary DNS servers assigned to L2TP clients
cs: hlavní a záložní DNS server přiřazovaný L2TP klientům

en: primary and secondary DNS servers assigned to PPTP clients
cs: hlavní a záložní DNS server přiřazený PPTP klientům

en: profile
cs: profil

en: protocol
cs: protokol

en: provide a valid sequence for sorting
cs: zadejte platné pořadí pro řazení

en: queue size should be between 2...100
cs: délka fronty by měla být z rozmezí 2 až 100

en: random
cs: náhodné

en: rate
cs: rychlost

en: realm
cs: oblast (realm)

en: redirect traffic to proxy
cs: přesměrovávat provoz na proxy

en: redirectgw
cs: přesměrbránu

en: reinstall
cs: nainstalovat znovu

en: reject
cs: odmítnout

en: reject (disabled)
cs: odmítnout (vypnuto)

en: reliability
cs: spolehlivost

en: retries
cs: opětovných pokusů

en: router
cs: směrovač

en: scope
cs: rozsah

en: search
cs: hledat

en: secondary interface, matches packets traveling to/from interface (1) to/from interface (2). can be combined with direction.
cs: druhé rozhraní, porovnává pakety cestující na/z rozhraní 1 na/z rozhraní 2. Je možné kombinovat se směrem.

en: seconds
cs: sekund

en: secret
cs: heslo

en: select a file to upload:
cs: vyberte soubor který nahrát:

en: select categories to use, leave empty for all. Categories are visible after initial download.
cs: vyberte kategorie, které použít – pokud všechny, nevyplňujte. Kategorie jsou viditelné po úvodním stažení.

en: self-signed
cs: podepsáno samo sebou

en: set
cs: nastavit

en: set debug output for this tinc network.
cs: nastavit pro tuto tinc síť ladící výstup.

en: show certificate info
cs: zobrazit informace o certifikátu

en: sid
cs: bezpečnostní identifikátor

en: sloppy state
cs: nedbalý stav

en: source
cs: zdroj

en: source ip or network, examples 10.0.0.0/24, 10.0.0.1
cs: zdrojová IP adresa nebo síť, příklady: 10.0.0.0/24, 10.0.0.1

en: ssl ignore cert
cs: ssl ignorovat certif.

en: standalone
cs: samostatné

en: standard port 1812 and 1813 accounting
cs: standardní port 1812 a 1813 evidence

en: start
cs: začátek

en: state
cs: Stát

en: store 32bit integers
cs: ukládat 32bit celočíselné

en: store binary blocks
cs: uchovávat binární bloky

en: store substrings
cs: uchovávat dílčí řetězce

en: synproxy state
cs: Stav synproxy

en: target
cs: cíl

en: target pipe or queue
cs: cílová roura nebo fronta

en: test
cs: zkouška

en: test a regular expression for the HTTP status code
cs: vyzkoušet regulární výraz pro HTTP stavový kód

en: the number of sslrtd children needs to be an integer value between 1 and 32
cs: Je třeba, aby počet procesů podřízených sslrtd bylo celé číslo z rozmezí 1 až 32

en: this option requires checking the "Enable WPA box".
cs: tato předvolba vyžaduje, aby bylo zaškrtnuté „Používat WPA“.

en: throughput
cs: propustnost

en: timestamp
cs: časové razítko

en: tls fingerprint
cs: tls otisk

en: tls issuer
cs: tls vydavatel

en: tls subject
cs: tls subjekt

en: tls version
cs: verze tls

en: tlssharedkey
cs: sdílení tls klíč

en: to
cs: na

en: to:
cs: na:

en: total
cs: celkem

en: transport
cs: přenos

en: ttl
cs: platnost

en: tunnelnet
cs: síť tunelu

en: unknown
cs: neznámé

en: unlink certificate
cs: odpojit certifikát

en: unread notice
cs: nepřečtené upozornění

en: unread notices
cs: nepřečtená upozornění

en: update csr
cs: aktualizovat požadavek na podepsání certifikátu

en: upgrade
cs: přejít na novou verzi

en: user
cs: uživatel

en: userdn
cs: rozlišnázevuživ

en: username (optional)
cs: uživatelské jméno (volitelné)

en: validation failed
cs: ověření se nezdařilo

en: vlan %s on %s
cs: vlan %s na %s

en: warning
cs: varování

en: warnings (3, default)
cs: varování (3, výchozí)

en: will be performed using promiscuous mode.
cs: bude provedeno s použitím promiskuitního režimu.

en: yes
cs: ano

en: your@email.com
cs: vas@email.example.com
